Vrána vymíchal Hrubce a forehandem vyrovnal.
V prodloužení byla lepší Sparta, ale nedokázala se prosadit a rozhodnou tedy samostatné nájezdy.
Prodloužení skončilo.
64:59
V poslední sekundě prodloužení jel sám na Hrubce Uher, ale minul!
64:15
Forman si teď pěkně pohrál s bránícími hráči soupeře, ale přece jen byl pod tlakem a nemohl zakončit.
63:39
Třinečtí jeli dva na jednoho, ale přihrávka jim nevyšla a puk ztratili.
61:54
Po Pechově přiťuknutí byl sám proti Hrubcovi Kumstát, ale vypálil jen do jeho betonů.
60:52
V prodloužení je aktivnější Sparta a Hrubec má na svém kontě pvní zákrok po střele od modré čáry.
60:01
Ve třetí třetině jsme se branky nedočkali, a tak v O2 areně hned v prvním utkání sezony uvidíme prodloužení tři na tři, novinku soutěže.
60:00
59:42
Třinec si bere oddechový čas.
59:42
Hraje se za sparťanskou brankou, hráči jsu nalepení na mantinelu, kde drží puk a takto uběhlo asi 20 vteřin. Rozhodčí následně hru přerušil.
57:48
Kane stál sám na pravém kruhu, ale svojí střelou švihem přestřeluje!
56:28
Švrčkova střela od modré pohodlně zapadla Hrubcovi do lapačky.
55:20
Svou šanci teď měla i Sparta, z otočky střílel Pech, ale trefil se jen do náruče Hrubce!
53:27
Třinečtí zle dotírali na Pöpperleho, ale ten pochytal i nebezpečné dorážky z brankoviště!
52:35
Souběžně s návratem Švrčka vypálil tvrdě Kumstát, ale branku minul.
51:34
Sparta se zatím brání dobře a vyhazuje puky.
50:35
Švrček hasil v zadních řadách situaci jen za cenu faulu. Dvě minuty za sekání.
49:12
V této přesilovce Sparta nevymyslela nic a hosté jsou v pěti.
48:20
Třnečtí mohli skórovat v oslabení. Petružálek si naspurtoval před branku, ale přihrávku usměrnil jen na Pöpperleho betony.
47:12
Hrabal dostává dvě minuty za držení hole a Sparta bude hrát přesilovku.
46:38
Pech s Kumstátem jeli dva na jednoho, ale druhý jmenovaný vystřelil jen slabě do gólmana Hrubce.
44:43
Ihnačák hledal spoluhráče na brankovišti, ale nenašel nikoho v bílém dresu.
44:18
Lukáš Pech minul ve středním pásmu přihrávku, ale Sparta i tak získala pásmo.
43:15
Sparta je kompletní.
42:58
Pöpperle kryje střelu z pravého křídla, měl dobrý výhled a se zákrokem neměl problém.
42:05
Sparta se osvobozuje a zatím se úspěšně brání.
41:15
Forman ve středním pásmu fauloval Douderu, ten pádu hodně přidal, ale faul to asi i tak byl. Dvě minuty za podražení.
40:01
Druhá třetina nabídla zajímavější podívanou. V její první polovině byli lepší hosté, ale pak se vše převrátilo a Sparta dokázala proměnit po důrazu na brankovišti své šance a opět se bude pokračovat za vyrovnaného stavu. Puk bude znovu vhozen ve 20:19.
40:00
38:51
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta vyrovnává! Akci dva na jednoho lišácky a i ttrochu se štěstím zakončuje nadvakrát MIROSLAV FORMAN, který nejprve prostrčil puk pod betony Hrubce jen do tyčky, následnou dorážku již ale pohodlně uklidil do branky. Asistence: Jan Švrček.
38:03
Třinecký Hrabal dostává dvouminutový trest, domácí Černoch navrch ještě desetiminutový osobní trest.
38:03
38:03
Bude se opět vylučovat. Po zákroku jednoho ze sparťanů zůstal na ledě ležet hostující Růžička a pak se strhla potyčka. Uvidíme jaké verdikty sudí vynesou.
37:48
První minutu přesilovky domácí přestáli bez úhony.
36:48
Jenže vzápětí se Pražané budou muset bránit. Dominik Uher dostává dvě minuty za držení.
35:55
A podobně jako Třinec, i Sparta bleskově využívá. Nahození od modré čáry v podání Ihnačáka Hrubec ještě vyrazil, ale na následnou dorážu PETRA VRÁNY pod horní tyčku již zareagovat nemohl. Asistence: Brian Ihnačák a Lukáš Pech.
35:40
Sparta bude hrát přesilovku. Galvas inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
33:28
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do šance. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale nebezpečné situace nevidíme.
32:15
Gólman Pöpperle musel opět ven z branky před dojíždějícím hráčem hostů a vyhazuje puk přes všechny čáry.
31:20
Sparta se teď po delší době usadila v útočném pásmu, ale pouze kombinuje v rozích a před branku se nedostává.
30:13
Nahozený puk stíhala dvojce soupeřů, ale nejrychleji u něj byl gólman Pöpperle. Vhazuje se po jeho levici.
29:24
Neurovnaná pasáž hry plná chyb z obou stran končí zakázaným uvolněním hostů.
28:19
Po teči končí puk v ochranné síti a vhazovat se bude ve sparťanském obranném pásmu.
27:25
Sparťanská obrana nepůsobí zrovna kompaktně, do obraného pásma domácích pronikají hosté jako nůž máslem.
25:39
Ke střele se dostal Netík, který si důrazně razil cestu k brance, ale Hrubec puk za svá záda nepropustil.
24:23
Třinec právě vstřelil branku!
A Sparta znovu inkasuje. V přesilovce se prosazuje ukrytou střelou od modré čáry VLADIMÍR ROTH. Asistence: Erik Hrňa.
23:59
Sparta jde k nelibosti domácích fanoušků do oslabení. Za vysokou hůl je potrestán Brian Ihnačák.
23:18
Klimek hledal bekhendem před brankou volného Ihnačáka, ale tomu projel puk mezi nohama.
22:07
Sparta je potrestána za svoji pasivitu. Kreps našel pěknou přihrávkou na osu hřiště rozjetého DANIELA RÁKOSE a ten z první trefil přesně k tyči. Asistence: Kamil Kreps a Vladimír Dravecký.
20:59
Třinec vstoupil do dalšího dění aktivně a je nastěhován v pásmu Sparty. Do střeleckých příležitostí se ale hosté nedostávají.
20:01
První třetina nabídla celkem opatrný hokej. Mírně lepším týmem byli hosté, ale i Sparta měla své šance. Po jedné z nich zareagoval na Petružálkovu branku přesným zakončením Ihnačák a do kabin tak odešli oba týmy za vyrovnaného stavu. Druhá třetina začne v 19:21.
20:00
19:13
Sparta mohla v oslabení udeřit. Akci dva na jednoho zakončoval Uher, ale Hrubec se stihl přesunout!
18:45
Sparta se opět celkem v pohodě brání a drží puk dál od své branky.
18:08
Závěr první třetiny odehrají domácí opět v početní nevýhodě. Jan Švrček je vyloučen za vražení na hrazení.
17:59
Roth střílel v horní hranice kruhu, Pöpperle jeho pokus vyrazil lapačkou mimo branku.
17:18
Sparta bleskově vyrovnává. Po rychlé kombinaci našel Vrána před brankou BRIANA IHNAČÁKA a ten bez problému trefuje do odkryté branky. Asistence: Petr Vrána a Lukáš Pech.
17:07
Přesilovku si teď zahraje i Sparta. Dravecký dostává dvě minuty za faul kolenem.
16:33
Sparta je v plném počtu.
16:00
Třinečtí se nemohou usadit v pásmu a Sparta se celkem v pohodě brání.
14:33
Domácí jdou znovu do čtyř. Eminger dostává dvě minuty za podražení.
13:17
Uher skáče zpět na led, Sparta se ubránila.
13:05
Teď už se třinečtí hráči usadili v pásmu a rozvinuli kombinaci, zatím však bez výraznějšího ohrožení branky.
12:38
Znovu letí puk až Hrubcovi, přesilovka se Ocelářům zatím příliš nedaří.
12:03
Sparťané vyhazují a bránící čtveřice střídá.
11:17
Za hákování je vyloučení domácí Dominik Uher. Třinec si zahraje přesilovku.
09:27
Hosté se ujímají vedení. Sparťanská obrana zapomněla na JAKUBA PETRUŽÁLKA a ten sám před Pöpperlem nezaváhal a zavěsil o břevno do sparťanské branky. Asistence: Cory Kane a Tomáš Linhart.
08:10
Roth s Černochem se do sebe pustili za třineckou brankou a oba půjdou na trestnou lavici za hrubost.
08:10
07:18
Třinečtí na chvíli uzamkli Spartu v jejím pásmu a posílali nebezpečné přihrávky zpoza branky. Obrana domácích ale stačila reagovat.
05:43
Další rána od modré v podání Barinky míjí Hrubcovu klec.
04:48
Čajkovský trefuje v obrovské šanci tyčku, Hrubec nestihl na křížnou střelu zareagovat.
04:00
Nepřehlednou situaci před brankou nakonec hasí Hrubec za pomoci svých obránců a puk kryje před dotírajícími sparťany.
02:35
Vzápětí zastavuje sparťanskou akci ofsajd.
02:30
Kuriozní situace, u sparťanské branky se srazili dva třinečtí hráči a dlouho jim trvalo, než se sebrali z ledu.
01:35
Danie Rákos vyzkoušel pozornost Pöpperleho z levého křídla. Sparťanský gólman byl připraven.
00:49
Gólman Hrubec si poprvé osahal puk, nahození od modré čáry raději přikryl lapačkou.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Mikuš, Čajkovský, Barinka, Eminger, Švrček, Kalina, Hrbas – Klimek, Vrána (C), Ihnačák – Ružička, Uher, Forman (A) – Kumstát (A), Pech, Netík – Kudrna, Cingel, Černoch – Procházka.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – M. Růžička, Špirko, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Komárek, Ondráček..
Nejlepší střelci

Co do počtu střel je nejaktivnějším kanonýrem Miroslav Forman, který navazuje na své loňské úspěchy a vypadá to, že se jeho individuální schopnosti budou ještě zlepšovat. O něco více štěstí má na hokejce ovšem . O něco více štěstí má na hokejce ovšem Tomáš Netík, který se v úvodním utkání ve Vítkovicích zasloužil o obě sparťanské branky. Pokud se mu podaří své střelecké štěstí přenést z Champions Hockey League i do nejvyšší české soutěže, mají se soupeři na co těšit.

Kanadskému bodování v Třinci vládne jednoznačně Erik Hrňa. Ten zabodoval v zápasech proti Pardubicím a Plzni, kterou srazil dvěma góly a to i přes to, že ho před samotným utkáním trápila migréna. Minulou sezonu hostoval právě u Škodovky, vedení Ocelářů se o hráče s takovým týmovým duchem už zřejmě dělit napříště nebude.
Poslední utkání

Sparta si v úterý osvěžila vzpomínky na dubnové finále playoff, když vyrazila za libereckými Bílými Tygry do Home Credit Areny a právě to se ve výsledku ukázalo jako zdravá motivace. Na výhře v Liberci měla velký podíl sparťanská jednička Tomáš Pöpperle, který svými pohotovými zákroky předčil i kolegu z protějšího brankoviště. Výhra to ovšem byla vydřená.

Nelehké to měl i Třinec v domácím zápase s Litvínovem. Oba týmy odehrály dvě bezbrankové třetiny a až v posledním dějství. Hosté obdrželi čtyřminutovou početní výhodu, kterou zužitkovali už po šesti vteřinách. Oceláři obratem odpověděli prostřednictvím dvou přesných zásahů Rastislava Špirka a hostující tým se tak na sever Čech vracel s prázdnou.
Dobré odpoledne, máme před sebou čtvrté kolo nového ročníku nejvyšší české hokejové soutěže, ve kterém se nám mimo jiné představí i Sparta Praha ve své letošní domácí premiéře. Druhá strana ledové plochy připadne Ocelářům Třinec, kteří zažívají velmi úspěšný vstup do nové sezony. Podaří se jim dnes získat čtvrtou výhru, nebo tomu sparťané učiní zadost?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.