Z KV Areny je to ode mě vše a těším se na další komentovaný zápas. Pěkný večer přeje Jaroslav Kubricht.
Na straně domácích dostal ocenění za nejlepšího hráče Václav Skuhravý a na té druhé Tomáš Mertl. Nutno říct, že Václav Skuhravý hraje jako z partesu a i když je kritizován za svojí rychlost, tak svojí předností – bojovností, dnes byl jedním z nejlepších hráčů Energie.
A je tu konec. Energie vybojovala další tři body a tentokrát nad silným soupeřem z Hradce. Hosté zapnuli až v poslední třetině a nebyli daleko od vyrovnání, ale karlovarská "školka" opět předvedla velkou bojovnost a své vedení si udržela až do úplného konce.
60:00
59:52
Duda skočil do střely čímž zajišťuje vítězství!
59:36
Na druhé straně jde na buly Mertl.
59:36
Mlejnek posílá bránit poslední vteřiny Sičáka, Haranta, Kverku, Dudu a Štalse.
59:36
Hosté si berou oddechový čas.
59:36
Rozhodčí teď nepochopitelně odpískali zakázané uvolnění Dudovi, který by ale puk s přehledem dojel jako první.
59:29
Hradec hraje bez brankáře.
59:15
Domácí teď napadají ve třech v útočném pásmu.
58:46
Další střela od modré, která ale končí za Habalem na mantinelu.
58:17
Následuje vhazování před Habalem.
58:04
Hosté jsou ve velkém tlaku, ale zatím žádná střela přímo neohrozila Habala.
57:47
Habal kryje nahození.
57:39
Slovák přišel na modré o puk a Pšurný se vydal kupředu. Před Kantorem ho ale od kotouče odstavil další bek hostů.
57:00
Hosté opět na puku a operují v útočné třetině.
56:31
Ofsajd hostů a hra je nasměrována do středního pásma, kde čárový rozhodčí uvede puk znovu do hry.
56:07
Mountfield v této části hry silnější a domácí se spíše brání.
55:21
Duda mohl zkusit průnik skrze obranu Hradce, ale radši jen puk popíchnul a šel střídat.
54:35
Hradec při chuti! Opět puk v držení hostů, kteří se vydávají směr útok.
53:35
Mountfield právě vstřelil branku!
A je tu první branka Hradce! Tu dává JAROSLAV KUDRNA. A jak branka padla? Slovák dostal nahrávku na modrou, vystřelil a jeho střelu právě zmíněný střelec usměrnil za záda Habala. Asistence: Tomáš Slovák, Jiří Šimánek.
53:07
Nenápadný pokus Slováka od modré končí někde ve výstroji Habala.
53:00
Šimánek střílí a Habal střelu pokrývá. Následuje další vhazování.
52:29
Kverka svojí výškou na ledě moc nevyčnívá, ale nahrazuje to vysokou aktivitou v napadání a už několikrát se mu podařilo rozhodit rozehrávku Hradce.
51:51
Skuhravý nepřipustil komplikace a radši vyhazuje na zakázané uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 2863 diváků.
51:23
Tým Hradec Králové hraje v plném počtu.
51:13
Šimánek také vyhazuje puk pryč z obranné třetiny.
50:32
Hostům se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Energie zakládá nový útok.
49:46
Duda dostal na pravou tyč přihrávku a z první, ještě k tomu z otočky poslal puk do mezikruží, kde však nikdo nebyl.
49:22
Domácí si vynutili přesilovou hru. Provinilcem je Vašíček (HKM). Dvě minuty dostává za držení protihráče.
48:54
Dvouminutová pasáž, kdy se opravdu hrálo nahoru dolů musela udělat divákům radost.
48:00
Na druhé straně zaváží Duda a mezi obráncem a brankářem nahrává na Kverku, který ale v pokleku puk promáchnul!
47:13
Energie teď zažívá horor ve své třetině. V další velké šanci byl Pospíšil, který nemířil přesně.
46:19
Mertl se prohnal obranou domácích jako nůž máslem, nahrál na vzdálenou tyč Kudrnovi, který však odkrytou branku míjí!
45:32
Tentokrát se kvůli ZU bude vhazovat před Kantorem.
45:25
Domácí mohli do brejku, ale Kverka to měl těžké a jeho zadovka nikoho nenašla.
44:11
Domácí se od menšího tlaku, který se obešel bez střel, osvobozují vyhozením puku do středního pásma.
43:27
Ofsajd hostů. Následuje další vhazování.
43:08
Balánova aktivita teď dělá problémy obraně hostí.
42:36
Hra je teď příliš rozkouskovaná. Další přerušení zařídili hosté svým zakázaným uvolněním. Následuje vhazování před Kantorem.
42:23
Vachovec se pustil do potyčky s Valcourtem. Tahle šarvátka bude ale bez trestů.
42:13
Hra se opět přerušuje, tentokrát po střele Pláňka, který puk nasměroval do Habala.
41:47
Akce Štalse a Skuhravého donutila Kantora přerušit hru.
41:25
V úvodu poslední třetiny zvýšil Hradec tempo, jsem zvědavý, jak dlouho jim vydrží.
41:00
Hradečtí košou a sice tak, že se Dej dostal do šance, kterou zlikvidoval následně Habal.
40:05
Buly ovládla Energie. Kverka následně dojel kotouč osamocený a byla z toho šance, kterou brankář hostí likviduje.
40:01
Je tu konec druhého dějství a Energie poskočila hostům z Hradce o další branku. Hosté jakoby byli opařeni aktivitou domácích, protože ze hry skoro nic neměli, až na pár šancí. Domácí tedy aktivnější ve druhé třetině a myslím si, že pokud udrží svojí bojovnost a klid i ve třetí třetině, tak mohou pomýšlet o vítězství. Naopak Hradec se bude muset výrazně uklidnit a začít hrát svojí hru, kterou předváděl v předešlých kolech extraligy.
40:00
39:55
Hosté hrají v plném počtu.
39:33
Tahle přesilová hra se domácím zatím vůbec nedaří.
38:50
Knotek se v oslabení dostal před Habala, ale spíše sbírá vteřiny, než aby zakončoval.
37:52
Pospíšil (HKM) usedne na trestnou lavici za hákování.
37:52
Sičák odmítl početní výhodu při hře bez brankáře a napálil puk na Kantora, čímž přichází na ono vyloučení.
37:33
Bude se vylučovat za faul na Hrušku.
36:44
Štals bojoval o puk, což se mu podařilo a také se dostal do zakončení, které ale do branky nezamířilo.
36:01
Opět stejný scénář. Hradec si těžce vybojuje puk, hráči se vydají kupředu, přijde nahození a ztráta puku.
35:30
Na druhé straně operuje Valcourt se svojí formací, ale došlo jen na nahození, čímž hosté kotouč opět ztratili.
35:12
Domácí pořád na puku.
34:30
34:01
Dudova střela končí v ochranné síti!
33:12
Puk končí v hledišti a následuje další vhazování. Hra je hodně kouskovaná.
32:30
Mertl (MHK) srovnává počet hráčů na ledové ploše. Tohle podražení rozhodčí nemohl přehlédnout.
32:19
Závar před Habalem, ale puk končí nakonec po vyražení jedním z hráčů v rohu kluziště.
31:42
Sičák (KVA) nabídne početní výhodu Hradci. Držení protihráče.
30:58
Beránek trefil z levého kruhu položený beton Habala.
30:41
Mountfield hráče v zeleném v oslabení k ničemu nepustil.
30:23
Hosté tuhle přesilovou hru také ubránili a hrají v pěti.
29:27
Hosté opět aktivní v obraně a opět se jim daří poslat puk přes všechny čáry.
29:00
Hradečtí vystihli rozehrávku Energie ve středním pásmu a posílají puk na druhý konec kluziště.
28:45
Domácí zatím operují na vlastní polovině.
28:23
Přesilová hra pro Energii. Provinil se Nedvídek (HKM) faulem na Tomečka – držení protihráče.
27:36
Střela Mertla byla sražena domácím obráncem do ochranné sítě. Následuje vhazování po pravici Habala.
27:03
Duda střílí z levého kruhu a přestřeluje!
26:30
Další zakázané uvolnění hostů.
25:46
Skokan vystřelil zápěstím z mezikruží a trefil Habala do hrudi.
25:23
Skuhravý s Pšurným v další akci před brankou. Tentokrát se ale ve vytvořené skrumáži neprosadili.
24:23
Duda vybojoval puk, nahrál do druhého kruhu na Vachovce, ten na Kverku na druhé tyči a málem z toho byla další branka! Kantor se stihl jen tak tak přemístit!
24:00
Zakázané uvolnění hostů. Hra se přesouvá před Kantora.
23:44
Valcourt se ocitl po chybě obrany domácích úplně sám před Habalem. Zvolil ale nešťastné zakončení a kotouč usměrnil přímo do Habala, který před ním vystavěl zeď.
22:35
V nátlaku je teď Hradec, který tlačí. Zatím ale všechny puky ze střel hostů mířily mimo branku.
21:41
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Vláclav Skuhravý zavezl kotouč a přes jednoho obránce připravil přihrávku ROMANOVI PŠURNÉMU, který se na vzdálené tyči nemýlil a zvyšuje tak na 2:0! Asistence: Václav Skuhravý.
20:56
Kukumberg minul branku.
20:42
Na druhé straně přikrývá puk pod lapačku Habal.
20:24
Duda s Kverkou se dostali do třetiny, avšak se nedostal ani jeden z nich ke střele.
20:01
V KV Areně se nehraje špatný hokej a přiznám se, že až na malý brankový příděl se dá na hokej dívat. Hradec byl vesměs aktivnějším týmem, ale skóre utváří branky, kterou dala nakonec Energie. Druhá třetina by nám tak mohla nabídnout nabuzený Mountfield, který hraje v tomto ročníku velice dobře a který se bude chtít ze všech sil pokusit vyrovnat.
20:00
19:22
A domácí opět zahrozili. Takovou branku dostat před koncem třetiny, to Hradci nezávidím.
18:45
Vzrůstající tlak a VOJTĚCH TOMEČEK se prosazuje. V brankovišti vytvořila Energie slibný tlak, ze kterého vzešla dorážka tohoto mladého útočníka a domácí jdou do jednobrankového vedení! Bez asistence.
18:08
Po střele Vojtěcha Tomečka z mezikruží se musel Kantor svým betonem hodně natáhnout.
17:25
Balán si vyjel zpoza branky a zkusil to bekhendovým umístěním puku za Kantora. Nechybělo málo a branka mohla padnout!
16:42
Jan Tomeček přišel za bránou o kotouč, toho se zhostil Valcourt, který ale puk zamířil příliš vysoko nad branku.
16:12
Momentálně aktivnější Hradec teď hrozí. Všechny situace jak přes kopírák. Bule, nahrávka do rohu a pokus o střelu. Habal prožívá teď složité momenty.
15:52
Střela v podání Frühaufa skončila v náruči Habala.
15:46
Na druhé straně uklidňuje Habal. Následuje další vhazování.
15:26
Kverka na Šmacha a Šmach z první. Jeho střelu se pokoušel tečovat Duda a to se povedlo, puk jen usměrnil ne do brankové sítě, ale do té ochranné nad bránou.
14:26
... zatím bez branek, ale ony se špatně střílí branky, když na jedné straně stojí zkušený Kantor a na té druhé mladý a sebejistý Habal. Oba brankáři svá mužstva ukázkově drží.
14:26
Po dlouhé době střela domácích, kterou Kantor likviduje.
14:02
Štalst se mohl vydat kupředu, ale puk zapomenul za sebou.
13:39
Pláněk dostal učebnicovou přihrávku do pravého kruhu a mohl pálit do zcela odkryté branky. Se střelou ale rozmýšlel a dal tak Habalovi čas vrátit se a připsat si další úspěšný zákrok.
13:12
Na druhé straně mířil k tyči Vachovec, ale Kantor byl na správném místě a puk vyráží.
12:10
Valcourt, Nedvídek a Beránek teď zamotali domácí obraně hlavu. Málem z toho byl gól, který odvrátil opět Habal svým dobře položeným betonem.
11:23
Pospíšilova nenápadná střela zápěstím se prohnala okolo brankové konstrukce jak vítr.
10:58
Komerční přestávka přerušuje na pár vteřin hru.
10:58
Mertl tečoval střelu od modré, ale pouze do betonu Habala. V KV Areně to zašumělo.
10:51
Domácí obrana si teď nějak nerozuměla a je z toho další zakázané uvolnění.
10:25
Domácí opět zastavilo ZU. Zároveň se mi ale zdá, že se hra srovnává a oba celky teď hrají hokej nahoru – dolů.
09:39
Dudova tvrdá střela byla sražena bekem mimo ohrožení Kantorovy branky.
09:15
Skuhravý mohl zkusit ujet obraně podél mantinelu, avšak s kličkou se o puk připravil.
08:17
Duda natěsno v brankovišti a vznikla z toho skrumáž, ze které domácí nic nevytěžili.
07:57
07:16
Kantor si s pukem poradil tak, že ho vyhodil mimo hrací plochu. Na vyloučení to ale nebylo.
07:04
Domácím se doposud nepodařilo usadit v útočné třetině.
06:10
Slovák (HKM) je vyloučen za hrubost.
05:56
Mladý Gorčík zachytil v útočném pásmu rozehrávku hostů a letěl sám na Kantora. Sice ztratil kotouč, ale posléze to zkusil z otočky a málem Kantora mezi betony prostřelil. Pak se ale na něj vrhl smysluzbavený Slovák.
05:22
Když už se drali hráči v zeleném do útoku, tak sudí odpískává zakázané uvolnění.
05:15
Pospíšilovu střelu od modré usměrňuje do bezpečí Habal svým pravým betonem.
04:59
Nahození na branku kontroluje Habal a radši přerušuje hru.
04:50
Zakázané uvolnění Energie. Mountfield je zatím silnější a ze hry má více.
04:28
Nedvídek se pral vedle branky s obráncem energie o svůj kotouč, pak si udělal kličku a zakončil, avšak pouze do boční sítě branky.
03:52
Červený se dral do brankoviště k dorážce, ale Habal si s jeho pokusem poradil.
03:17
Domácí hrají v plném počtu.
02:56
Domácím se daří opět dobře bránit a vyhodit puk ven ze třetiny.
02:15
Pospíšil nahrával v útočné třetině nazpět na modrou, ale tam nikdo ze spoluhráčů nebyl. To znamená lacinou ztrátu pásma.
01:36
Domácím se podařilo vyhodit puk z pásma a sbírají tak drahocenné vteřinky v oslabení.
01:16
První přesilová hra utkání. Hradec si zahraje v početní výhodě. Během akce Mountfieldu došlo k podražení a Pšurný (KVA) bude dvě minuty pykat.
00:38
Energie ovládla úvodní buly a Kverka se chvíli poté ocitl ve slibné šanci. Kotouč za záda Kantora ale neusměrnil.
00:01
Utkání začíná již za okamžik.
Nezapomeňte, že i Vy můžete obohatit náš Onlajn. Pokud vlastníte účet na Twitteru, tak můžete dění v KV Areně komentovat. Vždy napište příspěvek a otagujte ho #telh a nezapomeňte na tag z utkání: #KVAvMHK.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Sičák, Harant, Redlihs, Tomeček J., Deyl, Šmach, Dvořák – Vachovec, Kverka, Duda – Pšurný, Balán, Hruška D. – Štals, Skuhravý, Tomeček V. – Heizer, Hruška R., Gorčík – Koblasa.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Frühauf, Slovák, Mikuš, Jank, Vašíček, Plánek, Piegl – Šimánek, Mertl, Kudrna – Pospíšil, Kukumberg, Dej – Červený, Knotek, Skokan – Valcourt, Nedvídek, Beránek – Kopta.

Rozhodčí: Šindler, Souček – Gerát, Hynek..
Ještě jednou Vás vítám u dnešního onlajnového přenosu. Dnes na sebe narazí na začátku sezóny dobře se prezentující Hradec Králové, který z posledních 4 zápasů urval rovných 9 bodů. Na druhé straně se pokusí na svůj vůbec první bodový zisk v letošním ročníku navázat domácí Energie, která si své první tři body vybojovala právě v duelu proti nepřesvědčivé Spartě. Karlovy Vary sehrály poslední utkání proti pražské Spartě se skórem 4:1, Hradec dokázal zvítězit proti Pražanům 3:1, ale každý zápas je jiný a v tomto utkání budou favorité právě hosté, kteří v předešlém ročníku extraligy postoupili přímo do play-off, kde vypadli v těžké sérii s úřadujícím mistrem ze Zlína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.