Mladá Boleslav - Zlín: Okál rozhodl o bodu navíc pro hosty, 2:3

Z Mladé Boleslavi je to vše, mějte pěkný večer. Na počtenou.
Zlín si nakonec právem užívá děkovačku s několika svými fanoušky, kteří vážili dalekou cestu, aby se přijeli podívat na obrat svého týmu dokonaný v prodloužení. Hosté mají tedy dva body, Mladá Boleslav naopak jeden.
Nejlepší hráči zápasu
Radan Lenc (MBL)
Oldrich Kotvan (ZLN)
62:58
Zlín právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, zlínští hokejisté dokonali na ledě Mladé Boleslavi obrat. V prodloužení dokázal přesnou střelou prostřelit domácího gólmana ZDENĚK OKÁL. Asistence: Robert Říčka.
62:17
Matěj Stříteský nedokázal obejít bránícího hráče a vystřelit. I s pukem na holi skončil v rohu u zlínské branky.
61:48
Boleslavští jsou znovu v pásmu, ale málo střílejí.
60:41
Jakub Klepiš k nepochopení domácího publika tak dlouho otálel v dobré šanci se střelou, až nevystřelil.
60:20
Zlínští si najeli před Jana Lukáše, ale nakonec si puk vzali zpět boleslavští hráči.
60:01
Mladá Boleslav nedokázala udržet dvougólové vedení, což domácí publikum oceňuje pískotem. Zhruba patnáct fanoušků Zlína v sektoru hostů může být na druhou stranu spokojených, protože jejich tým vyrovnal, a stal se tak dalším týmem, který si z boleslavského ledu odveze body.
60:00
59:23
Třetí třetina se dohrává v útočném pásmu Středočechů, ale nejspíš se budou body z tohoto zápasu dělit.
58:54
Boleslavští vyhráli buly v útočném pásmu a Vít Jonák mohl poslat domácí do vedení, jenže z blízka nezvládl dorazit kotouč za brankovou čáru.
58:15
Kotouč skončil na boleslavské střídačce. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
57:34
PSG je v závěru základní hrací době aktivnější, další střelu Zlína obstaral Oldrich Kotvan, Jan Lukáš puk vyrazil.
56:25
Boleslavští zavezli puk do pásma, kde se s ním však dlouho neohřáli. Středočechy může ztracený dvojnásobný náskok na soupeře hodně mrzet.
55:50
Zlínští hokejisté dokázali vyrovnat, mohou se radovat ze zdramatizování utkání a dost možná i z bodového zisku. Kotouč dorazil přesně pod víko MICHAL POPELKA. Asistence: Jiří Ondráček, Ondřej Veselý.
55:29
Zlín puk jen vyhazuje, přitom už pomalu, ale jistě přichází čas, kdy by si měl začít vytvářet tlak, aby vyrovnal.
55:08
Po střele Davida Šticha ze stejného místa nedokázal Libor Kašík přerušit hru. Domácí mají tedy stále tlak v útočném pásmu.
54:52
Orsavovu střelu od modré čáry vyškrábl zlínský brankář špičkou betonu.
54:18
Střelu Jana Hanzlíka až od modré čáry Libor Kašík dobře viděl a bez problémů ukryl kotouč v lapačce.
53:54
Jiří Kurka vyslal z prostoru mezi kruhem a modrou čárou střelu, která však postrádala razanci i přesnost.
53:01
Hned dvě slibné šance Zlína měl na svědomí Jiří Ondráček, ale ani z jedné střely se mu nepodařilo uspět, protože zlínského forwarda pokaždé obtěžovali bránící hráči.
52:35
Do střely Ondřeje Veselého od modré čáry vložil hůl Tomáš Pospíšil. Poté probíhá poslední komerční přestávka tohoto duelu.
51:43
Zlínští se snaží přidat na aktivitě a vytvářet víc šancí, mají však problém s přechodem do pásma. Středočeši totiž naopak svou hru poněkud stáhli a hrají více, než jak je u nich obvyklé, ze zajištěné obrany.
49:33
Boleslavští hokejisté okupují útočnou třetinu, Petru Vampolovi se však zatím nedaří vymanit se z hledáčku bránících hráčů Zlína.
48:40
48:37
Jan Hanzlík nakonec odjíždí s bolestivým výrazem střídat. Boleslavský kapitán schytal nepříjemnou střelu.
48:35
Po další zblokované střele následuje další ofajd. Zlínu chybí v této přesilovce i trochu štěstí.
47:50
Domácí opět zvládli poslat puk přes všechny čáry. Následně zhatil přechod beranů do pásma ofsajd.
47:10
Zlínští jsou již usazení v pásmu a střílejí. Jednu ze střel však zachytil Tomáš Voráček a Bruslaři se následně osvobozují.
46:40
Utkání sleduje 2 897 diváků. Ani přes to, že část fanoušků měla vstupné na utkání zdarma, nepodařilo se Bruslařskému klubu pokořit návštěvnost tří tisícovek diváků, která bývala i v dobách, kdy hrál klub o udržení, naprostým minimem.
46:40
Po komerční přestávce čeká Mladou Boleslav oslabení. Podruhé v utkání usedá na trestnou lavici Marek Trončinský (MBL), který si zde za podražení odpyká dvouminutový trest.
46:02
Bruslaři jeli dva na jednoho, ale Martin Látal, střílející z levého kruhu, trefil brankáře Libora Kašíka do betonu.
45:43
Robert Říčka chtěl dorážet, jenže v pravém kruhu upadl.
45:14
Střelu Jakuba Klepiše bez problémů viděl Libor Kašík, který ukryl puk do lapačky a přerušil hru.
44:47
Z mezikruží chtěl vystřelit Oldrich Kotvan, jenže do střely si lehl David Štich. Poté oba celky střídají.
43:15
Jiří Kurka vypálil z pravého kruhu a trefil u toho Martina Matějíčka. Dosud jediný střelec Zlína v utkání odkulhal na střídačku, následně může hra pokračovat.
42:50
Zakázané uvolnění je pískáno i na druhé straně – u PSG Zlín.
42:20
Mladá Boleslav se snaží o založení útoku, ale Zlín je proti a četně své protihráče napadá.
41:51
Po icingu středočeského celku následuje buly před Janem Lukášem.
40:54
Antonín Honejsek vypálil z hranice kruhů bez přípravy, ale z gólu se přesto neradoval.
40:33
Zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu. Domácí si moc nerozuměli v rozehrávce.
40:01
Ve druhé třetině se Bruslaři ujali vedení 2:0, ale v závěru přesilové hry Zlínští snížili. Třetí třetina bude tedy ještě nejspíš pořádně zajímavá, buďte u toho společně s námi.
Další třetina začne přibližně v 19:16.
40:00
39:45
Jakub Orsava mohl dorážet do úplně prázdné branky, jenže promáchl!
39:36
39:34
David Štich vystřelil nepřesně.
39:09
PSG se osvobozuje.
38:41
Následně si Marka Trončinského ohlídal Miroslav Blaťák, a tak boleslavský obránce, který střílel z otočky, vypálil nepřesně.
38:36
Zlínští hrají ve čtyřech hráčích na ledě.
38:21
Marek Trončinský vystřelil z první, jenže trefil břevno!
38:04
Boleslavští hrají dvojnásobnou přesilovku poněkud staticky a málo střílejí.
37:51
Zlínský gólman předvedl výtečný semafor po střele Jakuba Klepiše. Puk nalezl ve své lapačce.
37:42
Bruslaři buly vyhráli a usazují se před Liborem Kašíkem.
37:38
Po buly se nahrazují dvě sekundy, vhazování se opakuje.
37:36
Po hře vysokou holí, které se dopustil Tomáš Žižka (ZLN), budou hrát Středočeši celou minutu v pěti proti třem!
37:26
Marek Trončinský se na hranici kruhů vší silou opřel o puk a vypálil, puk sice rozvlnil síť, ale jen tu vnější.
36:39
Zlín vyhrál buly, ale nezvládl vyslat kotouč ven z třetiny.
36:36
Po faulu kolenem Antonína Bořuty (ZLN) si Mladá Boleslav zahraje dvě minuty v početní výhodě.
35:48
Domácí v závěru oslabení už nestačili pokrývat zlínské hráče. Následkem toho je, že Zlínští snižují ztrátu na soupeře. Po střele MARTINA MATĚJÍČKA se puk odrazil od brusle Jana Lukáše až za brankovou čáru. Asistence: Jiří Ondráček, Pavel Kubiš.
35:15
PSG se poté nemůže usadit před Janem Lukášem, domácí drží kotouč daleko od své brány.
35:05
Mladá Boleslav se následně osvobozuje.
34:43
Projektil z hole Antonína Honejska nebyl úspěšný. Zlínský útočník nezamířil přesně, a tak se puk odrazil od mantinelu.
34:06
Domácí jsou ve čtyřech.
34:04
Na modré se napřáhl Oldrich Kotvan, jehož střelu vyčapal pohotovým zákrokem lapačkou Jan Lukáš.
33:52
Zlínští budou hrát 14 sekund pět na tři! Dvouminutový trest za podražení dostal Jan Holub (MBL).
33:35
Zlín ještě dohrává přesilovku, vhazuje se před Liborem Kašíkem.
33:29
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Gól v oslabení má na svědomí LUKÁŠ ŽEJDL, který nasměroval kotouč ke vzdálenější tyči. Asistence: Vít Jonák, Jan Hanzlík.
33:04
Střela Roberta Říčky z mezikruží nebyla úspěšná, hosté se musejí vracet pro puk až k vlastní bráně.
32:39
Do střely Jiřího Marušáka si obětavě na hranici kruhů lehl Jiří Kučný.
32:19
Zlín se dlouho v pásmu neohřál – Bruslaři záhy vyslali puk až na druhou stranu kluziště.
32:06
Po faulu u mantinelu jdou Středočeši do čtyř. Menší trest za držení protihráče dostal Tomáš Voráček (MBL). Po komerční přestávce tedy čeká Zlín přesilová hra.
31:30
Petr Vampola šikovně objel bránu, aniž by mu hosté vzali kotouč a následně nahrál na modrou spoluhráči. Ten se však z dalšího gólu domácích neradoval.
31:15
Od modré vystřelil Jan Holub, puk mířil na mantinel vedle Kašíkovy branky.
30:31
Martin Látal byl sice atakován bránícím hráče a už to vypadalo, že se nedostane ke střele, nakonec to však stejně zkusil. Puk ale proletěl jen nad bránou PSG Zlín.
29:58
Tomáš Pospíšil si mezi kruhy sjížděl k dorážce, první u kotouče byl však zlínský hráč, který jej odpálil pryč.
29:34
Puk nyní několikrát letěl na ledem podobně jako míč na fotbalovém hřišti. Do hry se čím dál víc vkládají nepřesnosti.
29:19
Z levého kruhu vypálil Tomáš Žižka. Pozorný Jan Lukáš puk našel v náruči a přerušil hru.
28:23
Antonín Bořuta vypálil z pravého kruhu, ale nešťastně trefil vlastního spoluhráče, kterému způsobil očividně značně nepříjemnou bolest.
28:17
Hosté se však přeci jen dostali do pásma a prověřili boleslavského gólmana střelou. Jan Lukáš přerušil hru.
28:09
Na hokejky zlínských hráčů se začíná poněkud vkládat nepřesnost. Poté, co si berani nerozuměli v obranném pásmu, je puk na hokejkách domácích Bruslařů.
27:38
Po Pospíšilově střele nezasáhl příliš jistě Libor Kašík a domácí mohli teoreticky dorážet. Než tak ale stihli učinit, přerušil zlínský brankář hru. Následuje komerční přestávka.
26:30
Bruslařský klub se ujímá vedení. Stalo se tak po přesné dorážce boleslavského odchovance RADANA LENCE. Asistence: Pavel Musil, Lukáš Pabiška.
25:55
Ani po solidním závaru před Liborem Kašíkem se Bruslařský klub neprosadil. Zlínští dostali puk z pásma.
25:46
Za faul vysokou holí dostal dvouminutový trest Michal Popelka (ZLN). Mladá Boleslav si zahraje druhou přesilovku v zápase.
25:44
Domácí hrají ve výhodě.
25:36
Po vhazování ve středním pásmu zůstal ležet na modré čáře Tomáš Urban, z ledu odjíždí nakonec za pomoci kustoda. Nejspíš dostal ránu někam do oblasti břicha, za které se drží.
25:02
24:15
Berani jsou nastěhovaní před Janem Lukášem a ostřelují jeho bránu. Projektil Jiřího Marušáka, někdejšího hráče Bruslařského klubu, však vystihl před brankou Jan Hanzlík. Od kapitána Mladé Boleslavi se puk odrazil mimo.
23:16
Kotouč však záhy vystihl Radan Lenc a vyhodil jej přes všechny čáry.
23:04
PSG vyhrál buly a usazuje se v pásmu.
23:02
Zlín bude mít k dispozici druhou přesilovku. Dvě minuty za sekání vyfasoval Tomáš Pospíšil (MBL).
22:56
Po buly vypálil od modré Miroslav Blaťák, ale Jan Lukáš na puk dobře viděl.
22:18
Další zakázané uvolnění na straně domácích.
21:49
Tempo hry se prozatím oproti první třetině nijak nezrychlilo, v pásmu se drží zlínští hokejisté, na jejichž hokejkách se však drží nepřesnost.
20:38
Tomáš Urban dorážel téměř do prázdné brány jenže, puk nakonec lapil Libor Kašík.
20:14
Zlín se tlačil do útoku, ale místo toho je beranům pískáno zakázané uvolnění.
20:01
Prvních dvacet minut mělo hladký průběh a první dějství trvalo i na Tipsport extraligu poměrně krátce – pouze 30 minut. Nepadla žádná branka, i když o něco více k ní měla možná domácí Mladá Boleslav. Ta však svých šancí nevyužila, stejně jako PSG Zlín. Stav je tedy bezbrankový.
Další třetina začne přibližně v 18:18.
20:00
19:52
Poté, co skončil puk na střídačce Bruslařského klubu, se bude vhazovat ve středním pásmu. Poté už zazní siréna a začne přestávka mezi první a druhou třetinou.
19:35
V závěru prvního dějství je aktivnější Zlín a ostřeluje boleslavskou bránu.
18:43
Po dalších nepřesnostech, tentokrát ze strany domácích, je pískán icing.
18:23
Libor Kašík jen pohledem zkontroloval nahození ze středního pásma. Puk skončil v rohu.
17:40
To už neplatí – hosté vyvezli puk a mohou vystřídat.
17:18
Několika nepřesných přihrávek Mladé Boleslavi v útočném pásmu nedokázali Zlínští využít, stále jsou tedy domácí před Liborem Kašíkem.
16:30
Z první pálil dnes aktivní David Šťastný, ale i Jan Lukáš zasáhl bez problémů. Oba brankáři zatím své celky drží.
15:34
V závěru přesilovky si sice Zlín vytvořil na oko slušný tlak, jenže co naplat – jen jednou vystřelil. Následně byla hra přerušena po dalším postavení mimo hru.
15:33
15:04
Už několik desítek sekund je opět kotouč v útočném pásmu Mladé Boleslavi.
14:40
Střela Oldricha Kotvana od modré byla nejspíš tečována. Proto zamířil puk úplně mimo. Následně se Středočeši opět osvobozují.
14:18
Ani tentokrát se berani před Jana Lukáše neprodrali – zastavil je ofsajd.
14:03
Zlín má problémy s tím, aby se usadil v útočné třetině. Pavel Musil dokonce zdržel kotouč několik sekund v rohu u Kašíkovy branky.
13:40
Na buly však byli úspěšnější mladoboleslavští hokejisté, již bez problémů vyslali puk až za Libora Kašíka.
13:33
Zlínští se již usazují v pásmu a nadchází pro ně slibná šance k tomu, aby se ujali vedení.
13:33
Mladá Boleslav se bude poprvé v zápase bránit. Za faul kolenem dostal dvě minuty Marek Trončinský (MBL).
13:18
Z následného protiútoku zahrozil Pavel Musil, ale ani on dosud stoprocentního Libora Kašíka nepřekonal.
12:55
Další zblokovaná střela – tentokrát byl oním hrdinou na straně PSG David Šťastný.
12:36
Probíhá komerční přestávka.
12:28
Lukáš Pabiška poslal kotouč brankovištěm, ale tam se nenašel žádný z Bruslařů, kdo by jej mohl dorazit mezi tři tyče.
11:23
Z mezikruží zkusil vystřelit Jiří Kurka, do letícího puku však vložil hůl jeden z bránících hráčů.
10:15
Slibná šance Tomáše Pospíšila, po jehož střele mířil puk pod břevno, nakonec byl ale hosty tečovaný mimo – pro ně nebezpečný – prostor.
09:59
Po dorážkách Radana Lence u pravé tyče přerušil znovu hostující brankář hru. Následuje vhazování po jeho levé ruce.
09:44
V pravém kruhu dostal prostor ke střele Jiří Fronk a také toho využil. Mladý útočník ve službách Bruslařského klubu se snažil najít mezírku mezi Kašíkovými betony, avšak zkušený zlínský gólman včas sklapl betony.
09:01
Z vlastního obranného pásma nahazoval puk Oldrich Kotvan, ale nějak se u toho zamotal a spadl na led. Možná až úsměvná situace.
08:35
Z hranice kruhů vystřelil Pavel Kubiš, trefil však jen připraveného bránícího hráče.
07:48
Středočeši se drží v pásmu, od modré vypálil David Štich. Puk sice letěl mezi stínícími hráči, jenže nakonec zaduněl jen o mantinel za zlínskou bránou.
07:21
Poté, co Jan Lukáš přikryl puk a přerušil hru, následuje první komerční přestávka zápasu.
06:33
Zlín útočí, střely však postrádají razanci, puk navíc většinou trefuje Jana Lukáše v boleslavské bráně.
06:14
Po buly se však berani k tlaku nenadechli, protože jej Bruslaři vyhráli a dostali puk z pásma.
06:06
Domácí už chtěli jet střídat, hlavní rozhodčí je však nekompromisně zastavil. Středočeši totiž vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
05:42
Po střele Jiřího Fronka z pravého kruhu poprvé v zápase zdejší obecenstvo zatleskalo. Hra byla přerušena.
05:34
05:06
Domácí mají problém s vytvořením souvislejšího tlaku v pásmu, hosté totiž dobře napadají a vyhazují puky.
04:27
Po závaru u brány přišel Libor Kašík o hokejku, brzy si ji však mohl zase vzít, protože Zlínští vyhodili kotouč.
04:07
Od modré tradičně letěl projektil v podání Marka Trončinského, puk však minul bránu.
03:35
Středočeši ovládli vhazování, jenže následně se PSG podařilo vyhodit puk z pásma.
03:34
Radan Lenc si sjížděl k bráně, jenže u toho byl sekán Antonínem Bořutou (ZLN), jehož čekají dvě minuty na trestné lavici.
02:59
Po nečekané Blaťákově střele od mantinelu vyrazil kotouč pohotově mladoboleslavský brankář.
02:11
Michal Popelka vystřelil z mezikruží, jenže střela mu moc nesedla, a tak zlínský forward nezamířil přesně.
01:32
Martina Látala napadal dobře Jiří Ondráček, proto se tradičně rychlý útočník domácích nedostal s pukem přes střední pásmo.
00:50
Po menším závaru u branky Zlína vyhodili hosté puk z třetiny.
00:20
Tomáš Voráček nepustil Zlín do pásma a vyvezl kotouč. Následně se však přeci jen hráčům v modrožlutých dresech podařilo nahodit puk k brankáři Janu Lukášovi.
00:03
Mladá Boleslav vyhrála první vhazování, kotouč se drží podél střídaček.
00:01
Několik málo minut před zahájením utkání je už téměř všechno připraveno, letos tradičně prořídlé tribuny a fanouškovský kotel ve ŠKOENERGO Aréně očekávají první buly.
Hokejisté přicházejí na rozbruslení, do začátku zápasu zbývá však ještě dost času.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Halász) – T. Voráček, Štich, Hanzlík (C), Kurka, Trončinský, Holub, Kučný, Stříteský – Lenc, Musil, Pospíšil – Látal, Urban, Klepiš – Orsava, Vampola (A), Žejdl – Pabiška (A), Jonák, Fronk.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Blaťák, Matějíček, Žižka (A), Bořuta, O. Horák – Říčka, Chytil, Šťastný – Kubiš, Honejsek, Okál (C) – O. Veselý, R. Vlach, J. Ondráček – Maruna, Popelka, Goiš – Pechanec.

Rozhodčí: Hradil, Souček – Blümel, Kotlík.
Podle kurzů sázkových kanceláří je favoritem zápasu domácí Mladá Boleslav.
BK Mladá Boleslav
Bruslařský klub v minulém kole naopak prohrál. Po slabém výkonu si z Brna odvezl porážku 1:4. Boleslavští se zuby nehty drží na devátém místě v tabulce, přičemž Zlín je dvanáctý. Připomeňme, že oběma týmům se prozatím nedaří tak, jak by si představovaly.
PSG Zlín
Zlínští hokejisté v posledních pěti duelech hned pětkrát vyhráli, což znamená, že se možná po sérii prohrách začíná znovu blýskat na lepší časy. Před reprezentační přestávkou přemohl Zlín Vítkovice 4:3 po samostatných nájezdech.
Vzájemné zápasy
Oba celky se letos utkají potřetí. V obou předchozích případech získali body hokejisté Mladé Boleslavi. Stalo se tak po výhrách 5:4 a 5:1.
Reprezentační přestávka je již minulostí a jak Mladou Boleslav, tak Zlín čeká předposlední duel před Vánocemi. I když pravdou je, že extraligoví hokejisté se během vánočních svátků moc nezastaví, protože již na svatého Štěpána je čeká další utkání a ani do Silvestra o moc volnější program, na rozdíl třeba od svých mládežnických kolegů, nemají.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.