Ode mne je to již pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalšího přenosu na shledanou.
Nejlepší hráči dnešního utkání:
HC Slavia Praha: René Školiak
Bílí Tygři Liberec: Tomáš Urban
Velice zajímavé utkání dopadlo ve prospěch domácích, kteří svoji převahu zužitkovali hlavně ve druhé polovině zápasu. Sešívaní tedy akorát prohloubili svoji krizi a na tříbodovou výhru si budou muset minimálně do dalšího kola počkat.
60:00
59:50
V Liberci odbíjejí poslední vteřiny dnešního utkání. Je jisté, že Slavia ani dnes body nezíská.
58:13
Hostům odpískán ofsajd.
57:35
Valachova střela byla sražena do pravého rohu, početní výhoda pomalu ale jistě končí.
56:41
Sešívaným se nedaří probojovat do útočného pásma, do konce přesilovky zbývá zhruba minuta.
55:44
Doležal byl podražen, na trestnou lavici míří Ondřej Vitásek (LIB).
55:26
Vampola za sebou nechal kotouč, následně mu byl odpískán úmyslný ofsajd, hra se vrací před Lašáka.
54:46
Bednářovo nahození nedokázal Stránský usměrnit za záda slovenského brankáře ve službách Bílých Tygrů.
52:54
Liberec právě vstřelil branku!
Krásná akce v podání MICHALA BULÍŘE. Navrátilec v liberecké sestavě u mantinelu obehrál protihráče, poté si to namířil rovnou do výborné střelecké pozice mezi kruhy
a následnou střelou ke vzdálenější tyčce překonal Svobodu. Asistence: Petr Ulrych, Ján Lašák.
51:26
Nepřehledná situace před brankou domácích. Lašák byl jednu chvíli takřka zády k puky, ale i přesto stihl střelu Nováka i následnou dorážku Sklenáře eliminovat.
50:34
Svoboda raději před dotírajícím Radivojevičem kotouč přikryl.
49:26
Oslabení hráčů v bílo-modrých kombinacích končí, uvidíme hru pět na pět.
Dnes si cestu do liberecké Tipsport arény našlo 3 317 diváků.
48:05
Kica se nechal obehrát Valachem, který ale táhlou střelou trefil jen bránícího hráče.
47:26
Hráči z hlavní města budou mít k dispozici velmi dobrou pozici ke snížení stavu. Dvě minuty za sekání si totiž vysloužil Tomáš Voráček (LIB).
45:11
Svobodovi vypadlo z lapačky nahození jednoho z beků Tygrů, před brankou byl dokonce připravený Víšek, ale ani to ke vstřelení gólu nestačilo, liberecký útočník totiž vůbec z ideální pozice netrefil zařízení, toto byla velká šance.
44:05
Slavisté se ve vlastním oslabení vydali na útočnou zteč, z té vzniklo přečíslení 2 na 1. Sklenář však místo přihrávky zvolil střelu a trefil pouze výstroj domácího gólmana.
42:35
Pražané se však z poslední branky zřejmě nepoučili. Další trest dostal Pavel Klhůfek (SLA) za hákování.
41:34
A tento faul se Slavii hodně nevyplatil. RADIM ŠIMEK se dostal k odraženému kotouči a efektivní otočkou překonal Adama Svobodu, přesilová hra je využita po dvanácti vteřinách. Asistence: Tomáš Urban.
41:22
A naopak pykat jdou hosté. Dvě minuty za podražení obdržel Pavel Kolařík (SLA).
41:01
Sešívaným přesilovka nevyšla úplně podle představ, Vitásek je na ledě.
40:01
Druhé dějství bylo o mnoho zajímavější než to první. Viděli jsme totž tři branky. Šťastnější po něm mohou být Tygři, kteří zásluhou Ondřeje Vitáska získali zpět své ztracené vedení. Na začátku poslední třetiny se však budou muset bránit, jelikož dvě minuty za hákování obdržel právě střelec druhé branky domácích. Třetí perioda začne přibližně v 19:47.
40:00
38:59
Komická situace vznikla v libereckém obranném pásmu. K obvyklé formaci Severočechů totiž přibyl ještě Bulíř, který si špatného počtu hráčů nevšiml a v klidu kroužil kolem Svobodovy branky. V zápětí ho rozhodčí vykázal a odpískal Ondřeji Vitáskovi (LIB) faul – hákování, domácí proto budou muset druhou třetinu dohrávat ve čtyřech.
38:25
Následně se Pražané provinili zakázaným uvolněním, hra se vrací zpět před Svobodu.
38:05
Domácí si berou své vedení na konci druhé třetiny zpět! Nenápadnou střelou nad beton hostujícího brankáře se prosadil bek ONDŘEJ VITÁSEK. Asistence: Tomáš Urban.
37:35
Vampolova přihrávka zpoza branky úspěch nepřinesla, byla totiž sražena mimo nebezpečné území.
36:20
Červenobílí jsou po vstřelené brance aktivnější, domácí se musí bránit.
33:46
Slavia právě vstřelila branku!
Z ničeho nic hosté vyrovnávají. Nenápadnou střelu Růžičky šikovně ztečoval za záda libereckého brankáře RENÉ ŠKOLIAK a docílil tak vyrovnání. Asistence: Antonín Růžička, Jaroslav Bednář.
31:48
Následně hrají domácí v plném počtu.
31:08
Sešívaným přesilovka vůbec nevychází, nyní se nepřesnou přihrávkou přes dvě čáry připravili o útočné pásmo.
30:36
A další zákrok pro tohoto brankáře, tentokrát do své vystroje zachytil střelu od modré čáry.
30:28
Mířenou ranou se snažil Lašáka překonat Bednář ani ten se svým pokusem však neuspěl.
29:48
Petr Jelínek (LIB) bude také muset na vynucený pobyt u boxu časoměřičů. Dvě minuty obdržel za vysokou hůl.
27:47
Následně Bulíř dostává pokyn k opuštění trestné lavice, Slavia početní výhodu využít nedokázala.
27:10
Skákající kotouč slovenský gólman zachytil jen těsně brankovou čárou! Stav je stále příznivější pro Bílé Tygry.
25:41
Zajímavá situace teď byla k vidění před libereckou brankou. René Školiak zřejmě několikrát sekl libereckého gólmana, Jánu Lašákovi (LIB) přetekly nervy a hostujícímu útočníkovi hůl vyrval z rukavice. Rozhodčí si samozřejmě tohoto prohřešku všiml, trest za muže v bílo-modré masce odpyká Michal Bulíř.
24:48
Tlak domácích vyústil ve vedení. TOMÁŠ URBAN z levé strany napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Bakoš, Branko Radivojevič.
22:30
Filippi nepřihrál přesně výborně postavenému Kicovi. U puku jsou sešívaní.
21:10
Bartek se vydal na útočnou zteč, jeho projektil však zachytil slavistický gólman bez větších potíží.
20:17
Bakoš elegantní stahovačkou oklamal obránce, následná střela však Svobodovu klec jen minula.
20:01
Na konci úvodní periody se již nic podstatného neudálo, a i proto je stav stále 0:0. V první polovině třetiny byli lepší Severočeši, naopak v té druhé dominovali hosté. Oba brankáři však všechny střely a pokusy eliminovaly. Další část začne v 18:50.
20:00
18:27
Slavisté jsou na konci úvodního dějství mnohem aktivnější, Lašák si připsal další zákrok po stříleném nahození Pavla Khůlfka.
17:36
Teď si poradil i se střelou Ronalda Knota, tentokrát k zachycení puku použil svoji lapačku.
17:15
Střelu Jana Nováka domácí gólman vyráží do rohu.
15:05
Valach hledal před brankou Pavla Klhůfka, ten puk i přes veškerou snahu minul, kdyby se trefil, s největší pravděpodobností by Lašák zakročit nedokázal.
13:27
Teď naopak tempo hry určují Pražané, závar před klecí Jána Lašáka ale v branku nevyústil. Novák trefil pouze boční konstrukci branky a pokus Jana Veselého byl zblokován ještě předtím než stihl ohrozit svatyni slovenského brankáře.
11:15
Do slibné pozice si opět sjížděl útočník s číslem 82 Tomáš Filippi, svým projektilem však orazítkoval jen zadní mantinel.
10:05
Urban se s Filippim řítil do přečíslení 2 na 1, první jmenovaný však nedokázal svému spoluhráči přesně přihrát a Tygři o puk přišli.
09:18
Sudí odpískal zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před Lašákem.
08:21
O pár vteřin později jsou již hosté v plném počtu, hráči z města pod Ještědem nedokázali využít ani svoji druhou početní výhodu.
08:12
Výtisk posunul kotouč na Bakoše, ten však z levého kruhu nedokázal svoji střelou překvapit slavistického brankáře.
06:21
Navrátilec do sestavy libereckých šelem Bulíř odjíždí na střídačku s bolestivou grimasou v obličeji, byl totiž faulován. Potrestán je překvapivě Adam Svoboda (SLA), který svoji hokejku namířil až příliš vysoko, tento trest za gólmana pražského celku odpyká Pavel Klhůfek.
06:01
Rozhodčí vykázal Severočechy z útočného pásma, jelikož se Filippi postavil do modrého půlkruhu u branky hostujícího gólmana.
05:24
Slavia hraje v plném počtu, Micka je na ledě.
04:20
Na Bartekovu střelu od modré čáry si Svoboda zkušeně počkal a vyrazil ji pravým betonem mimo nebezpečné území.
03:24
Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Podražením se provinil Tomáš Micka (SLA) a bude muset odjet na trestnou lavici.
02:30
Stránského střela z úhlu nadělala Lašákovy potíže, nezůstala totiž v jeho výstroji, jak předpokládal, ale vypadla za branku. Hosté však toto zaváhání slovenského brankáře nedokázali zužitkovat.
01:15
První zákrok si připisuje liberecký brankář s číslem 25. Nahození pro něj nepředstavovalo sebemenší problém.
00:24
Pražané se hned v začátku zápasu musí bránit. Liberec je prozatím aktivnější.
00:01

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Kajínek, Vitásek, Výtisk, Šimek, Voráček, Ulrych – Bulík, Vampola, Bakoš – Radivojevič, Urban, Bartek – Kica, Jelínek, Bulíř – Víšek, Filippi, Dlouhý

HC Slavia Praha: Svoboda (Furch) – Kolařík, Knot, Beňovič, Valach, Štich, Novák, Růžička – Tomica, Školiak, Bednář – Sklenář, Vas, Klhůfek – J. Doležal, T. Doležal, Stránský – Micka, Veselý

Rozhodčí: Lacina, Šír – Hlavatý, Tošenovjan.
První vzájemný zápas letošního ročníku dopadl lépe pro celek z hlavního města, který dokázal na svém ledě zvítězit díky brankám Poletína, Bednáře a Valacha 3:2. Za Tygry skóroval Vampola s Šimkem.
HC Slavia Praha

Pražané v minulém kole přivítali na domácím ledě olomouckou Moru, i přestože více jak polovinu utkání vedli, nedosáhli na tříbodový zisk. Ve 44. minutě totiž vyrovnal Jergl a utkání muselo rozhodnout prodloužení. V samostatných nájezdech se však nedokázal prosadit ani Stránský a ani lídr slavistické produktivity Jaroslav Bednář, a tak na svěřence Ladislava Lubiny zbyl pouhý bod.

Nejproduktivnějším slávistou je, jak již bylo řečeno, Jaroslav Bednář. Ten vstřelil prozatím čtyři góly, a jelikož i devětkrát úspěšně přihrál na branku, má na svém kontě třináct bodů.
Bílí Tygři Liberec

Severočeši okupují až desáté místo ligové tabulky s šestnácti body, jejich pražský soupeř má ještě o bod méně. Nepovedený vstup do soutěže šelmy z města pod Ještědem potvrdily i v úterní dohrávce s plzeňskou Škodou, na níž nestačily těsným poměrem 1:2.

Týmovým statistikám vévodí Petr Vampola, který si připsal 13 bodů za sedm přesných tref a šest úspěšných přihrávek. Druhý nejproduktivnější hráč libereckého celku je slovenský forward Martin Bartek, ten se stihl prosadit již pětkrát a společně se čtyřmi asistencemi docílil devíti bodů.
Dobrý den, vítám vás u zápasu 15. kola Tipsport extraligy. Dnes se proti sobě postaví dva týmy, kterým vstup do soutěže nevyšel úplně podle jejich představ.