JE KONEC. Kladno ubojovalo i druhý zápas a poráží Pardubice 3:2 po prodloužení. V sérii tak vedou Rytíři 2-0 na zápasy.

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 3 - Dušan Salfický (PCE) 6.

Hvězdy zápasu: Miloslav Hořava (KLA) - Tomáš Zohorna (PCE).

Série v Kladně tedy končí, v pondělí se hraje zápas s pořadovým číslem tři. Jestli se z Kladna ještě jednou přihlásíme v rámci předkola, to se teprve uvidí. Já vám přeji hezký zbytek víkendu.
64:23
Kladno právě vstřelilo branku!
V Kladně spadnul stadion! Michal Dragoun perfektně přebral nahrávku Marka Černoška a v akci dva na jednoho našel JAKUBA VALSKÉHO, na jehož střelu na vzdálenější tyč byl Salfický krátký. Asistence: Michal Dragoun, Milan Černošek.
64:09
Kousal se dobře rozjel, ale Černošek ho zastavil.
63:45
Další zákrok pro Jana Cháberu.
62:43
Piskáčkovu střelu tečoval do boční sítě Lukáč.
62:16
Salfický kryje další ránu od modré, střílel Růžička.
61:22
Valský jel ze strany na Salfického. Ten podržel Pardubice.
60:59
Dragoun dostal dobrý pas od Petra Hořavy, ale nesledoval hru a o kotouč přišel dřív, než se ho dotkl.
60:21
Bartek dobře pálil, ale Chábera beton položil na led včas.
60:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 7 - Dušan Salfický (PCE) 10.

Skončila třetí třetina a poprvé v sérii uvidíme prodloužení. Hosty poslal v 54. minutě do vedení Nosek, jehož střela prošla Cháberovi mezi betony. Kladno odpovědělo v početní výhodě, když v 57. minutě srovnal po pěkné nahrávce Pavel Patera. Prodloužení začne přibližně ve 20:20.
60:00
58:49
Valského střela končí těsně mimo.
58:38
Eberle tečoval pokus Černoška mimo.
58:00
Kotouč mimo ledovou plochu, přesně dvě minuty před koncem třetí periody.
57:36
Jan Semorád (PCE) jde odpykat trest za hostující střídačku, která si zanadávala rozhodčím.
56:48
Oba týmy kompletní.
56:26
Tohle už nešlo vydržet. Velký závar Kladna končí vyrovnávající brankou. Miloslav Hořava načasoval ideálně svůj pas na PAVLA PATERU, který poslal puk pod horní tyč. Asistence: Miloslav Hořava, David Růžička.
55:31
Parádní zákrok Salfického proti střele Miloslava Hořavy.
55:00
Jiří Vašíček (PCE) dostává dvě minuty za držení.
54:46
Dvě minuty dostávají zároveň Michal Lukáč (KLA) a Robert Kousal (PCE).
54:40
Posunutá kladenská branka.
54:13
Chábera předvedl opět nejistý zákrok, ale tentokráte našel puk hodně rychle.
53:36
Pardubice právě vstřelily branku!
Hodně lacinou branku inkasuje Jan Chábera. TOMÁŠ NOSEK vyslal střelu po ledě, která propadla Cháberovi mezi betony. Asistence: Jiří Marušák, Petr Mocek.
53:17
Melkova střela sražena do ochranné sítě.
52:56
Hodně kuriózně se dostal puk před branku, kde byl připravený Látal. Ten ale střelecké štěstí letos nemá.
52:09
Až teď se Kladno dostalo ke střele. Salfický ale s přehledem kryl střelu Růžičky, za 4 sekundy budou hosté kompletní.
50:59
Ofsajd Kladna, která ztratilo 46 sekund přesilovky, aniž by se výrazněji dostalo do hry.
50:13
Tomáš Rolinek (PCE) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
49:38
Patera hledal Jasse, který ale před brankou nezachytil.
48:47
Kočí si dojel svou vlastní střelu, Chábera předvedl dva zákroky.
48:00
Kousal hledal před brankou Zohornu, který byl ale velmi dobře střežen.
47:22
Dobrý pohyb Somíka v útočném pásmu. Pardubice se ale ke střele nedostaly.
46:50
Zakázané uvolnění Pardubic, komerční přestávka.
46:14
M. Hořava jen protečoval do útočné třetiny, Kladno střídá.
45:19
Přihrávka rukou v podání hostujících hráčů.
44:49
Od zadního mantinelu se odrazil puk před branku, kde byl v nepřipravené pozici Dalecký. Salfický ale podržel hosty.
44:10
Melka dostal dlouhý pas na modrou, ale nezpracoval ideálně a podle toho také vypadala následná střela.
43:21
Teď se Patera se svou formací usadil v útočném pásmu. Jass střílel z dobré pozice, ale mohl ještě oslovit lépe postaveného Petra Hořavu.
42:30
Radil od mantinelu vysoko přestřelil, ale bylo to s tečí.
41:54
Zakázané uvolnění Pardubic.
41:21
Buchtele nahodil puk před branku, kde se chvilku bojovalo o puk, než ho domácí vyhodili.
40:17
Bartek dostal puk před branku a Chábera musel podržet svůj tým.
40:07
Už po sedmi sekundách musí Chábera zasahovat.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 9 - Dušan Salfický (PCE) 10.

Stejně jako včera, tak i dnes nabídla druhá třetina dvě branky. Na úvodní trefu Miloslava Hořavy odpověděl velice rychle Jan Semorád. Na ledě přibylo hodně osobních soubojů, některé možná překročují rámec pravidel. Rozhodčí ale pouští hodně zákroků a za podobné "prohřešky" příliš nevylučují. Třetí třetina začne přibližně v 19:23.
40:00
39:30
Pěkně se přiostřuje na ledě, sudí ale vylučovat nebudou.
38:14
Látal se dostal do blízkosti Salfického a zkusil zakončit bekhendem. Hostující brankář si připsal další úspěšný zákrok.
37:23
Rolinek už se s kotoučem otáčel na brankovišti, jenže stál v něm a rozhodčí poslali Pardubice do středního pásma.
36:57
Hosté teď hráli chvilku volejbal a je jim odpískána přihrávka rukou.
36:09
Doudera předvedl znovu vynikající defenzivní zákrok.
35:07
Jass obkroužil celé pásmo a nahodil na Salfického. Ten přerušil hru.
34:31
Pardubice dvakrát za sebou poslaly kotouč přes všechny čáry.
33:56
Domácí hodně riskantně ztratili kotouč a Bartek hned hledal někoho se spoluhráčů. Kladenští útočníci akci dojeli a zabránili šanci.
33:10
Rolinek výborně vystřelil od modré a sám si střelu dorážel. Chábera měl teď i trochu štěstí.
32:44
Nosek dobře obkroužil branku a snažil se rychle zakončit. Chábera ale puk vyrazil před sebe a tam už se ho ujali domácí.
31:27
31:12
Kladno se osvobodilo.
30:47
Chábera si našel střelu Gawryletze od modré a podržel domácí.
30:17
Pěkná střela Tybora. Chábera musel vytáhnout dobrý zákrok vyrážečkou.
29:49
Lukáč zachytil pas Barteka a po střele na Salfického přerušil hru v útočném pásmu.
29:27
Michal Dragoun (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
28:59
Hosté posunuli branku domácích. Hra je vykázána do středního pásma.
28:27
Eberle nahazoval před branku, jenže puk jen proletěl brankovištěm. Další střela Procházky skončila vysoko nad.
26:59
Tak to je blesková odpověď. Kladno propadlo ve středním pásmu a hosté byli v přečíslení tři na jednoho. Tybor našel u vzdálenější tyče JANA SEMORÁDA a ten po 14 sekundách vyrovnal. Asistence: Radoslav Tybor, Jiří Marušák.
26:45
Petr Hořava vybojoval proti dvěma hráčům puk pro Pateru, který ho poslal na kruh na MILOSLAVA HOŘAVU, který přesnou střelou, která zacinkala o tyč, propálil Salfického. Asistence: Pavel Patera, Petr Hořava.
25:49
Rolinek se po buly tlačil do branky, kam ho ale nepustil Chábera.
25:15
Nejprve zaslouží pochvalu za obranný zákrok Doudera a po něm také Chábera, který se činil proti střele Somíka.
24:47
Dalecký dorážel střelu Černoška, ale v krkolomné pozici netrefil ideálně.
24:30
Hosté zbytek oslabení dohráli v pásmu Kladna.
23:52
Kladno se po delší době zase usadilo v pásmu, jenže je vykázalo postavení hráče v brankovišti.
23:05
Douderovu střelu od modré vyrazil Salfický a pardubičtí hokejisté vyhodili.
22:30
Jiří Cetkovský (PCE) zajel do Chábery. Domácímu brankáři spadla helma a do role mstitele se vžil David Růžička (KLA). Hostující forvard dostává 2+2 minuty za napadení a hrubost, domácí obránce 2 minuty za hrubost. Přesilovka pro Kladno.
21:54
Kuchler jel dorazit Dragounův pokus. Jeho dorážka proletěla za zády Salfického a vyletěla ven u druhé tyče.
21:43
Píša neudržel puk v útočném pásmu a hosty zastavil ofsajd.
21:07
20:53
Další puk za Cháberou.
20:34
Kladno dohrává početní výhodu, ale zatím neúspěšně.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Dušan Salfický (PCE) 9.

Skončila první třetina, ve které byli hosté střelecky aktivnější (poprvé v sérii). Branku jsme ale neviděli. Nejblíže k ní byl domácí Michal Lukáč, po jehož práci před brankou se kontrolovalo video. Jeden skvělý zákrok předvedl Salfický proti Jassovi. Chábera se zapotil především při šanci Buchteleho. Druhá třetina začne přibližně v 18:28.
20:00
19:19
Salfický hned předvedl povedený zákrok proti tečované střele Patery.
19:08
Dušan Salfický (PCE) si za brankou nadělal starosti, které vyřešil podražením. Dvě minuty odpyká Jan Starý.
18:46
Prakticky stejnou věc udělal také Salfický.
18:20
Chábera podržel nahození Radila.
Kotouč brankovou čáru nepřešel, nebo nebyl vidět.
17:59
Domácí dotlačili po pěkné akci puk do branky, bude se telefonovat.
17:37
17:09
Další zblokovaná střela a Kladno dostává puk do útočného pásma.
16:38
Střela Gawryletze od modré neprošla a M. Hořava vyhodil.
16:14
Domácí blokují další střelu do ochranné sítě.
15:53
Kočí ztratil puk na modré a Procházka mohl ušetřit pár vteřin.
15:37
Vylučovat se naopak bude na druhé straně. Milan Doudera (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
15:16
14:58
Dragoun dostával před branku nahrávku od Valského. Byl lehce potažen, ale vylučovat se nebude.
14:23
Další akci domácích zastavuje ofsajd.
13:54
Jass centroval před branku, kde byl Miloslav Hořava. Přihrávku na něj ale jemně tečoval obránce a střelci domácích přeletěl puk přes hokejku.
13:35
Piskáček neudržel modrou čáru.
13:16
Přesně s návratem obou hříšníků si Kladno vyzkouší přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Robert Kousal (PCE).
12:49
Zakázané uvolnění pardubického výběru.
12:15
Růžička viděl na modré Lukáče, ale dlouhý pas neprošel přes pardubické hokejky.
11:16
Za strkanici před brankou se tresty rozdělí rovnoměrně. Antonín Melka (KLA) dostává dvě minuty za hrubost a Marek Ďaloga (PCE) dvě minuty za hrubost.
11:16
Kuchejda znovu zpoza branky tlačil puk před brankoviště, kde ho zachytil Salfický.
10:28
Střelu Kousala z kruhu srazil mimo branku Doudera.
09:43
Kousal přenechal na modré Buchtelemu, jehož propagační střelu zastavil Chábera.
09:31
Eberle vyzkoušel Salfického z úhlu. Zkušený brankář podržel puk ve výstroji.
09:14
08:51
Obětavou hrou dokázal vyhodit puk Cetkovský.
08:35
Kladno sice kombinovalo v útočném pásmu, ale nedokázalo si připravit střeleckou pozici. Pokus Valského byl sražen do ochranné sítě.
07:38
Domácí ztratili kotouč v útočném pásmu a museli ho vyklidit.
07:14
Tlak Kladna pokračoval a resultuje ve faul. Petr Mocek (PCE) dostává dvě minuty za krosček.
06:51
Od zadního mantinelu se dostal puk před branku a Salfický vytáhl parádní zákrok proti střele Jasse.
05:59
Látal dojel nahozený kotouč a z první ho poslal na Salfického, který si zapsal první zákrok.
05:30
Kuchejda byl při výjezdu zpoza branky zastaven na hranici pravidel, možná i za ní. Hodek ale zůstal ledově klidný.
04:50
Kousal zpracovával skákavý puk a hosté se vystavili do ofsajdu.
04:25
04:00
Hosté dostali puk za branku, kde Petr Hořava odstavil protihráče a Piskáček vyhodil puk.
03:29
Miloslav Hořava vybojoval puk a osvobodil domácí.
03:14
Piskáček vyhodil s odrazem o plexi někam do obecenstva.
02:50
Cetkovský dorážel po střele Barteka, ale nepřesně.
02:25
Domácí dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Antonín Melka.
02:18
Nosek zakončoval na druhé straně bekhendem nad.
01:51
Valský dostal nabito do podobné pozice jako Tybor, z první ale mířil mimo.
01:29
Tybor se dostal k puku a z vrcholu kruhu ho namířil přímo do Chábery.
00:53
Chábera nepřikryl Vašíčkovo nahození, puk se ale po souboji před brankou vykutálel mimo branku.
00:25
Procházka úmyslně zahrál na ofsajd, vhazování před Cháberou.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek, Kameš - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Kuchejda - Strnad.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický - Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Marušák, Mocek - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Tybor, Rolinek, Starý - Zohorna, Nosek, Semorád

Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Jelínek, Pešek.
Zatímco pardubický trenér Miloš Říha nebyl včera příliš spokojen se svou equipou, která od druhé třetiny nedodržovala, podle jeho slov, pokyny tak, jak by měla, domácí trenéři zářili úsměvem. Pokud ale chtějí domácí myslet na postup, musí využít naplno domácího prostředí.
Hezký den z Kladna, kde se dnes podruhé představí Pardubice. Včerejší zápas udělal více radosti domácím, kteří jeho průběh otočili a vyhráli 2:1. Také dnes se ale bude hrát o důležitý bod a otázkou je, jestli do Pardubic pojede Kladno s vedením 2-0, nebo se série srovná na 1-1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.