SESTŘIH: 10. kolo extraligy, Litvínov - Pardubice 1:2

I když těsně, ale tři body si odvážejí Pardubice, které se tak zvedají z posledního místa v tabulce. Toto je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám krásný zbytek večera a někdy se zase budu těšit.
59:50
Domácí trefují i nadále pouze soupeře, který vyhodil. Do brány to ovšem nešlo.
59:27
Ani Litvínovu se však nedaří, hraje se po mantinelech.
58:56
I když hosté dvakrát vybojovali puk tak mimo pásmo jej vyhodit nedokázali.
58:42
Janus zůstává na střídačce. Litvínov jde do pole v šesti.
58:42
Oddechový čas pro domácí.
58:42
Zakázané uvolnění Pardubic.
58:14
Dám proti Janusovi jel Tybor. Janus jeho střelu vytěsnil svými betony.
58:00
Litvínovu už zbývají pouze 2 minuty k vyrovnání.
56:50
Ščotkovu ráznou střelu z mezikruží Janus vyrazil a k odraženému puku se dostali domácí a vyváží jej mimo obranné pásmo Litvínova.
55:30
Za Kristanem zazvonila již o několikáté tyč! Dynamo má opravdu štěstí.
55:08
Chlapíkovu střelu od modré má Kristan v lapačce.
54:13
54:06
Poulíček poslal velmi nebezpečnou střelu, která se odrazila od tyče brány domácích.
53:33
Ladislav Havlík vypálil od modré jen do betonů připraveného Januse.
52:59
Než se stačili hosté postavit v útočném pásmu, domácí opět vyhazují.
52:23
Verva vyhazuje přes všechna pásma.
52:13
Vyloučen za sekání na dvě minuty Miroslav Hořava (LIT). To Litvínovu k vyrovnání určitě nepomůže.
51:16
Štěstí na straně domácích rozhodně nestojí, protože trefují všemi střelami pouze hráče Pardubic.
50:40
Kubát jel úplně sám proti Kristanovi, který ho přečetl a do jeho střely vložil beton. Ani následná dorážka Kubáta jej nepřekvapila a i tu vyrazil.
50:13
Domácí se už delší dobu drží v útočném pásmu. Ale ne a ne skórovat.
49:59
Pavelkovu střelu sklapl Kristan mezi betony.
49:24
Tomáš Bokroš zůstal ležet na ledě po té co schytal střelu Piroše. Po chvíli s pomocí lékaře odjíždí na střídačku.
49:05
49:00
Jánský zlomil ráznou střelou za pravým kruhem hokejku.
48:15
Gula poslal rychlou a nepříjemnou střelu od modré, kterou Kristan vyrazil vyrážečkou.
Dnešní utkání sleduje 4642 diváků.
47:05
Vyloučen za podražení na dvě minuty Petr Čáslava (PCE).
46:24
Probíhá komerční přestávka.
45:55
Domácí hrají v plném počtu.
45:46
Tybor zkusil z blízka dorazit puk ale přes betony Januse se mu to nepodařilo.
45:04
Piroš vyhazuje puk do bezpečí.
44:36
Puk vyhozen mimo ledovou plochu. Vhazování po pravici Januse.
44:29
Rolínkovu střelu pokryl Janus lapačkou.
44:20
Domácí vyhazují puk za Kristana.
43:55
Vyloučen Peter Jánský (LIT) na dvě minuty za nedovolené bránění.
43:37
Domácí si nedokáží udržet puk na svých holích. Stále o něj přicházejí.
42:50
Puk vyhozen mimo ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.
42:38
Domácí uvolňují nátlak Pardubic a provážejí puk na druhou stranu.
42:19
Marcinkovu střelu z hranice levého kruhu Janus tak tak vyrazil.
41:44
Frolo trefil na modré pouze bránícího hráče hostí.
41:10
Třetina začíná v klidném tempu.
40:37
Domácí bojují o útočné pásmo, ale před obranu Dynama se jim projít nedaří.
40:01
Ve druhé třetině se domácím podařilo snížit vedení Pardubic. Ale Dynamo je u puku mnohem důraznější a mají více ze hry. Jedinou branku druhého dějství vstřelil Ondřej Havlíček a to ve 35. minutě. Uvidíme co nám přinese třetí třetina, která začne přibližně v 19:13.
40:00
39:43
Štajnoch vypálil od levého mantinelu ráznou střelu, kterou na poslední chvíli Janus vyrazil.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:49
Lukeš projel obranou hostí bez jakéhokoliv problému a z levého kruhu jeho střelu Kristan vyrazil betony.
38:43
37:43
Martynek zachytil puk na útočné modré čáře, ale do útoku s ním nejel. Šetří síly v oslabení.
37:30
Domácím se daří puk vyhodit přes všechna pásma.
36:58
Snahu o vyhození Frola zachytil Sýkora, a tak jsou domácí stále uzamčeni v obranném pásmu.
36:43
Za podražení si dvě minuty na trestné lavici odpyká domácí Miroslav Hořava.
36:25
Marcinko probojoval puk až k Janusovi.
35:45
Domácí jsou při chuti a drží se v útočném pásmu.
34:11
Litvínov právě vstřelil branku!
Domácí snižují vedení hostí na minimální rozdíl a vstřelují jejich první branku utkání. Řehořovu střelu vyrazil Kristan před sebe, kde dojížděl ONDŘEJ HAVLÍČEK, od kterého se puk odrazil až do brány hostí. Asistence: Ivan Řehoř.
34:02
Marcinko po pádu na led poslal puk rukou a z tohoto důvodu rozhodčí přerušil hru.
33:14
Velmi tvrdě se hráči dohrávají o mantinely. Přichází mnoho nepřesných přihrávek.
32:45
Sýkorova střela byla ztečovaná do ochranné sítě nad Janusem.
31:58
Útočné pásmo na chvíli obsadili domácí, ale ani jednu šanci si vybojovat nedokázali.
31:11
Sýkora vypálil od modré až si zlomil hokejku a odjel střídat.
30:54
Janus přišel o helmu a tak se hra přerušuje. Vhazovat se bude po jeho pravici.
29:15
Piroš zlomil hůl a tak domácí brání ve třech.
28:44
Několik dorážek Janus nyní vyrazil před sebe, až tu poslední Rolínka pokryl lapačkou a přerušil tak hru.
28:18
Hosté už se radovali z gólu a využití přesilové hry ihned po buly, ale rozhodčí gól neuznali z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.
28:13
Vyloučen domácí Petr Chaloupka na dvě minuty za držení protihráče.
27:35
Hořava poslal puk od pravého mantinelu, ale trefil betony Kristana.
27:08
26:41
Kubátovu střelu od modré nikdo nedokázal dorazit až do brány Pardubic.
26:32
Z mezikruží vypálil Martynek! Ale na poslední chvíli stihl Kristan sklapnout betony.
26:05
Každá střela Litvínovských trefí buď hráče Pardubic, nebo mantinel za bránou.
25:19
Domácí pokračují ve svém nátlaku a kombinují okolo brány hostí.
25:08
Vyloučen na dvě minuty Ladislav Havlík (PCE) prohřešil se hákováním.
24:16
Pardubickým se nyní vůbec nepodařily přihrávky na útočné modré čáře a tak si pro puk spěchají zpět do středního pásma.
24:05
23:23
23:17
Hosté velmi dobře napadají a nenechají domácím ani chvíli puk na holích.
22:39
Martynek si s pukem najel těsně před Kristana, ale ten mu vypíchl puk od hokejky.
22:06
Dynamo vyhazuje puk za Januse a střídají.
21:38
Pavelkova střela od modré trefila pouze brusli bránícího hráče hostí.
21:23
Za podražení se na dvě minuty posadí Lukáš Nahodil (PCE).
21:20
Zakázané uvolnění hostí. Vhazuje se po levici Kristana.
20:27
Lukeš s Hüblem spěchali ke Kristanovi, ale Lukešova přihrávka Hüblovi ujela a tak nemohl zakončit.
20:01
Oba týmy už vjíždí na led, za chvilku začne druhá část hry.
I když jsme v první části mohli vidět v celku vyrovnaný souboj, tak skóre jasně napovídá kdo je dnes šťastnějším týmem. Pardubičtí jsou důraznější a to co je nejdůležitější – své šance proměňují. To naopak domácím se nedaří. První kdo otevřel skóre byl v osmé minutě Jan Starý a necelých 10 minut na to dokázal Michal Šeda vedení hostí navýšit. Stav po dvaceti minutách je tak 0:2.
Druhá třetina začne přibližně v 18:21.
20:00
19:38
Trávníček z levého kruhu těsně minul bránu hostí.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny a domácí kombinují v útočném pásmu.
16:10
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté navyšují své vedení na dvoubrankový náskok! Dorážku MICHALA ŠEDY Janus vyrazil těsně před sebe, kde Šeda puk doťukl napodruhé až za gólmana domácích. Asistence: Tyler Redenbach, Tomáš Rolínek.
15:52
Domácí se osvobozují a vyhazují puk za bránu hostí.
15:38
Štajnochovu střelu od modré Janus vyrazil před sebe. Hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
14:50
Svoboda se napřáhl na vrcholu pravého kruhu, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
14:22
Vyloučení na straně domácích. Za podražení se posadí na dvě minuty Kamil Piroš.
12:50
Opět se vyhozením puku dopustili zakázaného uvolnění.
12:28
12:06
Komerční přestávka, jako odpočinek pro hráče.
12:00
Rolínek se napřáhl nehlídaný na levém kruhu, ale Janus pohotově puk vyrazil mimo.
11:16
11:06
Ani Chaloupkova střela od modré před Kristana neprošla.
10:49
Domácí prováží puk za vlastní bránu a střídají.
10:17
Martynkova rána od modré trefuje pouze betony Kristana.
09:57
Nahozený puk před Kristana nedokázal Jánský dorazit až za záda domácího gólmana.
09:38
Hosté ve čtyřech.
09:16
Vyloučen Jan Starý (PCE) na dvě minuty za nedovolené bránění. Domácí si tak chvíli zahrají přesilovou hru 5 na 3.
08:35
Hostím se daří po velké šanci Litvínovských vyhodit a uklidnit tak závar před vlastní bránou.
07:38
Po šarvátce u brány hostí vyloučen hostující Michal Šeda (PCE) na dvě minuty za krosček.
07:07
Ihned po návratu pátého hráče domácích na led se podařilo hostím otevřít skóre! Na pravý kruh poslal Poulíček puk na JANA STARÉHO, který bez váhání poslal puk po ledě pod betony Januse až do brány. Asistence: Patrik Poulíček, Tomáš Marcinko.
07:04
06:50
Po dalším vyhození oba týmy střídají.
06:10
Zatím se přesilovka hostím nedaří, domácí puk neustále posílají mimo obranné pásmo.
05:40
Souboj o puk u mantinelu po pravici Januse vyhráli domácí a opět puk vyhazují přes celé hřiště.
05:16
Domácí ihned po vhazování posílají puk až za bránu soupeře.
05:04
Vyloučen Petr Chaloupka (LIT) na dvě minuty za hákování. První přesilovka pro hosty začíná.
05:04
Ofsajd hostí.
04:20
Útočnou akci hostí zastavili ve středním pásmu obránci Litvínova, kteří puk provážejí zpět do pásma Pardubic.
03:37
Lukešovi na pravém kruhu nesedl puk a tak střela nebyl pro Kristana vůbec nebezpečná.
03:10
Pardubičtí drží puk za vlastní bránou a čekají na vystřídání celé pětky.
02:20
Domácí krouží okolo hostující brány a kombinují, Hořava zkusil zákeřnou střelu zpoza brány, ale Kristan byl připravený.
01:25
Nahodil vystřelil z hranice levého kruhu, ale Janus má připravené betony.
00:44
První se do útoku vydali domácí, ale nakonec se dopouští zakázaného uvolnění.
00:01

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Frolo, Pavlík, Pavelka, Gula – Lukeš, Hübl "A", Martynek – Trávníček "C", Hanzl, Jánský – Hořava, Piroš "A", Jurčík – Chlapík, Havlíček, Řehoř.

HC Dynamo Pardubice: Kristan (Maxwell) – Čáslava, Gregorc, Havlík L., Štajnoch, Ščotka, Bokroš, Zdráhal, Šeda – Rolínek, Redenbach, Sýkora – Tybor, Nahodil, Svoboda – Starý, Marcinko, Poulíček – Kolář, Tomáš, Havlík A..

Rozhodčí: Svoboda, Pešina – Frodl, Hynek.

HC Dynamo Pardubice
Hostující tým vyhrál z osmi odehraných zápasů pouze dva a to proti Třinci a Karlovým Varům. Už jen to, že jsou poslední v tabulce, je pro ně obrovská výzva vyloupit Litvínov a odvést si důležité body. Bodově je na tom Dynamo stejně jako Karlovy Vary a na dvanáctý Zlín ztrácí pouze jeden bod. Každý bod je tak velmi cenný a může tým posunout nejen o jednu příčku vzhůru. V posledním zápase proti Liberci padli Pardubičtí na vlastním ledě 1:4, i když byl souboj až do 48. minuty na skóre vyrovnaný. Na dnešního soupeře ztrácí Pardubice pouze dva body, tudíž při výhře po základní hrací době se v tabulce posunou nad něj.

Statistiky před 10 kolem:

Postavení v tabulce: 14.
Bodů: 6 b.
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Marcinko – 4 body (1+3)
Nejtrestanější hráč: Petr Sýkora 38 TM
Úspěšnost brankářů: Robert Kristan (90,70%) a Brandon Maxwell (89,61%)
Góly v přesilovkách: 6 (14,63%)
HC VERVA Litvínov
V minulém zápase se představili na ledě nedalekého Chomutova, kde i přes to, že neodehráli špatné utkání, nevybojovali ani jeden bod. Hlavní příčinou bylo to, že se nikomu za celých 60 minut nepodařilo překonat Strmeně v bráně Pirátů. Domácímu Chomutovu tak k výhře tří bodů stačil jediný gól. Litvínov si vybojoval postup v Lize mistrů do osmi-finále a udělá vše pro to, aby si doma udržel všechny tři body ze dnešního zápasu Tipsport extraligy.

Statistiky před 10. kolem:

Postavení v tabulce: 11.
Bodů: 8 b.
Nejproduktivnější hráč: Viktor Hübl – 10 bodů (9+1)
Nejtrestanější hráč: Ondřej Jurčík 25 TM
Úspěšnost brankářů: Jaroslav Janus – 90.51%
Góly v přesilovkách: 10 (20.28%)
Dobrý podvečer všem fanouškům ledního hokeje. Dnešní desáté kolo Tipsport extraligy přinese mimo jiné i zápas mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Dynamo Pardubice. Dnes uvidíme již 226. mistrovský zápas mezi těmito dvěma týmy. V 17:30 bude vhozeno úvodní buly a vy máte možnost zde sledovat textový přenos z tohoto zápasu. Celým zápasem vás bude provázet a příjemnou zábavu vám přeje Barbora Wolfová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.