Mladá Boleslav - Liberec: Zase Stránský! Trefil se podruhé a udělal tečku za utkáním, 1:3

Z Mladé Boleslavi je to vše. Hezký zbytek neděle.
Liberec si z Mladé Boleslavi odváží tři body a potvrzuje své postavení. Mladá Boleslav, ačkoliv nehrála vůbec špatně, doplatila na svou koncovku. Sice se domácímu celku povedlo snížit 15 minut před koncem, ale čas nedokázali hráči využít k vyrovnání. Liberec pak v závěru využil soupeřovu hru bez brankáře a své vítězství, na které si zadělal v předchozích třetinách, potvrdil do prázdné brány z hole Jana Stránského, který svými dvěma góly nemalou měrou přispěl k vítězství svého týmu.
Liberec právě vstřelil branku!
Domácím se akce vůbec nepovedla, takže Liberečtí trestají a navyšují na zřejmě konečných 1:3. Kvůli nedorozumění na obranné modré čáře a vpádu JANA STRÁNSKÉHO se hosté dostali k puku a ten po jeho zisku jen zamířil do prázdné brány, kam mu jeden z boleslavských hráčů navíc hodil svou hokejku. Bez asistence.
58:39
Brandon Maxwell po přerušení hry opustil bránu, Boleslav v šesti!
58:24
Bruslaři se tlačí vpřed, narážejí však na připravené Tygry.
57:51
Další akce domácích nevychází...
57:34
Domácí ztrácejí pásmo, ale rychle si puk vrací na své hole.
56:23
Kotouč se odrazil po vypálení před bránu, kde číhal Klepiš, který však byl dobře střežen soupeřem.
55:45
Trončinský tečí zmařil šanci hostů a hra se přesunula na protější stranu kluziště.
54:55
54:36
Jan Ordoš odváděl dobrou práci před bránou a měl možnost navýšit, jenže nebylo mu přáno, svou hůl při výstřelu zasekl o protihráče a netrefil tak puk.
53:40
Jakub Valský vjel k brankovišti ve snaze tečnout puk do sítě, nezměnil však směr letu puku dostatečně.
52:55
Mikyska dostával pěknou příhru před bránou, ale nedokázal ji využít, neboť byl hákován Markem Trončinským (MBL). Jde na dvě minuty na trestnou.
52:27
Musilovo nahození od modré těsně prosvištělo kolem Willovy brány.
52:07
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
51:44
Boj ve středním pásmu o puk zvládli lépe domácí.
50:20
Následně i hosté vystrčili své tygří drápy, Maxwell si s potížemi, ale přece poradil.
50:09
49:59
Trončinského dva pokusy od kruhu také síť nerozvlnily.
49:16
Lencův pokus ze střední vzdálenosti i Musilova akrobatická otočka na Willa nezabraly.
48:57
Klepišova rána od modré zkrocena Willem, následné vášně před brankovištěm mezi hráči obou celků museli krotit rozhodčí.
48:09
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Michal Plutnar – 2 min., podražení).
48:08
Dnešní utkání sleduje 3768 diváků.
46:32
Vstřelená branka domácí celek viditelně povzbudila, stejně jako obecenstvo.
44:18
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Nakonec se Bruslařům povedlo snížit, když rovněž využívá přesilovku. RADAN LENC ze střední vzdálenosti zametl odražený kotouč za záda Romana Willa a dává tak svým spoluhráčům naději. Asistence: Tomáš Hyka.
44:02
Následoval Stránského (LIB) ostrý zákrok na Kučného u mantinelu, za který jde na dvě minuty na trestnou lavici. Dostává 2 plus 10 za zásah hlavy a krku.
43:30
Pabiška na modré ve vlastním pásmu štípnul puk dvěma protihráčům, kteří jej však vzápětí dohnali a ten musel postup zpomalit.
42:49
Ani Martin Látal nedokázal z blízkosti snížit. Will si své čisté konto dobře hlídá.
42:11
Akce domácích zpoza brány, kdy šel puk rychle na Radana Lence do mezikruží, se nezdařila.
41:53
Radan Lenc byl nachytán v ofsajdu.
41:27
40:43
Hyka to zkusil od mantinelu, jeho pokus byl odražen a Liberec se krátce poté osvobodil.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:20.
Liberec přidal ve druhé třetině druhou branku, o kterou se ve 26. minutě pohotově postaral Stránský. V tomto dějství bylo k vidění o mnoho více střeleckých příležitostí i gólovek, ovšem i tentokrát platilo, že Liberec byl efektivní, kdežto domácí celek nikoliv. Boleslav měla několik šancí, jak snížit, v tomto zápase se domácím v zakončení zatím nedaří. Dá se čekat, že si Liberec bude svůj náskok ve třetí třetině hlídat, a Boleslav to tak bude mít ještě těžší. Uvidíme.
Zásahy brankářů:
Roman Will – 14
Brandon Maxwell – 14
40:00
39:56
Trončinský ztratil na modré puk a připravil šanci hostům, kterou musel Maxwell likvidovat helmou!
39:27
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Mário Bližňák – 2 min., hákování).
39:00
Teď se puk odrazil od tyčky Willovy brány, pak prosvištěl kolem tyčky za bránu.
38:25
Nyní je aktivní Kučný, který se třikrát pokusil překonat Willa nebo vytvořit šanci pro jiné.
37:34
Vampolova střela v rozjezdu jen těsně minula pravou tyč Willovy brány.
36:52
Urban, navrátilec z trestné, kousek za modrou nedokázal nahrát lépe postaveným spoluhráčům.
36:35
36:24
Bruslaři se nakrátko osvobodili.
36:05
Když vystřelí, jsou rány nepřesné.
35:38
Liberec postupuje s rozvahou a obránci na modré si nahrávali jeden druhému.
34:36
34:35
Tomáš Urban (MBL) dostává dvě minuty za vysokou hůl na brankáře Willa. Ten přišel o helmu.
33:02
Tomáš Hyka objel Willa a mířil do prázdné brány, ale netrefil!! Poté se však držel za obličej. Inkasoval snad ránu od bránícího hráče?
32:44
Po vhazování a další promarněné boleslavské příležitosti se strhla před Willem mela nemela.
32:36
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ondřej Vitásek – 2 min., podražení).
32:27
Hyka si dojel pro odražený kotouč a chystal se k výstřelu z blízkosti, jenže Vitásek mu to nedovolil a hra se přesunula za Willovu bránu, kde se dále bojovalo o puk.
31:30
Puk se divně odrazil od mantinelu v momentě, kdy se Will chystal za bránu ho zbrzdit, před brankoviště, kam najížděl Žejdl. Avšak hostující brankář nakonec situaci zvládl.
31:11
Klepiš hledal před bránou Pabišku, jenže domácí přišli o kotouč. Záhy však Liberec ujel do ofsajdového postavení.
30:41
Lukáš Pabiška hned po přesunu přes modrou čáru vypálil vysoký kotouč na Willa, jenž byl připraven. Vhazuje se po jeho levačce.
29:50
29:45
Maxwell vyhrábl lapačkou u levé tyče Radivojevičovu přízemní střelu z dálky, na kterou měl pravděpodobně navíc zakrytý výhled.
29:18
Boleslav se dokázala dvakrát osvobodit.
29:04
28:41
Bulíř také pálil od modré, pak se ale strhla mela v brankovišti a jeden z hráčů do něj po přerušení strčil.
28:21
Radivojevič od modré pálil prudce do Maxwellovy lapačky.
27:50
A Boleslav jde do tří. Na trestnou usedá na dvě minuty ještě Jakub Klepiš za sekání.
27:03
A je z toho dvojité vyloučení. Valský (LIB) a Holub (MBL) pykají na dvě minuty za hrubost, respektive za držení protihráče.
27:03
26:45
Nyní se bojuje o kotouč v rohu kluziště u Maxwellovy brány.
26:09
Liberec po dvoubrankovém vedení hraje více obranně. Boleslav se marně prokousává k šancím.
25:14
Severočeši už vedou 2:0 poté, co JAN STRÁNSKÝ využil dobré práce Ordoše bojujícího u mantinelu a získal puk, s nímž si dojel mezikružím až před Maxwella, kterého propálil.
24:44
A hned bylo před jeho brankovištěm horko, když byl po výstřelu domácích položen a puk projel kousek od brankové čáry.
24:36
Hosté přišli o kotouč, o slovo se hlásí domácí celek. Vhazování po Willově levici.
23:05
Svačina s Jelínkem jeli na boleslavskou bránu, kde tuším druhý jmenovaný minul pravou tyčku.
21:49
Následoval protiútok dvou hráčů Boleslavi, kteří neuspěli.
21:27
Komická vložka Branka Radivojeviče, který nejprve od modré vystřelil, pak si ale kecl na zadek, když mu podjely brusle.
20:06
Petr Kolmann v kleče vyslal ze středního pásma po vhazování prudkou střelu na Maxwella.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Mladá Boleslav začala zápas aktivněji než soupeř, o čemž svědčí i počet zásahů brankářů. Liberečtí hráči však byli tím, kdo vstoupil do utkání efektivněji. Dokázali v závěru dějství využít přesilovou hru, když se z kruhu trefil Petr Jelínek. Liberec tedy vede, ačkoliv se ke střelám dostával zřídkakdy. Bruslaři musí zlepšit efektivitu zakončení, chtějí-li pomýšlet na vyrovnání. Uvidíme, zda se to vyplní ve druhé třetině.
Roman Will – 10 zásahů
Brandon Maxwell – 4 zásahy
20:00
19:18
Pro domácí to teď byla promarněná příležitost srovnat. Lukáši Pabiškovi se někde pár metrů před Willovou bránou zadrhl v dresu kotouč, dokázal ho shodit na hokejku, jenže nedokázal tuto šanci z velké blízkosti v momentě nepozornosti soupeře využít.
18:12
Hosté se pustili do útoku, jenže kousek od modré jim boleslavský hráč píchl do puku, který se dostal do středního pásma.
17:28
Hraje se spíše v boleslavské třetině. Hra se zdá jakoby opařená.
16:21
Hosté se rychle prosazují a otevírají skóre. PETR JELÍNEK si připravoval na kruhu puk a hledal, komu by přihrál. Nakonec se rozhodl vystřelit a vyplatilo se mu to, puk doletěl až do brány. Asistence: Branko Radivojevič, Ondřej Vitásek.
15:56
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jan Holub – 2 min., hrubost). S tímto verdiktem vyjadřují domácí fanoušci pískotem nespokojenost.
15:20
Bruslaři vyrazili vpřed, avšak nepřály jim odrazy puků, a tak se kotouč dostal z útočného pásma.
14:12
Puk se po akci hostů zastavil kousek od brankové čáry u levé tyče Maxwellovy brány. Jeden z domácích obránců ho rychle bruslí kopl do bezpečí.
13:37
Hosté v plném počtu. Hyka těsně před tím prověřil Willovu pozornost, ten vyrazil kotouč.
13:07
Boleslav v plném počtu.
12:50
Mikyska kroužil s pukem v prostoru mezi kruhem a modrou čárou v útočném pásmu a dlouho hledal, komu by přihrál, jenže ani jeden ze spoluhráčů nebyl ideálně postaven.
12:20
Hra je přerušena pro postavení boleslavského útočícího hráče v brankovišti.
11:37
Liberecká přesilovka končí. Branko Radivojevič (LBC) jde na dvě minuty na trestnou za krosček. Hraje se 4 na 4.
11:07
Jiří Kučný (MBL) fauloval a jde na trestnou na dvě minuty za sekání. V signalizované výhodě hosté dokázali vypálit slibně na růžek, nepřesně.
10:47
Trochu kuriózní situace. Bernad spadl, když měl na holi puk, ale podařilo se mu odpalem zabránit, aby se hosté chopili šance.
10:05
Vampola vybojoval u hrazení kotouč a Hanzlík jej poslal od modré na Willa, který betonem vyráží.
09:28
Ofsajd. Vhazování u modré čáry blíže k Willově bráně vyhráli domácí.
09:20
Dále zahrozili Radivojevič s Bulířem, ale nezdařila se teč v mezikruží.
08:45
Poté následovala potyčka mezi hráči u Maxwellovy brány.
08:44
Petr Jelínek vyrazil po vhazování vpřed a snažil se trefit růžek. Brandon Maxwell pro puk natáhl lapačku a zlikvidoval parádně tento střelecký pokus.
08:34
Klepiš se napřáhl od modré, jeho jedovatka skončila v lapačce Romana Willa.
07:00
Lenc při vyhraném libereckém buly vypíchl puk do středního pásma a založil boleslavský útok. Situaci však liberečtí beci dokázali zachránit rychlým návratem.
06:56
Útočná akce hostujícího celku je však ukončena hvizdem sudích.
06:18
Jelínek vybojoval ve středním pásmu puk a i Liberec začíná s tlakem.
05:09
Skvělý nápad, jenže jediný hráč proti skvělé soupeřově obraně toho mnoho gólového nemůže předvést.
04:53
Domácí zakládají další akci.
03:52
Hosté v plném počtu. Bernad měl na hokejce puk, ale clonil mu protihráč, kterého trefil do bruslí. Předcházelo tomu zdlouhavé míchání pukem za bránou libereckých Tygrů.
02:55
Domácí tlačí na libereckou klec, ti se však nyní osvobodili.
01:47
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Mário Bližňák – 2 min., držení protihráče).
01:13
Bulíř svého spoluhráče chtěl vyslat vpřed do boleslavského obranného pásma, avšak ten nezachytil kotouč, který skončil na zakázaném uvolnění.
00:16
Tomáš Hyka v první šanci zápasu, ovšem dojíždět puk bylo příliš obtížné a nakonec ani nebyl trefen brankový prostor.
00:01

BK Mladá Boleslav: Maxwell (Lukáš) – Holub, Trončinský, T. Voráček, Hanzlík (C), Kučný, Bernad, Štich, Pastor – Lenc, Musil, Hyka (A) – Vampola, Klepiš (A), Pabiška – Látal, Žejdl, Jonák – Jiránek, Urban, Ďurač.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Vitásek, Kolmann, Derner, Pyrochta, Mojžíš (A), Plutnar, Husa – L. Krenželok, P. Jelínek, Svačina – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – J. Mikyska, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, Ordoš.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Komárek, Ondráček.

Michal Bulíř (Bílí Tygři Liberec):
Vždy je to velmi vyhecovaný zápas. Je to derby, utkání plné emocí. Pokaždé se hraje agresivně, ale o vítězství se klidně porveme. Víme, že dokázali zvítězit v Třinci, pomohli nám tím do čela tabulky. Teď by mohli pro změnu prohrát!
Vzájemné duely

Duely obou týmů vždy provázejí velké emoce a vzdálenost 50 kilometrů. Ve prospěch Bílých Tygrů rozhodně mluví fakt, že dokázali vyhrát devět vzájemných extraligových duelů v řadě (duely v přípravě nepočítáme, tam ale jednou Bruslaři dokázali Liberec přehrát a zvítězit). Na konečný výsledek si ale musíme počkat přibližně do večerní 20. hodiny.
BK Mladá Boleslav

Semifinalistovi z předešlé sezóny se naopak začátek sezóny povedl, po čtvrtině soutěže měl 22 bodů. Pokud to srovnáme s dalším vývojem soutěže, tak Boleslav snížila počet nasbíraných bodů na opravdu nízké číslo. Celku z města automobilů aktuálně patří 10. příčka s 50 body a svěřenci trenéra Výborného balancují na hraně poslední postupové příčky do vyřazovacích bojů a na hraně skupiny play-out. Právě o příčku níže jsou se stejným počtem bodů Zlínští, které na jedenácté pozici drží jen horší skóre. Boleslav tak nemůže podcenit jediný zápas.

Svůj poslední duel odehráli Bruslaři na ledě třineckých Ocelářů, kde k překvapení domácích svým kompaktním výkonem a perfektním vstupem do utkání, zvítězili 3:0. Byla to pro ně první výhra bez inkasovaných gólů – na tom měla svůj podíl také nová posila Bruslařů, brankář Brandon Maxwell.
Bílí Tygři Liberec

Obhájce titulu z Liberce měl váhavější rozjezd a po 12. kole na kontě 16 bodů. Začínalo se pomalu mluvit o tzv. mistrovské kocovině, jenže Tygři dali tomuto termínu rychlé sbohem, když dokázali vyhrát 12 po sobě jdoucích duelů. Aktuálně Tygrům patří první příčka extraligové tabulky, a to především díky poslednímu kolu, kdy dokázali na svém ledě porazit litvínovskou Vervu 2:1 a využili tak zaváhání Třince, který prohrál právě s Bruslaři.

Vedoucí tým extraligy má na svém kontě úctyhodných 77 bodů a z posledních pěti duelů bral 9 bodů. Liberec má v letošním ročníku kvalitní duo gólmanů – Ján Lašák i boleslavským fanouškům známý Roman Will – mají zásluhy na tom, kde se Severočeši aktuálně nacházejí a proč mají tak skvělou defenzívu. Ani jeden z nich v zápase průměrně neinkasuje více jak jednou (Roman Will 1,54, Ján Lašák 1,74).
Příjemný nedělní večer z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény. Na programu je 39. kolo Tipsport extraligy, ve kterém desátý celek tabulky BK Mladá Boleslav změří své síly se svým severočeským rivalem – do Mladé Boleslavi přijedou Bílí Tygři Liberec. Utkání, které navíc završí třetí čtvrtinu extraligové soutěže, začíná v tradičních 17:30 a my Vás zveme k jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.