SESTŘIH: 40. kolo extraligy, Plzeň - Sparta 1:2

Ode mě to bude pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný víkend!
Utkání je u konce, Sparta si z Plzně veze tři body za výhru 2:1! O té rozhodla brankou 95 sekund před koncem, jejíž autorem se stal obránce Juraj Mikuš.

Nejlepší hráči: Ondřej Kratěna (0+1) – Jaroslav Hlinka (1+0)
60:00
59:57
Domácí ještě dostali puk do útoku, kde ho ovšem podržel Novotný. Bude tedy následovat ještě jedno vhazování a poslední šance pro Plzeň.
59:39
Oddechový čas pro hosty.
59:39
Zakázané uvolnění Sparty vrátí hru před Novotného.
59:10
Kumstát ve středním pásmu zachytil puk, na prázdnou branku ho ale poslat nestihl.
58:55
Simon vybídl ke skórování Kratěnu, jehož dělovou ránu z první vyrazil Novotný svou maskou nad bránu! Skvělý zákrok hostujícího brankáře.
58:35
Plzeň to zkusí v šesti, Matěj Machovský jde na střídačku!
58:25
Oddechový čas pro domácí.
58:25
Sparta právě vstřelila branku!
95 sekund před koncem třetí třetiny jde Sparta do vedení! JURAJ MIKUŠ (3+11) si nehlídaný sjel do mezikruží, odkud také vystřelil a propálil Machovského! Asistence: Martin Réway (7+19).
58:01
Simon nabil Johnsonovi, jehož rychlou a hlavně přesnou střelu Novotný lapil!
57:20
Lev se rozjel z vlastního pásma dopředu, v útoku už ale proti němu stáli tři hráči, proti kterým neměl šanci se prosadit.
56:50
Puk zůstal na brance a hra je tedy přerušena. Domácí tuto situaci zavinili a jsou tedy z pásma vykázáni.
56:18
Bližňák vyslal dopředu Schleisse, který se uvolnil do střelecké pozice. FIlip Novotný byl ovšem připraven a vytáhl vydařený zákrok betonem!
55:52
Puk v ochranné síti, hra se tedy přesune do středního pásma.
55:38
Ján Sýkora chtěl využít zmatků obránce Poláška, ten ale nakonec včas odpálil puk mimo dosah slovenského útočníka.
55:00
Lev se dostal ze souboje za brankou, vystřelit se mu ale nepodařilo.
54:33
Puk vypadl mimo ledovou plochu, hra je tedy přerušena.
54:31
54:14
Domácí teď ušetřili po výborné práci Hollwega několik vteřin.
53:54
Po dobré práci Kadlece ale nyní dokázal vyhodit Jeřábek.
53:34
Tomáš Sýkora měl velké trable se zpracováním puku a nedokázal ho vyhodit.
53:02
V obrovské šanci se nyní zjevil Lukáš Klimek, který zakončoval zcela nehlídaný před Machovským. Domácí brankář ale skvěle zasáhl a puk chytil!
52:31
Domácí se dostávali do dobré šance, předtím ale Vojtěch Mozík (PLZ) holí trefil protihráče do obličeje a místo akce tak následuje vyloučení.
52:22
Zakázané uvolnění Pražanů.
51:46
Piskáček na modré čáře vystavil pěkný hit Balejovi. Podobný, jako předvedl domácí Jeřábek v první třetině.
51:26
Forman z blízkosti ve složité situaci přestřelil.
51:05
Nic z ní ale vymyslet nedokázal a dopředu tak spěchali hosté, konkrétně Buchtele. Ke střele se ovšem nedostal.
50:44
Další akci rozjede domácí tým zpoza své branky.
50:00
Plzeň právě vstřelila branku!
Přesně v polovině třetí třetiny máme vyrovnáno! JAKUB LEV (11+9) zpoza branky využil toho, že se Novotný nestihl přesunout a dal tak na 1:1! Asistence: Michal Moravčík (2+6) a Ondřej Kratěna (8+12).
49:23
Pletka do velmi dobré šance nahrával před branku na volného Kratěnu, domácí kapitán ale promáchl!
49:06
Sparta velmi dobře brání, což nyní pocítil Dominik Simon, který nedokázal projít do útočného pásma.
Dnešní utkání sleduje 6018 diváků.
48:47
Nahození Miroslava Formana ze středu hřiště podržel Machovský.
48:05
Icing Sparty Praha přesune hru k Novotnému.
47:48
Kubka se nechal obrat o puk a do dobré šance dostal přihrávku Jaroslav Hlinka. Ten bez váhání napálil puk, naštěstí pro domácí ho ale poslal mimo Machovského svatyni!
47:14
Puk zasáhl ochrannou síť nad Machovského brankou, bude se vhazovat po jeho levici.
47:00
Barinkova střela od modré měla dobrou přesnost, ale postrádala razanci a tak pro Machovského nebyla problémem.
46:27
Machovský po návratu kotouče před branku černý nesmysl přikryl a je tak přerušeno. Následuje komerční přestávka.
46:25
Střela Jana Buchteleho zamířila mimo tři tyče.
45:50
Forman si tak dlouho hrál s pukem, až o něj byl obrán.
45:38
Hlinka posílal bekhendem před branku, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. To ale nevěděl Machovský, který raději podržel puk.
45:07
44:58
Jan Schleiss v obrovské šanci sám před Novotným! Měl dost času na zakončení, ale neudělal to zrovna nejlépe a brankář Sparty jeho pokus vyrazil!
44:52
Johnsonovu střelu z úhlu Novotný chytil, neboť prostor u své pravé tyče dostatečně utěsnil.
44:34
Rolinek skvěle zabojoval o puk a po souboji se Lvem ho vyhodil.
44:12
Mozík nezachytil přihrávku od Pletky a puk je opět v obranném pásmu domácího celku.
43:50
Plzeň se nemůže dostat do útočného pásma.
43:30
A opět dokázali Sparťané vyhrát vhazování, díky čemuž vyhodili kotouč.
43:27
Puk v ochranné síti, Plzeň je tedy vykázána z pásma.
43:18
Hosté ihned vyhazují.
43:07
Domácí svou aktivitou vybojovali vyloučení. Dvě minuty za hákování dostává Juraj Mikuš (SPA).
42:28
Mikuš vjel do ofsajdu, útok Sparty byl tedy zastaven.
42:20
Kratěna protečoval puk do útočného pásma, kde byli dva Plzeňští proti jednomu Sparťanovi. Novotný raději podržel puk.
41:55
41:46
Nyní k Novotnému vyhodil Simon.
41:25
Plzeň se osvobodila.
41:17
Sparťané se drželi v útočném pásmu a nakonec z toho vygradovala střela od Vladimíra Emingera. Domácí hráči jí ovšem zblokovali do ochranné sítě.
40:30
Réway udržel útočné pásmo, nedovolil totiž Hollwegovi vyhodit puk.
40:01
A po nich následují i Sparťané.
Plzeňané právě přichází na ledovou plochu.
Skončila druhá třetina, ve které se hostující celek dostal do vedení 1:0. Autorem branky se stal nejproduktivnější hráč Sparty Jaroslav Hlinka.

Třetí třetina začne přesilovou hrou Pražanů, pět sekund před koncem té druhé byl totiž vyloučen Pulpán.
Další třetina začne přibližně v 19:14.
40:00
39:55
Na závěr druhé dvacetiminutovky tu máme ještě vyloučení. Za hákování dostává dvě minuty Lukáš Pulpán (PLZ).
39:47
Johnson po přechodu přes modrou čáru přišel o puk.
39:00
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:43
Jakub Lev si troufil na individuální akci a po Novotného zákroku vybojoval alespoň útočné pásmo.
38:16
Rolinkův pokus bekhendem z blízkosti zamířil jen těsně vedle Machovského branky!
37:55
Mozík zaváhal ve vlastním pásmu při rozehrávce, Machovský za něj situaci ale zachránil a puk před napadajícím útočníkem hostů podržel.
36:16
Balej se v oslabení dostal do střelecké pozice, obránci k němu ale přistoupili včas.
35:48
A hosté se dostávají do vedení 1:0! Mezi kruhy dostal nabito Jan Buchtele, jehož střelu Machovský vyrazil pouze na hůl JAROSLAVA HLINKY (14+26), který se z úhlu trefil a otevřel skóre dnešního utkání! Asistence: Jan Buchtele (10+10).
35:29
A nyní Michal Moravčík (PLZ) z vlastního pásma trefil ochrannou síť za Novotného brankou, za což je vyloučen na dvě minuty. 100 sekund dlouhá početní výhoda 5 na 3 pro Pražany!
35:23
Sparta je vykázána z útočného pásma za vyhození puku mimo led.
35:16
Polášek si sjel do střelecké pozice, jeho zakončení ovšem bylo vyraženo plzeňským brankářem.
35:09
Za hákování Kumstáta je vyloučen Jakub Jeřábek (PLZ).
35:00
Kumstátův pokus z úhlu vyrazil domácí brankář.
34:25
Kratěna s Jeřábkem mohli jít do přečíslení, domácí kapitán si ovšem nevěřil a tak útok raději zpomalil. A to byla chyba.
33:47
Réwayův propagační pokus Machovský vyrazil betonem do rohu kluziště.
33:18
Kotouč na střídačce. Následuje přestávka, která slouží jako komerční.
33:07
32:59
Pokus Buchteleho byl sice sražený, ke kotouči se ale dostal Sabolič, který ho ze vzduchu napálil na branku! Matěj Machovský byl ovšem připravený a kotouč chytil.
32:29
A další, tentokráte se o něj postaral Kadlec.
32:10
Spartě se přesilovka zatím vůbec nedaří, další výhoz.
31:52
Nyní dostal k Novotnému kotouč obránce Moravčík.
31:39
A opět se Plzeň osvobodila.
31:19
Hlinkovo přihrávku směřující před branku zachytil bránící Jeřábek, díky čemuž Škodovka vyhazuje.
31:07
Za podražení je vyloučen Vojtěch Mozík (PLZ), druhý nejtrestanější hráč Škodovky.
30:44
Ofsajd Plzně přerušil po delší době hru.
30:18
Domácí nyní uzavřeli Sparťany v jejich obranném pásmu, prosadit se ale díky dobrému přístupů bránících hostů nedokázali.
28:56
Pokus Marka Ďalogy byl velmi nepřesný, Machovský se za ním tedy pouze ohlédl.
28:39
Hosté přečkali těžké chvíle a jsou v plném počtu.
28:00
Jeřábkova střela byla ztečována mimo tři tyče.
27:32
Kratěnovu střelu z úhlu dokázal Novotný vyrazit.
26:55
Při pokusu o založení útočné akce se dostali domácí do ofsajdu.
26:41
Sparťané po buly vyhodili puk.
26:39
Za podražení je vyloučen Marek Ďaloga (SPA). Uvidíme tak první přesilovou hru v této třetině.
26:18
Sparta se natlačila do útočného pásma, Hlinkův pas byl ovšem zblokován.
26:06
Puk skončil v hledišti, hra je tedy přerušena a následuje komerční přestávka.
25:37
A další sražený pokus! Tentokráte se do dobré šance po rychlém kontru dostal Jan Schleiss, obránci hostů ovšem opět ztečovali puk do ochranné sítě.
25:10
Bližňák nabral ve středním pásmu rychlost a najel až do toho útočného, kde byl jeho pokus ale ztečovaný nad.
24:41
Moravčíkovu střelu vyrazil Novotný do ochranné sítě nad ledovou plochou.
24:15
Polášek zastavil u mantinelu Baleje, který už byl hodně unavený a tak neměl síly na tento souboj.
23:30
Ani ti ale nic nevymsleli a kotouč na holi mají opět hosté.
23:14
Sparta se v útočné akci neprosadila a dopředu tak míří domácí.
22:47
Kubalíkova střela z první nebyla úspěšná.
22:38
Zakázané uvolnění Sparty.
22:23
Zatím se hraje opatrný hokej a oba týmy dobře brání.
21:25
Réway v dobré situaci hledal Rolinka, neměl ovšem dobré mínění o jeho postavení a přihrávku tak poslal mimo.
20:40
Hollweg zpoza brány nahrával na Baleje, tato přihrávka ovšem neprošla přes bránící hráče.
20:01
A nyní už se na druhou třetinu chystají další hokejisté, tentokráte ovšem ti dospělí, kteří právě vstupují na led.
Na ledové ploše právě své utkání dohráli nejmenší hokejisté Plzně. Fanoušci se jejich akcemi pochopitelně bavili a vyprovodili je potleskem.
První třetina je za námi a zatím nám na ukazateli skóre svítí dvě nuly. Největší šanci rozstvítit jedničku na hostující straně měl Lukáš Klimek, který ale své trestné střílení neproměnil.
Další třetina začne přibližně v 18:22.
20:00
19:55
Nebezpečnou střelu Saboliče dokázal Machovský vyrazit před sebe!
19:00
Poslední minuta hry v první třetině právě začala.
18:55
A opět, tentokráte se tak stalo po Moravčíkovo přihrávce na Kratěnu.
18:48
Puk trefil ochrannou síť nad Notovného brankou.
18:30
Simon pěkně zrychlil, nakonec ho ale dojel Hlinka, jenž ho dokonce i obral o puk. Dobrá práce hostujícího útočníka.
18:00
Buchteleho přihrávka na Klimka stojícího před brankou neprošla.
17:09
Zajímavé šance domácích. Moravčík nejprve nahrál na Kubalíka, jemuž ale střela nesedla a kotouč poslal za sebe. Tam byl připravený Kubka, jehož pokus ale Novotný i přes teč jednoho z bránících chytil.
16:46
16:27
Nyní dokonce vyhodil sám brankář Sparty.
16:09
Pletkovi střela vůbec nesedla a Pražané vyhazují.
15:33
Po chvilce se ale zvedl a sám dojel na střídačku. Měl by tedy být v pořádku.
15:33
Sparťané šli do šance v oslabení, Buchteleho pas na Saboliče ale neprošel. Na ledě zatím zůstal ležet Petr Kadlec.
14:55
Sparta vyhazuje kotouč až k Machovskému.
14:46
David Dvořáček (SPA) je vyloučen na dvě minuty za držení. Po komerční přestávce tak budou mít domácí početní výhodu.
14:33
Po pravé straně si do šance sjel Ďaloga, Machovský ale jeho střelu vyrazil betonem!
14:20
14:14
Dragounův pokus byl sražen mimo branku.
13:50
A tentokráte to byl Moravčík.
13:24
Nyní ho velmi dobrou prací dostal za Novotného Tomáš Sýkora.
13:08
Nebezpečnou ránu Réwaye ze strany vyrazil Machovský, domácí poté vyhodili puk.
12:47
Domácí jsou ve čtyřech.
12:34
Hollweg vyhodil a vysloužil si tak potlesk domácích fanoušků.
12:20
Za hru vysokou holí je nyní vyloučen Jakub Lev (PLZ). Spartu tak čeká 27 vteřin dlouhá přesilovka 5 na 3!
12:05
Nyní se o další vyhození postaral Pulpán.
11:46
Domácí vyhazují až k Notovnému, mají tak prostor k oddechu.
11:38
Polášek nyní předal kotouč Hlinkovi. Ten ho poslal na branku, kde ovšem stál připravený Matěj Machovský.
11:21
Poláškův nebezpečný pokus švihem zamířil vedle.
10:51
Ihned po buly se puk dostal do středního pásma.
10:47
Zbytečného útočného faulu se nyní dopustil Václav Pletka (PLZ), který je tak vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
09:57
Sabolič se přes Simona neprocpal do útočného pásma.
09:22
Simon s Kadlecem to překombinovali a Plzeň tak musela vyklidit útočné pásmo.
08:27
Kubkova střela po vhazování byla několikrát tečovaná, nakonec ale byla i dostatečně ztlumena a tak z toho nic nebylo.
08:23
Po nahození Moravčíka Novotný raději přikryl puk pod svou lapačkou.
08:12
Ofsajd pražského celku.
08:00
Réway posílal puk před branku, kde číhal Jaroslav Hlinka, ten ale díky pohotovému zásahu Machovského a jeho hole nestačil zakončit.
07:22
Kotouč skončil v hledišti, hra je tedy přerušena a následuje komerční přestávka.
07:14
07:04
Sabolič vyvezl puk do útočného pásma, kde mu ale krásný hit vystavil Jakub Jeřábek.
06:30
Aktivní střelec Mozík to opět zkoušel, tentokráte byla ovšem jeho střela zblokována.
06:06
Lukáš Klimek se pokusil vymíchat Machovského, puk ale poslal mimo branku!
06:06
Hlinka sebral Jánu Sýkorovi puk a poslal ho na Klimka, ten byl při následném úniku faulován a je tak nařízeno trestné střílení!
05:32
Hlinka vyhodil puk až k Machovskému.
05:14
Dlouho v plném počtu ale nezůstanou. Za podražení je vyloučen Adam Polášek (SPA).
05:07
05:06
Nyní Filip Novotný lapil Kratěnovu střelu! Škodovka ale vyvinula silný tlak na hostujícího brankáře.
04:41
Plzeň teď uzamkla svého soupeře, velmi dobře pálil Jeřábek, trefil ovšem pouze brankáře hostí.
04:02
Mozíkovu dělovku velmi dobře vyrazil Novotný do rohu!
03:51
Jakub Lev si narazil s Jánem Sýkorou, puk mu ale unikl a zakončit tedy nedokázal zcela ideálně.
03:10
Hosté ihned po vhazování dostali puk přes všechny čáry.
03:07
Simon se chtěl prosmýknout podél levého mantinelu, Jan Švrček (SPA) ho ale hákoval a domácí tak mají první přesilovku.
02:47
Nyní domácí brankář vyrážel bekhendový pokus Dominika Volka.
02:20
Do útoku se vydali i hosté, střelu Procházky ale vyrazil Machovský bez větších problémů.
02:11
A opět vypadla po souboji branka ze svého postavení.
02:05
Mozíkovu povedenou střelu od mantinelu lapil Novotný. Vhazovat se nyní bude po jeho levici.
01:43
Kratěna z boku prověřil Novotného pozornost, poté byl do brankoviště natlačen jeden z plzeňských hráčů a branka byla posunuta. Hra se tudíž přerušila.
01:11
Kadlec chtěl ještě zachránit útočné pásmo, už to ale nestihl a tak je odpískán ofsajd.
00:45
Simon vybojoval kotouč a po následných kličkách ho poslal mimo branku.
00:24
Sparta se při pokusu o založení útočné akce dopustila ofsajdu.
00:01
Úvodní vhazování dnešního utkání vyhráli Plzeňští.
00:01
Na úvodní buly se proti elitní formaci hostů postaví domácí čtvrtá!
Týmy právě nastupují na ledovou plochu zatemněné plzeňské ČEZ Arény. Utkání nám tedy co nevidět začne!
Rozbruslení skončila a oba týmy pomalu míří do kabin. Čekají je tak finální taktické porady.
Týmy jsou přibližně v polovině zahřívacích cvičení. Momentálně se na obou stranách trénují přečíslení 2 na 1 a 3 na 2. Doufejme, že nás čeká zajímavá podívaná plná například těchto situací!

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Johnson, Simon, J. Sýkora – Pletka, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Lev, Kubalík – Hollweg, T. Sýkora, Balej – Indrák

HC Sparta Praha: Novotný (Lukáš) – Polášek, Eminger, Mikuš, Ďaloga, Barinka "A", Piskáček, Švrček – Klimek, Hlinka "A", Réway – Rolinek "C", Dragoun, Kumstát – Sabolič, Buchtele, Forman – Dvořáček, Volek, Procházka – Černoch

Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Jelínek, Pešek.
Hezký hokejový podvečer z Plzně! Týmy za pár minut vyrazí na předzápasové rozbruslení v místní ČEZ Aréně.

Domácí v brance bude zastupovat dosavadní brankář číslo jedna Matěj Machovský, za hosty bude chytat Filip Novotný. Kompletní sestavy v dalším příspěvku...
U přenosu 40. kola hokejové Tipsport extraligy vás vítá Michal Belšán! Dnes máme na programu velmi atraktivní souboj – hokejky zkříží týmy HC Škoda Plzeň a HC Sparta Praha!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.