Liberec vydřel dvoubodové vítězství, přestože ještě tři minuty před koncem prohrával 0:2. Utkání bylo vyrovnané, remíza po základní hrací době je zasloužená.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
Autorem vítězné branky je MICHAL BULÍŘ.
Tybor neuspěl, Liberec vítězí.
Bulíř trefil přesně pod horní tyč!
Zohorna selhal. Předvedl totožný způsob zakončení jako Vampola.
Vampola nabral rychlost, ale po kličce do bekhendu bránu netrefil.
Pěkná klička, Radil ji však nedotáhl do zdárného konce.
Bartek nenašel mezírku mezi betony brankáře.
Bakoš neuspěl se střelou mezi betony.
Špaček dlouho otálel, nakonec neuspěl.
Bartekovi se přímá střela nepovedla.
Tybor provedl kličku dobře, ale puk mu ve finální fázi utekl.
Vampola brankáře nevymíchal.
Sýkora trefil tyč!
Samostatné nájezdy začínají.
Kdo ukořistí bonusový bod? V prodloužení mohly rozklíčovat napínavou bitvu oba celky, brankáři ovšem udrželi nerozhodný stav.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:49
Šimek odpálil kotouč přes celé hřiště. Tybor krátce nato střílel z kruhu, ale Lašák si povyjel a kotouč odrazil do bezpečí. O osudu utkání zřejmě rozhodnou samostatné nájezdy.
64:07
To je drama. Východočeši budou hrát dvojnásobnou početní převahu. Jelínek jde pykat za zdržování hry. Pardubice mají poslední šanci k tomu, aby rozhodly ze hry.
63:38
Hosté mohli rozhodnout. Vampola nechal kotouč za sebou a Zohorna se zjevil v nadějné příležitosti zcela neobsazený před Lašákem. Ten jeho střelu vytěsnil.
63:12
Tygři vyfasovali už třetí desetiminutový trest za nesportovní chování. Filippi na střídačce rozčíleně třískal holí o zem a sudí jej posílají do kabin.
63:12
Karta se ovšem obrátí. Domácí zadák Vitásek jde pykat za nedovolené bránění. To vše necelé dvě minuty před koncem prodloužení. Hostující střídačka si vyžádala oddechový čas.
62:42
Pardubice už hrají v pěti, jsou nicméně stále pod tlakem. Vampola přihrál Šimkovi, jemuž doklepnutí z úhlu nesedlo. Kristan je každopádně pod palbou a likviduje jednu střelu za druhou.
61:40
Obrovská šance Liberce! K Bulířovi se dostal odražený kotouč a mladý útočník pálil ze strany do úplně prázdné branky. Kristana překonal, na brankové čáře ale trefil hůl obránce Ščotky, jenž si připsal fantastický obranný zákrok.
61:13
Další zákrok slovinského gólmana. Na modré čáře napřáhl Vitásek, ale brankářova lapačka vylétla do vzduchu včas.
60:39
Bakoš střílel z levého kruhu přesně do připraveného Kristana. Vhazuje se po brankářově pravici. Pro připomenutí: Bílí Tygři mají výhodu přesilové hry.
60:01
Začalo prodloužení.
Šedesát minut vítěze nepřineslo. Pardubice měly blízkosti k vítězství, ale soupeř stihl za tři minuty srovnat. O vítězi rozhodne prodloužení nebo samostatné nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:48
Pardubická lavička dostala dvouminutový trest za zdržování hry. Hosté se totiž na čas odmítli dostavit na vhazování, místo toho vehementně gestikulovali směrem k sudím.
59:48
Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři srovnávají dvanáct vteřin před koncem na 2:2! Skvěle si na pravém křídle počínal Filippi, jenž zrychlil a naservíroval puk před brankoviště. MARTIN BAKOŠ už měl z těsné blízkosti jednoduchou úlohu. Hosté však vehementně protestují. Rozhodčího ihned obsypal hrozen pardubických hokejistů, kteří reklamovali postavení domácích hráčů v brankovišti. Gól však platí. Asistence: Tomáš Filippi, Martin Škoula – 2:2.
59:13
Lašák se přihlásil, dostal pokyn a odjel na střídačku! Domácí hrají v šesti, o kotouč se momentálně bojuje v rohu pardubického pásma.
58:25
Domácí trenér Pavel Hynek si vyžádal oddechový čas. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby. Kica se snažil prokličkovat přes obranný val soupeře. Neúspěšně. A Tygry za několik vteřin zastavil ofsajd.
57:42
Potyčka před Lašákem. Nejaktivnější v ní byl Gřegořek, jenž od rozhodčích vyfasoval osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Po Jelínkovi má tak Liberec dalšího hráče ze hry.
56:59
Bílým Tygrům rázem narostla křídla, Pardubice jsou v hluboké defenzivě. Z úhlu dostal nabito Bartek, jenže zakončení mu nesedlo.
56:06
Zasloužená trefa. Bílí Tygři snižují necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby na rozdíl jediné branky a máme zaděláno na drama! Gól PETRA VAMPOLY byl z kategorie pohledných. Útočník totiž nic složitého nevymýšlel. Ze středního pásma prokličkoval až před branku a přízemní střelou pokořil Kristana. Asistence: Ondřej Vitásek – 1:2.
54:59
Východočeši jsou kompletní, Radil už krouží zpět mezi mantinely. Korím následně pozdravil Lašáka lehkou střelou. Domácí gólman přikryl puk lapačkou.
53:32
Škoulova rána od modré čáry se odrazila od hrudi hostujícího gólmana a Pardubice se vzápětí osvobodily. Domácí mají v těchto minutách střeleckou převahu, jenže v koncovce tápou.
52:55
Bulířovo zakončení z úhlu se do sítě nevešlo. Liberec si však zahraje přesilovku. Dvě minuty vyfasoval Radil, který při napadání podrazil protihráče.
51:06
Hostující sektor fanoušků se už radostně pohupuje, zatímco Kristan lapí nahození od modré čáry z hole Škouly. Následuje komerční přestávka.
49:40
Petr Jelínek neudržel emoce na uzdě. Domácí hokejista rozpůlil svoji hůl o Lašákovu svatyni a dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
49:40
Pardubice právě vstřelily branku!
Východočeši vedou pod Ještědem 2:0 a mají našlápnuto ke třem bodům. Prosadil se PETR SÝKORA, jenž těžil z předchozí střely Tybora. Ta totiž zacinkala o břevno. K Sýkorovi se odrazil volný puk a pohodlně přehodil ležícího gólmana. Asistence: Radoslav Tybor – 0:2.
49:24
Sýkora nejprve srazil Šimka a chvíli poté si svými spoluhráči vyměnil před Lašákem několik přihrávek. Nahodil nakonec obkroužil branku, gólmana však u tyčky nenachytal.
48:20
Kristan chytá skvěle. Pardubický gólman je zatím mužem zápasu. Valský šermoval holí v blízkosti jeho svatyně, ale ležící muž s maskou poskakující kotouč odrazil.
46:52
Zdlouhavý souboj za brankou Lašáka. Vitásek se několik vteřin přetahoval u hrazení se Špačkem. Domácí bek nakonec kotouč získal a Liberci se podařilo kostrbatě přejet do pásma.
45:21
Rušno bylo i před Kristanem. Vampolova formace si vyměnila několik přihrávek a na konci akce stál Bartek. Kristan se v tu chvíli přesouval, ale útočník ani netrefil branku.
44:31
Tyč! Branková konstrukce se teď rozezvučela po Tipsport areně. Napálil ji Cetkovský příklepem z pravého kruhu. Druhý gól mohl Pardubice uklidnit, místo toho je duel stále otevřený.
43:30
Pardubice hrají v plném počtu. Oslabení jim příliš sil nesebralo, soupeř se totiž v útočném pásmu moc neohřál.
42:44
Zakázané uvolnění Severočechů. To vše při vlastní přesilové hře... Do útoku už ale nyní peláší Vitásek, jenž u hrazení setřásl ze zad protihráče.
41:29
Radoslav Tybor si odpykává dvouminutový trest za podražení. Jak naloží Bílí Tygři s početní přesilou tentokrát? V předchozím případě naložili s výhodou lajdácky.
41:00
Kristan už má za sebou dva zákroky. Oba z kategorie jednoduchých: nejprve nahazoval kotouč Bartek a poté Filippi, ani jeden pokus nebyl nebezpečný.
40:01
Pardubice vedou na libereckém ledě po čtyřiceti minutách hry 1:0. Hosté byli v prostředním dějství nebezpečnější a jejich náskok je zasloužený. Liberci vázne především finální fáze.
40:00
39:36
Útočný kontr nevyřešili hosté na první pohled nejlépe. Kolářova přihrávka ale nakonec oslovila Starého, jenž si sjel pro puk z druhé vlny a střílel do Lašákovy hrudi.
38:32
Mizerná početní převaha v podání Bílých Tygrů. Kristan nemusel čelit jediné střele. Přes celé hřiště naopak sledoval zakončení Radila, které Lašák vytěsnil nad.
37:20
Pardubice se dvakrát za sebou osvobodily. Modrobílí ještě pořádně nebyli před brankou soupeře, přesilovka se jím vůbec nedaří.
36:31
Lukáš Radil si jde odsedět menší trest za vysokou hůl. Domácí měli krátce předtím ponechanou výhodu a v pásmu hýřil aktivitou Urban, v obou případech však dostal příhrávku mezi kruhy na brusle.
35:15
Akci Bílých Tygrů zastavil ofsajd. Sudí v posledních minutách často vstupuje do děje hry a duel tolik neplyne. Mimochodem, spršku pískotu si před malým okamžikem vyslechl Zohorna po hitu na Šimka.
34:35
Mezi mantinely se výrazně přiostřilo a hlediště oceňuje sebemenší srážku pískotem či obdivným hučením. Tak jako teď v případě Filippiho, jenž si u hrazení počkal na Ščotku.
33:52
Liberec mohl v oslabení vyrovnat. Nahození Valského tečoval ze vzduchu Vampola a puk škrtl o pravou tyč Kristanovy branky. Hosté měli štěstí, pardubický gólman nestihl zakročit.
32:58
Kotouč létá z hole na hůl. Východočeši točí svého soka v pásmu, avšak Lašák ještě zasahovat nemusel. Zatím jen klouže od tyčky k tyčce a pohledem kontroluje situaci.
32:08
Zohorna dostal dvě minuty za hrubost, Gřegořek si odpyká stejný trest. Společnost mu ale na trestné lavici bude dělat také Šimek. Sečteno a podtrženo, Pardubice hrají přesilovku v pěti proti čtyřem.
32:08
Ladislav Havlík střílel až ze středního pásma a Lašák jeho ránu zastavil. Před jeho svatyní se však vzápětí strhla potyčka, ve které byli nejaktivnější Gřegořek a Zohorna. Oba kohouty musel oddělit až jeden z hlavních sudích. Bude se vylučovat...
31:18
Hosté hrají v plném počtu, ubránili se vcelku v poklidu. Liberec nikterak nezahrozil.
30:35
Bartek tradičně hlídkoval na pravém kruhu a brzy poté vypálil. Jeho pokusu rozhodně nechyběla razance, ovšem scházela přesnost. Kotouč rozezvučel jen plexisklo za bránou.
29:17
Jan Sýkora vyfasoval dvouminutový trest za držení protihráče. Severočeši mají ideální příležitost k tomu, aby srovnali s protivníkem krok.
28:06
Kicův průnik po pravém křídle úspěch neslavil. Hra je vyrovnaná, ale oba týmy brzdí zbytečné nepřesnosti. Kvůli nim se hra chvílemi kouskuje.
26:38
Gregorc namířil svůj příklep jen do prvního blokujícího zadáka a na druhou stranu se ihned vydal Vitásek. V rohu kluziště míchal kotoučem, žádného ze spoluhráčů však následným pasem neoslovil.
25:45
Domácí se snaží odpovědět. Blízko k tomu měl Vampola, i když to zřejmě ani sám nečekal. Pálil totiž jen do zadního mantinelu, od kterého se puk odrazil zpět do brankoviště. Kristan se rázem ocitl v problémech, ale ošemetnou situaci ustál.
23:59
Parádní akce hostujícího výběru! A svěřenci trenéra Zdeňka Venery jdou v úvodu druhé třetiny do vedení. Tygři už hráli v pěti, přesto nestačili na rychlou kombinaci soupeře. Radil oslovil Nahodila, jehož přihrávka našla na brankovišti zcela volného RADOSLAVA TYBORA. Ten jen nastavil hůl a jeho ruce krátce nato vystřelily do vzduchu. Asistence: Lukáš Nahodil, Lukáš Radil – 0:1.
22:57
Minuta přesilovky je pryč, hosté se ještě k ničemu nedostali. Naopak měli namále, když Bulík vedl přečíslení Liberce ve dvou na jednoho. Akci ale zastavil ofsajd.
21:54
Pardubice si zahrají podruhé v utkání přesilovou hru. Za katr odešel Tomáš Filippi, jenž se provinil sekáním.
21:30
Na opačné straně ledového kolbiště střílel čiperný Vitásek od modré čáry a po ledě. Kristan k sobě přirazil svoje betony v pravý čas.
20:19
Pěkná rána Zohorny! Útočník z dobré palebné pozice mířil do horního růžku a Lašák ani neklekl k zemi, jen vestoje kontroloval dráhu kotouče a měl štěstí, že černá pryž jeho svatyni minula.
20:01
Dvacet minut je minulostí. K vidění je zatím svižný a poměrně pohledný hokej. Šance měly oba týmy, více však jednoznačně hrozili domácí. Východočechy ovšem drží spolehlivý brankář Kristan.
20:00
19:28
Jenže modrobílí možná až nezvykle často chybují v obraně. Svým spoluhráčům nyní zavařil Kolmann, po jehož chybě ohrozila Lašáka formace vedená Michaelem Špačkem. Hbitý mladík se také dostal ke střele, ta si však cestu do sítě nenašla.
18:20
Oba týmy už hrají v plném počtu. Závěr úvodní části patří jednoznačně Liberci, alespoň co se do počtu nebezpečnějších příležitostí týče. Tu další měl Vitásek, jenž si sjel pro přihrávku až na kruh a kousek minul.
17:03
Jelínek vkročil zpět na led a Bílí Tygři při početní výhodě ihned obsadili ofenzivní zónu. Kombinace Bakoše s Bartekem nevypadala vůbec špatně, leč Kristan opět stál na správném místě.
16:12
Pokus Starého nenadělal libereckému gólmanovi problémy. Útočník střílel švihem krátce poté, co se prodral do útočného pásma. S lehkým pukem si Lašák poradil a přerušil hru.
15:24
Početní převaha Východočechů končí předčasně. Benák dostal dvě minuty za podražení Vampoly a počet sil na ledě se vyrovná. Tedy jen na čas, brzy začne zkrácená přesilovka Liberce.
14:13
První přesilová hra v dnešním klání. Na trestnou lavici usedl domácí útočník Jelínek – hákování.
14:03
Skvělý Kristan! Pardubický "kotel" teď oprávněně děkuje svému hrdinovi v brance. Slovinec totiž znovu zachránil Pardubice. Stalo se tak po přihrávce Bulíře na Jelínka, druhý jmenovaný střílel z první a prudce. Gólman se však stihl přesunout.
13:16
Upozornily na sebe také Pardubice. Obránce Glegorc zakončil dlouhou pasáž bez přerušení příklepem z vrcholu pravého kruhu. Lašák si v tomto případě nebyl příliš jistý svým zákrokem. Ihned se ohlédl, jestli mu puk nevypadl. Nestalo se.
11:58
Další šance Bílých Tygrů! Domácí přidali, ale štěstí jim zatím nepřeje. Vitásek naservíroval puk před brankoviště, kde hlídkoval zcela neobsazený Bulíř. Ihned pálil, ale Kristan pohotově zakročil.
10:40
Hledištěm to před malým okamžikem pořádně zahučelo. Vampola v mezikruží zamíchal pukem a setřásl hned dva atakující protihráče. Ze slušné pozice ovšem střílel jen doprostřed branky a s úspěchem se nesetkala ani jeho dorážka.
09:28
Jass si vzal v útočném pásmu příliš velké sousto: pustil se do zbytečné kličkované, při níž mu kotouč utekl. Hosté se ihned dostali do přečíslení tří proti dvěma, ale Voženílek střelou z kruhu trefil jen blokujícího zadáka.
08:13
Tybor se protáhl mezi beky a krátce po přejetí modré čáry švihem vypálil. Lašák se po kotouči natahoval, ale nakonec ani nezasáhl. Černá pryž totiž mezi tři tyče nemířila.
06:30
Jednoduchá taktika Bílým Tygrům úspěch nepřinesla. Vyhrané vhazování, posunutí puku do středu a okamžitá střela. Na konci celé akce byl Filippi, jenže Kristan zasáhl bezchybně.
06:04
Vitásek teď odvedl na brankovišti velké penzum práce. Před Lašákem totiž nebezpečně operoval Tybor a vzápětí přilétl na stejné místo také kotouč. Kdyby liberecký bek nezasáhl, hosté by možná slavili...
04:59
Hra má zatím poměrně slušné tempo. Kica za brankou Kristana několikrát ostře zabrzdil a poté naservíroval kotouč Jassovi, s jehož sraženou střelou si brankář poradil.
03:35
Bulíře postihl nečekaný problém: domácí útočník přišel při jednom ze soubojů o nůž na své brusli a po kolenou se sunul na střídačku. Třetí hostující formace v tu chvíli okupovala pásmo, avšak do větší šance se nedostala.
02:19
Východočeši jsou zatím mírně aktivnější. Hosté drží kotouč na svých holích a pozvolna přechází do útoku, soupeř ale zhustil střední pásmo.
01:04
Teď ovšem zadák Voráček chyboval a hosté mohli poprvé udeřit! Na Lašáka uháněl zcela osamocený Kolář, ale gólmana z těsné blízkosti nepřekonal.
00:50
Zahřívací zákrok už má za sebou také Kristan. S nahozením Voráčka od modré čáry ale neměl problémy. Kotouč zastavil na hrudi a bude se vhazovat před jeho klecí.
00:28
Po několika vteřinách bylo před libereckou brankou poprvé rušno. Elitní formace Pardubic se natlačila před Lašáka a nebezpečně pálil Zohorna, domácí muž s maskou ale nebezpečí zažehnal.
00:01
Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu. Domácí v bílých dresech, soupeř v červeném.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Škoula, Šimek, Gřegořek, Kolmann, Vitásek, Voráček, Plutnar – Bartek "C", Vampola, Valský – Bulíř, Filippi, Jelínek – Bakoš, Urban, Bulík – Jass, Kica.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Halász) – Čáslava "C", Ščotka, Korím, Benák, Kočí, Gregorc, Havlík, Moučka – Sýkora, Zohorna, Semorád – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Špaček, Starý – Voženílek, Kaut, Cetkovský.

Rozhodčí: Pavlovič, Smitka – Brejcha, Suchánek.
Hostům hraje do karet i bilance vzájemných zápasů: loni proti Bílým Tygrům vyhráli tři ze čtyř duelů. A dnes? Odpověď přinesou následující minuty.
Pardubice si naopak na rozpačité výkony nemohou stěžovat. Svěřenci trenéra Zdeňka Venery dosud prohráli jen dvakrát (v Třinci a v Hradci Králové), jinak pravidelně sbírají plusové bodíky. Do Liberce přicestovali se třemi úspěchy v zádech.
Severočeši mají na začátku sezony hodně kolísavou formu. V předminulém kole dokázali ve třetí třetině zvrátit utkání ve Vítkovicích, dva dny nato ale prohráli doma s Karlovými Vary. S devíti body patří Liberci desáté místo v tabulce.
Příjemný páteční podvečer z města pod Ještědem, kde je dnes na programu osmé kolo hokejové extraligy. Domácí Bílí Tygři změří síly s Pardubicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.