To je pro dnešek ze zimního stadionu v Chomutově vše, u dalšího on-line přenosu na onlajny.com se těším na shledanou!
Zásahy brankářů ve 3. třetině:
Roman Will – 5
Miroslav Hanuljak – 14
Tak Piráti po čtyřech utkáních poráží svého soupeře v základní hrací době a berou tak plný obnos tří bodů. Naopak Boleslavi se dále na hřištích soupeřů nedaří, nebodovali ani na čtvrtý pokus.
58:08
Káňa hned po vhazování vystřelil těsně mimo.
58:05
Puk vyhodili hosté o tvrzené sklo mimo hrací plochu.
57:47
Po vyhození hostů následuje zakázané uvolnění Pirátů.
57:17
Hosté hrají ve čtyřech, Divíšek sice prostřelil Willa mezi betony, ale do brány se netrefil.
57:05
Pulpánovu střelu se štěstím zaklekl Will.
56:54
Piráti budou hrát 15 sekund dvojnásobné přesilovky. Josef Jindra (MLB) – 2 minuty za hákování.
56:42
Důras tečoval Mrázkovu střelu do boční sítě!
56:05
Nouza zachytil rozehrávku a dal svým spoluhráčům chvíli oddychu.
55:41
V nadějně se rozvíjející akci propašoval Jindra Káňu do útočného pásma a byl tak pískán ofsajd.
55:16
Pulpán od modré mířil mimo, následně se hosté osvobodili.
55:09
Petr Kafka (MLB) – 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
54:20
Káňovi v přečíslení sjel kotouč z hole a nedokázal vystřelit!
53:59
Hruška s Kubinčákem dobře napadali, na Rysově střele si následně pochutnal Hanuljak.
53:16
Hanuljak má kotouč v rukavici, domácí jsou kompletní a následuje reklamní pauza.
42:37
Vrbatovu střelu Pabiška za Hanuljaka nedoklepl, proti dělovce Tomana se gólman domácích zaskvěl skvělým zákrokem.
51:40
Koudelkovu střelu z pravého kruhu Hanuljak vyrazil betonem a Hromas vyhodil kotouč přes všechny čáry.
51:02
Lukáš Pulpán (CHO) – 2 minuty za sekání.
Střely Kolafy a Kasíka od modré byly obě nepřesné.
50:15
50:02
A domácí se opět osvobozují.
49:51
Tomanovu střelu od modré vyrazil Hanuljak do ochranné sítě.
49:42
Malá šarvátka před bránou, obejde se bez trestů.
49:42
Hrdelovu střelu od mantinelu si Hanuljak v klidu pohlídal.
49:15
A teď Koudelka poslal sám kotouč z pásma.
48:54
Piráti vyhodili.
Dnešní utkání sleduje 4845 diváků.
48:23
Hromas vyvezl puk a chvíli ho držel u mantinelu.
48:11
Domácí hráli v šesti. Potrestána je jejich hráčská lavice (CHO) za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Petr Jíra.
47:15
Piráti právě vstřelili branku!
Marek Sikora vyhrál vhazování a poslal kotouč na modrou čáru LUKÁŠOVI PULPÁNOVI, který skrze několik těl poslal kotouč až za bezmocného Willa, který měl úplně zakrytý výhled. Asistence: Sikora.
47:11
Další akce hostů končí zakázaným uvolněním.
46:34
Jindrovu střelu zblokoval pádem Hruška a oba týmy střídají.
46:21
Havlíček vystřelil z otočky velmi nepřesně.
45:34
hosté se sami vyhnali z útočného pásma.
44:53
Jíra vystihl hostující rozehrávku a vystřelil do levého horního rohu Willovy klece. Hostující brankář ho perfektně vychytal lapačkou.
44:11
Hromase vychytal Will, Důras pak pálil těsně mimo.
43:20
Střelu Sikory srazil mimo bránu padající Němeček.
42:39
Další bezcílná rozehrávka Chomutova.
42:29
Zakázané uvolnění Pirátů.
42:09
Procházka prováhal správný okamžik pro přihrávku před bránu.
41:27
Trefného kolmice neznamená nic jiného, než zakázané uvolnění.
40:48
Oba týmy se teď prostřídaly po vzájemných nahozeních, hraje se v obranném pásmu domácích.
40:22
Hanuljak pro změnu kryje kotouč před dorážejícím Havlíčkem.
40:17
Dalekonosný oblouk Jindry si Hanuljak bez problémů pohlídal.
40:10
Piráti začínají zakázaným uvolněním.
40:01
Zásahy brankářů ve 2. třetině:
Roman Will – 10
Miroslav Hanuljak – 8
Ve druhé třetině tedy domácí dokázali otočit vývoj utkání. Ve 26. minutě srovnal z brejku na 1:1 Martin Šagát a o dvě minuty později vstřelil rozdílovou branku z kruhu po Willově pravici Marek Sikora. Hra hodně přiostřuje, ve třetí třetině se rozhodně máme na co těšit. Opět začínáme v 19:20.
40:00
39:40
Další ofsajd hostů.
39:36
Vrbata nahodil kotouč Bartejsovi do helmy a pak se sám vystavil ofsajdu.
39:17
Šagát objel bránu a vystřelil, Will jeho pokus lapil.
38:35
Kubinčák poslal puk do brankoviště, ale Hruška neměl dost prostoru na zakončení.
37:40
Trefný brání s nasazením všech sil, hosté se štěstím drží útočné pásmo. Do hry naskakuje Pulpán.
37:01
Hanuljak má kotouč ve své moci.
36:54
Kraft chtěl do brejku vyslat Důrase, včas se ale vrátil David Vrbata a puk zachytil.
36:34
Nouzovu střelu srazil Bartejs do rohu.
36:13
Ofsajd hostů.
35:53
Další rozepře, tentokrát v útočném pásmu hostů. Jejími aktéry jsou Výborný, Pavlas a opět Nouza, tentokrát se ale vylučovat nebude.
35:36
Tomáš Nouza v útočném pásmu shodil rukavice a chtěl se prát, nikoho si ale nenašel. Vyloučen je Lukáš Pulpán (CHO) – 2 minuty za sekání.
34:33
Jíra jel ve dvou s Mrázkem na jediného obránce, situaci vyřešil bleskovou střelou zápěstím, která byla jak rychlá, tak nepřesná.
34:20
Palin mířil těsně mimo.
33:52
Kraft Zachytil rozehrávku a Důras se snaží něco vymyslet.
33:32
Přesilovka hostů končí, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. David Výborný (MLB) – 2 minuty za sekání.
33:10
Další vyhození puku domácích.
32:50
Kubinčák poslal puk až za Willa.
32:41
Druhá přesilovka hostů. David Hruška (CHO) – 2 minuty za sekání.
32:20
Pirátům se nedaří založit akci.
31:43
Piráti si přihráli rukou, hra se stěhuje na jejich polovinu.
31:19
David Vrbata odváděl velmi důkladnou práci v brankovišti Hanuljaka a byl za to odměněn výstavním bodyčekem od chomutovského gólmana. Vylučovat se nebude, jelikož byl Vrbata hodně hluboko v brankovišti.
30:16
Výbornou práci při napadání odvádí David Výborný s Lukášem Pabiškou, u kotouče se ale drží domácí.
29:56
Pulpán uklidňuje hru za vlastní bránou.
29:13
Divíšek nejdříve tečoval střelu Pulpána těsně mimo, pak pálil z otočky velmi tvrdě Hruška, ale ani jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
28:59
Chomutovský Káňa přišpendlil na mantinel Petra Chaloupku, který se chvíli po zákroku svíjel na ledě, nakonec ale vstal a na střídačku odjel po svých.
27:35
Skvělá práce třetí chomutovské formace. Michal Důras skvěle našel na levém kruhu volného MARKA SIKORU, ten dostal dostatek času na střelu, po které Will sice máchl lapačkou, ale byla tak pruská, že gólmanovi hostů vypadla a s jistotou se zabrzdila až o síť. Asistence: Důras, Hromas.
27:25
Will má kotouč v klíně po střele Důrase z ostrého úhlu.
27:08
Mrázek v útočné snaze zakopl a pak chyběl v obraně, když jeli hosté 2 na 1. Tomáš Demel provedl kličku a zvolil střelu, kterou skvěle zlikvidoval Hanuljak.
26:37
Puka je na střídačce domácích a hráči si odpočinou při reklamní pauze.
25:43
A je srovnáno. Marek Sikora vyslal do brejku MARTINA ŠAGÁTA, který úspěšně čelil různým osekáváním hostujícího obránců a dokázal i velmi přesně vystřelit někam pod Willovu vyrážečku. Asistence: Sikora, Důras.
24:49
Hruška po vhazování vybojoval puk a mířil gólmanovi hostů mezi betony, ten byl ale pozorný.
24:42
Další zakázané uvolnění Mladoboleslavských.
24:35
Po střele Důrase a dorážce Hromase hosté raději odpálili puk přes všechny čáry.
24:28
Will zalehl puk a bude se vhazovat po jeho levici.
24:02
A naopak útočí hosté. Z mezikruží pálil z první Rys, ale puk netrefil ideálně.
23:15
Hosté v plném počtu. Tradičně bezzubá přesilovka Pirátů skončila.
22:55
Domácí útočník srazil Willa na jeho území a Piráti jsou vykázáni do středního pásma.
22:38
Divíšek přihrál před bránu Káňovi, ten to ale příliš nečekal a nedokázal vystřelit. Hosté vzápětí bleskově vyhodili.
22:00
Hosté uspěli na buly a opět se osvobozují.
21:55
Will schoval v rukavici nahození a přerušil hru.
21:45
Hosté vyhazují.
21:15
První přesilovka domácích. Zbyněk Hradel (MLB) – 2 minuty za hákování.
20:58
Další zakládání útoku za bránou domácích.
20:23
Pulpán se nadvakrát snažil založit útok. Napoprvé se k němu kotouč vrátil, napodruhé to bylo zakázané uvolnění.
20:01
Zásahy brankářů v 1. třetině:
Roman Will – 11
Miroslav Hanuljak – 11
Takže stav zápasu po odehraných dvaceti minutách je 0:1 z pohledu domácích Pirátů. První třetina nabídla po většinu času možná až překvapivě kvalitní útočný hokej. Navrch měli jednoznačně domácí, ale ze svých šancí více vytěžili hosté, konkrétně hned ve druhé minutě Tomáš Pitule, poté co uklidil za záda Hanuljaka střelu obránce Tomana. Druhá třetina začne zhruba v 18:22.
20:00
19:48
Ještě tlak Sikorovy formace, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
19:23
Šagátova střela, Will vyráží puk pravým betonem.
18:55
Přihrávka Kubinčáka byla sražena mimo hrací plochu, puk trefil člena realizačního týmu hostů.
18:45
Zakázané uvolnění Pirátů. Po šestnácti minutách skvělého útočného hokeje sledujeme hluchou pasáž hry.
18:36
Chomutovský Divíšek byl vystaven ofsajdovému postavení.
18:26
Hanuljak přerušuje hru s kotoučem pod lapačkou.
16:57
Domácí v plném počtu a Kraft opět vyváží puk.
16:12
Kraft vyhazuje.
16:01
15:46
Tentokrát střela Hromase, puk se odrazil do ochranné sítě.
15:29
Martin Šagát odvádí skvělou práci v útočné třetině. Dokázal i vystřelit, Will si jeho střelu pohlídal levým betonem.
15:03
Jedna nepřesná střela od modré a Mrázek vyhodil kotouč přes všechny čáry.
14:54
První vyloučení zápasu. Milan Procházka (CHO) – 2 minuty za hákování.
14:47
Procházka střílel z otočky a před bránou dorážel Kůs – bez úspěchu.
14:03
Petr Kafka objel obranu Pirátů a vystřelil bekhendem na vzdálenější tyč. Hanuljakova lapačka byla v permanenci.
13:31
Pulpán zavezl puk a opět ho cpal před bránu, kde byli Hruška s Divíškem. Obrana hostů si s obtížnou situací opět poradila odpálením kotouče.
12:59
Hanuljak si teď zahrál baseball, když z výšky sklepl Výborného nahození. Kotouč ale zůstal v rohu a přerušuje se hra.
12:12
Opět výborný tlak Sikorovy formace, vyústil ale pouze v přečíslení hostů 2 na 1. Demel chtěl přihrát, kotouč mu ale skvělým zákrokem vypíchl Rýgl.
11:13
Puk v ochranné síti za bránou hostů.
10:50
Kubinčák se teď dokázal výborně uvolnit a hledal před bránou najíždějícího Krafta, který ale ve velké rychlosti sestřelil gólmana Willa a vysadit branku z pantů. Vylučovat se nebude, jednalo se o povolený zákrok hostující obrany.
09:57
Dobré střídání teď měla i čtvrtá chomutovská pětka. Procházka volný kotouč před bránou za záda gólmana Willa nedopravil.
09:16
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
08:49
První formace domácích teď topí v útočném pásmu. Divíšek nejdříve krížnou přihrávkou našel Hrušku, ten ale netrefil z první kotouč ideálně. Od modré pak pálil Pulpán, jehož pokus vyrazil Will do ochranné sítě.
07:51
Kraft teď v šanci minul puk!
07:31
Na druhé straně nahodil kotouč Pulpán a sám nasprintoval před Willa, čímž vybojoval vhazování v útočném pásmu.
07:16
Hrdel trefil z pravého kruhu pravou tyč Hanuljakovy brány!
06:05
Výborný vybojoval kotouč v rohu kluziště za hostující bránou a vyjel před bránu, kde našel volného Havlíčka. Ten se snažil vystřelit pod víko, Hanuljak ale instinktivně máchl lapačkou a drží skóre na rozdílu jedné branky!
05:17
Sikorova formace s Důrasem a Hromasem na křídlech teď skvěle napadala a pálila ze všech pozic. Kotouč nakonec po nepřesném střeleckém pokusu Hromase skončil mimo hrací plochu.
04:18
Nouza se prokličkoval až před domácího gólmana a vystřelil bekhendem. Hanuljak jeho pokus vyrazil.
03:17
Kubinčák poslal puk na bránu z pravého kruhu a dorážet se snažil Jíra, ale zasunul kotouč pouze pod ležícího Willa.
02:44
Hruška trefil před odkrytou klecí břevno!
01:58
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Milan Toman dostal kotouč na modrou čáru a bez otálení pálil, před brankářem Hanuljakem tečoval TOMÁŠ PITULE puk nejdříve do tyče, puk ale směle zkrotil a poslal ho za brankovou čáru. Asistence: Milan Toman.
01:30
Hosté vyslali střelu od modré, puk se odrazil do mezikruží, kde číhal Hrdel, kotouč ale nezkrotil.
01:14
00:56
Pabiška si to namířil před bránu, domácí obrana odpálila puk ze třetiny.
00:20
Za bránou hostů operoval Divíšek, jeho přihrávku do ohně Boleslavští přečetli. Na druhé straně si Hanuljak připisuje zákrok za chycené nahození.
00:01
Na ledě už jsou všichni důležití aktéři dnešního zápasu, dorazili dokonce i hostující fanoušci. Už tedy nikdo nechybí a můžeme začít.
Před dvířky už nervózně stepují hostující Bruslaři, za malou chvíli přispěchají skrze obří pirátskou hlavu i domácí Piráti.
Na kostce běží motivační video a sedačky se pomalu plní. Vyprodáno dnes určitě nebude, jelikož i hostujících fandů dorazila zatím jen hrstka.
Ještě jednou Vás vítám, teď už definitivně z chomutovské Pirátské arény. Že domácí fanoušci nenechají Piráty ve štychu, se ukázalo už na dnešním dopoledním tréninku, na který zavítaly zhruba dvě stovky věrných fanoušků. Svými transparenty jasně vzkazovali svým oblíbencům, že v ně ještě neztratili víru.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Mrázek, Pavlas, Palin, Trefný, Stehlík, Rýgl, Bartejs, Pulpán – Jíra, Divíšek, Kubinčák – Šagát, Kraft (C), Káňa – Důras, Sikora, Hromas – Hruška, Kůs, Procházka

BK Mladá Boleslav: Will – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa, Kulich – Nouza, Koudelka M., Havlíček – Jiránek, Výborný, Pabiška – Kafka, Vrbata, Hrdel – Rys, Pitule, Koudela – Demel

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Bláha, Kostka.

Dnešními zápasy vkročí baráž do své druhé poloviny. A je nutno podotknout, že tabulka vypadá zhruba tak, jak podle všech papírových předpokladů vypadat má. Kluby se seřadily v pořadí Liberec – Chomutov – Mladá Boleslav – Olomouc, přičemž každou příčku od sebe dělí dva body. Vše je tedy více než otevřené a předposlední barážová runda nabídne opět velmi dramatickou podívanou.

Piráti Chomutov si z šesti zápasů odvezli 10 bodů. Co je ovšem podstatné, dva body uzmuli po neúspěšných bojích v samostatných nájezdech (Olomouc, Boleslav) a další dva za vítězství v Olomouci v prodloužení. Pokračují tedy v trendu nastaveném v extraligové sezóně, kdy podstatnou část bodů získávali v nastaveném čase, případně po něm. Dnes budou rozhodně chtít po čtyřech zápasech bodovat naplno.

BK Mladá Boleslav má velký problém s venkovními zápasy. Na domácím ledě sice Boleslavští ztratili jediný bod z devíti možných, ale v cizím prostředí zůstává jejich bodové konto zatím úplně neposkvrněno. Navíc vstřelili svěřenci Františka Výborného na ledech soupeřů pouhé dvě branky a tím staví Chomutov v dnešním zápase do role mírného favorita. To za předpokladu, že vůle za prvními venkovními body nebude větší, než smůla, která Boleslavské na výjezdech provází.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.