Bílí Tygři nakonec berou tři body, zdolali Boleslav 4:1. Góly začaly padat až ve druhé třetině, kdy skóre otevřel Filippi, po chvíli následovala branka Víška. Boleslav odpověděla, když se trefil Nouza, ale ve třetí třetině Tygři zvýšili náskok z holí Moravce a Dudy. Zůstávají tak na vrcholu barážové tabulky se slušným náskokem.
60:00
59:51
Tygři drží puk za svou klecí a nerozjíždějí další akci.
59:36
Vypadá to, že stav už se měnit nebude.
59:11
Boleslav jde do čtyřech, za podražení Kudrny jde na trestnou Milan Toman (MBL).
58:06
Lukáš Vantuch (LIB) vyloučen za krosček a dává malou naději Boleslavi udělat něco se stavem.
57:49
Bílí Tygři jsou stále aktivní a brání si svůj náskok.
56:59
Liberec právě vstřelil branku!
Liberec pečetí skóre a využívá přesilovku. Do volného prostoru před brankou se dostal RADEK DUDA a propálil gólmana Boleslavi. Asistence: Jakub Čutta, Tomáš Pospíšil.
56:50
Moravec od modré tvrdou střelou prověřil pozornost Willa.
56:07
Liberec v plném počtu, Boleslav ve čtyřech.
56:04
Pospíšil poslal puk na Dudu v těsné blízkosti brankoviště, ale brankář hostí se rozvalil před brankou a zalehl puk.
55:26
Vyloučen Josef Jindra (MBL) za sekání. Chvíli se bude hrát čtyři proti třem.
55:26
Michal Bulíř chtěl kličkou obejít Willa, ale byl podražen.
54:07
Vyloučení na obou stranách po potyčce u branky hostů. Z Boleslavi Roman Němeček (MBL) za hrubost, z Liberce Dalibor Bortňák (LIB) za stejný prohřešek. Oba týmy hrají ve čtyřech.
54:05
Pospíšil pronikal do útočného pásma, ale byl atakován a o puk přišel.
53:22
Liberečtí si nepohlídali postavení na modré a je z toho ofsajd.
52:51
Hosté jsou v plném počtu, neměli problémy ubránit své oslabení.
52:23
Tygři mají problém v přesilovce, Boleslav nepříjemně napadá u branky domácích.
51:33
Duda objel branku a zvláštní kličkou se snažil zakončit, nedostal se však přes beton Willa.
50:51
Tomáš Jiránek (MBL) je vyloučen za sekání. Boleslav bude mít problémy s pokoušením se o srovnání.
50:33
Dušek přenechal puk Bortňákovi, který trefuje náruč gólmana hostů.
48:44
Domácí využívají přesilovou hru těsně před jejím koncem. Duda se snažil došťouchat puk do branky a málem mu pomohl i jeden z beků hostů. Puk se poté dostal do mezikruží, odkud ho přesnou střelou dostal za záda Willa JIŘÍ MORAVEC. Asistence: Radek Duda.
48:25
Čakajík poslal puk na Galamboše, který z teče těsně minul branku.
47:36
Tygři v plném počtu, mají k dispozici asi minutu přesilovky.
47:19
Galamboš a Dušek spolupracovali v útočném pásmu, ale o puk jsou obráni hostující obranou.
46:47
Síly ne ledě se srovnají, z Mladé Boleslavi je vyloučen Tomáš Nouza (MBL) za podražení.
45:36
Publikum v Tipsport aréně vře, rozhodčí váhali s odpískáním faulu proti Liberci. Ale jde si sednout Jaroslav Kudrna (LIB) za vysokou hůl. Jiné vyloučení se nekoná.
45:04
Rys chtěl překvapit Vošvrdu nízkou prudkou střelou, liberecký gólman byl na tuto možnost připraven a chytil kotouč do lapačky.
44:06
U tyče čekal na sražený puk Koudelka, ale beci domácích si dokázali poradit.
43:50
Derner ležel na ledě u levého mantinelu, ale nakonec se zvedá a bude v pořádku.
43:26
Výborný nezpracoval puk v útočném pásmu a hra se přesouvá na střed hřiště.
42:40
Bílí Tygři jsou v pěti, oslabení dokázali ubránit.
42:12
Jindra si najížděl ke střele do mezikruží, mezitím byl ale puk opět vyhozen.
41:10
Tygři vyhodili puk a Boleslav má problémy založit útok.
Dnešní utkání sleduje 6 630 diváků.
40:40
Jakub Čutta (LIB) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
40:30
Hosté měli na holích srovnání, Koudelka se dral ke střele před brankou. Vošvrda však vyrazil přímo na Jindru, ten minul branku.
40:01
Ve druhé třetině si domácí dookázali udělat dvoubrankový náskok po gólech Filippiho a Víška, avšak Boleslav se dostala na dostřel, když přesilovku využil Nouza. Další část začne v 20:15.
40:00
39:42
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Bruslaři využívají přesilovku. Toman vypálil od modré a TOMÁŠ NOUZA dokázal puk tečovat mezi betony Vošvrdy. Asistence: Milan Toman, David Výborný.
39:08
Tygři ale v pěti na dlouho nebudou. David Štich (LIB) srazil Pituleho a dostává trest za napadení.
39:08
Oba týmy v plném počtu.
38:36
Pojkar od modré potrápil Vošvrdu, ten ale nakonec vyhodil kotouč od své branky.
37:38
Galamboš ve slibné šanci přestřelil klec hostů.
37:07
Vyloučení na obou stranách. Josef Jindra (MBL) jde na trestnou za nedovolené bránění, Radek Duda (LIB) za nafilmovaný pád.
36:24
Jiránek nebezpečně blízko brance nedokázal tečovat puk do sítě.
35:59
Kafkovi nevyšla střela na branku.
35:00
Vošvrda si nepohlídal rozehrávku a do útoku mohl jít Hrdel. Obrana Tygrů však stihla zasáhnout.
34:05
Tygři zvyšují svůj náskok. JAN VÍŠEK se dostal k puku před odkrytou klecí hostů a tuto šanci nemohl nevyužít. Asistence: Radek Duda.
33:42
Petr Nedvěd je v posledních minutách velmi aktivní, znovu ohrožoval gólmana hostí!
33:32
Po vytrvalém tlaku Tygrů se dostal ke střele Bulíř a Will přerušuje hru.
32:20
A Nedvěd do třetice, tentokrát měl gólman hostů velké štěstí, puk mu poskakoval v náručí.
31:30
A znovu Nedvěd se svojí dělovkou prověřil Willa.
31:07
Po pravé straně hrazení si o přihrávku řekl Nedvěd a tvrdě vypálil na gólmana hostů.
29:44
Tygři, jmenovitě Kudrna, se dostali do šance, kterou likviduje Will.
29:36
V posleních minutách je aktivnější Boleslav, která napadá rozehrávku domácích a má i více příležitostí.
29:11
Nepřesná přihrávka směřuje na zakázané uvolnění Tygrů.
28:18
Ondřej zkoušel obejít domácí beky, s úspěchem se ale nesetkal.
28:04
Bílí Tygři hrají v plném počtu.
27:38
Boleslav se zatím v přesilovce nedostala ke střele, Tygrům se daří vyhazovat.
26:53
Opět Filippi v oslabení exceluje! Proskočil si kličkou do útočného pásma, ale u pravého kruhu byl sražen. I tak našetřil cenné vteřiny oslabení.
26:04
Vyloučen Petr Nedvěd (LIB) za krosček.
26:00
Výborný nenašel mezeru mezi tyčkou a betonem Vošvrdy.
25:44
Duda přihrával na Nedvěda, ten na puk nedosáhl a je z toho zakázané uvolnění.
24:30
Na druhé straně však ohrožoval branku domácích Ondřej, Vošrvda však zasáhl a vyrovnání zabránil.
24:09
Dušek nebezpečně operoval před brankou hostů, ale puk vyrazil gólman betonem.
22:45
Bílí Tygři otevírají skóre! Kudrna střílel na branku, jeho střelu však Will vyrazil před sebe. Tam čekal TOMÁŠ FILIPPI a přesnou střelou vsítil puk. Asistence: Jaroslav Kudrna, Martin Čakajík.
22:27
Liberec v plném počtu.
22:17
Boleslav hraje ve čtyřech.
22:07
Z Mladé Boleslavi vyloučen Petr Kafka (MBL) – 2 minuty za podražení a 10 minut osobní trest za nesportovní chování.
21:37
Špaček v levého kruhu vystřelil směrem na Willa, ten puk vyráží za svou branku.
20:52
Hra ve čtyřech zatím nesvědčí žádnému týmu, hraje se především ve středním pásmu.
20:27
Síly na ledě se srovnají. Z domácího týmu vyloučen Petr Nedvěd (LIB) za nedovolené bránění.
20:16
Hned zkraje druhé třetiny budou Tygři hrát přesilovku. Za držení protihráče jde na trestnou Petr Chaloupka (MBL).
20:01
První třetina zatím žádné góly nepřinesla. Více aktivní jsou zatím Tygři, kteří vícekrát hrozí Willovi. Avšak ani Vošvrda nebyl bez práce po několika útocích hostů. Další třetina začne v 19:20.
20:00
19:51
Tygři v posledních vtřeinách tlačili v útočném pásmu, ke střele se dostal Nedvěd, ale neohrozil Willa.
18:59
Výtisk ještě zkoušel vystřelit od modré, to už je ale Boleslav v plném počtu.
18:15
Kudrna s Filippim bojovali o puk u hrazení za klecí hostů, těm se ale podařilo vyhodit.
17:35
A znovu Pospíšil aktivní před brankou Boleslavi, tentokrát ho vychytal Will.
17:08
Pospíšil vyslal přihrávku před branku na Víška, ten ale nedokázal tečovat.
16:59
Bude se vylučovat na straně hostů. Za hru vysokou holí jde na trestnou David Vrbata (MBL).
16:18
Němeček dostal přihrávku k brance domácích, puk nedokázal dobře nasměrovat.
15:48
Vošvrda vychytal forhendovou kličku Nouzy.
15:48
Nařízeno trestné střílení pro Boleslav. Výtisk přesekl hůl Nouzovi.
14:47
Duda proplul do útočného pásma, ale puk ztratil. Poté se k němu dostal Nedvěd a měl dobrý úmysl, ten mu však nevyšel.
14:12
Bulíř a Kudrna se snažili vymyslet něco před brankou Mladé Boleslavi, nakonec však ani jeden z nich nestihl vystřelit a puk jde na druhou stranu hřiště.
12:22
Víšek se s pukem daleko nedostal, na kraji útočného pásma o něj přišel a Boleslav se vydává do útoku.
12:00
Bruslaři se dopustili úmyslného ofsajdu a hra se přesouvá do jejich pásma.
11:35
Po dlouhém boji u mantinelu se k puku dostal Štich, do jeho střely si však lehl jeden z boleslavských beků.
10:09
Vantuch po pravé straně hřiště ujížděl k brance hostů, byl však atakován a o puk přišel.
09:32
Boleslav je v plném počtu, Tygrům se přesilovka nepovedla.
08:35
Tygři mají problém založit útok, boleslavští hráči jsou vysunutí až do svého útočného pásma.
07:57
Čutta od modré tvrdě vystřelil, ani z následných dorážek gól nepadl.
07:32
I Liberec si však vyzkouší přesilovou hru. Vyloučen je Tomáš Pitule (MBL) za držení protihráče.
07:00
Bílí Tygři jsou v plném počtu, oslabení přečkali bez větších problémů.
06:30
Toman opět aktivní u modré, ani tentokrát však nedokázal prostřelit Vošvrdu.
05:48
Na modré propadl puk přes Boleslavské beky a Tygři se na chvíli osvobozují.
05:28
Ve vlastním oslabení unikl Filippi a hned dvakrát vyzkoušel pozornost Valenta.
05:09
Toman od modré zkoušel ohrozit Vošvrdu, minul však branku.
05:00
První vyloučení dnešního utkání, za držení protihráče jde na trestnou Radek Duda (LIB). Boleslav má k dispozici první přesilovku.
04:25
Nedvěd a Duda spolupracovali v útočném pásmu, první jmenovaný nakonec vypálil, ale moc vysoko nad branku.
03:41
Pospíšil v individuální akci proplul až k brance Willa, byl ale v příliš ostrém úhlu a jeho střela v brance nekončí.
03:07
Toman vypálil nepříliš razantní střelu od modré čáry, Vošvrda puk se štěstím skryl pod lapačkou.
03:01
Koudelka se snažil prodrat ke kleci domácích, o puk ale přišel díky obraně Tygrů.
02:16
První střela na branku ze strany domácích jde z hole Duška, tan ale přestřelil branku.
01:37
Kudrna s Filippim zakládali útok, před brankou hostů je o puk obral hostující Hrdel.
00:35
Zápas se rozjíždí pomalu, Boleslav váhá s rozehrávkou ve svém obranném pásmu.
00:03
Buly vyhráli hosté a do útoku byl vysunut Nouza, byl však v ofsajdu.
00:01

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Schwarz) – Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Derner, Šimek, Čutta, Štich – Dušek, Víšek, Špaček, Pospíšil, Galamboš, Kudrna, Filippi, Duda, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Nedvěd

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Toman, Chaloupka, Koudelka, Kasík, Kolafa, Pojkar, Jindra, Němeček – Výborný, Hrdel, Pitule, D. Vrbata, Havlíček, Jiránek, Ondřej, Nouza, Kafka, Pabiška, Kulich, Rys

Rozhodčí: Turčan, Hodek – Pouzar, Bádal.
Týmy se zatím utkaly jednou na ledě Boleslavi. Tygři si vytvářeli vedení, avšak Bruslaři dokázali srovnat a následně otočit stav na konečných 7:3.
Mladá Boleslav na druhém místě pouze o bod zaostává za Libercem, tudíž má na kontě osm bodů. Dnešní duel tedy rozhodne o vůdci tabulky. Bruslaři zahájili baráž venku, ale z Chomutova ani Olomouci body nepřivezli. Před domácím publikem dokázali přehrát všechny tři týmy, s výjimkou Chomutova, který položili Středočeši až v nájezdech.
Bílí Tygři po pěti kolech vedou barážovou tabulku s devíti body. Ve dvou domácích utkáních dokázali přehrát Olomouc, ale padli s Chomutovem. Následoval třízápasový výjezd na venkovní stadiony, kde liberecké šelmy vysoko podlehly Boleslavi, avšak Olomouc zvládli i podruhé a odveta s Chomutovem byla také za plný počet bodů. Dnešní výhra by Libereckým navíc poskytla čtyřbodový náskok na Bruslaře a udržení v ELH by bylo jistější.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.