Je tu konec, Třinec vítězí 4:3 a vede v sérii 2:1. Dnes se hrálo vyrovnané utkání, vítězství Třince je zásluha i neuvěřitelné smůly, kterou měli domácí při vlastní brance do prázdné branky v rámci signalizované výhody. Padlo sedm branek, je otázkou, jestli se bude hrát takhle ofenzivně i zítra. Pro dnešek vše a příště na shledanou.
58:18
Pilař vypálil dělo od modré, které schytal Hrabal. Zraněný odjíždí na stříačku.
58:11
Oddechový čas pro domácí.
58:11
Hovorkovo nahození před branku kryje Hamerlík.
57:42
Ton pálí z dálky nad.
57:07
Hostům se daří znovu dostat puk do středního pásma.
56:02
Spartě se ale nedaří usadit se v pásmu.
55:22
Puk má Sparta a zakládá útok.
55:05
Elitní formace Sparty jela do přečíslení tří proti jednomu, Peterek ale Tonovo zakončení fantasticky kryje!
54:40
Tonova rána je ztečovaná vedle.
53:34
Třinec právě vstřelil branku!
Sparta byla na řadě, přesilovku ale nevyužila. Třinec se chopil své role a dává na 3:4. Přesný pas vymyslel z levého křídla Peterek a dobře postavený DANIEL RÁKOS posílá hosty do vedení! Asistence: Jan Peterek, David Květoň.
53:27
Hraje se opět v pěti na obou stranách.
52:43
Hosté vyhazují.
51:46
Sičák vynikajícím skluzem kryje protiútok Třince dva na jednoho!
51:32
Ton pálí pohotově z mezikruží, Hamerlík krotí puk mezi betony!
51:20
Ovčačík vyloučen za držení. Sledujeme rozhodující momenty utkání, Sparta je teď na řadě.
50:51
Po pohotové střele Ovčačíka od modré zasahuje Melicherčík.
50:43
Icing domácích.
49:51
Sparta právě vstřelila branku!
Naprosto neuvěřitelné věci se dějí v Praze. Sparta dává přesilovkový gól a stav je znovu srovnaný! KAREL PILAŘ si nabruslil co nejblíže a trefuje k tyči! Asistence: Petr Tenkrát.
49:30
Hrabal vyloučen, Sparta hraje 2 minuty přesilovku.
49:30
Sparta hrála v signalizované výhodě a šetřila čas pro přesilovku. Stala se ale neuvěřitelně kuriózní situace, domácí si dávají vlastní branku do prázdné brány. Branka je připsána obránci hostů LUKÁŠI ZÍBOVI. Bez asistence.
48:26
Přibyl opět sporně vyloučen, sudí mu pískají nebezpečnou hru vysokou holí.
47:37
Sparta je už kompletní, Třinec sice držel útočné pásmo, žádnou šanci si ale nepřipravil. Po pohotové střele Hlinky se vhazuje před Hamerlíkem.
44:58
Sparta zkouší své štěstí v útočné třetině, podobně jako hosté se ale k šancím nedostává.
44:22
Melicherčík vyráží puk do ochranné sítě.
44:05
Třinec v útočném pásmu Sparty, domácí ale zatím soupeře do šancí nepouští.
43:19
Sparta vystřídala a snaží se dostat do pásma.
42:45
Melicherčík musí podržet puk, bude se před ním vhazovat.
42:28
Sudí Hodrek píská postavení domácího hráče v brankovišti.
41:48
Domácí předvedli nepřesnost a je z toho icing.
41:30
Nyní to jsou zase domácí. Co bude rozhodujícím faktorem třetí třetiny?
40:40
Puk mají hosté a rozvážně zakládají útok.
40:01
Sparta byla většinu času ve druhé třetině lepším týmem, do šaten se ale jde za vyrovnaného stavu. Domácí vedli již 2:0, trefil se dvakrát Petr Tenkrát. Domácí ale předvedli blackout a hosté rychle srovnali. Trefili se Jan Peterek s Václavem Varaďou. Třinec poté mohl ještě otočit, to se ale nepovedlo, ani velké šance Sparty brankou neskončily. Rozhodne nervydrásající třetí třetina, která určí vedoucí tým série. Začne cca v 20:09.
40:00
39:40
Hosté se chvíli drželi v útočném pásmu, nic ale nevymysleli.
39:00
Minuta do konce třetiny, puk mají domácí.
38:19
Ton svým nastřelením puku do branky způsobil velký tlak, jeho následná rána znamená zlomení hole. Tenkrátova dorážka jde mimo. Sparta se z rychlého vyrovnání hostů relativně rychle zreinkarnovala a je znovu nebezpečnou. Nyní ale buly před Melicherčíkem
37:57
Icing hostů.
37:39
Tenkrátovu tvrdou ránu z pravého křídla kryje pozorný Hamerlík.
37:10
Sičák tečuje Klimentovu střelu nad. Vhazuje se po levici domácího brankáře.
36:10
Sparta se v útočném pásmu dlouho nezdržela, hosté jsou nyní na koni.
35:58
Obrovská šance hostů, Květoň tečuje puk do Melicherčíka, který s nutnou dávkou štěstí drží Spartu nad vodou!
34:55
Je srovnáno, velká skrumáž hráčů před Melicherčíkem a velký zmatek přináší srovnání, trefuje se VÁCLAV VARAĎA! Asistence: Radek Bonk.
33:42
Hosté ale rychle odpovídají, JAN PETEREK překonává Melicherčíka střelou z levého kruhu! Puk končí u levé tyče domácí branky. Asistence: Vladimír Roth.
32:39
Pilař pálí od modré, PETR TENKRÁT tečuje puk a je to 2:0!. Asistence: Karel Pilař, Vladimír Sičák.
32:04
Galvas vyloučen za držení.
31:38
Velká šance hostů, Varaďa ale odražený vysoký puk do branky neusměrnil!
31:24
Pohotový útok Třince končí na ztečovaném puku v ochranné síti za brankou domácích.
31:03
Ofsajd útočně naladěné Sparty.
30:16
Rychlý kontr Svobody končí na připraveném Hamerlíkovi.
29:50
Sparťané si nerozuměli při rozehrávce a k nebezpečné střele se tak mohl dostat Růžička, míří ale mimo.
29:33
Bahenský vyslal nepříjemnou střelu na Hamerlíka, puk jde ale nad.
29:00
Puk mají domácí a připravují si další útok.
28:22
Další velmi nebezpečný útok domácích, Třinec v posledních minutách představuje Titanik před nárazem do ledovce, druhá branka by byla pro zápas velmi určující. Fakta jsou ale taková, že je stav 1:0 a po komerční přestávce buly před Melicherčíkem.
27:36
Třinec byl pod velkým tlakem, oslabení ale ustál.
27:27
Sičák pálí nad.
26:47
Sparta má převahu a tlačí, Třinec ale dokázal vyhodit.
26:22
Broš pálí zprava, Hamerlík nejistě vyráží, hosté vyhazují.
25:36
Orsava vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.
24:51
A je tu první branka dnešního utkání! Ton nahodil puk na Hamerlíka od levého mantinelu, ten vyrazil puk betonem k volnému PETRU TENKRÁTOVI, který zakončuje do odkryté branky! Asistence: Zdeněk Bahenský, Petr Ton.
24:35
Sparta kompletní. Dnes už ustála třetí oslabení.
24:09
Broš zakončuje přečíslení Sparty ve vlastním oslabení slabší střelou do připraveného Hamerlíka.
23:34
Po tlaku do Melicherčíka se hosté nadechovali k první brance, domácí gólman ale vše ustál a následují buly po jeho pravici.
23:13
Svoboda posílá puk v úniku na Rachůnka, ten ale na puk nedosáhl.
22:50
Po nepřesnosti v hostující rozehrávce je puk ve středním pásmu.
22:34
Rozhodčí vylučují dalšího hráče domácích, Tenkrát si odsedí dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
22:21
Sparta se dostala z tlaku hostů a nyní samá útočí.
21:44
A po další nepřesnosti přichází další icing Sparty.
21:32
Icing Sparty.
21:18
Domácí jsou pod velkým tlakem hostů, nyní už ale v pěti.
20:16
Sparta přistupuje k oslabení nejlépe jak může - Svoboda s Rachůnkem zdrželi spoustu času na útočné třetině.
20:01
Úvodní třetina branku nepřinesla, větší šance jsme ale evidovali na obou stranách. Největší Třince střílel Růžička do skvěle zasahujícího Melicherčíka, Milam v přesilovce nedokázal trefit prudký puk do odkryté branky hostů. Vyrovnaná třetina tak končí bez branek. Druhá třetina začne cca v 19:11.
20:00
19:44
Třinec se prokombinoval do středního pásma, domácí střídají.
19:18
Treille vyloučen za nedovolené bránění brankáře, hosté budou dohrávat třetinu v přesilovce - pokud jí dříve nevyužijí.
19:10
Tenkrátovu dobrou střelu vyráží Hamerlík do ochranné sítě.
18:20
Další závar před brankou hostů, nikomu z domácích se ale nepodařilo prostřelit shluk hráčů před Hamerlíkem.
17:52
Icing Třince. Nyní je aktivnější Sparta, zatím hrajeme ale bez branek.
17:10
Bahenský nahrává v úniku dvou proti jednomu na najíždějícího Formana, ten ale netrefuje puk!
16:42
Hosté jsou nyní kompletní, ustáli tak své druhé oslabení. Po ztečovaném zakončení Svobody se vhazuje před Hamerlíkem.
15:38
Hostům se daří vyhodit.
15:16
Broš zpoza branky vybízel Svobodu, puk ale projel až do obranné třetiny domácích.
14:30
Gřegořek a Milam oba nebezpečně pálili z první Hamerlík ale oba pokusy vyráží.
14:18
Za nedovolené bránění vyloučen Rákos.
13:46
Adamský v přečíslení dvou na jednoho trefuje jen plastron Hamerlíka.
13:18
12:56
Sparťané okupují útočné pásmo, Hamerlík společně s obranou ale kryje všechna nahození.
12:26
Hanzlík pálí pohotově od modré do připraveného Hamerlíka.
12:10
Svoboda pálí přes obránce z mezikruží vedle.
11:10
Jan Hanzlík dnes jako 6. hráč klubové historie odehrál 100. utkání v ramci bojů play-off - Velká gratulace domácímu klubistovi.
10:35
Tenkrát se dostal ke střele z voleje a taky si jí pořádně užil, rána domácího ostrostřelce končí na rameně Hamerlíka.
10:19
A další domácí icing.
10:11
A teď zase domácí...
09:54
Aby to domácím nebylo líto, tak na icing zahrávají i hosté.
09:19
Pohotovou střelu předvedl obávaný muž hostů - Růžička, Melicherčík však celkem v klidu krotí touš na svém plastronu.
08:58
Puk mají domácí a zakládají útok.
08:05
Hosté kompletní. Sparta si vytvořila jednu velkou šanci a pár náznaků, stav se ale nemění.
07:30
A znovu...
07:06
Nyní se ale Ocelářům daří puky vyhazovat.
06:11
Milam dostal od Broše krásnou přihrávku "na druhou", americký bek v řadách Sparty však prudký kotouč nedokázal usměrnit do výrazně odkryté branky!
05:58
Za sekání vyloučen Hrabal, který fauloval ujíždějícího sparťana.
05:10
Varaďa se octl před Melicherčíkem s pukem na holi, naštěstí pro domácí hokejisty ale byl až moc blízko brance.
04:52
Hosté jsou v úvodu i díky přesilové hře lepším týmem, domácí se dlouho bránili v obranné třetině, nakonec však bez větších potíží zasahuje domácí muž v masce.
04:03
Holešovičtí si pomáhají icingem, vhazuje se po levici Melicherčíka.
03:41
Domácí jsou kompletní, Třinci se ale přesilová hra dařila, domácí ale uspěli.
02:54
Sparta vyhazuje a Hovorka zdržuje co nejvíce času držením puku v útočném pásmu.
02:13
Růžička pálil do velmi odkryté brány, Hamerlík fantasticky vyráží téměř jasný gól!
01:41
Hunkes vyloučen za zdržování hry.
01:19
Velký závar před Hamerlíkem hned v úvodu, brankář hostů ale pozorně vykryl všechny puky a hosté jdou do brejku.
00:01

HC Sparta Praha: Melicherčík - Gřegořek, Sičák, Pilař, Milam, Hanzlík, Hunkes, Philipp - Broš, Rachůnek, Svoboda, Hlinka, Hovorka, Kočí, Bahenský, Tenkrát, Přibyl, Treille, Jánský, Ton, Forman.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Zíb, Lojek, Klouček, Roth, Galvas, Ovčačík, Hrabal, Kania - Peterek, Bonk, Zagrapan, Polanský, Klimenta, Růžička, Orsava, Varaďa, Květoň, Rákos, Admský, Hrňa.

Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bádal, Pouzar.
Třetí souboj Sparty proti Třinci v rámci čtvrtfinále play-off začíná 12. března v pražských Holešovicích v Tipsport areně od 18:15 hod. Pokud nemůžete tuto hokejovou oslavu navštívit osobně, je tu připravena onlajn reportáž...
Sparta ale cíl splnila, z Třince odváží jedno vítězství - zasloužený, avšak nakonec velmi šťastný bod získala po výhře 4:3 po nájezdech, úřadoval hrdina Ton:

Sobotní střetnutí se herním projevem obou týmů nedalo s prvním zápasem vůbec srovnat. Jako bychom sledovali naprosto odlišné týmy. Domácí působili uspokojeným dojmem z předešlého vítězného dne, rychlost kombinace a agresivita Ocelářům výrazně chyběla. Holešovičtí naopak dobře věděli, že pokud chtějí sérii vyrovnat, musí změnit přístup k utkání od první minuty. To se potvrdilo, Sparta v Třinci první dvě třetiny výrazně dominovala a vysloužila si průběžné vedení 2:1, díky brankám kapitána Broše a přesilovkové trefě Tenkráta. Za domácí za stavu 0:2 snižoval Adamský, to už byl v brance Sparty Melicherčík, který vystřídal zraněného Pince.

Sparťané mohli litovat, že po čtyřiceti minutách hry nevedli výraznějším rozdílem, kdyby bylo skóre vyšší, nikdo by se divit nemohl. Třetí třetina probíhala v očích sparťanských fanoušků jako horor psaný rozzuřeným Edgarem Allanem Poem, skoro takový Havran na druhou, možná na třetí. Domácím se podařilo rychle srovnat, povedenou tečí dával na 2:2 Peterek. Dále se střídaly šance na obou stranách, prosadili se nejprve domácí - na 3:2 otočil Hrabal, čtyři minuty před koncem. Hráčům s "S" na prsou se ale podařilo srovnat, trefa se dá považovat za relativně šťastnou - Jánský v závěrečné power-play trefil prudkou bekhendovou střelou za záda Hamerlíka. Utkání poté dospělo až k samostatným nájezdům - tam Spartu podržel Melicherčík, jenž vykryl všechny tři nájezdníky povedenými zákroky, o jedinou branku se postaral sparťanský hrdina a rekordman - Ton. Ten tak upravil průběžný stav série na 1:1.

Sparta měla v poslední minutě zápasu štěstí, podařilo se jí srovnat při hře bez brankáře, vzhledem k výkonům obou celků v celém zápase je však výhra zasloužená. Statistika, která není vždy přesným důkazem o převaze jednoho či druhého týmu v zápase jsou střely na branku. Ve druhém utkání čtvrtfinále však ukazuje na herně lepší tým - Sparta přestřílela domácí tým v poměru 54:37.

Jak se hrálo v Třinci? První zápas byl jasnou záležitostí, Třinec zvítězil zaslouženě 4:0...

První střetnutí, kterým oba soupeři otevřeli celou sérii se odehrálo v pátek 8. března na ledě Ocelářů z Třince. Domácím hokejistům se podařilo vstřelit branku hned v prvním střídání, následovala řada vyloučených sparťanů, která umožnila hrát domácím ofenzivní a velmi úderný hokej. (Třinec v celém utkání využil celkem tři přesilové hry.) V úvodu druhé třetiny navíc minelou pomohl k dvojnásobnému vedení brankář Sparty Pinc.

Chvíli nato navíc po jeho dalším zaváhání domácí navýšili a výrazně se přiblížili vítězství. Vlastní branka Milama v závěru zápasu jen dokumentovala nepřipravenost Holešovických do prvního klání série. Třinec tak naprosto zaslouženě porazil tým z Prahy 4:0. Zápas ale zanechal následky - Pacovský dostal od disciplinární komise trest na příští tři utkání, protože střílel do odkryté branky domácích po odpískání, vystřelený puk totiž zranil domácího brankáře Hrubce - v Praze tak sparťanský útočník nebude moci nastoupit. To samé zřejmě platí o zraněném brankáři Ocelářů.

Příjemný dobrý večer s play-off Tipsport extraligy, 12. března 2013 vychází další díl dramatu s názvem HC Sparta Praha vs. HC Oceláři Třinec. Pokud se Vám nenaskytne možnost sledovat utkání na vlastní oči, můžete ho prožívat díky detailně připravené onlajn reportáži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.