Z Liberce se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalšího přenosu.
Bílí Tygři si tak připisují bod navíc. Ve vzájemné bilanci jsou díky dnešnímu výsledku vyrovnáni. Můžeme se tedy těšit na další střetnutí těchto soupeřů.
64:18
Liberec právě vstřelil branku!
TOMÁŠ FILIPPI právě ukončil zápas! Objel kličkou Francouze a zasunul puk podél jeho betonu.
Asistence: Čutta
63:56
Střela Jiřího Guly skončila na Melicherčíkově vyrážečce.
63:48
Liberec vyhazuje jen na zakázané uvolnění.
63:15
Jakub Černý prověřil Melicherčíkovu lapačku, zda v ní náhodou není nějaká díra. Není.
62:48
Ručinský vysoko přestřelil domácí branku.
62:03
Velká skrumáž na brankovišti! Hned trojice hráčů v bílém mohla dorazit puk za ležícího Francouze, ani jeden z nich však neuspěl!
61:33
Zakázané uvolnění Vervy.
60:43
Hra ve čtyřech mužích zatím svědčí lépe hostujícímu celku, Robin Hanzl prověřil Melicherčíka ostrou střelou z úhlu.
60:01
Třetí třetinu zvládli i přes dlouhé oslabení lépe hosté. Podařilo se jim čtyři minuty před koncem vyrovnat a poslali tak utkání do prodloužení. Ani ve druhém vzájemném souboji tak duel těchto soupeřů neskončí po šedesáti minutách.
60:00
59:42
Ručinský z úhlu nedokázal Melicherčíka nachytat, zdá se, že dnes vítěz po základní hrací době neuvidíme.
59:24
Zakázané uvolnění domácích. Tygři si následně vyžádali oddechový čas.
59:07
Jánský přebruslil Duška a dostal se ke kotouči dříve, ze šance však nedokázal nic vytěžit.
58:55
Stejně dopadl i útok Liberce.
58:28
Ofsajd zastavil slibně rozjetou akci Vervy.
57:53
Liberečtí drží puk, snaží se kombinovat v útočném pásmu.
56:58
Hosté vycítili šanci odvést si do Litvínova tři body a tlačí se kupředu.
56:03
Aktivní Hübl už se dral k zakončení, liberecká obrana mu v něm však za pět minut dvanáct zabránila.
55:48
Puk se zastavil ve skrumáži v rohu kluziště, následuje komerční přestávka.
55:22
Litvínov právě vstřelil branku!
Vteřinu před koncem přesilové hry hosté vyrovnávají. Jiří Šlégr přesně nabil FRANTIŠKU LUKEŠOVI, který bez obtíží dopravil kotouč za Melicherčíkova záda.
Asistence: Hübl, Lukeš
54:46
Liberec hostující hráče k žádnému tlaku nepouští a vyhazuje.
54:23
Začíná přesilovka Litvínova.
54:02
Vampola přišel o puk v útočném pásmu, u kotouče tak jsou hosté.
53:23
Domácí navíc o svou přesilovou hru přichází kvůli hře v šesti. Trest odpyká Pavel Zacha (LIB).
53:09
Ani tentokrát se Tygrům nedaří dostat se k zakončení, Litvínov brání svá oslabení bez problémů.
52:22
Martin Ručinský (LIT) putuje na trestnou lavici za hákování.
52:09
Pospíšil sám vyrazil na zteč k litvínovské brance, nikdo ho ovšem nepodpořil a akce rychle skončila.
51:43
Víšek střílel od mantinelu, na Francouze si však nepřišel.
51:04
Lukešovi se nepodařilo zpracovat přihrávku do nadějné pozice, Liberec vyráží do protiútoku.
50:32
Litvínov si pozvolna vytváří tlak, který se pokusí přetavit ve vyrovnání.
49:58
Verva hraje v plném počtu.
49:50
Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění, zatímco se jeho přesilová hra blíží ke konci.
49:29
Čakajík střílí od modré, Francouz kryje. Tato pohádka už začíná být poněkud ohraná, chtělo by to v podání domácích nějakou změnu.
49:07
A paradoxně přišla další šance hostů. Melicherčík se v přesilové hře musí pořádně ohánět.
48:37
Čakajíkovu střelu od modré tečoval Nedvěd, Francouz spolehlivě kryje.
48:00
Nyní navíc puk ztratili a ke střele se dostal Viktor Hübl. Naštěstí pro Liberecké se ani on netrefil.
47:07
Domácím se nedaří vytvořit si tlak.
46:37
Ručinský ujel v oslabení po pravém křídle, branku však následně minul.
46:16
Hosté se osvobozují a střídají.
45:32
Špatnou rozehrávkou se však domácí hned zahánějí zpět do středního pásma.
45:13
Tygři hrají v plném počtu a začíná jejich více než čtyřminutová přesilovka.
44:58
Za domácí branku zůstal ležet Jan Výtisk, rozhodčí po chvíli váhání vylučují Michala Trávníčka (LIT) na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. To je velmi dobrá příležitost pro Liberec!
44:19
Tečovaná Lukešova rána minula branku a zamířila do ochranné sítě. Vhazuje se ve středním pásmu.
43:50
Tygři vyhazují a šetří síly.
43:39
Dalším, kdo nevyzrál na libereckého strážce klece, byl František Lukeš.
43:18
Jiří Gula od modré trefil Melicherčíkovy betony.
43:10
Martin Bartek (LIB) míří na trestnou lavici za hákování.
42:47
Čakajíkova rána od modré čáry netrefila Francouzovu branku.
42:14
Lukeš z pravého kruhu míjí libereckou klec.
41:46
Zemanova střela byla na své cestě k Melicherčíkovi tečována, liberecký gólman tak měl s jejím vyražením problémy.
Dnešní utkání sleduje 5596 diváků.
41:22
Tentokrát vidíme icing na druhé straně kluziště.
41:01
Ulrych míjí střelou od modré bránu.
40:55
Výtiskovo nahození ze středního pásma ukrývá Francouz do své lapačky.
40:44
A to samé se opakuje i o pár vteřin později.
40:35
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
40:01
Druhá třetina nabídla vyrovnanou podívanou. Nejprve Tomáš Urban neproměnil trestné střílení, následně v několika šancích selhali hosté. Za Melicherčíkovými zády cinkala dokonce i tyč! V samém závěru druhé dvacetiminutovky se však prosadili domácí získali tak těsné vedení.
Další třetina začne přibližně v 16:50.
40:00
39:55
Přeci jen ještě mohlo dojít k další brance! Filippi připravoval puk Bulířovi, těsně před jeho holí ho však vypíchl Rostislav Martynek. To je pro liberecké škoda, na Bulíře už zívala prázdná brána!
39:20
Tentokrát se již slovenský útočník prosadil! MARTIN BARTEK svým švihem zavěsil přímo do šibenice litvínovské branky!
Bez asistence.
38:55
Bartek nebezpečně vypálil, Francouz se štěstím opět vyráží.
37:40
Jakub Čutta střílel od modré, Francouz zasahuje.
36:50
Hraje se ze strany na stranu, ani jeden celek si nedokáže vytvořit souvislý tlak.
36:02
Na druhé straně si proti Víškově střele připisuje další úspěšný zákrok Pavel Francouz.
35:40
Melicherčík musel prokázat své kvality proti další litvínovské střele.
34:19
Jass se po přihrávce dostal do obrovské šance, Francouz byl proti.
33:25
Ta však nic nepřinesla a i Verva již hraje v plném počtu.
32:40
Začíná přesilová hra Bílých Tygrů.
32:24
František Lukeš nebezpečně provětral Melicherčíkovy betony.
31:39
Francouz si připisuje další úspěšný zákrok.
31:25
Jiří Šlégr (LIT) vyrovná stav hráčů na ledě. Je vyloučen za zákrok do oblasti hlavy a krku, což mu přináší trest na dvě plus deset minut.
31:14
Kombinace Litvínovských vypadala nebezpečně, finální přihrávka však nedopadla dle jejich představ.
30:40
Jan Víšek (LIB) si jde sednout na trestnou lavici za podražení.
30:26
Lukeš nebezpečně střílel, Melicherčík však kryje.
29:43
Piroš byl nastřelen spoluhráčem do hlavy, naštěstí se rychle zvedá z ledu a zranění tak snad nebude příliš vážné.
29:32
29:00
Francouz zasahuje proti Čakajíkově ráně od modré.
28:52
Liberec dosud marně obléhá litvínovské pásmo.
28:06
Přesilová hra Liberce opět začíná šancí hostí. Hübl donutil Melicherčíka k zákroku.
27:32
Verva Litvínov je potrestána za zdržování hry, trest odpyká Rostislav Martynek.
26:53
Pavel Francouz si rozhodně na pavouky v lapačce stěžovat nemůže. Právě mu je svou ukrytou střelou vyklepal Tomáš Urban.
26:31
Dušek vypíchl puk před najíždějícím Lukešem.
26:15
Tygry zabrzdil v akci ofsajd, přichází komerční přestávka.
25:54
A další pokus končí v lapačce hostujícího gólmana.
25:43
Pavel Francouz si připisuje další úspěšný zákrok proti střele libereckých hokejistů.
25:31
Litvínov hraje v plném počtu.
24:52
Až nyní se k zakončení dostal Pavel Zacha, Francouzův beton však byl proti skórování.
24:42
Libereckým se stále nedaří vystřelit.
23:41
Litvínov ujel do další situace dva na jednoho! Robin Hanzl nahrál Martinu Ručinského, jenž těsně minul Melicherčíkovu klec.
23:31
Jiří Gula (LIT) podrazil unikajícího Urbana a putuje na trestnou lavici.
23:05
Nenápadná střela Františka Lukeše zacinkala o horní tyč Melicherčíkovy branky!
22:03
Hunkesova střela skončila jen na noze Jurčíka.
21:35
Jánošík nahazoval od modré pouze do náruče Francouze.
21:06
Hra se přesouvá do pásma hostujícího celku.
20:52
A velká šance je hned k vidění i na druhé straně! Piroš našel před bránou volného Ručinského, jehož střelu jen s obtížemi vytěsnil Melicherčík mimo tyče.
20:30
Při trestném střílení si však na gólmana nepřišel. Pokusil se Francouze obstřelit, ale ten byl pozorný a kotouč ramenem vytěsnil.
20:30
Urban ujížděl zcela sám na Francouze, obránci mu však pokus překazili, a tak bude zahrávat trestné střílení.
20:01
V první třetině jsme viděli sice značnou územní převahu domácích, ke gólu však ani jedna šance nevedla. Litvínovští se také dostali k několika brejkům, nebezpečně vypadala například střela Ručinského, ale ani on Melicherčíka nepřekonal. Další třetina začne přibližně v 15:51.
20:00
19:39
Tygři kombinují v obranném pásmu, třetina se blíží ke konci.
18:56
Bulíkova přihrávka málem našla před bránou Barteka, ovšem obránce ji na poslední chvíli ztečoval jinam.
18:25
A dnes již tradičně vidíme zakázané uvolnění Litvínova.
17:34
Už to vypadalo, že Rosa bude moct vyrazit sám na brankáře, obránci však včas zatáhli za záchrannou brzdu a puk mu vypíchli.
16:45
Tomáš Bulík daroval špatnou přihrávkou puk hostujícímu týmu.
16:05
Dušek našel svým pasem přímo před bránou Urbana, který okamžitě vystřelil. Kotouč se zasekl někde v gólmanově výstroji, tedy těsně před brankovou čárou.
15:22
Pokus hráčů Vervy o protiútok opět skončil na špatné rozehrávce.
15:00
Francouz skryl do své lapačky vysoké Víškovo nahození, vhazuje se po jeho pravici.
14:42
14:40
Konečně vidíme první přesilovkovou střelu domácích. Čakajíkovo nahození však pouze zaplulo do Francouzovy náruče.
13:55
Tygrům se stále nedaří dostat k zakončení.
13:02
Šlégr s Hüblem mohli v oslabení jet dva na jednoho, prvně jmenovaný však zpackal finální přihrávku.
12:42
Uvidíme první vyloučení. Filip Pavlík (LIT) si odsedí menší trest za sekání.
12:24
Čakajíkova střela byla zblokována až do ochranné sítě.
11:46
Litvínovští kombinují v útočném pásmu, obrana Tygrů je zatím pozorná.
10:49
Dušek zavezl kotouč až do útočného pásma, zde o něj ovšem přišel.
10:14
liberecká defenziva nechala trestuhodně ujet Martina Ručinského, ten však branku minul a žádné nebezpečí pro Melicherčíka neznamenal.
09:53
Francouz musel vyjet z brány, aby skryl puk pod svou lapačkou před dojíždějícím hráčem.
09:19
Liberec zakládá akci z obranného pásma.
08:30
Domácí vybojovali puk v útočném pásmu, nedaří se jim však propracovat k zakončení.
07:35
Víšek zkusil do akce vysunout Kobu Jasse, ten ale skákající puk nezpracoval ideálně.
06:58
Po dalším icingu hostí se hra přesouvá zpět před Francouze.
06:48
Posmykova střela byla ztečována mimo prostor domácí branky.
06:25
Peter Jánský vyzkoušel střelou od modré Melicherčíka, tomu stačilo jen sklapnout betony a puk vyrazit.
05:42
Více ze hry mají zatím domácí, Litvínov se zuby nehty brání.
05:04
Nedvěd našel před bránou osamoceného Duška, který se řítil sám na Francouze, jeho branku však minul.
04:46
Litvínov opět vyhazuje na zakázané uvolnění.
04:35
Oba týmy bojují o puk v rohu kluziště.
04:01
Akci tři na dva domácí sice provedli dobře, Bulíř našel v mezikruží osamoceného Filippiho, ten však těsně minul hostující klec.
03:46
Hned po vhazování musel slovenský brankář ve službách Liberce opět předvést své kvality.
03:42
Melicherčík opět v akci, puk mu zaplul přímo do lapačky.
03:27
Tygři se snaží rozjet útočnou akci, naráží však na pozornou obranu Litvínovských.
03:02
Nadějně rozjetou akci Tygrů zabrzdil ofsajd.
02:21
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpět před Francouze.
01:48
Do šance se dostali i domácí, Tomáš Filippi nebezpečně pálil, ovšem Francouz byl připraven.
01:14
A Melicherčík opět kryje šanci Litvínova.
00:59
Ručinský trefil první střelou hostí Melichečíka do masky.
00:16
Tygři mohli hned vyjet do útoku, Nedvěd však Duška svým pasem nenašel.
00:01
Hráči již nastupují na led, start utkání se blíží.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Čakajík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Ulrych, Jánošík, Čutta – Vampola, Víšek, Bartek, Dušek, Pospíšil, Filippi, Urban, Bulík, Bulíř, Jass, Nedvěd (C), Zacha.

HC Verva Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Zeman, Kokeš, Šlégr, Gula, Pavlík, Sklenička, Posmyk – Trávníček (C), Ručinský, Lukeš, Černý, Hübl, Piroš, Rosa, Martynek, Jurčík, Majdan, Hanzl, Jánský.

Rozhodčí: Jeřábek, Koch – Blümel, Barvíř.
Z předchozího vzájemného střetnutí odcházel spokojenější Litvínov. Základní hrací doba soupeřům nestačila, rozhodovat musely až nájezdy, po kterých skončilo utkání poměrem 3:2 pro Vervu.
Spokojení zatím jistě nejsou ani domácí Bílí Tygři. Po několika zbytečně ztracených zápasech plně bodovali až minulou neděli, kdy porazili třetí Třinec. V pátek však opět následovala porážka, tentokrát od "indiánů" z Plzně. I oni tak potřebují nejlépe před svými fanoušky dokázat, že kvalitu stále mají.
Hosté z Litvínova si sezonu jistě představovali jinak. Po osmi porážkách v řadě se zvedli až v minulém kole proti Pardubicím, se kterými si Verva poradila snadno 5:1. Na tento výkon se pokusí navázat i v neděli.
V 16. kole hokejové extraligy na sebe narazí dva celky ze spodku tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.