Sparta - Pardubice: Lukáš Pech vstřelil gól na 4:1

Ode mně je to pro dnešek všechno. Přeji Vám hezký zbytek dne a u dalších onlajnů, na počtenou!
Zápas je u konce! Sparta vítězí 4:1, když si před svými diváky poradila s výběrem Pardubic. Domácí celek poslal do vedení Michal Čajkovský. Ve druhé třetině však dokázal za hosty vyrovnat David Tomášek, ale více toho už pardubičtí hokejisté nestihli. Naopak sparťané vsítili ještě další tři branky a rozhodli o svém triumfu 4:1.
59:57
Ještě jeden zákrok domácího brankáře.
59:33
Zápas se už v poklidu dohrává, o vítězi je dnes rozhodnuto.
58:37
Gernát přihrával na druhou stranu útočné modré Michalu Čajkovskému, kterému ale přeskočil puk čepel a černá guma skončila až v hledišti O2 areny.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:36
Tým HC Sparta Praha hraje v plném počtu.
56:54
Sparta právě vstřelila branku!
To se jim nakonec vymstilo, jelikož se do opuštěné branky hostů trefuje sparťanský štírek LUKÁŠ PECH – 4:1! Bez asistence.
56:30
Hosté zároveň odvolávají brankáře a zkouší to v šesti bruslařích!
55:36
Zřejmě poslední šance pro Pardubice, jak s tímto zápasem ještě něco udělat. Na trestnou lavici odchází Lukáš Cingel, který se provinil sekáním.
55:08
Ovšem sparťané vhazování ve své útočné třetině nevyhráli, a tak musejí zpět do střední třetiny.
55:03
Zakázané uvolnění hostujícího výběru.
53:42
Ihnačák sebral puk u pravého mantinelu v obranné třetiny Sparty, nicméně hosté ještě chvíli dělali domácím neplechy, ale nyní se už hra přesouvá k Maxwellovi.
53:10
Lukáš Pech se dral za pukem, nicméně pardubický obránce měl k němu blíže.
52:58
Puk nyní skončil v ochranné síti za brankou Sparty. Bude se tedy vhazovat u brankáře Tomáše Pöpperleho.
52:31
Střelecký pokus jednoho z domácích hráčů skončil v Maxwellově lapačce.
52:21
Stejným prohřeškem se také provinili Východočeši.
52:20
Sparťané si zatím průběh celého zápasu hlídají a nepřipouštějí si sebemenší komplikace.
52:03
Postavení mimo hru Pražanů. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
51:11
Klimek přihrával do dobré střelecké pozice Hlinkovi, sparťanský veterán ale nezpracoval a puku se tak ujímají hosté.
50:48
Vrána posílá na jistotu puk do střední zóny.
49:58
Forman byl u pravé tyčky úplně osamocen, ale nedokázal černou gumu zvednout nad beton Maxwella!
49:19
Cingel prolétl kolem pravé strany do útočného pásma a zaměstnává obranu hostů.
49:14
V tom stejném čase si pardubický lodivod vyžádal oddechový čas, aby mohl svým svěřencům dopřát chvíli na odpočinek.
49:14
Vinou dobrého pohybu pardubičtí borci vyhazují na zakázané uvolnění.
48:58
Sparta míří dopředu.
48:02
Ščotka vyslal pohotovou střelu na Pöpperleho! Sparťanský strážce svatyně si vše pohlídal.
47:40
Tým HC Dynamo Pardubice hraje v plném počtu.
47:02
Hlinka táhne sparťanský útok směrem k Maxwellově brance.
46:43
Touš je však už ve středním pásmu.
46:22
Domácí už jsou usazeni před pardubickou svatyní a točí bránící čtveřici.
45:40
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jérôme Leduc – 2 min., sekání).
45:24
Pech ujížděl s Formanem v situaci dva na jednoho na hostujícího gólmana. První jmenovaný však předložil svému parťákovi nepřesný pas a akce nic nebylo.
45:04
Střela jednoho z domácích zadáků mířila jen do náruče brankáře Brandona Maxwella.
44:40
Hlinka bojuje u mantinelu o puk a už mu přicházejí na pomoc jeho spoluhráči.
44:02
Puk se ale klouzá k brance Sparty a domácí musejí založit nový atak.
43:38
Domácí mají nyní tlak a snaží se ho zužitkovat.
43:12
Do zakončení se tlačil Petr Vrána, ale hostující zadáci ho včas dokázali odzbrojit.
42:40
Mikuš posílal přihrávku Miroslavu Formanovi, sparťanský útočník ale dostal pas na brusle, a tak z akce nic nebylo.
42:18
Piskáček inkasoval tvrdý hit od jednoho z hostujících borců, ale rozhodčí vylučovat nebudou.
41:38
Pech předává puk svým spoluhráčům, a tak jeho zásluhou Sparta míří vpřed.
41:12
Sudí signalizuje postavení mimo hru hostí, a tak pardubičtí hokejisté musejí vyjet z útočného pásma.
40:57
Ofsajd Východočechů.
40:55
Čajkovský uklidňuje situaci a posílá své spoluhráče na zteč.
40:05
Úvodní buly vyhráli hosté, puk ovšem rychle ztrácejí a touš v do akce míří domácí.
40:01
Aktéři obou mužstev už míří na ledovou plochu.
Další třetina začne přibližně v 16:58 hod.
Po dvou třetinách vede Sparta 3:1, když nejprve vyrovnal David Tomášek. Nerozhodný stav ale nevydržel moc dlouhou dobu, jelikož pražský celek poslal svým první gólem v aktuálním ročníku Tipsport extraligy do vedení Petr Kalina. O chvíli později ho následoval sparťanský velikán Petr Kumstát, a tak Pražané jdou do šaten za dvougólového vedení.
40:00
39:55
Už se nic nestane.
39:30
Pech ujížděl sám na Maxwella a mohl přidat čtvrtou branku Pražanů. Nicméně jeho střelu pardubický gólman pokryl a puk míří do střední třetiny.
39:16
Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.
38:35
Čajkovský vyslal od modré propagační nahození, které však mířilo jen do zadního hrazení.
37:47
Domácí se těmito dvěma góly dostali na koně a nadále zaměstnávají Maxwella.
35:42
A je tu další gól v síti pardubických hokejistů. O třetí branku Pražanů se postaral PETR KUMSTÁT – 3:1! Asistence: Michal Čajkovský a Miroslav Forman.
34:42
Sparťané však rychle odskakují na rozdíl dvou branek, když puk usměrnil za Maxwellova záda PETR KALINA – 2:1! Asistence: Martin Gernát.
34:10
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté se ale nakonec prosazují! O vyrovnání se postaral DAVID TOMÁŠEK – 1:1! Asistence: Tomáš Rolinek a Tyler Redenbach.
33:09
Domácí zatím úspěšně odolávají a už poněkolikáté vyhazují puk až k Maxwellovi.
32:45
Po komerční přestávce se zahrají přesilovku také hostující borci. Na trestnou lavici odchází Lukáš Pech za podražení.
32:02
Nicméně Sparta svou aktivitou drží útočné pásmo a výsledkem toho byla nejprve gólová šance Petra Kumstáta a poté Martina Gernáta. Oba pokusy Maxwell vykryl a i díky němu je stav stále "jen" 1:0.
31:42
Hosté hrají v plném počtu a přečkali tak další ze série oslabení.
31:23
Jaroslav Hlinka mohl střílet do prázdné branky, puk ale nasměroval jen do bránícího hráče!
31:10
Sparťané už jsou zpět v útočném pásmu.
30:20
Ten se nyní zaskvěl povedeným vyhozením přes všechny čáry a hosté tak mohou jeho zásluhou poslat na led čerstvé síly.
30:08
Domácí kombinují a snaží se ohrozit pardubického brankáře.
29:42
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Čáslava – 2 min., vysoká hůl).
29:25
Utkání je téměř ve své polovině a puk mají na holích domácí.
29:07
Forman přihrál na modrou Juraji Mikušovi. Sparťanský bek si udělal dva rychlé kroky a svižným projektilem prověřil Maxwellovu pozornost.
28:58
Zároveň probíhá komerční přestávka.
28:58
Pěkná dělovka Briana Ihnačáka z pravého kruhu. Maxwell zasahuje.
28:28
Oba celky se snaží bránit svoje obranné modré čáry, a tak se daný útočící tým nemůže takřka k ničemu dostat.
27:15
27:11
Tomášek přihrával Sýkorovi, který vystřelil zápěstím jen do zadního mantinelu. Černá guma opět míří až do pásma hostí.
26:44
Domácí se zatím brání úspěšně, puk je znovu až u klece Brandona Maxwella.
25:35
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Vrána – 2 min., nedovolené bránění).
25:27
Výborný pas do jízdy obdržel Andrej Kudrna, který okamžitě vypálil, jeho bomba však mířila mimo. Kotouč si následně našel cestu na druhou stranu Dominiku Uherovi, který svoji dělovku poslal jen do vyrážečky Maxwella. Skvělý zákrok pardubického gólmana.
25:15
24:54
A další úspěšný počin sparťanského brankáře. Bude se vhazovat po jeho levici.
24:48
Pöpperle nyní podržel svůj celek pohotovým zákrokem lapačkou.
23:55
Sparta se prozatím brání velmi dobře. Navíc za kotoučem spěchal Forman, který ušetřil drahocenné vteřinky.
23:40
Hosté mají k dispozici přesilovou hru.
23:14
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Čajkovský – 2 min., hrubost).
22:55
Černoch se hnal za pukem, rychlejší byl ale jeden z pardubických zadáků a nebezpečí tak odvrátil.
22:39
Zakázané uvolnění Pražanů. Hra se tak vrací zpět do obranného pásma Sparty.
22:06
Cingel v situaci dva na jednoho mohl ještě vyšperkovat celou akci přihrávkou na svého parťáka, nicméně sparťanský útočník se rozhodl vzít zodpovědnost na sebe a pohotově vystřelil! Maxwell kryje.
21:25
Perníkáři musejí začít ze středního pásma. Domácí už toto oslabení ubrání.
20:40
Domácí se dlouho nemohli vymanit z tlaku, až nyní Mikuš osvobozuje svůj tým. Sparta střídá.
20:23
Rychlá střela Nahodila z pravého kruhu! Pöpperle si bez problémů poradil.
20:05
Pardubičtí budou ještě dohrávat svoji přesilovku z první třetiny.
20:01
Hráči obou celků už jsou na ledové ploše. Druhá perioda za malou chvíli začne.
Další třetina začne přibližně v 16:00 hod.
Po první třetině vede výběr pražské Sparty nad Pardubicemi 1:0, když se v dvojnásobné přesilovce prosadil muskulaturní obránce Michal Čajkovský. Dobrou šanci na vyrovnání měl Petr Hubáček, kterému nakonec nebyl uznán gól. Na opačné straně pro změnu mohl skórovat Juraj Mikuš, to se nestalo, a tak Pražané odcházejí do kabin spokojenější.
20:00
19:55
Už se nic nestane. Dynamo se navíc samo vyhnalo z pásma.
19:30
Tohle se sparťanům nepovedlo. Gernát nahrával na druhou stranu mantinelu svému spoluhráči, který byl už jednou nohou na střídačce a do hry za něj už naskakoval jeho nástupce. Sudí píská hru v šesti. Trest odpyká Štefan Ružička.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:53
Domácí se nemohou trvale usadit v útočné třetině.
18:41
Postavení mimo hru Pražanů. Na buly míří formace Jaroslava Hlinky.
18:15
Hosté už hrají ve čtyřech hráčích v poli.
18:11
Další úspěšný zákrok pardubického muže s maskou.
17:43
Sparta si zahraje podruhé v zápase přesilovou hru pět na tři. Za katr míří Filip Novák na dvě minuty za sekání.
17:39
Ružička nyní střílel jako dispečer od modré čáry! Maxwell svůj zákrok prodal a sklízí ovace početné hostující skupiny fanoušků.
17:07
Po poradě s videorozhodčím gól ale nakonec není uznán, jelikož nepřešel brankovou čáru.
17:07
Pardubičtí hokejisté ujeli do brejku dva na jednoho při vlastním oslabení a zřejmě dopravili touš do sparťanské branky. Nicméně se prohlíží videozáznam.
16:15
Domácí hokejisté budou mít šanci navýšit svoje vedení, když si jde sednout na dvě minuty za hákování pardubický Bárta.
15:57
Rolinek se probíjel do branky Pöpperleho, domácí muž s maskou i za pomoci obránců vše zvládl.
15:31
A další vyhození Sparty. Hosté musejí začít až od píky.
15:16
Jeden z hostujících hráčů zkusil střelu příklepem, Eminger však jeho pokus přizvedl do ochranné sítě. Bude se vhazovat po levici Pöpperleho.
14:26
Sparta začíná své oslabení na výbornou. Forman vyvezl touš do středního pásma a domácí borci obměňují své síly na ledě.
14:08
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Barinka – 2 min., napadení).
14:02
Vrána chtěl nahrát na Uhera, nicméně ten byl až příliš nedočkavý a rychle přejel před útočnou modrou než puk. Píská se postavení mimo hru. Následuje druhá komerční přestávka.
13:39
Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky.
12:51
Jeden z pardubických hokejistů mohl střílet do prázdné branky, nicméně dostal přihrávku ve vzduchu a těžko mohl zakončovat z první!
12:15
Hosté se nemohli vymanit ze sevření, až nyní.
11:41
Kudrna s Cingelem dobrou prací vybojovali touš v útočném pásmu Pražanů.
11:33
Hubáček nabíjel Sýkorovi na střelu z první, druhý jmenovaný se s tím nepáral a okamžitě vyslal jedovatý pokus na sparťanského brankáře. Střela šla však mimo a Pöpperle ani zasahovat nemusel.
11:26
Úmyslný ofsajd. Vhazování v pásmu pražské Sparty.
10:57
Tomášek střílel z pravého kruhu! Pöpperle vytasil svoji vyrážečku a kotouč odpálil až do středního pásma.
10:55
Buly po pravici pardubického gólmana. Sparťané mají tedy možnost něco vymyslet.
10:25
Následuje komerční přestávka.
09:24
Piskáček nyní trochu zazmatkoval a měl co dělat, aby se napadající forward nezmocnil puku a nejel s ním sám na Pöpperleho. Domácí zadák vše zvládl a už se hraje opět na druhé straně.
09:05
08:37
A další vyhození, tentokrát osvobozuje Spartu Martin Gernát.
08:16
Pardubičtí znovu musejí začít až od své klece.
07:41
Hosté byli už usazeni v pásmu Sparty, nicméně se do jejich kombinace vložil Vladimír Eminger, který se zmocnil puku a vyhodil ho přes všechny čáry. Domácí střídají.
07:15
07:05
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Piskáček – 2 min., nedovolené bránění).
06:39
Nejprve ujeli hosté do přečíslení dva na jednoho, do tohoto brejku vložil svoji hůl Čajkovský a následně na druhé straně Mikuš nepropálil Maxwella, který si j jeho dělovkou poradil.
06:21
Pražský celek bude ještě dohrávat přesilovku pěti proti čtyřem.
05:48
Pražné se prosazují v dvojnásobné početní převaze! Výstavní střelou z pravého kruhu se prezentoval obránce MICHAL ČAJKOVSKÝ – 1:0! Asistence: Jaroslav Hlinka a Brian Ihnačák.
05:15
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Michal Bárta – 2 min., podražení).
04:55
Domácí borci mají k dispozici svoji první přesilovou hru, zatím se jim však nedaří usadit v útočné třetině.
04:17
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Filip Novák – 2 min., podražení).
04:02
Forman kličkoval u mantinelu, puk mu ale rychle odebral jeden z hostů.
03:52
Následuje buly ve středovém kruhu.
03:40
Domácí od samého začátku zápasu nasadili velké tempo a dělají Dynamu další problémy v jeho pásmu.
03:31
Petr Vrána byl v další šanci, když u levé tyčky se snažil dorážet černou gumu za záda Maxwella, ale neúspěšně!
03:19
Sparťané kontrolují hru a rozehrávají další svůj útok.
02:56
Po rychlém přechodu do útočného pásma, střílel z levé strany Hlinka, Maxwell vytasil svoji lapačku a pokus zneškodnil.
02:35
Domácí strážce svatyně musí být na pozoru, jelikož Pardubičtí nepříjemně kombinují v pásmu Sparty.
02:10
Sparťané jsou poprvé v utkání nastěhováni v útočném pásmu hostí.
01:51
Zakázané uvolnění na straně hostů. Hra se tak stěhuje zpět do obranného pásma Dynama.
01:12
Kudrna rozehrál nepřesně na své spoluhráče, kotouče se ujímají pardubičtí hokejisté.
01:10
Hosté pláchli do přečíslení dva na jednoho, domácí brankář v pohotovosti.
00:38
První zákrok si připisuje také Maxwell.
00:05
Hned na začátku utkání si šáhl na puk Pöpperle a schoval ho do své lapačky. Bude se vhazovat po jeho levici.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle – Mikuš, Čajkovský, Gernát, Kalina, Barinka, Eminger, Piskáček – Ružička, P. Vrána, Uher – Klimek, J. Hlinka, Ihnačák – Kumstát, Pech, Forman – Černoch, Cingel, Kudrna.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell – Ščotka, Čáslava, F. Novák, Bokroš, Leduc, Ovčačík, Nedbal – Rohlík, Hubáček Redenbach – P. Sýkora, Rolinek Nahodil – H. Zohorna, Tomášek Bárta – M. Kaut, T. Kaut, Mallet – Panna.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Komárek, Ondráček.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Hokejová Tipsport extraliga se přehoupla do své druhé čtvrtiny a v rámci 15. kola přivítá pražská Sparta ve svém domácím prostředí družinu z Pardubic. Oba dva celky v posledním zápase klopýtly, i proto bude toto utkání věnované dětem napínavé. Kdo bude na konci tohoto duelu šťastnější?
Vzájemné zápasy v této sezoně

2. kolo: Pardubice – Sparta 2:3

Oba celky se v aktuálním ročníku nejvyšší domácí soutěže střetly zatím jednou. Jednalo se o duel na východě Čech, kde sparťané dokázali zvítězit těsně 3:2.