Sledovali jsme atraktivní utkání. Doufejme, že při dalším onlajnu z Mladé Boleslavi to budeme moct říci znovu. Děkujeme za pozornost, příště na počtenou.
V poslední periodě se hosté dostali do dvoubrankového trháku, když se v přesilovce trefil Benák. Domácí ještě stihli odpovědět brankou Vrbaty, ale na více se nezmohli. Pardubice si připisují první tři body do tabulky, na této cifře po dnešku zůstanou i Bruslaři.
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

BK Mladá Boleslav – 10 (39)
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – 7 (23)
60:00
59:52
Hruškovo nastřelení skončilo na Kristanovi. Víc toho domácí nestihnou.
59:25
Čáslava obloučkem vyhazuje tak, aby z toho nebyl icing.
59:15
David Rittich je na střídačce, domácí to zkusí se šesti hráči v poli!
58:57
Robarova bohorovnost znamenala, že se Zohorna v rohu boleslavského pásma zmocnil puku. Pod nátlakem dvojice Boleslaváků ho zalehl a držel pod sebou nějakých 15 vteřin. Rozhodčí hru nepřerušují.
58:38
Po zakázaném uvolnění Pardubic se vhazuje ve středním pásmu, zvláštní... Domácí si vybírají oddechový čas.
58:34
Látal se hned po zisku puku pokusil vystřelit. Zbrklost se nevyplatila, Boleslav přichází o kotouč.
58:22
Hosté kontrolují puk.
57:59
Michael Špaček prověřil Rittichovu pozornost. A čas ubíhá...
57:25
Hosté sbírají cenné sekundy v rohu kluziště.
57:01
Postavení útočícího hráče Boleslavi v brankovišti, rozhodčí vykázal Bruslaře do středního pásma.
56:23
Kolář postupoval na boleslavského beka, přes kterého vystřelil. Rittich byl pozorný.
55:24
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tým z města automobilů se dostává na dostřel jediné branky! Domácí se štěstím udrželi útočné pásmo a puk se dostal do mezikruží k DAVIDU VRBATOVI, který vymetl pavučiny v Kristanově brance. Asistence: Lukáš Pabiška.
55:11
Až teď...
55:00
Boleslav stále u kotouče, ale nemůže se s ním odlepit od hrazení.
54:34
Vrbata se s tím nemazal. Nikomu nenahrával a z pozice falešného obránce provětral Kristanovy betony.
54:24
Aleš Píša (PCE) si půjde odsedět dvouminutový trest za napadení.
54:08
Pabiška se snažil dostat před brankoviště, ale byl sražen na zem důrazným obráncem Pardubic.
53:58
Zakázané uvolnění. Vhazuje se před Kristanem.
53:46
Žabkova dělovka se o zadní hrazení odrazila do Kristanova betonu, kde také do hvizdu rozhodčího zůstala.
53:41
Komerční přestávka. Domácím v porovnání s první polovinou zápasu jako by docházela šťáva. Už nedokáží Pardubice tak provětrat, jako tomu bylo především v úvodní třetině.
53:26
Neskutečné teplo na stadionu už vytvořilo souvislou mlžnou pokrývku nad ledem.
52:57
Rittich vyklepal kotouč z lapačky pro Hrušku.
52:42
Plné tribuny neutichají a ženou své hráče za kontaktní brankou. Nyní se ale hraje za Rittichem.
52:05
Dnešní utkání sleduje 4200 diváků, je vyprodáno!
51:58
Buly před pardubickou bránou.
51:44
Žabka poslal hraničním zákrokem do kolen Zohornu. Příznivci hostů se dožadují faulu.
51:36
Smůla se lepí na domácí hokejky, ani přihrávka do gólové pozice neprošla přes změť těl před Kristanem.
51:25
Kristan jen zkontroloval puk, procházející kolem. Do rohu se za ním žene Látal.
50:34
Hyka s Vrbatou zakládají další útočnou akci Středočechů.
50:14
49:40
Ani Stříteského jedovatice se neujala, Kristan dnes drží Pardubice nad vodou.
49:11
Kristan neudržel nepříliš tvrdou Robarovu střelu. Pabiška na dorážku nedosáhl a hosté se osvobozují. Boleslav by nyní měla o to víc střílet, jelikož je před Kristanem stále větší mlha.
48:47
Výborný to vzal na sebe, ale přestřelil pardubickou klec.
48:17
Pardubice vyhazují přes všechny čáry.
48:14
Jiří Cetkovský (PCE) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění Lukáše Pabišky.
48:11
Komerční přestávka po dalším zákroku Ritticha.
48:01
Trška už je na ledě, hraje se 5 na 5. Domácí přežili velký tlak Pardubic. Ty však stále drží puk poblíž Ritticha.
47:03
Kolářova rána šla doprostřed brány. Naštěstí pro Ritticha!
46:55
Pardubice právě vstřelily branku!
Povedená přesilovková kombinace hostí vyústila ve čtvrtý gól v Rittichově brance. Zohorna přiťukl puk VÁCLAVU BENÁKOVI, který div, že neroztrhal síť domácí svatyně. Asistence: Tomáš Zohorna.
46:03
Bleskový výhoz rovnou z buly. Puk je za Kristanem.
46:01
Peter Trška (MBL) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Přísné vyloučení, hosté budou hrát přesilovku 5 na 3.
45:37
Mitja Robar (MBL) je vyloučen na dvě minuty za napadení.
45:37
Marcinko poznal na vlastní kůži tvrdost Robara. Po souboji s ním leží na ledě a je ošetřován.
44:44
Zohorna se zbavil Stříteského, avšak bez pomoci spoluhráčů domácí svatyni ohrozit nemohl.
44:25
Puk se nečekaně odrazil od hrazení přímo před pardubickou klec, kde ale nebyl nikdo s to s nastalou situací pracovat.
44:20
Zakázané uvolnění Pardubických.
43:11
Čáslava uklidňuje hru zpětným pasem na Píšu.
43:05
Postavou nevelký, avšak srdnatě bojující Robar čistě skolil u mantinelu za bránou pronikajícího Semoráda.
42:48
Musilův bekhend z levé strany končí v náručí gólmana "perníkářů".
42:24
Špaček byl odzbrojen od kotouče Žabkou.
41:41
Kristanova vyrážečka v permanenci po křižné ráně Broše.
41:06
40:46
Hruškovu nepřipravenou střelu zastavil tělem Čáslava a osvobodil svůj tým.
40:26
Domácí ještě mají k dispozici necelou minutu přesilové hry, hosty motají v jejich obranné třetině.
40:01
Boleslav nezačala třetinu špatně. Po skvělé akci Výborného dával na 2:1 Pabiška. Pardubice se nevzdaly, tlačily se dopředu a to se vyplatilo. Využily menších nepozorností v soupeřově obraně a skóre otočily. Do konce prostřední periody byl pak k vidění vyrovnaný hokej.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem):

BK Mladá Boleslav – 13 (29)
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – 8 (16)
40:00
39:53
Broš předložil kotouč do ideální pozice Mikulíkovi, jenž přestřelil!
39:06
Vyloučen Jaroslav Moučka (PCE) vyloučen za vražení na hrazení.
39:01
Dirigent Žabka si rukavicí ve středovém kruhu sklepl vyhozený puk do své moci a založil další útočnou akci Bruslařů.
38:10
Kolář cukl na střed mezi kruhy a zbavil se tak dvou soupeřů. Rázem měl ideální palebnou pozici. Bohužel pro hosty přestřelil.
38:01
Hruška prováhal ideální moment pro střelu, která trefila hned prvního clonícího hráče.
37:44
Nepřesná rozehrávka hostí vyústila v další zakázané uvolnění.
37:17
Páni v pruhovaném pískají domácím úmyslný ofsajd a stěhují hru před Ritticha, kde se nad ledem drží menší mlha. Jak vidno, fanouškovský kotel je opravdu kotel.
36:51
Mikulík se prosmýkl okolo Píšy, ale následná střela postrádala gólové parametry.
36:23
Stříteský měl problémy se zpracováním puku, pak ho od modré hodil směr brána. Černá pryž prošla překvapivě až ke Kristanovi, před nímž hlídali dva hokejisté v černém. Důraz pardubických beků vyvolal menší strkanici po odpískání.
35:41
Bárta dostal pas od Žabky, vystřelil a trefil pouze koncentrovaného Kristana.
35:26
Hraje se převážně ve středním pásmu. Domácí mají puk, ale nedokáží založit kloudnou akci.
34:25
Hra se v posledních minutách znatelně zklidnila, hráči obou mužstev se více soustředí na defenzívní činnost.
33:57
Puk opustil hrací plochu. Rozhodčí teď dostávají vyplísněno od diváků, že nepískli podražení na Výborného. Jenže kapitán domácích se nachomýtl do souboje pardubického a boleslavského hráče.
33:46
Výborný v rohu kluziště ztratil balanc, píšťalka sudích mlčí.
33:19
Puk se dotkl ochranné sítě. Bude se vhazovat po pravici Ritticha.
33:11
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
33:01
Mikulík dělal zbytečně kličku za modrou čárou, přišel o puk a hosté mohli do protiútoku. Cetkovský ho zakončoval do náruče maskovaného muže v černém dresu.
32:21
Mikulík neovládl své fofrnické nohy a akce Bruslařů končí zbytečným ofsajdem.
32:21
Ofsajd domácích.
32:18
Pardubice se chtěly do pásma dostat na jeden dotek. Přicházejí o puk.
31:27
Bárta tečoval Hruškovo prudké nahození. Puk zamířil půlmetr nad břevno.
31:23
Pardubickým je odpískán úmyslný ofsajd, hra se stěhuje před Roberta Kristana.
30:35
Musil si srovnal puk a vypálil zápěstím. Kristan dobře vykryl střelecký úhel a střelu zneškodnil.
30:12
Hosté už hrají s pěti bojovníky na ledě. Kristanova pokladnice je vychýlena ze své pozice po souboji Čáslavy s Klimentou.
29:39
Broš nahazoval, Bárta stál sám před Kristanem, leč usměrnil kotouč mimo tři tyče.
28:55
Robarovu střelu "spolkla" houština hráčů před Kristanem.
28:37
Radil vytlačil Robara do středního pásma, domácí musí začínat znovu hezky od píky.
28:12
Radoslav Tybor (PCE) putuje na lavičku hříšníků. Dostává 2 minuty za podražení.
28:05
Ofsajd, který má na triku Hruška.
27:54
Mitja Robar zkoušel fotbalovou placírkou překonat Kristana, avšak bez úspěchu. Gól by neplatil tak jako tak...
27:20
Pardubice jsou poprvé v zápase o něco smělejší než Boleslav a jako by přejali iniciativu.
27:00
Robert Kristan si poradil s nahozením Jiřího Kučného.
25:49
Bekhendovou střelu Starého Rittich vyrazil na BLAŽE GREGORCE, který se trefil přesně k tyči, nad beton brankáře. Asistence: Jan Starý, Michael Špaček.
25:11
Ščotkova střela od modré byla přizvednuta do ochranné sítě jedním z beků Bruslařského klubu.
24:36
Sýkora pláchl po pravé straně. Snažil se předložit ped bránu, kde ale nikdo ze spoluhráčů nebyl a tak se hraje ve střední třetině.
24:14
Rittich podržel nahození ze středního pásma ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho pravici.
23:43
ČSOB Pojišťovna se nastěhovala před Ritticha, ale zatím se nedostala do zakončení.
23:31
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu a stal se cenným suvenýrem jednoho z diváků. Hra bude pokračovat ve středním pásmu.
23:20
Stříteského skrytá rána doplachtila do Kristanovy výstroje.
22:55
Vhazuje se opět před Davidem Rittichem.
22:31
Neuběhla ani minuta a skóre je opět vyrovnané! Tomáš Hyka zapomněl na volného JANA STARÉHO, jenž využil chvilky nepozornosti obrany Bruslařů a Kolářův pas přetavil v gól na 2:2. Asistence: Jan Kolář, Václav Kočí.
21:44
Gól par excellence! David Výborný famózně projel celým hřištěm a několika protihráči jako nůž máslem a předložil kotouč před prázdnou branku LUKÁŠI PABIŠKOVI, jenž v pádu překonal Kristana. Asistence: David Výborný, David Hruška.
21:13
Výborného dlouhý pas se neujal, kotouč mají ve své moci Perníkáři.
20:50
Kristan radši podržel puk ve své lapačce do hvizdu hlavního arbitra.
20:47
Zakázané uvolnění domácích.
20:19
Broš vypíchl puk bekovi hostí a pokoušel se o rychlý průnik, ale jeho zadovku zachytil tentýž obránce Pardubic.
20:01
V úvodní dvacetiminutovce hýřili větší aktivitou Středočeši, což dokazuje i počet zásahů obou gólmanů. Byli to ale pardubičtí hokejisté, kdo udeřili první – Jako blesk z čistého nebe se v 5. minutě prosadil kanonýr Petr Sýkora. Domácí srovnali krok v 8. minutě, kdy své sólo se štěstím proměnil Broš. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.
Střely na bránu v první třetině:

BK Mladá Boleslav – 16
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – 8
20:00
19:59
Rittich si ještě musel poradit se střelou pardubického beka od modré.
19:48
Bárta vypustil jedovatou bombu z mezikruží, ale Kristan si připsal famózní zákrok!
19:01
Hyka se rozjel, narazil si u mantinelu s Lencem, který nahazoval před bránu, kde jeho kolega tečoval před Kristanem. Avšak ne tak nebezpečně, aby z toho mohla být branka.
18:54
Těsné zakázané uvolnění, Musil byl v klíčovém momentu na srovnatelné úrovni s pardubickým bekem, rozhodovaly centimetry.
18:45
Boleslavská obrana ustupovala a ustupovala, až se Zohorna rozhodl vystřelit. Rittich si lapačkou smlsl na tomto projektilu.
18:30
Pacovský elegantně, leč důrazně odzbrojil Čáslavu a už si to upaluje vstříc Kristanovi.
17:43
Brošův bekhend Kristan vyráží. Před slovinský gólmanem teď byla velká tlačenice.
17:24
Brošovo útočné komando rozjíždí typický kolotoč přihrávek v útočném pásmu.
16:53
Bártova přihrávka na Vrbatu neprošla. Zachytil ji Semorád, který s pukem upaluje dopředu.
16:14
Žabka svým laxním pohybem dal vzniknout nadějnou možnost Perníkářů, ale ostatní domácí hráči si s vzniklým nebezpečím poradili.
15:34
Radil zastavil rozehrávku Boleslavi, ale hned je z toho ofsajd.
15:18
Mitja Robar měl na holi druhý domácí gól, ale Pacovského geniální pas o milimetry nedokázal usměrnit do hostující klece!
14:43
Kristan vyráží.
14:13
Východočeši mají očividně problémy s rozehrávkou, ani napodruhé se nedokázali vymanit z vlastního obranného pásma.
13:26
David Vrbata přihrál o mantinel dopředu na Látala, který vyčíhal vhodný moment k oslovení v druhé vlně najíždějícího Čermáka. Ten nakonec dostal puk, ale měl ho příliš pod bruslemi, proto nemohl lépe zakončit. Ale i tak to byla obrovská šance. Kristan se skvěle přemístil a lapačkou zkrotil divoký puk.
12:53
Hruška poněkud krkolomně, leč přece, zavezl touš do útočné třetiny, ale tam se černého kousku pryže ujal Aleš Píša.
12:40
12:08
Trškovo vyhození z pásma mělo oči. Musil neměl rychlost, proto nemohlo vzniknout přečíslení 2 na 1 a puk mají Pardubičtí.
11:45
Dominik Pacovský se protlačil až do bezprostřední blízkosti Kristana, odkud slovinského gólmana Pardubic nepřekonal!
11:06
Čáslava nahazoval, tečovaný puk končív ochranné sítí za Rittichem.
10:33
Kučný vypíchl puk Pardubickým, ti raději odjeli střídat a domácí tak mají čas na rozehrávku.
10:07
Agilní Látal se prohnal po levé straně a zakončoval z úhlu mimo.
09:47
Hybridní icing je dnes poprvé v akci, Bárta byl pomalejší než Benák.
09:18
Žabka byl napadán přímo u vlastní brány, ale v ležérním tempu dokázal odrazit atak soupeře, který navíc spadl na led a slovenský bek jako prohnaná liška mohl založit útok.
09:06
Bruslaři zakládají další útočnou akci za vlastní svatyní.
08:23
Ofsajd zbrzdil Moučkův pokus o průnik za útočnou modrou.
07:59
MICHAL BROŠ dostal průnikovou přihrávku na útočnou modrou. Chvilku se zdržel zpracováním, ale nakonec dostal tělo před obránce a svou akci téte-a-téte proměnil v gól. Kristan puk zbrzdil, ale před betony mu přeci jen prošel za brankovou čáru. Asistence: Milan Mikulík, Matěj Stříteský.
07:46
07:15
Výborný dlouho váhal, pak posunul na stranu pro Pacovského, jehož střela z úhlu nemohla skončit jinak než na betonech brankáře.
06:40
Čáslava osvobodil Perníkáře dlouhým vyhozením přes celou hrací plochu.
06:22
Boleslav už si vytvořila zámek a drží puk za bránou soupeře.
05:59
Stříteský, Robar, Hyka. Taková byla posloupnost, než posledně jmenovaný vystřelil z vrcholu kruhu. Zakončení ale bylo dlouho avizované a tak se Kristan v pohodě stačil přemístit.
05:46
Václav Kočí (PCE) je vyloučen na dvě minuty za hákování
04:55
Výborný vymýšlel kulišárnu na Pabišku, který stál u tyče. Jenže pardubická obrana se o boleslavského střelce postarala více než důrazně.
04:19
Nahození Aleše Píši Rittich pouze vyrazil před sebe, kde číhal PETR SÝKORA a pohodlně zakončil puk za dezorientovaného domácího gólmana! Asistence: Aleš Píša.
03:56
Klimentův pas na nadějně rozjetého Mikulíka zblokovala hostující defenzíva.
03:29
Látal sebral puk ve vlastní třetině a ze stoje vyvinul tryskovou rychlost, kterou se prohnal přes Čáslavu. Z velkého úhlu však bekhendem zakončoval jen do Kristana.
03:08
Moučka bojuje s Robarem v rohu kluziště.
02:30
Boleslav má puk v držení za vlastní bránou. bude zakládat další útok. Zatím je v zápase aktivnější.
02:18
Lenc s Hykou vybojovali útočné pásmo pro domácí, první jmenovaný zkusil vystřelit z ostrého úhlu, ale na Kristana si nepřišel.
01:43
Buly před Rittichem.
01:21
Robarova dělovka od modré těsně minula pardubickou pokladnici!
01:05
Rittich rozehrál jen do Tybora. Ten nebyl v pozici, ze které by hrozilo pro Boleslav nebezpečí. Navíc ho na hranici faulu zpacifikoval jeden z domácích beků.
00:46
První střelu dnešního utkání si připsal Jiří Kučný, jehož pokus od modré Kristan bez větších problémů lapil.
00:28
Domácí bojují o puk v útočné třetině. Pardubice se stále nemohou vymanit z tlaku.
00:01
Na ledové ploše je již nastoupen i domácí tým.
Za ohlušujícího pískotu nastupují na led hostující hráči, čeká se na Bruslaře.
Všechny cesty vedoucí na stadion byly už necelou hodinu před zápasem zaplněné. Mladá Boleslav se těší po dvou letech na extraligu. Vypadá to, že bude vyprodáno – podle předpokladů.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Valent) – Robar, Hruška, Stříteský, Kučný, Žabka, Trška, Čermák – Pacovský, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Vrbata, Bárta

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Halász) – Píša, Čáslava, Benák, Ščotka, Gregorc, Kočí, Korím – Sýkora, Zohorna, Nahodil – Radil, Marcinko, Tybor – Kolář, Špaček, Starý – Moučka, Cetkovský, Semorád – Voženílek

Rozhodčí: Fraňo, Smitka – Lučan, Kis.
Poslední vzájemný ligový zápas se datuje do 5. února 2012, odehrál se v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně. Bruslaři v něm zvítězili nad Pardubicemi 5:4, ačkoliv dlouho tahali za kratší konec provazu. Oba tehdejší sokové zakončili sezónu diametrálně odlišným způsobem: Východočeši se stali mistrem ligy, Boleslavští sestoupili do 1. ligy...

Branky a nahrávky: 6. Jiránek (Vrbata), 36. Mikulík (Výborný, Žabka), 40. Tomas (Čutta, Výborný), 47. Podkonický (Vrbata, Balaštík), 56. Tomas (Výborný) – 5. Kolář I (Starý, Kočí), 24. Kolář I (Koukal), 28. Kolář II (Píša), 58. Starý (Kolář II, Koukal).
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
Východočeši patří dlouhodobě k tomu lepšímu, co může Tipsport extraliga nabídnout. Pardubický tým v létě opustil nadějný forvard Tomáš Nosek, jenž se vydal zkusit štěstí do Detroitu, ale vedení klubu v čele se sportovním manažerem Dušanem Salfickým přivedlo několik zvučných posil, například slovinského gólmana Roberta Kristana, reprezentačního beka Petra Čáslavu, Slováka Tomáše Marcinka či navrátilce Libora Pivka. Úvodní kolo odehráli Perníkáři v nové třinecké Werk Aréně a hned v první třetině vedli: Obranu Ocelářů nachytal v nedbalkách Jan Kolář a poslal Hamerlíka na párek. Slezané ale skóre otočili ve svůj prospěch a zvítězili 2:1.
BK Mladá Boleslav
Svěřenci lodivodů Františka Výborného a Mariana Jelínka strávili dva poslední ročníky v 1. lize, letos se v rozšířené baráži spolu s Olomoucí dočkali vytouženého postupu mezi tuzemskou smetánku. A v ní rozhodně nechtějí být jen do počtu, což dokazují letní akvizice. Zmiňme například brankáře Davida Ritticha, obránce Mitju Robara či Matěje Stříteského a útočníky Dominika Pacovského, Davida Květoně nebo třeba místního odchovance Tomáše Hyku. V prvním kole na ledě mistrovského Zlína urvali Středočeši překvapivé tři body, o jejich vítězství rozhodla již úvodní perioda, v níž se prosadili Výborný a Čermák. O další góly v Kašíkově pokladnici se postarali Pabiška, Látal a Mikulík.
Dobrý den z města automobilů, kam se po více než dvou letech vrací naše nejvyšší hokejová soutěž, Tipsport extraliga! BK Mladá Boleslav v rámci druhého kola poměří síly s týmem HC ČSOB Pojišťovna Pradubice, úvodní buly bude vhozeno v 17:30, tak buďte u toho s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.