Slávisté se nakonec rozhodli vrátit z kabin a i přes obrovské zklamání dorazili na děkovačku. Dnešní večer ale patří Plzeňským.
Kdo dnes zavítal do O2 areny, rozhodně neprohloupil. Viděli jsme velkolepou bitvu plnou neskutečných zvratů a dramatických momentů se šťastnějším závěrem pro plzeňské indiány, kteří se dopracovali k zápasovému mečbolu a mohou na svém ledě sérii rozhodnout. Pokud by se tak nestalo, uvidíme se ještě jednou v O2 areně u sedmého utkání. Loučím se s vámi, na shledanou!
60:00
59:50
Slávisté si na konci vytvořili neskutečný závar, dlouho nikdo nevěděl, kde se nachází kotouč. Ten nakonec jen o několik centimetrů minul tyčku Mazancovy branky. Další zvrat v utkání už se ale nekoná, Plzeň vítězí.
59:33
Furch míří z branky!
59:26
Plzeň právě vstřelila branku!
Nemohu uvěřit vlastním očím, ale skutečně je tomu tak! Plzeň se 34 sekund před koncem zápasu dostává do vedení! Hrdinou aktuálního dění tady v Praze se stává TOMÁŠ VLASÁK, který zužitkoval přesnou přihrávku mezi kruhy. Plzeňští fanoušci již slaví vítězství! Asistence: Nicolas St. Pierre.
58:00
Utkání sleduje 12 668 fantastických diváků. Rekord letošního play-off!
57:55
Mazanec podržel kotouč v lapačce a bude se vhazovat před ním.
57:36
Skokan obral puk plzeňského obránce a střelil Mazancovi na beton, k odraženému puku se dostal Vladimír Růžička, ale velkou příležitost promarnil, neboť pouze promáchl!
56:30
K Tomicovi, který stál mezi kruhy, se odrazil kotouč. Připravil si střelu tahem, ale minul!
55:13
S velkým závarem před domácí brankou si poradil Dominik Furch.
54:00
Slavia právě vstřelila branku!
Tak to už je opravdu neuvěřitelné, dámy a pánové, co se tady dnes, na Velikonoční pondělí, v O2 areně děje! TOMÁŠ HERTL se přibržděnou kličkou zbavil obránce, vyjel si na střed mezi kruhy a přesně trefil. Aréna se dožaduje další branky! Bez asistence.
53:09
Tomáš Hertl se probojoval do útočné třetiny a střílel ke vzdálenější tyči, Mazanec vytěsnil.
52:31
Nyní mezi jednotlivými fankluby padají ostrá slova. Slávisté si totiž připravili provokativní choreo a to se plzeňským fanouškům nelíbí.
52:31
Střelu Schleisse chytil Dominik Furch, následuje komerční přestávka.
51:52
Tomáš Hertl si vyjel zpoza branky tísněn obráncem až na modrou čáru, ale přihrávka mu nevyšla.
50:40
Plzeň ale dobře brání, a pokud chtějí slávisté pomýšlet alespoň na prodloužení, budou mít co dělat.
49:54
Nyní se po dlouhé době ozvali i slávističtí fanoušci a hlasitě povzbuzují svůj tým v cestě za vyrovnáním.
49:35
Probíhal dlouhý souboj o kotouč v rohu plzeňského obraného pásma, až se rozhodčím ztratil puk z dohledu a přerušili hru.
47:46
Sešívaní vložili všechny své síly do útoku a střílí ze všech možných i nemožných pozic. Teď už zkrátka nemají na výběr, do konce třetiny zbývá dvanáct minut.
47:09
Ofsajd domácího celku, fanoušci se zlobí.
46:43
Poletín z úhlu nastřelil puk do brankoviště, kde jej nikdo nedokázal tečovat.
46:03
Hertl kroužil za Mazancovo brankou, předat puk spoluhráči se mu nakonec nepodařilo.
45:43
Slavia má nyní čtrnáct minut na to, aby odčinila svůj minutový výpadek, který ji stál vedení.
45:02
Plzeňští fanoušci si nyní v Praze vytvořili domácí prostředí, celý sektor za hlasitého skandování poskakuje.
44:21
Neuvěřitelné! Modrobílé šílenství panuje v O2 areně, zatímco na straně druhé je vidět obrovské zklamání. JAN KOVÁŘ tečoval střelu Slováka od modré a poslal Plzeň do vedení. Asistence: Tomáš Slovák, Martin Straka.
44:07
Plzeň povstala. Jan Kovář dostal puk mezi kruhy, ale střela mu z dobré pozice vůbec nesedla.
43:21
A máme tu opět vyrovnáno! ONDŘEJ KRATĚNA obdržel přihrávku do brankoviště, kde byl hákován, ale i přesto zvládl bravurně zakončit svou kličku a vrací utkání na svůj začátek. Signalizovaný trest nebude uložen. Asistence: Václav Pletka.
43:05
Přechod do útočného pásma v podání Ryana Hollwega skončil ofsajdem.
40:01
Kdo čekal po předchozím utkání ostré souboje, hluboce se mýlil. Zápas zatím probíhá v rámci fair-play a možná tomu přispívá i poněkud přísný metr rozhodčích, jež vylučují opravdu za každý nedovolený zákrok. Třetina se nesla ve vyrovnaném duchu, v jejím závěru vynikající střelou poslal domácí celek opět do vedení Michal Kempný a sešívaní tak mají nakročeno blíže zápasovému mečbolu. Třetí dějství začne přibližně ve 20:07 a máme se rozhodně na co těšit!
Po skončení třetiny se ještě strhla menší potyčka za brankou domácích, tu ale rychle utnuli rozhodčí.
40:00
38:44
Domácí hokejisté se opět dostávají do vedení! MICHAL KEMPNÝ ve středním pásmu obdržel puk od Jelínka, pokračoval do útoku a z nápřahu vymetl horní růžek Mazancovy branky. Asistence: Petr Jelínek, Michal Poletín.
38:04
Vyloučen Petr Kadlec (SLA) na dvě minuty za podražení.
37:36
Za půl minuty začne slávistická přesilovka.
37:06
Michal Poletín nabral na rychlosti a dostal se do brejkové situace, kterou mu znemožnil zakončit Václav Pletka (PLZ) a míří na trestnou lavici na dvě minuty za podražení. Jako první trefil kotouč, teprve potom podrazil svého protihráče.
36:42
Slavii se podařilo vyhodit.
36:07
Na trestnou lavici míří Pavel Kolařík (SLA) na dvě minuty za sekání.
35:02
K Furchovi se doklouzal kotouč a ten jej podržel pod sebou.
34:19
Vampola tečoval Pletkovo nahození mimo branku.
33:07
Žjedl stahovačkou prošel přes obránce a stál tváří v tvář Mazancovi. Zakončil forhendovou kličkou, ale neuspěl. Plzeň ve čtyřech.
32:27
Vyhození v podání Plzně.
32:08
Slávisté si nepřesně přihráli a sami si vyhodili puk do středního pásma.
31:56
A plzeňští hokejisté jdou na minutu do tří! Vyloučen Vojtěch Mozík (PLZ) na dvě minuty za nedovolené bránění. Domácí fanoušci se dožadují branky.
31:43
Růžička pálil z kruhu a jen těsně minul branku.
30:55
Sešívaní se motali v útočném pásmu a vynutili si faul. Na dvě minuty míří na trestnou lavici Jan Kovář (PLZ) za nedovolené bránění.
30:26
Zakázané uvolnění Plzně.
29:38
Straka se nadvakrát snažil překonat Furcha mezi nohy, bez úspěchu.
28:47
Jelínek nastřelil puk z úhlu na Mazance, Poletín mohl dorážet do odkryté branky, ale minul.
28:04
Zakázané uvolnění Plzně, vhazovat se bude před Mazancem.
27:08
Lukáš Žejdl se obtočil kolem branky, Mazanec měl pokryté všechny mezírky.
26:48
Slávisté najížděli ve dvou proti jednomu, přihrávka však mířila mezi nohy a adresát ji nedokázal patřičným způsobem zpracovat.
26:32
Sledujeme poklidnější pasáž hry, týmy se střídají v držení kotouče.
25:27
Až ke konci přesilové hry si vytvořili slávisté tlak, ale Mazanec obstál.
24:25
Skoro polovina přesilové hry Slavie je za námi, ale žádná větší šance.
23:35
Další vyloučení ze strany plzeňských hokejistů. Vyloučen Vojtěch Mozík (PLZ) na dvě minuty za pád pod nohy.
23:16
Dlouhou přihrávku do středního pásma nikdo nezachytil a je z toho zakázané uvolnění domácích.
22:30
Plzeňští hrají v plném počtu, jejich vyhození tak skončilo zakázaným uvolněním.
21:30
Dávid Skokan dostal puk do brankoviště a z první jej poslal k tyči, kde byla Mazancova lapačka a plzeňský brankář fantastickým zákrokem zabránil brance.
20:47
Na trestnou lavici míří kapitán Západočechů Martin Straka (PLZ) na dvě minuty za sekání.
20:12
Bojuje se za brankou hostů, úspěšnější byli Plzeňští a Martin Straka se vydal do útoku, kde těsně minul po zemi vzdálenější tyč.
20:01
Máme za sebou první třetinu utkání mezi Slavií a Plzní, která nabídla velmi atraktivní podívanou a celkem čtyři branky rovnoměrně rozdělené mezi dvěma soupeři. Aktivněji do zápasu vstoupili modrobílí a také po zásluze vstřelili i první gól. Domácí na konci třetiny předvedli fantastický obrat, ale bohužel pro ně nedokázali vedení udržet a Plzeň ještě deset sekund před sirénou srovnala stav utkání na 2:2.

V první třetině se tedy diváci v žádném případě nenudili. Uvidíme, co přinese dějství druhé, jež začne přibližně v 19:11.
20:00
19:50
Tady se ději věci! VÁCLAV PLETKA usměrnil za Dominika Furcha jím vykopnutý kotouč a vrací stav zápasu na vyrovnanou cifru. Bez asistence.
19:35
Bleskový obrat v podání pražské Slavie! Vyhozený kotouč z obranného pásma zachytil PETR JELÍNEK, který pokračoval proti jednomu obránci a z úhlu naprosto přesně trefil horní šibenici u vzdálenější tyče. Asistence: Petr Kadlec.
19:11
Vyloučen Petr Kuboš (SLA) na dvě minuty za podražení.
18:47
Máme vyrovnáno! Vladimír Růžička z úhlu nastřelil kotouč na Mazance, ten se odrazil zpátky mezi kruhy, kde dojížděl TOMÁŠ HERTL, který zametl puk pod víko, a hala vyvolává jeho jméno. Asistence: Vladimír Růžička.
18:32
Dvanáct sekund před koncem hry čtyř proti čtyřem, Vampola před Furchem dorážel a domácí brankář skvěle zasáhl.
17:56
Vojtěch Mozík nahodil puk od modré pouze do svého spoluhráče.
16:44
Souboj za Furchem končí vyloučením dvou hráčů. Na trestnou lavici míří Pavel Kašpařík (PLZ) za podražení a Jan Dresler (SLA) rovněž za podražení.
15:20
Plzeňští vyhodili puk do sítě ve vlastním pásmu, rozhodčí si toho nevšimli a nechali hru plynout.
14:30
A máme tu první branku dnešního zápasu, o kterou se postaral JAN KOVÁŘ! Ten si najel do útočného pásma a tahem přes dva obránce vymetl síťku u pravé tyče Furchovy branky. Asistence: Martin Straka.
14:05
Kolaříkova rána od modré mířila na hruď Mazance.
13:40
Další vyhození. Slavii se druhá část přesilové hry nedaří.
13:23
Plzeň vyhodila přes všechny čáry.
12:22
Rána od modré Petra Kuboše byla zblokována plzeňskými obránci.
12:01
Slávisté si také zahrají přesilovou hru. Vyloučen Jiří Hanzlík (PLZ), který ve svém obraném pásmu zahákoval soupeře.
11:28
Lukáš Žejdl se dostal přes obránce ke střele, kterou v pádu zlikvidoval Mazanec svou lapačkou.
10:34
10:24
Střelu Slováka od modré tečoval mezi kruhy Pletka, ale mimo branku.
10:17
Z plzeňské přesilovky zbývá jen pár sekund, hostům se nepodařilo vytvořit velký tlak.
08:56
Rozhodčí se dohadovali, zda slávisté vyhodili kotouč přímo z hřiště, ale nakonec usoudili, že do trajektorie puku zasáhla ještě teč a vylučovat se nebude.
08:34
Petr Jelínek (SLA) v souboji s Plzeňským hráčem dojížděl kotouč, ale svého protějška zasáhl nedovoleně a odsedí si dvě minuty na trestné lavici – podražení.
08:06
Kotouč skončil v ochranné síti po teči ze středního pásma.
07:23
Přechod do útočného pásma v podání Jakuba Lva skončil ofsajdem.
07:05
Tomáš Hertl skrytou střelou přes obránce trefil akorát lapačku plzeňského brankáře.
06:19
Od začátku utkání sledujeme až překvapivě velmi otevřenou hru. Jeden ze slávistů posílal puk zpoza brány do brankoviště a Mazanec si jej málem srazil do vlastní branky.
05:25
Doležal zkoušel zadovkou vrátit na volného slávistu, přihrávku zachytil obránce.
04:05
Plzeň je od začátku utkání aktivnějším celkem, sešívaní působí poněkud zakřiknutě a jejich defenzivní hra má mezery.
03:21
Straka dostal vynikající přihrávku ke vzdálenější tyči a mohl mířit do prázdné branky, ale této velké příležitosti nevyužil. Na druhé straně mířili dva slávisté proti jednomu, zakončení zlikvidoval pozorný Mazanec.
02:43
Od modré střílel Hanzlík, slávistický brankář střelu k tyči vyrazil do sítě.
02:31
Hollweg bekhendem poslal puk do prostoru za brankou, tam jej vybojovali slávisté, ale rozehrát se jim nepodařilo.
01:40
Kempmný nastřelil puk do útočného pásma, za brankou zajel Mazanec a rozehrál.
01:07
Vladimír Růžička najel do útočného pásma a jeho tvrdá střela olízla tyčku Mazancovy branky.
00:15
Úvodní vhazování vyhrála Plzeň, přechod do útočného se jí ale nepodařil. Slávisté vrátili puk do středního pásma a hosté se pokusí přejít znovu.
00:01
Branku domácích bude hájit Dominik Furch, branka plzeňských indiánů byla svěřena Marku Mazancovi.
Státní hymnu České republiky zazpívá Tomáš Bartůněk...
A na led už míří hráči obou celků, režie pustila slávistickou hymnu.
Vítám vás tedy z pražské O2 areny,
slávisté patrně opět zaútočí na divácký rekord v letošních vyřazovacích bojích, který činí 10 325 diváků. Sektor hostů je téměř celý zaplněn, i čtvrté patro arény je tentokrát slušně plné.
Hala potemněla a hlasatel představuje soupisku domácích.

HC Slavia Praha: Furch (Kopřiva) – Kempný, Dresler, Kadlec (C), Skokan, Doležal, Tomica (A), Kuboš, Vrdlovec, Kučný, Jelínek, Šenkeřík, Poletín, Micka, Kolařík (A), Žejdl, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský, Hertl
Hlavní trenér: Vladimír Růžička

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) – St. Pierre, Hanzlík (A), Poživil, Schleiss, Vampola, Sýkora, Kratěna, Vlasák (A), Straka (C), Kašpařík, Lev, Kovář, Hollweg, Dvořák, Slovák, Růžička, Mozík, Petruška, Boháč, Pletka
Hlavní trenér: Milan Razým

Rozhodčí: bude doplněno.
Slavia nebo Plzeň – jeden z týmů v pondělí večer získá zápasový mečbol, který možná napoví o postupujícím do finále. Atmosféra mezi oběma celky je přitom po předchozím zápase velmi napjatá.

Disciplinární komise se včera zabývala hned několika tvrdými zákroky, dva řešila na podnět plzeňských indiánů. Pražané se po přezkoumání záznamu z utkání rozhodli na komisi neobrátit.

Rozhodnutí disciplinární komise ELH oběma celkům vystavilo mimo hru jednoho hráče. Stop na dvě utkání si odpykají Jaroslav Koma ze Slavie a Jakub Jeřábek z Plzně. První jmenovaný za zákrok kolenem vůči Janu Kovářovi, plzeňský bek za útok holí do oblasti hlavy krku na Vladimíra Růžičku.

Plzni se do pátého utkání vrátí na led Ryan Holweg, kterému skončí disciplinární trest na tři zápasy (vinou uděleného trestu ve hře si však nezahrál čtyři duely). Jeho přítomnost přímo vybízí k možné odplatě, hlavní aktér Jaroslav Koma si však v utkání nemůže zahrát. Zaměří se tedy plzeňský bitkař na někoho jiného?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.