SESTŘIH: 22. kolo extraligy, Zlín - Plzeň 2:3 SN

Dnešní dramatické utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, které vyhráli hokejisté z Plzně. O druhém bonusovém bodu rozhodl útočník Ján Sýkora, který se v nájezdech prosadil hned dvakrát. Dnes je to ze Zlína všechno, přeji vám hezký zbytek pátečního večera, napočtenou.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
JÁN SÝKORA vymíchal brankáře Kašíka, který nastoupil na poslední nájezd a posílá do Plzně dva body.
Ján Sýkora si poradil i s brankářem Kašíkem, který nastoupil na poslední nájezd a Plzeň vítězí.
Bedřich Köhler to tentokrát zkusil na opačnou stranu a neuspěl.
Petr Leška si pochutnal na Machovském, když ho překonal zakončením mezi betony.
Václav Pletka za doprovodu hlasitého pískotu vymetl vrchní část branky.
Bedřich Köhler předvedl parádní fintu alá Forsberg a srovnává.
Ján Sýkora nejprve naznačil střelu a vzápětí překonal brankáře Hromadu.
Roman Vlach si vymíchal Machovského, ale narazil na jeho vyrážečku.
Johnson v zakončení netrefil branku.
První pojedou hosté, konkrétně Nicholas Johnson.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani v prodloužení jsme nepoznali vítěze a na řadu příjdou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:06
Je před námi poslední minuta prodloužení, kotouč je v moci domácího celku.
63:17
Plzeň raději nahodila kotouč do útočného pásma a odjíždí střídat.
62:45
Okálova střela vypadla Machovskému z lapačky přímo před Petra Lešku, který nedokázal uklidit puk do odkryté části branky.
62:19
Oba celky v polovině prodloužení zvolnily a soustředí se především na defenzivní činnost.
61:24
Řezníčkovu svižnou střelu od levého mantinelu Machovský viděl a s ledovým klidem ji vyrazil.
60:53
Obránce Plzně Jakub Jeřábek měl na hokejce možná vítěznou trefu. Brankář Hromada ho výborně vybruslil a zákrokem lapačkou vychytal gólovou šanci hostujícího obránce.
60:34
Čajánek našel před brankou Jakuba Svobodu, který v tutovce nepřelstil Machovského.
60:01
Šedesát minut nám vítěze neurčilo a bude se prodlužovat. Zlín v předchozích dvou duelech rozhodl utkání právě v nastaveném čase.
60:00
58:34
Holík zakroužil s kotoučem a vybídl do šance Žižku, který ale puk zpracoval patou brusle a akce domácích rychle skončila.
58:02
Před námi jsou poslední dvě minutky třetí třetiny.
57:19
Říčka vyhodil sice puk na icing, ale rozhodčí rozpažil a Kubka musel dobruslit kotouč, který vzápětí rozehrává do útoku.
56:34
Dnešní utkání sleduje 4 537 diváků.
55:50
Žižkovo prudké nahození ještě tečoval Petr Holík. Brankáře Machovského poskakující kotouč nepřekvapil.
55:17
Jakub Svoboda vybídl do jízdy Čajánka, ten puk posunul za sebe na Veselého a celou akci ukončila střela posledně jmenovaného do lapačky Machovského.
54:29
Simon byl ve veliké rychlosti zastaven sudího píšťalkou, která signalizuje ofsajd.
53:55
Třetí třetina se nám pomalinku blíží do finiše a na ledě začíná přituhovat. Domácí jsou ve slušném tlaku a Plzeň to bude mít v závěru hodně těžké.
53:40
Marušák nahodil prudký pokus na branku Machovského, který puk na poslední chvíli a se štěstím vytěsnil mimo tyče.
53:10
Simon tečoval těsně vedle levé tyčky nahození od Dominika Boháče.
52:23
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští sice přesilovku nevyužili, ale vzápětí se jim povedlo srovnat stav zápasu na 2:2. PAVEL KUBIŠ se v rychlosti prohnal kolem pravého mantinelu až před branku, odkud povedeným blafákem překonal přesunujícího se Machovského. Asistence: Oldrich Kotvan.
51:40
Tomáš Valenta nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat Machovského, který koncem betonu vychytal dorážku zlínského brankáře. Plzeň je kompletní.
51:18
Leškova střela a vzápětí ani od Jakuba Svobody brankáře Machovského nepřekvapila.
50:43
Valentova přizemní střela se odrazila před Lešku, který brankáře Plzně dorážkou po ledě nepřekonal.
50:17
Zlín dlouho kombinoval, ale Machovského neohrozil. Vzápětí se Kadlecovi povedlo vyhodit kotouč do útočného pásma.
49:31
Zlín si zahraje přesilovou hru pěti proti čtyřem. Potrestán je na dvě minuty za držení Dominik Simon (PLZ)
48:40
Johnson napadal Horáka, kterého i přebruslil, ale Oldrich Kotvan přepnul na vyšší rychlostní stupeň a sebral soupeři kotouč z čepele.
48:01
Roman Vlach v přečíslení dvou na jednoho namazal kotouč přímo soupeři na čepel. Hosté ale posléze vyhodili puk na icing.
47:31
Hromada lapačkou vyrazil ostrou Simonovu střelu z otočky.
46:39
Veselého bekhendové nahození přelétlo přes mantinel. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
46:26
Moravčík byl tvrdě zasažen a opouští ledovou plochu za asistence lékařů. Po obránci Pulpánovi je to druhý obránce hostí mimo hru.
46:12
Roman Přikryl vyhazuje puk na icing a potřetí v řadě se bude vhazovat u branky Matěje Machovského.
45:58
Machovský v leže chytá dorážku Holíka a opět se bude vhazovat v obranné třetině Škody Plzeň.
45:55
Plzeň zahrála kotouč na zakázané uvolnění. Následovat bude buly po pravé ruce brankáře Machovského.
44:39
Johnsonova střela zápěstím z pravého kruhu brankáře Hromadu nepřekvapila.
44:05
Čajánek při otočce v útočném pásmu ztratil puk a do útoku můžou hráči Plzně.
43:19
Žižkova střela se otřela o boční síťku plzeňské klece.
42:28
Plzni byl odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:57
Je tu další icing zlínských hokejistů. Další buly v oblasti zlínské klece.
41:46
Ševci posílají kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Hromadou.
40:50
Oba celky si na začátku posledního dějství spíše vzájemně nahazují kotouč podél mantinelu.
40:20
Jeřábek se dostal k odraženému kotouči a otestoval Hromadovu pozornost.
40:01
Čtyřicet minut duelu mezi Zlínem a Plzní je za námi. Druhá perioda už nám nabídla celkem tři branky a v poslední třetině nás tak čeká pořádné drama. Plzenští museli dotahovat jednobrankovou ztrátu, když se střelecky prosadil parádní tečí Ondřej Veselý. Za hosty však srovnal Přikryl a v poslední minutě využil hrubky obránce Řezníčka Nicholas Johnson, který strhl vedení na stranu Plzně. Poslední třetina začne cca v 19:13.
40:00
39:55
Schleiss se ještě natlačil z ostrého úhlu do zakončení a vybojoval si poslední buly ve druhé třetině.
39:44
Plzeň právě vstřelila branku!
NICHOLAS JOHNSON využil hrubky Řezníčka, který si chtěl na hrudník zpracovat vysoko letící kotouč, který ale náhle změnil směr a vybídl do samostatného úniku právě skórujícího hráče Plzně. Asistence: Václav Pletka.
39:25
Blíží se závěr druhé třetiny, následuje buly před Machovským.
38:48
Hromada vychytal v jasné šanci dorážejícího Mozíka. Zlínský brankář proti dorážce plzeňského obránce na poslední chvíli zakročil špičkou betonu.
38:31
Na ledě to začíná jiskřit. Říčka byl v šanci dvakrát podražen, ale rozhodčí se vylučovat nechystají. Do útoku míří hosté.
38:01
Čajánek se dostal z levého křídla ke střele, kterou mu Machovský lapačkou vychytal.
37:23
Rozhodčí ponechal ve hře tvrdý Hollwegův zákrok na Žižku a do samostatného úniku se dostal ROMAN PŘIKRYL, který si v zakončení počínal úspěšně, když vymetl horní růžek zlínské klece. Asistence: Ján Sýkora.
36:31
Petr Hromada raději přikryl kotouč pod lapačku před jedním z dotírajících útočníků Plzně.
36:04
Jakub Lev si stahovačkou obešel Marušáka a vzápětí v zakončení narazil na zeď jménem Hromada.
35:38
Škodovka se ale zatím velmi dobře brání při hře ve čtyřech.
35:10
Zlínu se nabízí šance zvýšit své vedení v přesilové hře. Ryan Hollweg (PLZ) 2 minuty za hrubost.
35:10
Berani se ujímají vedení v zápase! Kapitán domácích Petr Čajánek vybídl v přečíslení dvou na jednoho přesnou přihrávkou ONDŘEJE VESELÉHO, který kotouč jemně tečoval mezi Machovského betony. Asistence: Petr Čajánek, Tomáš Žižka.
34:18
Teď se zlínská dvojice Říčka, Vlach nedohodli s kotoučem a díky nedostatku sil raději vystřídali.
33:34
Berani jsou v těchto chvílich lepším celkem a neustále obstřelují plzeňskou branku.
33:11
Je tu další zakázané uvolnění hokejistů z Plzně.
32:53
Přikryl posílá kotouč přes celé kluziště a píská se zakázané uvolnění.
32:48
Veselý našel ještě lépe postaveného Čajánka, který na kotouč v záklonu nedosáhl.
32:27
Řezníčkovu dělovku od modré čáry brankář Machovský chytá do lapačky. Plzeňský brankář dnes chytá ve veliké pohodě a kotouče se na něho lepí jako magnet.
31:32
Rozjetého Okála s kotoučem na čepeli zastavil obranným zákrokem za pět minut dvanáct bránící Dominik Simon.
31:01
Prudké Kubišovo nahození si brankář Machovský bez potíží pohlídal. Bude se vhazovat před plzeňskou brankou.
30:30
Johnson nedobruslil Mozíkovo nahození a píská se icing.
29:41
Čajánek hledal před brankou Veselého, jenž přihrávku od zlínského kapitána nestačil v rychlosti zpracovat.
29:19
Hromada úspěšně kryje Kratěnovo nahození a následuje komerční přestávka. Vzápětí se bude vhazovat před brankou Hromady.
27:42
Berani z menšího tlaku nic neproměnili, Plzeň se pozorně brání a nepouští domácí celek v této třetině příliš do šancí.
27:17
Žižka nahazuje kotouč za branku Plzně a začíná kombinace Zlína.
26:32
Indrák si odseděl svoje dvě minutky a hosté jsou zase kompletní.
26:03
Leškova střela z prostoru modré čáry se neujala, Plzeň se osvobozuje.
25:22
Marušákovo skákavé nahození uschoval brankář Machovský do lapačky.
25:09
Kotouč končí mimo hrací plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
24:42
Balejovi se povedlo vyhodit puk do bezpečí a Plzeň i Zlín střídají své formace.
24:29
Až vyloučení Miroslava Indráka (PLZ) přerušuje hru. Plzeňský útočník vyfasoval dvouminutový trest za hru vysokou holí.
22:41
Plzenští jsou ve druhé třetině aktivnějším celkem.
22:18
Kubiš čistě odstavil od kotouče Ryana Hollwega a ještě si vypracoval střeleckou šanci. Útočník PSG však v zakončení Machovského nepřelstil.
21:26
Škodovka je z kraje druhé části hodně aktivní. Domácí se ještě k šanci nedostali.
20:38
Plzenští se nachytali v ofsajdové pasti. Hra se vrací do středního pásma, kde se bude vhazovat.
20:20
Schleiss si šikovně najel na přihrávku od Kadlece, ale v zakončení si na brankáře Hromadu nepřišel.
20:01
Úvodních dvacet minut mezi Zlínem a Plzní nám přineslo pohledný hokej s mnoha šancemi. Ze začátku byli aktivnější hosté, ale od druhé poloviny zase domácí. Oba brankáři zatím působí více než jistým dojmem a do kabin se odchází za nerozhodného stavu 0:0.
20:00
19:34
Hromada parádním zákrokem holí vypíchl gólovou šanci Václavu Pletkovi.
19:02
Je tu poslední minuta první třetiny.
18:18
Zlínští se zdrželi před Machovským, kde byl jemně hákován Vlach, ale rozhodčí hru ponechává.
17:34
Plzenští hrají stejně jako domácí ze zajištěné obrany. Žádný z týmů se nechce jako první dopustit větší chybky.
17:19
Ondráček obkroužil branku Plzně a nabídl nadějnou pozici Veselému, který se ke kotouči nedokázal protlačit.
16:40
Moravčík opustil trestnou lavici, Plzeň je kompletní.
16:08
Marušák a vzápětí ani Čajánek brankáře Plzně nedokázali překonat.
15:28
Hromada musel být v pozoru proti hbité přizemní střele Jakuba Lva.
14:53
Jozef Balej zabojoval v oslabení a tvrdou střelou zaměstnal brankáře Hromadu a rovněž si vynutil buly před brankou Zlína.
14:37
Zlínští si zahrají druhou přesilovou hru. Michal Moravčík (PLZ) 2 minuty za podražení.
14:08
Na opačné straně kluziště si připisuje další úspěšný zákrok brankář Hromada.
13:50
Odražený puk se přimotal před obránce Žižku, který se střely zalekl a z nadějné šance Zlína sešlo.
13:26
Čajánkovu svižnou střelu z ostrého úhlu dokázal Machovský ztlumit vyrážečkou do bezpečí.
12:41
Machovský opět úspěšně zasahuje a buly před brankou Škodovky se bude opakovat.
12:37
Jeřábkovo nahození nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat a píská se zakázané uvolnění.
11:50
Indrák šikovnou stahovačkou připravil střeleckou pozici pro Jana Schleisse, který střelou z první jen těsně minul horní růžek Hromadovy branky.
11:19
Jeden z plzeňských hráčů dostal tvrdě kotoučem do obličeje a za asistence lékařů míří do šaten.
11:06
Kubiš vybojoval kotouč a ocitl se zcela sám před Machovským. Útočník Zlína si šikovně položil plzeňského brankáře, ale následně v zakončení minul.
10:44
Jakubu Svobodovi není přáno. Zlínský útočník se dnes ocitl už asi v páté šanci, ale Machovský stále drží pevný zámek ve své brance.
10:15
Hromada raději na chvíli opustil brankoviště a ukryl kotouč v kleče pod výstroj. Bude se vhazovat v obranném pásmu Zlína.
9:38
Jakub Svoboda ukázal bojovnost i rychlost, když dobruslil téměř ztracený kotouč, ale útočník Beranů tváří v tvář Machovského nepřekonal.
9:03
Jan Schleiss se z ostrého úhlu natlačil do zakončení, kde brankáře Hromadu nepřekonal. Po komerční přestávce se bude vhazovat u brankáře Zlína.
8:19
Hraje se ve velmi rychlém tempu a rozhodčí nemusí často přerušovat hru.
7:44
Plzenští strávili minutku v útočném pásmu, ale k ohrožení zlínské klece nedošlo.
7:26
Plzenští pouze nahodili kotouč do útočného pásma a posílají na led čerstvé síly.
6:41
Moravčík nebezpečně tečoval Schleissovo nahození, Hromada byl včas na místě.
6:19
Čajánek našel zpětnou přihrávkou Jakuba Svobodu, který z první nepřekonal výborného Machovského.
5:34
Machovský zastavil kotouč po střele Petra Čajánka několik centimetrů před brankovou čarou.
5:27
Köhlerovu střelu tečoval těsně před Machovským Petr Leška. Brankář Škodovky byl ale včas na místě a připisuje si další zákrok z kategorie úspěšných.
4:49
Kratěnova střela zápěstím končí v lapačce pozorného Hromady.
4:27
Machovský úspěšně zasahuje a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
4:23
Kubka opustil trestnou lavici a Plzeň přečkala první oslabení bez inkasované branky.
4:04
Čajánek hledal neobsazeného Svobodu, který ale na kotouč nedosáhl a Plzeň opět vyhazuje.
3:53
Marušákovo nebezpečné nahození končí na hrudi plzeňského brankáře. Machovský neměl čistý výhled, ale i tak dokázal pokus zlínského obránce ztlumit do výstroje.
3:24
Pulpán získal v rohu kluziště kotouč a lehkým obloučkem osvobozuje svůj mančaft.
2:41
Zlínští si několikrát v přesilovce přihráli a poté puk lapil Machovský do své lapačky.
2:15
Branislav Kubka (PLZ) 2 minuty za hákování.
1:37
Plzenští se drželi dlouho před brankou Hromady, ale kromě několika nahrávek a poté nahození Kadlece se nic převratného nestalo.
0:48
Škodovka se usadila v útočné třetině, ale Hromada zatím zasahovat nemusel.
0:24
Ševci vyhráli úvodní buly a Jakub Svoboda se hned prezentoval povedenou tečí, kterou Machovský srazil holí do bezpečí.
00:01

PSG Zlín: Hromada (Kašík) – Marušák, Řezníček, Kotvan, Horák, Žižka, Valenta – Okál, Leška, Köhler – Holík, Vlach, Říčka – J. Svoboda, Čajánek, Veselý – Kubiš, Ondráček, Sedláček.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Kratěna, Johnson – Schleiss, Simon, Indrák – Lev, Přikryl, J. Sýkora – Hollweg, Heřman, Balej – Kubalík.

Rozhodčí: Kubuš, Müllner – Barvíř, Blümel.
Hezký páteční podvečer ze Zlína. Tipsport extraliga pokračuje v plném proudu a čeká nás už 22. kolo. Berani budou na domácím ledě hostit celek Plzně, který se letos stejně jako hokejisté Zlína poněkud trápí. Plzenští nedokázali v posledních dvou duelech získat ani jeden bod, naopak Berani v posledních dvou duelech získali dvě výhry v prodloužení. Na lavičku Plzně usedl před nedávnem asistent Michal Straka, který nahradil odvolaného Milana Razýma. Ztrátá posledního Zlína na dvanáctou Plzeň činí přesných šest bodů. Duel startuje v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.