Vítkovice vstřelily branku, ale rozhodčí má pochybnosti, prohlíží se záznam.
David Štich si odsedí dvě minuty za sekání.
53:01
Michal Barinka vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
51:21
Sparta právě vstřelila branku!
Kumstát se prosmýkl podél levého mantinelu, poslal touš na střed na JANA BUCHTELE, ten přešel přes tři hráče středem a střelou zápěstím vyrovnal. Asistence: Petr Kumstát, Adam Polášek.
50:10
Domácí v útočném pásmu, žádná ze střel ale prozatím do brány nedoletěla.
49:18
Kucsera tečoval letící projektil, podařilo se mu ale tečovat pouze do ochranné sítě za bránou.
48:48
Dolejš lapil puk, domácí se znovu snažili o roztržku, ta se nekonala.
47:16
Hlinka nastřelil puk na Dolejše, dorážky se chopil JAN BUCHTELE, který protlačil puk do brány. Asistence: Jaroslav Hlinka, Juraj Mikuš.
46:43
Jen smůla v podobě blokování hole zastavila střelu do prázdné vítkovické klece.
46:26
Peter Húževka vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
46:16
Komerční přestávka.
46:16
Sparta to zkouší přes tvrdý forčeking, přesto bude vyloučen Húževka.
45:08
Na buly Burger a Klimek.
45:08
Icing Prahy.
43:24
Sparťané ne a ne se vymanit ze sevření, Vítkovice hrají s přehledem, a to platí i o brankáři Dolejšovi.
42:35
Jáchym najel rychle dopředu a poslal zadovku na Hlinku, útočnou akci zastavuje obrana Sparty.
42:09
I když buly vyhráli hosté, založili útok až od vlastní brány. Následně se dostali do ofsajdu.
41:52
Bude se vhazovat ve středu hřiště.
41:32
Ostravané jdou dopředu.
40:46
Štich zachytil přihrávku na středu, jeho přihrávka byla taky ale nepřesná.
40:10
Strapáč vyhrál buly, Szturcova střela byla jen do hrudi gólmana Lukáše.
40:01
Je za námi druhá třetina. Tu domácí vyhráli poměrem 2:0. Hra je, až na skóre, velmi vyrovnaná, mírně na vrch mají domácí. Přesto Sparta nic nezdává a snaží se zdramatizovat. Poslední třetina začne v 17:21.
40:00
39:57
39:31
Vítkovice právě vstřelily branku!
Burger vyslal puk na Lukáše, ten se odrazil ke Zdráhalovi, ani jeho pokus nebyl přesný, a tak zakončil ROSTISLAV OLESZ, který se zničehonic zjevil u levé Lukášovy tyče. Asistence: Patrik Zdráhal, Jiří Burger.
39:08
Vítkovice kompletní, mají možnost hry pět na tři.
38:04
Sparta zkusila bleskový únik před Dolejše, čtveřice domácích jim to nedovolila, vhazuje se před Lukášem.
37:58
Marek Hrbas si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.
37:45
Jan Buchtele odchází na trestnou lavici za sekání.
37:44
37:28
Diváci se zlobí, za stejný prohřešek, co teď udělal jeden ze sparťanů, šel Štich ven.
37:08
Burger ještě smlouvá, ale právě David Štich si odsedí dvě minuty za sekání.
36:49
Štich řídí útočnou akci, ta zatím gól nepřinesla.
36:19
Polášek se dostal k volnému touši u Dolejše a zkusil okamžitě vystřelit, brankář domácího celku chytá.
35:44
Robert Sabolic odsedí dvě minuty za podražení.
35:33
Vítkovice v šesti, budou hrát přesilovou hru.
35:01
Vhazovat se bude u Dolejše.
33:52
Stejně jako od začátku třetiny, i teď se hra přesouvá zleva doprava, mírně navrch mají domácí, kterým se daří usměrňovat puky na bránu.
33:29
32:44
I po vypršení trestu se hosté drží ve třetině Ostravanů, těm se nedaří ani vyhodit.
32:03
31:02
Přibyl posílá na Dolejše, ten přerušil hru. Domácí obránci sice ještě zkusil pošťuchovanou, ale neuspěli.
30:24
Kudělka sklidil potlesk za vyhození touše, nechybělo mnoho a vylučovalo se podruhé.
30:03
Lukáš Klok si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
30:03
Pech byl sražen k zemi, domácí si zahrají oslabení.
29:08
Cingel vybojoval puk a posílá před Dolejše, domácí hráči puk odpalují.
28:53
Oddechový čas pro domácí.
28:21
Závar před domácí klecí vyřešil Kucsera vyhozením touše ven ze třetiny, hosté se do ní ale zase rychle bránili, Dolejš se má co ohánět, aby zvládl pokrýt všechny střelecké pokusy soupeře.
27:35
Kumstát si počkal na Strapáče, ten se po střetu zvedal jen stěží.
27:14
27:08
Lukáš málem dostal další gól, Szturc ale místo střely upadl.
26:55
Vhazovat se bude před Lukášem, domácí mají herní převahu.
25:52
Vandas objel bránu Lukáše a poslal puk do mezikruží, kde se k němu jako první dostal LUKÁŠ KUCSERA a dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Michal Vandas.
24:40
Barinkova přihrávka prošla z obranné třetiny hostů až do třetiny domácích, ti střídají a zakládají novou akci.
23:18
Od okamžiku, kdy se vítkovičtí ubránili útoku Sparty uběhlo sotva pár vteřin, a už se zase hraje ve třetině domácích.
22:10
Burger to zkusil z první, ale jeden z obránců mu zablokoval hůl, a tak střela změnila směr.
21:28
Kucsera nestihl dojet puk, hosté se snaží vyhodit ze svého pásma.
21:04
Přibyl má puk, kompletní pětice hostů kombinuje v pásmu domácích.
20:20
Tlak domácích v útočném pásmu vydržel pouze několik sekund, sparťané opět u puku.
20:15
Vhazovat se bude u Lukáše.
20:01
Je za námi první třetina, ta dopadla nerozhodně. Prvně šli do vedení Sparťané, později srovnal Olesz. Do konce třetiny se už skóre nepohnulo. Další třetina začne přibližně v 16:24.
20:00
19:43
Szturc byl blízko navýšení skóre, Lukáš se včas přemístil k opačné tyči.
19:01
Probíhá poslední minuta první části.
18:45
Skrumáž u zadního mantinelu u Lukáše trvá už dobrých dvacet sekund, přesto rozhodčí nezasahují, hráči tak jsou v patové situaci.
18:13
Barinka na Cingela, toho zpracoval Štich a o puk ho připravil.
17:06
Mikuš poslal puk křižně přes brankoviště Lukáše, domácí se opět brání.
16:10
Olesz je na ledě, hosté ještě střídají. I když měli domácí krásnou cestu k bráně hostů, vyčkávali u Dolejše.
15:13
Polášek pálí za jízdy na Dolejše, ten vyráží puk na zadní mantinel, u puku i nadále hosté.
13:37
Olesz utekl obraně Sparty podél pravého mantinelu, poslal puk do mezikruží na Štencela, tomu zakončení nevyšlo, přesto touš do brány dokázal dostat ROSTISLAV OLESZ po sjetí si do mezikruží. Asistence: Jan Štencel.
12:44
Sparta sice zvládla buly u Dolejše lépe, za to nebyl nikdo, kdo by puk zachytil, hosté se museli vracet. Přesto znovu útočí.
12:39
12:10
Eminger ujel Jáchymovi a střídá. Zakázané uvolnění domácích.
11:46
11:07
Domácí vyhazují a rychle střídají, Sparta nezvládla založení útoku.
10:21
Poláškův projektil zaduněl na zadním mantinelu, následnou dorážku vytěsnil Dolejš maskou.
09:46
Jiří Burger si odsedí dvě mihnuty za nedovolené bránění.
09:37
Hosté v šesti, bude se vylučovat.
08:44
Hraje se v pásmu domácích, u puku je Barinka a rozjíždí útočnou akci.
07:36
Olesz nahodil puk na brankáře hostů, touš se svezl po výstroji a skončil u zadního mantinelu.
06:56
Jáchym neuspěl na vhazování, hraje se ve středu hřiště.
06:22
Vyhození Pražanů domácí zachytili na středu hřiště, u puku jsou znovu hosté.
06:16
06:10
Kolouch posílá puk do hrudi Lukáše.
05:56
Štich se pokusil o bitku, rozhodčí oba tábory rozhánějí.
05:21
Sloboda nastřeluje, rozhodčí posuzují jako zakázané uvolnění.
04:48
Vhazuje se po levé straně hostujícího gólmana.
04:29
Kudělka od modré nahazuje na bránu, puk letí mimo. Olesz cloní Lukáši.
03:52
Olesz zkusil využít skulinky u Lukášovy levé tyče, pražský gólman si místo pohlídal.
03:32
Michal Čajkovský si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.
03:01
A je tady první gól zápasu. O ten se nemalou měrou přičinil i domácí Burger, když pustil Pražany do pásma, tam se puku ujal Barinka a posunul na TOMÁŠE NETÍKA. Asistence: Michal Barinka.
02:54
Burger bojoval o puk, ten se dostal do středního pásma.
02:10
Hosté v pásmu Ostravanů, Dolejš odolává.
01:58
Hned po buly se puk dostat k brankáři domácích, ten opět přerušuje hru.
01:56
Po kombinaci Kudrny s Hrbasem Dolejš puk přikryl lapačkou.
01:09
Eminger posílá puk po mantinelu ven z obranné třetiny, domácí útočí.
00:55
Polášek bere puk u Lukáše a spěchá dopředu, tam Dolejš přerušuje hru.
00:32
Strapáč neudržel puk na zadním mantinelu u Lukáše.
00:17
Dolejš si připisuje první zákrok, poté došlo na slovní přestřelku, vhazuje se po Dolejšově levici.
00:05
První buly vyhrál Strapáč, přesto jdou dopředu hosté.
00:01
Za Vítkovice nastoupí junior Tomáš Jáchym, za Spartu zase junior Jiří Černoch .
HC VÍTKOVICE STEEL:
Domácí se krčí na osmé pozici s dvaadvaceti body, jen o bod méně mají devátí Piráti. Pokud jde o počet vstřelných branek k počtu obdržených, je to pak 40:36. V produktivitě jsou tím pádem šestí, co se týče defenzívy, jsou čtvrtí.

Nejproduktivnější hráč:
Nejprodávanějším hráčem je bývalý hráč NHL, Rostislav Olesz. Se třinácti body (9+4), táhne Vítkovické tabulkou nahoru.

Úspěšnější z obou brankářů je Daniel Dolejš s 93,46% úspěšnosti.
HC Sparta Praha:
Hosté z Prahy jsou na druhé pozici v tabulce s třiceti body. Včetně výher v prodloužení se radovali celkem devětkrát z šestnácti zápasů.

Můžeme se dnes těšit na ofenzivní hokej, Sparťané prozatím nastříleli nejvíc gólů ze všech, a to rovnou 60. Co se týče obdržených gólů, v jejich počtů jsou na druhé pozici se 49 góly.

Tím je s 18 body Daniel Přibyl za 8+10.

V brankovišti dominuje Tomáš Pöpperle, jehož procentuální úspěšnost činí 89,87%.
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Dnes je na programu zápas 16. kola Tipsport extraligy. V tomto zápase se podrobně podíváme na derby mezi HC VÍTKOVICE STEEL – HC Sparta Praha. Zápas začne v 15:30.