Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a u dalších přenosů se brzy těším na shledanou.
Hradec Králové začal v dnešním zápase dominovat od druhé třetiny, postupně se dokázal pětkrát prosadit, a tak si po výhře 5:1 odváží na východ Čech všechny tři body z dnešního zápasu.
60:00
59:30
Pražané mají puk ve vlastní třetině.
58:48
Barákovo nahození ještě někdo tečoval a Kantor měl plné ruce práce. Nakonec si ale poradil a podržel kotouč pro vhazování.
58:00
Do konce zbývají dvě minuty. Hraje se ve středním pásmu.
57:20
Icing Slavie.
56:25
Valach se prosmýkl podél levého mantinelu a pokoušel se překvapit Kantora nepříliš tvrdou bekhendovou střelou. Hradecký muž s maskou připraven.
54:36
53:54
Ani červenobílí se nikam příliš neženou, je zřejmé, že o vítězi už je delší dobu rozhodnuto a zápas se jen dohrává.
52:36
Na trestnou lavici odjíždí Dávid Skokan (HKM), opět je to za vysokou hůl.
52:34
Dnešní utkání sleduje 3526 diváků.
52:00
Hosté jsou opět na puku. Hrají evidentně v dobré pohodě, naopak domácím se nedaří vůbec nic.
51:13
Mountfield právě vstřelil branku!
Jaroslav Kudrna vybídl přesným pasem ke skórování TOMÁŠE MERTLA, který už jen pohodlně napálil puk do odkryté branky. Asistence: Jaroslav Kudrna, Jiří Šimánek.
50:39
Weissmann je na ledě, slávisté jsou ve čtyřech.
50:15
A domácí jdou do tří! Juraj Valach (SLA) dostává trest za sekání.
49:22
Hosté se pochopitelně nikam neženou, jejich náskok je plně dostačující.
48:39
Za hákování je potrestán Erik Weissmann (SLA).
48:39
Mertlova střela tahem vypadla Furchovi z lapačky, kolem však nebyl žádný hokejista v černém, a tak může být slávistický brankář v klidu.
48:00
Zakázané uvolnění Východočechů.
47:35
Pospíšil si počínal odvážně v pásmu sešívaných a pokoušel se projít přes značnou přesilu protihráčů, což se mu ale nakonec nepodařilo.
47:05
Ten nyní přerušuje hru a následuje komerční přestávka.
46:33
Pražané úřadují s kotoučem v útočném pásmu, zatím ale Kantora neohrozili.
45:00
O vítězi dnešního zápasu je zřejmě rozhodnuto, nutno podotknout, že se jednalo o docela laciný gól.
43:04
Jiří Vašíček se protáhl po pravém mantinelu a přesně našel RUDOLFA ČERVENÉHO, který v poklidu zakončil celou akci do odkryté klece. Asistence: Tomáš Knotek.
42:23
Kudrnův ukrytý projektil vyráží Furch vyrážečkou.
41:40
41:37
Na druhé straně se před Furcha prosmýkl Skokan, zakončit ale nedokázal.
40:24
Vas mohl hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky snížit na rozdíl jediné branky, před Kantorem se ocitl zcela sám. Hradecký brankář si proti jeho střele do horních pater branky poradil dobrým zákrokem vyrážečkou.
40:01
Ve druhé části dnešního duelu nám konečně začali padat branky. Agilnější Hradec se dostal po trefách Deje a Mertla do dvougólového vedení. Domácí snížili ve 35. minutě zásluhou Valacha. Záhy se ale dokázal prosadit také Knotek, a tak po čtyřiceti minutách svítí na kostce stav 1:3.
40:00
39:40
Rastislav Dej (HKM) zahrál vysokou holí a Slavia má tak k dispozici další početní výhodu.
39:24
Ještě jedno vhazování před Kantorem.
38:26
Hra se poněkud uklidnila, o kotouč se bojuje za Furchovou klecí.
37:00
Pražané se ženou za další brankou, zatím si ale Kantor počíná sebevědomě a všechny šance červenobílých likviduje.
35:14
Bekhendové nahození Tomáše Slováka dokázal šťastně tečovat TOMÁŠ KNOTEK, Furch už nestačil lapačkou zareagovat! Hosté tak opět odskakují sešívaným na rozdíl dvou branek. Asistence: Tomáš Slovák.
34:54
Slavia právě vstřelila branku!
Po vyhraném buly střela JURAJE VALACHA od modré propadla Kantorovi pod rukou až za brankovou čáru! Asistence: Pavel Klhůfek.
34:32
Další přesilovka Slavie. Za vysokou hůl odchází na trestnou lavici Roman Kukumberg (HKM).
34:18
Nedvídkův pokus z levé strany schoval Furch do výstroje, následuje komerční pauza.
33:07
Zakázané uvolnění se píská také na druhé straně.
32:51
Stránského dělovka směřovala mezi Kantorovy betony, hradecký brankář svou mezírku ale sklapl včas. Po následném icingu se bude vhazovat v pásmu hostů.
31:49
Na druhé strany to do horních pater zkusil Dej, opět zaúřadovala lapačka, tentokrát ta Furchova.
31:05
Pražané jsou v posledních minutách aktivnějším týmem a ostřelují Kantora, většina ze střel ale nemíří mezi tři tyče.
30:32
Stránský trefil z úhlu jen Kantorovu lapačku.
29:41
Bednář dělal co mohl, aby se zbavil dotírajících obránců Hradce, nakonec ale o puk přišel.
28:47
Po dvou gólech Hradce a následné hře nahoru-dolů se hra opět uklidnila.
27:20
26:20
Jeden z hradeckých útočníků ujel domácí obraně a jeho gólovou šanci musel zlikvidovat až výborný Furch, jenž vytáhl dobrý zákrok vyrážečkou!
25:20
Slávisté si zahrají přesilovou hru. Rudolf Červený (MHK) hrál vysokou holí.
25:10
Vzápětí mohl snížit Čermák, ten však osamocený napálil jen přesouvajícího se Kantora!
25:03
TOMÁŠ MERTL našel nejrychleji odražený puk, který nezištně poslal za Furchova záda! Asistence: René Vydarený, Jiří Šimánek
24:51
Jan Holub (SLA) inkasuje menší trest za držení.
24:10
RASTISLAV DEJ nabral rychlost ve středním pásmu, ujel všem sešívaným bekům a tváří v tvář Furchovi si poradil precizně provedeným bekhendovým blafákem! Asistence: Jaroslav Kudrna, Tomáš Mertl.
24:00
Babka si šikovně posunul puk na bekhend a hledal Andrese. Ten na puk jen těsně nedosáhl.
23:18
Mertl posílá puk na zakázané uvolnění.
22:27
22:14
Stránského obral o puk Červený, jeho nepříliš tvrdá střela bekhendem ale Furchovi příliš problémů nenadělala.
21:33
Po sérii dobrých pasů utíká Krejčímu kotouč do středního pásma.
20:27
Jaroslav Kudrna (HKM) je potrestán za hákování. Přesilovka pro Pražany.
20:22
Poletínovu přízemní střelu z ostrého úhlu vykopl Kantor betonem, vzápětí vyhazují Hradečtí na zakázané uvolnění.
20:01
První třetina dnešního zápasu je minulostí, viděli jsme vyrovnaný hokej s minimem šancí. V 15. minutě ale Tomáš Micka inkasoval trest ve hře za napadení Petera Mikuše a slávisté se museli pět minut bránit ve čtyřech. I s velkým přispěním štěstí to ale zvládli a po dvaceti minutách tak nadále trvá bezbrankový stav.
20:00
19:12
18:29
Slovák napálil od modré prvního clonícího hráče, slávisté vyhazují.
17:55
Tlak hostů se zmírnil, sešívaným se povedlo vyhodit.
16:35
Zrak mne nešálil, pokračuje se za bezbrankového stavu.
16:35
Sledovali jsme obrovský tlak Východočechů! Po obrovském závaru ve Furchově brankovišti scházeli centimetry k tomu, aby puk přešel brankovou čáru, nakonec se tak ale podle všeho nestalo. Rozhodčí však ještě bude celou situaci konzultovat s videorozhodčím.
15:33
Dietzovu střelu na vzdálenější tyč dokázal Furch nadvakrát také zkrotit, bude se vhazovat po jeho levici.
15:25
Kukumberg napřáhl od modré, jeho rána byla však zblokována a sešívaní se osvobozují.
14:12
Nakonec je navíc potrestán Tomáš Micka (SLA) trestem ve hře za napadení.
14:12
Peter Mikuš zůstal na ležet ve vlastním pásmu. Bohužel jsem neviděl, co se přesně stalo, na ledě je ale poměrně dost krve. Do akce nakonec musí i nosítka a se slovenským obráncem to nevypadá dobře.
14:12
Další ofsajd. Hra je skutečně velmi rozkouskovaná.
14:00
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
13:20
Kudrna to zkoušel z otočky mezi kruhy, jeho střela byla ale zblokovaná.
12:31
Krejčího nabídku od modré ztečoval Poletín až do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
12:05
Zatím sledujeme vyrovnaný hokej s minimem šancí na obou stranách.
11:42
Pražané se osvobodili, sami se ale do žádné zajímavější možnosti neprobojovali.
10:32
Hradečtí opět hrají před Furchem.
09:50
Stránský zvýšil svou rychlost a na poslední chvíli zastavil unikajícího Vašíčka.
08:39
Do středu kluziště si pro puk sjel Vas, jeho následný pokus jen těsně minul Kantorovu svatyni.
07:41
Obrana Pražanů však zafungovala na výbornou a na steč se vydávají právě domácí.
07:25
Kukumberg nabral dobrou rychlost a zavezl puk do pásma Slavie.
06:59
06:20
Ta se jim zatím vůbec nedaří, znovu začínají od vlastní branky.
04:59
Slávisté si zahrají přesilovou hru. Za držení je vyloučen Tomáš Mertl (HKM).
04:59
Weissmann a Čermák ujížděli v přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný se rozhodl zkusit ukrytou střelu, ta mu ale příliš nesedla a skončila na zadním mantinelu.
04:02
03:27
O kotouč se bojuje ve středním pásmu u mantinelu.
02:33
První útočná řada červenobílých teď nadělala velké potíže defenzivě Hradce, nakonec se ale hosté se štěstím osvobozují.
02:03
Ofsajd černých.
01:53
Od modré to zkusili i slávisté, opět byl ale úspěšnější brankář.
01:33
Dietz se pokoušel překvapit Furcha střelou z prostoru před modrou, neúspěšně.
00:57
Po nepřehledné situaci v pásmu sešívaných se bude vhazovat ve středním pásmu.
00:24
Vašíčkův pokus od modré schoval Furch do lapačky.
00:16
Za nahozeným pukem do třetiny Hradce spěchal Vas, hostující obrana ale zapracovala precizně a sami hosté mohou zahájit protiakci.
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Krejčí, Kolařík, Holub, Valach, Štich, Knot, Barák – Poletín, Vas, Bednář – Sklenář, Klhůfek, Stránský – Micka, Weissmann, Čermák – Tomek, Andres, Babka

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Slovák, Mikuš, Pláněk, Vašíček, Dietz, Piegl – Šimánek, Mertl, Kudrna – Dej, Kukumberg, Skokan – Červený, Knotek, Beránek – Pospíšil, Nedvídek, Kopta

Rozhodčí: Hodek, Souček – Lhotský, Svoboda.
Mountfieldu patří v tabulce příčka jen o jedno nižší, tedy sedmá. Hradečtí mají ale odehráno o jedno utkání více. Po dvoubodové výhře nad Mladou Boleslaví cestovali v posledním kole Hradečtí do Třince, kde ovšem schytali pořádný výprask od Ocelářů, kteří je rozstříleli šesti góly. Odčiní Východočeši vysokou porážku, nebo si další body připíšou sešívaní? Zápas začíná v 18:15!
Pražané jsou na vítězné vlně a obzvlášť doma se jim v letošní sezóně zatím daří. Poté, co minulé úterý rozhodli o své výhře nad Vítkovicemi dvěma brankami v poslední třetině dokázali také zvítězit jasně 4:0 na ledě Mladé Boleslavi a zatím jim patří šesté místo v tabulce, přičemž mají ještě zápas k dobru. Svěřenci Ladislava Lubiny se budou určitě snažit na poslední dva duely navázat a získat další body.
Ještě jednou vítejte u zápasu mezi Slavií a Hradcem Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.