SESTŘIH: 24. kolo extraligy, HC Slavia Praha - Třinec 2:6

Z mé strany je to v tuto chvíli vše, loučím se s Vámi. U hokeje na onlajny.com zase někdy na počtenou.
Máme za sebou utkání mezi Slavii a Třincem. Třinec naplno potvrdil roli favorita a slávistům nastřílel šest branek. Tuto cifru si Lubinovi svěřenci připisují do kolonky inkasovaných branek již ve třetím klání za sebou.
60:00
59:28
Vlasák hezky přihrál Veselému. U něj ale akce skončila.
59:02
Odpískán ofsajd slávistů.
58:04
V poslední dvouminutovce se zejména dohrává. Třinec se již za ničím nehoní.
57:05
56:59
Třinečtí tentokrát neprodukují žádné nebezpečné kombinace.
56:13
I přes oslabení svého týmu se dostal k pokusu o střelu Valach. Ale byl to skutečně jen pokus, který neměl žádnou přesnost.
55:20
Roth (TRI) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
54:05
Slávisté opět vypadli z tempa a pouze brání dalším třineckým pokusům.
52:20
Třinec právě vstřelil branku!
Roth vybojoval kotouč, který poslal před brankou stojícímu MARKU RŮŽIČKOVI, který svou střelu zasadil přesně do horního růžku Furchovy klece! Asistence: Vladimír Roth, Lukáš Jašek.
51:14
Linhart hledal přihrávkou Žejdla k puku se však dostal dřív Antonín Růžička.
50:36
A znovu Valach to v krátkém časovém sledu zkusil od modré. Obě střely však postrádaly přesnost.
49:48
Polanský se mohl dostat ke střele z mezikruží. Naštěstí pro slávisty mu to knot nedovolil.
49:13
Valach napřáhl od modré. Mířil však vysoko nad.
48:43
46:42
Třinečtí vyhazují. Slávisté nedokáží vymyslet kloudnou kombinaci a vyzrát na třineckou obranu.
45:43
Dravecký (TRI) je vyloučen za držení.
44:40
Slavia právě vstřelila branku!
Krásná akce v podání slávistů. MAREK TOMICA si najel za obranu, kam mu přihrál Veselý. Tomica poté tváří v tvář Hrubcovi nekompromisně zavěsil. Asistence: Jan Veselý.
44:02
Doležalovi se podařilo vystihnout Klepišovu přihrávku, následně ale nepřihrál přesně ani on.
42:48
Slávisté se snaží o ohrožení branky hostí, jejich snaha však téměř vždy skončí za modrou, kde jsou připraveni dobře bránící Třinečtí.
41:06
Klhůfek se napřáhl ke střele, při které se na něj připoutal obránce a střelu zblokoval.
41:02
40:46
Sklenářův pas před branku nikoho ze spoluhráčů nenašel.
40:01
Ve druhé třetině dokázali Slezané navýšit svůj náskok. Slávisté jsou stále častěji vylučovaní, což je sráží. Většinu branek totiž dostávají v oslabení. Uvidíme, zda Třinec ještě navýší své vedení. Třetí třetina začne přibližně v 20:03.
40:00
39:50
Slávisté naléhají na branku Třince. Valach to zkoušel z dálky a neuspěl.
39:13
Slávisté jdou po dlouhé době do početní výhody, uvidíme, zda to přetaví v úspěch.
39:03
Linhart (TRI) dostává dvě minuty za držení.
38:26
Třinečtí v podstatě po celou dobu početní výhody kombinovali v pásmu slávistů, větší ohrožení pro Furcha z toho však nebylo.
36:45
Jan Veselý (SLA) dostává menší trest za hákování.
35:23
Polanský chtěl z otočky překvapit Furcha, to se mu nepovedlo.
33:08
Růžička střílel od levého kruhu. Svoboda zasahuje!
32:18
Více ze hry mají rozhodně třinečtí, nyní bojují ve shluku těl o kotouč blízko střídačky hostí.
31:19
30:00
Třinečtí si teď pohráli se slávistickou obranou a na konci kombinace stál z úhlu střílející JAKUB KLEPIŠ, který se trefil přímo pod břevno. Asistence: Marek Trončinský.
29:17
Knot svým výhozem navíc zasáhl diváka, který byl s krvavým šrámem odveden do útrob stadionu.
29:17
A důkazem toho je další vyloučení Ronald Knot (SLA) vyhodil puk mimo hřiště a dostává dvě minuty.
28:59
Opět jsme svědky slávistického trendu poslední doby a to jsou častá vyloučení.
28:39
Barák (SLA) inkasuje dvě minuty za podražení.
28:13
Orsava se dostal ke střele z velkého úhlu a zasáhl brankovou konstrukci!
26:22
Holub se vrátil na led.
26:16
Teď však mohou být rádi, že si Orsava nedokázal zpracovat kotouč v těsné blízkosti Svobody. Kotouč mu ujel a po té se ho zmocnil Knot.
25:26
Až na předcházející šanci, slávisté se slávisté dobře brání.
24:39
Proti Hrňově střele secvakl Svoboda betony.
24:22
Holub (SLA) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
22:10
Roth si přihrál s Douderou, který vystřelil a následně dorážel jeho první pokus se Svobodovi ještě odrazil od betonů, ale na následný Klepišův pokus už byl krátký. Střelcem gólu je JAKUB ORSAVA. Asistence: Milan Doudera, Vladimír Roth.
20:56
Klhůfek (SLA) se prezentoval útočným faulem a odsedí si dvě minuty za podražení.
20:47
Sklenář se ocitl sám před Hrubcem, kde tečoval nahození od spoluhráče. Nakonec těsně minul!
20:01
Skončila první třetina utkání mezi Slavii a Třincem. V ní jsme viděli čtyři branky. Třinec si vybudoval solidní náskok, který si bude chtít udržet. Hra slávistů však také zdaleka není tragická a zápas je stále otevřený. Druhá třetina začne přibližne v 19:10.
20:00
19:26
Sklenář vyvezl kotouč z obranného pásma a nahrál dozadu Bednářovi, jeho střelu vyrazil Hrubec do ochranné sítě.
18:43
David Nosek (TRI) si jde sednout za vysokou hůl.
18:16
Rákos dostal nabídku na teč od jednoho ze spoluhráčů, kotouč však netrefil.
16:33
Roth nyní ztratil kotouč před vlastní brankou, těžit z toho mohl Vas, který se však nechopil příležitosti tak, jak by si sám představoval a kotouč skončil mimo dosah Hrubcovy branky.
15:06
Dravecký se ocitl blízko Svobody, na kterého zkoušel vyzrát blafákem. Strážce domácí svatyně se však nenechal rozhodit.
13:57
Poletín zjevně touží po založení další akce, nyní byl však obléhán Adamským a další třineckým hráčem, proto neměl šanci.
13:05
Slávisté po gólu ožili, snaží se vymyslet další akci. Nyní z bezprostřední blízkosti dotíral na Hrubce, ten se rozhodit nenechal.
11:45
Bednář nahrál na kruh MICHALU POLETÍN, který si kotouč v klidu zpracoval a tvrdou střelou překonal Hrubce. Asistence: Jaroslav Bednář, Tomáš Vlasák.
11:00
Marek Růžička (TRI) si odsedí dvě minuty za podražení.
10:29
VLADIMÍR DRAVECKÝ se rozjel proti Svobodovi a z poměrně velké vzdálenosti se forhendovou střelou nemýlil.
Je nařízeno trestné střílení za hákování Kolaříka na Vladimíra Draveckého.
09:32
Vas se za Hrubcovou klecí zmocnil kotouče, otočil se a zkoušel u tyčky překvapit třineckého gólmana. To se mu nepovedlo, Hrubec si tuto stranu uhlídal.
09:03
Vhazuje se před Hrubcem.
08:26
Barák nedokázal zpracovat Kolaříkovu přihrávku a kotouč se dostává hluboko do pásma.
07:41
Micku obral o kotouč Orsava, následně pokračoval v jízdě s pukem, až narazil na ERIKA HRŇU, který kotouč převzal a vystřelil a skrz Svobodovu vyrážečku dopravil kotouč do sítě. Asistence: Jakub Orsava, Jakub Klepiš.
06:56
Ihned po buly před Svobodou se kotouče zmocnil Knot a vyhazuje.
06:23
S Trončinského kousavým pokusem z dálky nakonec neměl Svoboda problémy.
06:06
Tím vyloučeným je Juraj Valach (SLA), který se provinil podražením.
05:56
Rozhodčí signalizuje další trest na straně slávistů.
05:13
Klepiš si narazil s Rothem, který poslal křižnou přihrávku ERIKU HRŇOVI, který z pokleku překonává bezmocného Svobodu. Asistence: Jakub Klepiš, Vladimír Roth.
04:48
Teď to od modré zkusil pro změnu Roth, jehož pokus končí za Svobodovou klecí.
04:11
Hrňův pokus od modré Svoboda bez problémů vyrazil.
03:59
Slávisté se hned na začátku oslabení osvobozují vyhozením.
03:40
Tomáš Divíšek (SLA) je vyloučen za hákování.
03:22
Vhazování po Svobodově pravici.
19:10
V rohu si pohrával s pukem Rákos, na přihrávku se mu však nikdo nenabídl.
Třinečtí rozehráli směrem ke své vrance a snaží se založit akci.
00:01
Hráči jsou na ledě, utkání za malou chvíli začne.

HC Slavia Praha: Svoboda (Furch) – Barák, Kolařík, Holub, Valach, König, Růžička, Knot – Tomica, Vlasák, Bednář – Sklenář, Divíšek, Klhůfek – Doležal, Vas, János – Micka, Poletín, Veselý.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, Trončinský, Nosek, Doudera, Matyáš, Galvas – Orsava, Rákos, Hrňa – Adamský, Polanský, Klepiš – Rufer, Žejdl, Dravecký – Matuš, Růžička, Jašek

Rozhodčí: Fraňo, Souček – Jelínek, Pešek.
Velkým lákadlem pro fanoušky bude třinecký forward Jakub Klepiš. Mistr světa z roku 2010 je odchovancem Slavie a minulý týden vrátil do české nejvyšší soutěže. Nedělní zápas proti Kometě Brno byl jeho prvním od návratu a uvedl se v něm gólem.
HC Slavia Praha
Slávisté jsou na tom před tímto zápasem jednoduše řečeno špatně. Po domácí porážce 2:6 s Mladou Boleslaví si sešívaní v neděli připsali další neúspěch, když podlehli 0:6 Hradci Králové.
HC Oceláři Třinec
Před sezónou jasný adept na titul. Toto očekávání zatím Slezané potvrzují. V minulém kole sice po porážce s Kometou ztratili pozici lídra ligy, ale i tak z nich musejí mít sešívaní velký respekt. S 48 body patří Ocelářům druhá příčka v tabulce.
Vítejte u online přenosu z utkání Tipsport extraligy mezi týmy HC Slavia Praha a HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.