28. října 2017 • 19:55

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Jablonec 4:1. Při výhře zazářil hattrickem Kerbr

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Liberce zvítězili v podještědském derby nad Jabloncem 4:1. Slovan vyrovnal svou nejvýraznější výhru nad sousedním rivalem v samostatné lize a teprve podruhé v nejvyšší soutěži mu dal čtyři branky v jednom utkání. Skóre duelu 12. kola otevřel po 41 sekundách hostující Stanislav Tecl, ale v závěru první půle otočil stav dvěma góly Milan Kerbr. Po změně stran přidal třetí trefu Slovanu Matěj Hybš a následně Kerbr zkompletoval svůj první hattrick v lize.

Liberec vyhrál potřetí za sebou a v neúplné tabulce se posunul na třetí místo. Naopak Jablonec utrpěl druhou porážku za sebou, venku nebodoval poprvé po osmi ligových zápasech a zůstal na šesté pozici.

Jablonec, který v lize dosud vyhrál v Liberci jen jednou, prožil snový vstup do zápasu. Pernica vrátil balon po rohu před branku, kam si naběhl nehlídaný Tecl a po 41 sekundách nadvakrát překonal domácího brankáře Koláře. Hostující útočník vstřelil svůj sedmý gól v ligové sezoně.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Jablonec 4:1. Při výhře zazářil hattrickem obránce Kerbr

V devatenácté minutě mohl Liberec srovnat. Bosančič však trefil jen brankáře Bártu a Kerbr následně napálil tyč. Na opačné straně z protiútoku přehodil Tecl domácího gólmana a balon spadl na břevno.

V 37. minutě už Slovan vyrovnal. Kerbrovu přihrávku ve vápně zastavil Jankovič rukou a domácí hráč, který penaltu vybojoval, ji sám proměnil. Z pokutového kopu se prosadil i v minulém utkání před vlastními diváky proti Dukle.

Kerbr hrál velký zápas a v poslední minutě první půle otočil stav, když se trefil na zadní tyči po Coufalově centru. Stejně jako proti Dukle tak vstřelil dvě branky.

Do druhé půle vstoupil Jablonec velkým náporem. Považancovu střelu ale skvěle vytáhl gólman Kolář, který si poradil i s Kubistovým zakončením, a mezitím se hosté marně dožadovali penalty za údajnou ruku.

Liberec přežil jablonecký nápor a po hodině hry udeřil potřetí. Bosančičovu ránu vytáhl Bárta jen na břevno a Hybš zblízka doklepl do sítě. Dal svůj třetí soutěžní gól po příchodu do Slovanu.

Slovan se uklidnil a v 67. minutě zvýšil na 4:1. Akce vymyslel opět agilní Bosančič, po jehož přihrávce se přízemní střelou k zadní tyči prosadil Kerbr a mohl slavit hattrick. Na druhé straně vychytal Kubistu Kolář a domácí Coufal v závěru pálil mimo.

Domácí: 36. Kerbr, 45. Kerbr, 61. Hybš, 67. Kerbr

Hosté: 1. Tecl

Domácí: O. Kolář – Coufal (C), Kúdela, Kulhánek, Karafiát, Kerbr (87. Voltr) – Ševčík, Bosančić (71. Folprecht), Breite, Hybš – Graiciar (55. Pulkrab).

Hosté: Bárta – Janković, Pernica, Hübschman (C), Zelený – V. Kubista – Tecl, Považanec (78. Jaroslav Diviš), Trávník, Jovović – Doležal (64. Mihálik).

Liberec - Jablonec: Kerbr má hattrick! Prostřelil Bártu a Liberec vede 4:1

Liberec - Jablonec: Bosančič trefil levačkou břevno, Hybš dorazil do brány – 3:1 pro Liberec

Liberec - Jablonec: Kubista byl v obrovské šanci, ale Koláře neprostřelil

Liberec - Jablonec: Jablonečtí chtěli penaltu, Hrubeš Graiciarovu ruku neodpískal

Liberec - Jablonec: Kolář skvělým zákrokem vytáhl Považancovu ránu

Liberec - Jablonec: Kerbr je k nezastavení – propálil Bártu a Liberec vede 2:1

Liberec - Jablonec: Bosančič vypálil z velké dálky, Bárta zase s jistotou chytil

Liberec - Jablonec: Kerbr trefil Jankovičovu ruku a sám proměnil penaltu – 1:1

Liberec - Jablonec: Bosančičova dělovka letěla doprostřed, Bárta míč ukryl pod sebou

Liberec - Jablonec: Kolář podběhl roh, Pernica hlavičkoval nepřesně

Liberec - Jablonec: Tecl přeloboval Koláře, míč se odrazil od břevna

Liberec - Jablonec: Bárta vychytal Bosančiče, Kerbr dorážkou trefil tyč

Liberec - Jablonec: Bosančič po pěkné kombinaci vystřelil jen slabě mimo

Liberec - Jablonec: Hosté měli namále, po rohu proskákal míč těsně vedle jejich brány

Liberec - Jablonec: Tecl dotlačil po rohu míč do brány a Jablonec vede 1:0

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38