To je od nás vše, přejeme hezký zbytek večera a u extraligového hokeje z Mladé Boleslavi do září napočtenou!
Za zvuku známé písně We are the champions končí utkání mezi Mladou Boleslaví a Chomutovem. Hosté sice vyhráli 6:1, ale to nic nemění na tom, že extraligu po dvou letech opustí a jejich místo spolu s Olomoucí zaujme právě BK Mladá Boleslav! Oslavy Bruslařského klubu mohou vypuknout!
59:00
Do konce posledního utkání baráže zbývá minuta!
58:34
Hosté kombinují v útočném pásmu a už se také nikam neženou.
58:09
Ochozy obíhá další mexická vlna.
57:50
Piráti právě vstřelili branku!
Další využitá přesilovka Chomutova, ale paradoxně se radují spíše domácí, než hosté. Stehlíkovu ránu za Růžičku nadvakrát doklepl MAREK RAČUK. Asistence: Jakub Stehlík.
57:24
Zdeněk Kubica (MBL) obdržel dvouminutový trest za sekání.
56:48
56:37
..., ale hosté opět vyhodili kotouč až k Růžičkovi.
56:21
Lenc se proháčkoval až do útočného pásma.
55:26
Piráti vyhazují.
54:48
Jarůšek si svým pohybem vykoledoval faul Marise Jasse (CHM), jenž ho zahákoval a obdržel za to dvouminutový trest.
54:38
Zakázané uvolnění Chomutovských.
54:03
Němečkova střela za záda strážce chomutovské svatyně neprošla, rovněž i následné dorážky.
53:35
Komerční přestávka.
53:24
53:01
Chomutovští přidávají pátou branku ve vlastním oslabení. NIKOLA GAJOVSKÝ mířil sám na Růžičku a vykoupal ho brilantně provedenou forhendovou kličkou. Asistence: Angel Krstev.
52:49
Ovčačík pálil těsně nad.
52:27
Jindrovu střelu zblokoval jeden z hostujících obránců.
51:52
Ofsajd Mladé Boleslavi.
51:24
David Hruška (CHM) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
50:54
Vrbata se ekvilibristicky proháčkoval do útočného pásma, ale žádné ovoce to nepřineslo.
50:03
Skutečně tomu tak je, domácí hrají v plném počtu.
49:53
A znovu. Tohle oslabení domácí ustojí bez ztráty další kytičky.
49:38
Protivný vyhazuje.
48:29
Piráti se sami vyhnali z útočného pásma, Krstev nebyl dost rychlý na to, aby stihl odražený kotouč zachytit před modrou čarou.
Dnešní utkání sleduje 4050 diváků!
48:03
Domácí hráli v šesti a poskytují Pirátům přesilovou hru. Trest odpyká Martin Látal (MBL).
47:06
A už to mohlo být o dvě branky, kdyby Protivný mířil o něco přesněji.
46:39
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Čestný úspěch domácích! RICHARD JARŮŠEK byl tím, kdo zakončoval pohlednou akci Bruslařů. Asistence: David Vrbata, Josef Jindra.
46:15
Lencův pas zachytil Malec a obratem ho poslal směrem k Růžičkovi.
45:43
Ofsajd Chomutova.
44:52
Třetí pětka Bruslařů se dostala do další šance, tentokrát už ne tak nebezpečné.
43:58
Vrbata obral o kotouč Hřebejka a vyslal do zakončení Jarůška, ten ale svou kličku nedotáhl. Tlak domácích graduje!
43:29
Kubica na útočné modré ztratil kotouč.
42:56
Růžička chytá nahození od modré, bude se vhazovat v útočném pásmu Chomutova.
42:14
Eric Meland se dostal do obrovské šance! Na brankové čáře mohl poslat puk do prázdné branky, ale nepovedlo se mu to!
41:54
Kaše obral o puk Kurku a hnal se do zakončení, ale Meland tomu obětavě zabránil.
41:05
Jarůšek vybojoval útočné buly.
58:-34
Pojkar s Vrbatou zakládají další akci domácích.
40:18
Lenc švihem vystřelil na vrcholu kruhu, ale nechal vyniknout lapačku hostujícího brankáře.
40:11
Buly po Kostúrově levici.
40:01
Dvě třetiny nepěkného hokeje v Mladé Boleslavi jsou minulostí. Celý stadion včetně domácích borců už se těší na pozápasové oslavy a podle toho vypadá dění na ledě. Bruslaři si dokonce dovolili luxus v podobě vystřídání brankáře – od třicáté minuty zaujmul Willovo místo Jan Růžička. Hosté v prostřední periodě opět odskočili o další dvě branky, tentokrát se o ně postarali obránci Krstev a Rutta. Třetí třetina začne v 19:55.
Zásahy brankářů ve druhé třetině:
Roman Will (MBL): 2 zásahy
Jan Růžička (MBL): 5 zásahů
Matúš Kostúr (CHM): 12 zásahů
40:00
39:33
Hruška z mezikruží netrefil skákavý kotouč tak, jak by si představoval.
38:54
Ovčačík odstavil Bartečka.
38:11
Meland krásně uvolnil Loskota, jenž nikým neohrožen mířil na Kostúra, ale bekhendovým pokusem ho nepřekonal!
37:50
Loskotova zadovka na Melanda neprošla.
37:39
37:03
Vrbata měl opět dobrou šanci, ale než si stačil přehodit kotouč na forhend, už byl v obklopení dvou protihráčů.
36:46
Kurka na modré zachytil vyhozený puk a tvrdě vystřelil, kotouč ale za záda chomutovského gólmana nezapadl.
36:29
Ovčačík obětavým zákrokem udržel útočné pásmo a rázem z toho byla šance domácích. Vrbata ale Kostúra nadvakrát nepřekonal.
35:53
Hosté ihned po buly vyhodili puk až k Růžičkovi.
35:39
Martin Šagát (CHM) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.
35:18
Puk se ocitl na tribuně, utkání se dohrává jen z povinnosti...
34:45
Ovčačíkova rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka.
33:20
Bartečko rozvlnil jen boční síť.
32:28
Těsně po vypršení trestu Račuka a Melanda hosté odskakují na čtyřbrankový rozdíl. JAN RUTTA vystřelil na modré a kotouč propadl až za brankovou čáru. Asistence: Marek Račuk.
32:13
Růžička si připsal dva dobré zákroky, domácí vyhazují do středního pásma.
31:49
Josef Jindra (MBL) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
31:34
Jarůšek se celým hřištěm proháčkoval do zakončení, které ale nedotáhl do úspěšného konce.
30:24
Jakub Stehlík (CHM) je vyloučen na dvě minuty za vražení zezadu + 10 minut OT (dvouminutový trest odpyká Marek Račuk). Ve stejném čase je vyloučen domácí Eric Meland (MBL) – dvě minuty, hrubost.
30:15
Ovčačík dobře vystihl rozehrávku hostí a překazil jejich akci.
29:46
A mladý gólman domácích si připisuje první zákrok, ochozy obíhá mexická vlna.
29:20
Dění na ledě opravdu připomíná exhibici. Romana Willa v domácí brance nahrazuje Jan Růžička!
29:20
A další nepříliš těžký zákrok pro chomutovského gólmana, jenž schoval v rukavici rybičku ze středního pásma.
29:01
Kostúr si připisuje další zákrok, to už hrají hosté v pěti.
28:15
Bartejs se vracel z trestné lavice a dostal přesnou přihrávku, svůj samostatný únik však zakončil lajdácky a jeho pokus neměl naději na úspěch.
27:39
Malec vyhazuje podruhé.
27:20
Hosté se celoplošným odpalem osvobozují.
27:08
Pojkar opět těsně minul.
26:39
A početní výhoda Mladé Boleslavi bude dvojnásobná. Jakub Stehlík (CHM) už sedí na trestné lavici za podražení.
26:07
Teď budou moci vstřelit alespoň čestný gól v přesilovce. Tomáš Bartejs (CHM) je vyloučen na dvě minuty za krosček.
25:37
Bruslaři jsou v útoku nemohoucí, ale už jim to nemusí vadit.
24:44
Icing Chomutovských.
24:18
Efektním semaforem lapil Kostúr ránu Protivného.
23:21
Bleskově využitá přesilovka! ANGEL KRSTEV se nad ničím nerozmýšlel a od modré vyslal na branku projektil, který se ukázal být pro Romana Willa nechytatelný. Asistence: Jakub Stehlík, Mark Bomersback.
23:13
Vyloučen je Marek Loskot (MBL) – dvě minuty hákování.
22:25
Pojkar nemířil vůbec špatně, branku Kostúra minul o decimetry.
21:52
Jarůšek našel u hrazení Vrbatu, domácí ale nemají dostatek prostoru k tomu, aby něco kloudného vymysleli.
20:36
20:34
Rysův pokus švihem minul cíl.
20:12
Domácí ještě dohrávají zlomek ze své přesilové hry, Pojkar zakládá akci ve vlastním obranném pásmu.
20:01
Máme za sebou první třetinu, která nepřinesla moc kvalitní hokej. Domácí zápas očividně pojali jako exhibici, ne o moc lepší Piráti se dostali do vedení díky sporné brance Hřebejka a parádní střele kapitána Bartečka. Druhá třetina začne v 19:00.
Zásahy brankářů v první třetině:
Roman Will (MBL): 7 zásahů
Matúš Kostúr (CHM): 8 zásahů
20:00
19:52
Ještě jedno buly v útočném pásmu Mladé Boleslavi. Matúš Kostúr schoval v rukavici pokus Richarda Jarůška.
18:56
Hosté vyhodili puk až k Willovi a už hrají alespoň ve čtyřech.
18:38
Nouza na buly hýřil přílišnou aktivitou, vhazování se bude opakovat.
18:36
Chomutovští kupí jeden zbytečný prohřešek za druhým. Marek Sikora (CHM) nikým neatakován vyhodil puk na tribunu. Dvě minuty, zdržování hry.
18:15
Bruslaři to překombinovali. Vrbata mohl zakončovat, protože Kostúr si vyjel ze své branky, ale domácí devatenáctka radši volila přihrávku, která už byla navíc.
17:28
Klimenta z otočky nastřelil jen Kostúra, hosté se osvobozují.
16:47
Faul z kategorie zbytečných. Karel Hromas (CHM) v útočném pásmu podrazil soupeře, za což je po právu potrestán dvěma minutami na lavici hanby.
16:11
Mrázek osvobodil dlouhým vyhozením hosty.
15:53
Němeček od modré těsně minul.
15:24
I domácí si zahrají 5 na 3. Jakub Stehlík (CHM) si odsedí dvouminutový trest za podražení.
15:11
Musil neproměnil tutovku, stačilo jen přehodit kotouč přes beton dezorientovaného Kostúra!
14:23
Pojkar měl dvě střelecké příležitosti, v té první trefil Kostúrovu vyrážečku, ve druhé plexisklo nad jeho svatyní.
13:44
První přesilovou hru si zahrají i Bruslaři, Tomáš Malec (CHM) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
13:15
Loskot to myslel dobře, ale jeho nahrávka na Ryse nebyla dostatečně razantní a stala se tak snadnou kořistí beka Pirátů.
12:40
Kurka pěkným obranným zákrokem zastavil průnik Kämpfa.
12:06
Jarůšek bekhendem vyprášil Kostúrův beton.
11:19
Krstev vyčkává za vlastní brankou, než mu dostřídají spoluhráči.
10:24
Bomersbackovu pumelici zblokoval vracející se Jindra.
09:45
Domácí se nikam nehrnou, ani Piráti nehýří velkou aktivitou, přesto už vedou o dvě branky.
08:26
Nemáme za sebou ani deset minut a Chomutov si vypracoval už dvoubrankový náskok. Gajovský nabil na vrchol kruhů LUBOŠI BARTEČKOVI, jenž přesně vymetl pavučiny v levé pumelici Willovy brány. Asistence: Nikola Gajovský, Štěpán Hřebejk.
08:08
Klimenta jen naslepo nahodil do útočného pásma.
07:11
Jiří Rys si sám dojel pro odražený puk po vlastní nepřesné ráně, z levého kruhu ale minul Kostúrovu klec.
06:46
Kämpf je v obranném pásmu atakován napadající čtvrtou formací domácích.
06:19
Na ledě u domácí střídačky ležel domácí Jan Starý, po zhruba minutě hrobového ticha se však zvedl. Doufejme, že bude v pořádku.
06:19
05:56
05:51
Mrázkova přihrávka z nulového úhlu adresáta nenašla.
05:13
Sikora zavezl kotouč za modrou čáru a otestoval Willovu pozornost.
04:25
Branka nakonec platí, hosté se dostávají do vedení. Už se zdálo, že měl Will kotouč ve své moci, ale nakonec mu ho vypíchl ŠTĚPÁN HŘEBEJK a poslal kotouč za brankovou čáru. Asistence: David Hruška, Nikola Gajovský.
03:56
A hosté budou mít výhodu dvojnásobné přesilovky, na trestné lavici totiž sedí Tomáš Protivný (MBL) – dvě minuty, podražení.
03:26
Tomáš Klimenta (MBL) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
03:13
Nouza mohl v dobré pozici střílet, ale rozhodl se ještě akci zkrášlit nepřesnou přihrávkou na Klimentu.
02:38
Marek Loskot u hrazení čistě poslal k zemi Kämpfa.
02:09
Obě vyčerpané pětky střídají, hra zatím nemá příliš vysoké tempo.
01:45
A hosté už kombinují v útočném pásmu, jsou ale vytlačeni až do rohu kluziště.
01:18
Piráti mají za svou brankou klid na rozehrávku.
00:37
Akce Radana Lence zprvu vypadala nenápadně, ale mladoboleslavská pětadvacítka se šikovně zbavila dvou hráčů soupeře, svým zakončením z těsné blízkosti brankoviště ale nechala vyniknout kostúra!
00:10
Hra vysokou holí brzdí první akci zápasu, kterou vedl hostující Mark Bomersback.
00:01
-02:07
Na ledovou plochu právě vstupují mladoboleslavští hrdinové, vyprodaná hala je přivítala "standing ovation"...
-05:00
Do začátku zápasu zbývá ještě pět minut, ale ve ŠKOENERGO Aréně není k hnutí...

BK Mladá Boleslav: Will (Růžička) – Němeček, Pojkar, Ovčačík, Jindra, Protivný, Meland, Kurka – Nouza, Lenc, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Jarůšek, Vrbata, Kubica – Rys, Loskot, Podsedníček. Trenér: František Výborný.

Piráti Chomutov: Růžička (Kostúr) – Havel, Bartejs, Malec, Jass, Stehlík, Mrázek, Krstev, Rutta – Svoboda, Gajovský, Račuk – Bartečko, Kaše, Sikora – Bomersback, Hromas, Hruška – Kämpf, Hřebejk, Šagát. Trenér: Jaroslav Beck.

Rozhodčí: Souček, Lacina – Kostka, Bláha.
Piráti Chomutov

Nálada Krušnohorců se v pátek přiblížila bodu mrazu – Piráti doma podlehli rovněž sestupivšímu Kladnu, čímž si zpečetili svůj osud (jejich dny v extralize by ale byly vzhledem k souběžně hranému utkání v Olomouci beztak sečteny). A nebyla to jediná rána. Do médií totiž prosákla informace, že majoritní vlastník klubu, Jaroslav Veverka starší, se rozhodl, že hokej v Chomutově již přestane dotovat. Jen čas ukáže, zda-li předseda pirátského představenstva vydal toto prohlášení pod náporem negativních emocí, či jeho exodus opravdu přijde... Každopádně vyhlídky Pirátů rozhodně nejsou veselé, ačkoliv teoreticky by mohla být ve hře extraligová licence, kterou si v baráži přivlastnila Olomouc. Pokud však bude k mání, majitel klubu Jiří Dopita se jí rozhodně vzdá jen za mnohamiliónovou sumu, v kuloárech se šeptá o 30 miliónech korun. Jedno je však jisté: Piráty čeká pořádně perné léto.
BK Mladá Boleslav

Fakt, že se tým z města škodovek po dvouleté odmlce vrátí mezi tuzemskou hokejovou smetánku, je již nezvratný. A mladoboleslavský klub to chce náležitě oslavit – fanoušky láká na rozlučku s povedenou sezónou symbolickým vstupným či pivem zdarma. Středočeši přiznávají, že zápas pojmou spíše jako exhibici. „Myšlenky jsou nyní jen na oslavy postupu, ale chceme se na poslední kolo ještě připravit a potěšit diváky v posledním utkání výhrou. Věřím, že to přijdou oslavit s námi a bude plný dům!“ pravil po utkání v Olomouci brankář Roman Will.
Dobrý den! Vítejte u sledování posledního utkání sezóny pro týmy BK Mladá Boleslav a Piráti Chomutov, z něhož vám zprostředkujeme podrobný textový přenos. Úvodní buly bude vhozeno později než obvykle, v 18:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.