Gólovou přetahovanou tedy nakonec pro sebe ukořistili sparťané a první prodloužení sezony zvládli. Spokojeni ale asi dnes odjíždějí i hosté, kteří si podle průběhu utkání nejspíš pomýšleli na tři body, nakonec ale určitě berou i jeden, jak naznačilo už gesto kouče Mlejnka po vypršení šedesáté minuty. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.
61:39
Sparta právě vstřelila branku!
Výhru Sparty nakonec zajišťuje JAN BUCHTELE, kterého našel zpětnou přihrávkou pod sebe Martin Réway a pro Buchteleho už nebyl problém z první ukončit tento zápas. Asistence: Martin Réway.
61:21
Rolinek schytal nepříjemně do helmy ránu ránu od modré, ale oklepal se a pokračuje.
60:45
Prodloužení zahájila Bahenského rána z levého křídla, kterou Habal vytěsnil mimo.
60:01
Začalo prodloužení.
Body se dnes tedy budou dělit, prodloužení ukáže, v jakém poměru. Už to vypadalo, že Sparta po obratu míří ke třem bodům, ale hosté se ve třetí části obdivuhodně zvedli a zaslouženě vyrovnali. Sparta si poprvé v sezoně zahraje prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:56
Energetici si logicky berou time-out.
59:56
Čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny se ještě bude vhazovat před Habalem.
59:00
S blížícím se závěrem třetí třetiny se trochu zvýšilo tempo, dokáže ještě některý z týmů rozhodnout za tři body?
57:22
Straka mohl přidat druhou branku, podobně jako při prvním úspěchu dostal puk před brankoviště, ale tentokrát mu sjel z hole a nezakončil!
57:15
Piskáček zkusil z úhlu překvapit bekhendem Habala, ten se však nenechal a u tyčky utěsnil všechny mezery.
55:45
Dvořáček teď dobře tečoval na brankovišti nahozený puk a pak ještě dorážel, ale Habal vynikajícím způsobem jeho pokusy zneškodnil!
54:55
Zakázané uvolnění stěhuje hru před Habala.
53:10
Oběma týmům teď činí velké problémy přechodová fáze. Nahazování puků z jedné strany na druhou zatím k ničemu nevede.
51:45
Útočnou snahu sparťanů na druhé straně zastavuje ofsajd.
50:41
Zmatky před Novotným, nakonec si ale domácí beci poradili a uklidnili situaci.
48:00
Domácí to sehráli dobře, akci dva na jednoho řešili zpětnou přihrávkou na Kumstáta, ale hosté stihli ještě zasáhnout do dráhy puku a útočník Sparty jej nemohl uklidit do odkryté klece.
47:00
Pokračuje klasická přesilovka 5 na 4 ve prospěch Energie.
46:19
Duda na brankovišti atakoval Novotného a dostane dvě minuty za sekání. Gólman Sparty si ale nenechal nic líbit, oplácel a stejný trest dostává i on. Trest za Novotného odpyká Straka. Hraje se 4 na 3.
46:00
První minutu trestu domácí celkem bez problému ubránili.
45:00
Bude se vylučovat. Do čtyř půjdou domácí a pykat bude za zásah do oblasti hlavy a krku Martin Réway, který inkasuje navíc desetiminutový osobní trest.
44:10
Gólman Novotný se postaral o vzruch na tribunách, vyjel z branky, u puku sice byl první, ale rozehrál přímo do dojíždějícího hráče hostů, po jehož zásahu skončil puk jen těsně vedle branky!
43:03
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
A záhy je vyrovnáno. Postaral se o to přesnou střelou od modré čáry TOMÁŠ HARANT. Vary dokonale zaskočily Spartu a začíná se od nuly! Bez asistence.
41:35
Nedá se to říci jinak, ale Sparta nastoupila do třetí části hodně letargicky, vůbec neopustila vlastní pásmo a pyká. Na brankovišti dorazil puk do branky RADOMÍR HEIZER. Asistence: David Hruška a Jekabs Redlihs.
40:31
Hosté hráli v brankovišti a hlavní rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
40:01
Hosté šli sice na Spartě do vedení, potom však v jejich podání následovala Doslova osmiminutovka hrůzy, kdy čtyřikrát inkasovali, když vše korunoval v poslední vteřině druhé třetiny Martin Réway. Uvidíme, zda-li se hosté ještě dokážou zvednout a dostat se zpět do zápasu. Třetí část začne cca ve 20:20.
40:00
40:00
Gól platí. MARTIN RÉWAY podle všeho stihl dobruslit na brankoviště a uklidit vyražený puk za záda Habala. Muselo to být skutečně o desetině. Ještě je tu tedy povinné vhazování. Asistence: Robert Sabolič a Juraj Mikuš.
40:00
Sparťané dostali puk do branky, otázkou ale je, zda-li to stihli ještě před koncem třetiny...Prohlíží se záznam hry.
38:47
A Západočeči navíc budou hrát v oslabení. Dvě minuty za držení protihráče dostává Deyl.
38:02
A všechno je jinak! Pech skvěle načasoval další přihrávku, od mantinelu našel hůl PETR KUMSTÁTA a ten precizní tečí poslal puk mezi betony přesouvajícího se Habala. Sparta otáčí výsledek a vede 3:2. Asistence: Lukáš Pech.
37:29
Sabolič o sobě dal vědět, když se probíjel středem k brance Varů, ale hostující obránci jej dobře odstavili od puku.
36:40
Cingel dostal dobrou přihrávku do levého křídla křížem pásma, střílel na bližší tyčku, tam byl však Habal připraven.
35:16
Je vyrovnáno. ZDENĚK BAHENSKÝ si poklepal na modré čáře o led, dostal od Pecha přesnou přihrávku a nadvakrát procedil puk skrze Habalovy betony. Asistence: Lukáš Pech.
33:05
Novotný teď pokryl nebezpečné nahození od modré čáry, které prošlo houštinou těl a poradil si i s dorážkou Dudy!
31:23
Zato teď to domácím vyšlo! Kumstát si šikovně počkal za brankou a naservíroval puk JOSEFU STRAKOVI a ten nedal Habalovi šanci. Gólman Varů nemohl přes hráče před sebou nic vidět. Premiérová trefa navrátilce Straky ve sparťanském dresu. Asistence: Petr Kumstát.
30:46
Piskáček mohl z výborné pozice zakončovat, ale rozhodl se ještě vylepšit situaci, jenže zamotal ve sve vlastních kličkách!
30:17
Rozhodčí posoudili teď možná trochu nepřesně sparťanský ofsajd.
29:01
Sparťané mají opět problémy s přechodem útočného pásma. Vary se soustředí na zadní vrátka a čekají na chyby sparťanů...
27:48
Buchtele jel sám na Habala, měl spoustu času si promyslet zakončení, nakonec zvolil střelu, ale Habal dnes zůstává stále nepřekonán!
26:53
Vary jsou kompletní.
26:23
Sparta opět pálí jen od modré čáry, navíc její pokusyp řes bránící hosty ani nepronikají směrem k brance. Vary hrají oslabení velmi dobře.
24:53
Sparta si zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává hostující Skuhravý.
24:23
Po zakázaném uvolnění Sparty se vhazuje před Novotným.
23:14
Teď už se hosté radují ze vstřelené branky. Sparťané vůbec nepokryli předbrankový prostor, pokus Koblasy Novotný ještě vyrazil, ale zcela nekrytý RADIM HRUŠKA už neměl s dorážkou problém! Asistence: Petr Koblasa.
22:48
Balán našel před brankou Sparty skvěle najetého Pšurného, ten však byl pod tlakem obrany Sparty a prázdnou branku o centimetry minul!
21:31
Domácí se v úvodu druhé části stále častěji vyskytují před Habalem, teď se mezi kruhy probil Buchtele, ale Habala nepropálil!
20:20
Karlovarští si hned v úvodu třetiny zavařili před vlastním gólmanem nepřesnou rozehrávkou, naštěstí pro ně toho sparťané nedokázali využiít.
20:01
První třetina příliš zajímavý hokej nenabídla. Přesto měla obě mužstva několik možností ke skórování, jene zatímco domácí zatím troskotají na skvělém gólmanovi Habalovi, Karlovarské poslal do vedení už ve třetí minutě Tomeček. Utkání pokračuje v 19:22.
20:00
19:59
Ještě pálil Ďaloga, ale jeho pokus z pravého křídla byl sražen!
19:15
Balán unikal sám na Novotného, ale ani nadvakrát neprocpal puk za jeho záda. Sparťanský gólman v krkolomné pozici udržel puk před brankovou čarou!
18:35
A souběžně s Heizerovým návratem pálil od modré Barinka, i tentokrát je karlovarský gólman na místě.
18:16
Teď se domácí nepřesnou kombinací sami vyhnali z útočného pásma, ale sedm sekund před návratem Heizera se nakonec ještě bude vhazovat před Habalem.
17:13
Hosté dobře napadají a osvobozují se. Sparta se zatím k ničemu nedostala.
16:35
Bude se vylučovat. Heizer to přehnal s důrazem a za sekání putuje na dvě minuty na trestnou lavici.
15:49
Stejná situace teď i na druhé straně. Ostražití musí být hosté.
15:42
Réway udělal kličku, která již byla navíc, sparťany zastavuje ofsajd.
15:28
To nyní dokumentuje další sparťanské zakázané uvolnění.
14:32
Sparta se sice vymanila z vlastního pásma, přechod do útoku se jí ale vůbec nedaří.
14:10
Domácí těsně neudrželi útočné pásmo. Ofsajd.
13:36
Straka od mantinelu našel najetého Bahenského, ten byl tváří v tvář Habalovi, ale karlovarský gólman jej vychytal! Vhazuje v obranném pásmu Varů.
12:39
Karlovarští se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale od modré nedokázali prostřelit bránící sparťany. Novotný nemusel zasahovat.
11:52
Puk končí mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:21
Hosté mohli jít ve dvou proti jedinému sparťanovi, ale na modré se vůbec nepochopili a jejich akce skončila v ofsajdu.
10:00
Sparťané jsou teď lepším týmem, ale zatím se dostávají jen ke střelám z větší vzdálenosti.
09:38
A znovu zvoní branková konstrukce branky hostů, vhazuje se po pravici karlovarského gólmana.
09:05
Obrovská šance Rolinka, Habal už ležel na ledě, ale sparťanský kapitán trefil jen tyč!
08:37
Vary vůbec neohrozily gólmana domácích a Dvořáček je na ledě!
07:36
Ale rudí si zatím počínají velmi dobře a většinou se hraje před brankou Habala.
06:37
Vylučuje se. Sparťan Dvořáček dostává dvě minuty za hákování.Vhazuje se před Novotným.
05:20
Domácí si zatím nevědí rady, zpoza branky se nemohou dostat do střelecké příležitosti.
04:25
Sparta se snaží tlačit dopředu, ale hosté si zatím v obraně počínají precizně...
04:00
Hraje se převážně ve středním pásmu.
02:22
A je tu první velká šance a hned končí gólem hostů! VOJTĚCH TOMEČEK dostal kotouč od Šmacha a z pravého křídla se po zaváhání domácí obrany přesně trefil do protilehlého růžku Novotného branky. Asistence: Ondřej Šmach.
02:05
Ani jeden tým si zatím nevypracoval vyloženou gólovou šanci.
01:41
Slovinský reprezentant v barvách Sparty Sabolič od mantinelu nahazoval do branku, jeho nabídku nikdo ze spoluhráčů nezužitkoval.
00:41
První lajna Sparty se ke střele nedostala díky pozorné hostující obraně a jde střídat.
00:01

HC Sparta Praha: Novotný (Staňa) – Ďaloga, Mikuš, Polášek, Piskáček, Hrbas, Barinka (A), Švrček – Kumstát, Pech (A), Rolinek (C) – Bahenský, Straka, Buchtele – Réway, Cingel, Sabolič – Chlapík, Bahenský, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, Dvořák – Duda, Kverka, Vachovec – D. Hruška, Skuhravý, Heizer – V. Tomeček, Balán, Pšurný – Koblasa, R. Hruška, Štals. Trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodčí: Čech, Souček – Zavřel, Kajínek.
HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští, kteří momentálně sídlí na šestém místě extraligové tabulky, zažívají období střídavých úspěchů a neúspěchů. Po prohře v nájezdech na ledě Olomouce následovala překvapivá domácí výhra nad druhým Livtínovem. Po prohře na nájezdy s Vítkovicemi, si pak Energetici zvedli sebevědomí, když uspěli poměrem 2:1 v západočeském derby s Plzní. Před duelem se Spartou je však opět přibrzdila další porážka, tentokrát jednoznačná – na ledě Pardubic nestačili 3:6.
HC Sparta Praha

Sparťané jsou na vítězné vlně, když dokázali uspět ve čtyřech posledních duelech v řadě, přesvědčivěji si ovšem počínají na ledě soupeřů. Pražané překvapili na v Třinci, kde uštědřili domácím porážku 1:2 a pak přišli dvě jasné výhry – v Plzni 2:5 a Mladé Boleslavi 3:6, kde hattrickem zazářila slovinská posila Holešovických, Robert Sabolič. V domácím prostředí potom sparťané zvládli souboj se sousedem v tabulce – Hradcem Králové, který udolali 4:3.
Páteční program 17. kola Tipsport extraligy uzavře duel mezi pražskou Spartou a Karlovými Vary. Sparťané doposud nastříleli v probíhajícím ročníku 55 branek, což z nich činí druhý nejvíce skórující tým hned za vedoucím Třincem. Naopak Vary jsou v této statistice naopak druhé od konce. Navíc na ledě Sparty se jim dlouhodobě nedaří. V loňské sezoně zde dokonce vůbec nedokázali skórovat, a v Praze zanechaly strašidelné skóre 0:16 (0:5 a 0:11) Na druhou stranu v úvodním měření sil v této sezoně, porazili Karlovarští Pražany na svém ledě 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.