SESTŘIH: Olomouc – Dukla 1:0. Rozhodl Jemelka, Pražané jsou dál poslední

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Čekal je nelehký úkol, ale zvládli ho. Fotbalisté Olomouce porazili v utkání devátého kola FORTUNA:LIGY pražskou Duklu 1:0, když o jejich vítězství rozhodl v prvním poločase stoper Václav Jemelka. Sigma po šesti porážkách v řadě vyhrála podruhé v sezoně a poskočila na čtrnáctou příčku, Dukla dál zůstává poslední.

Úvod zápasu patřil domácím, ale povedenou kombinaci zakončil nepovedenou střelou Zahradníček. Olomouc se ujala vedení ve 33. minutě, kdy se po rohovém kopu dorážkou prosadil Jemelka. Olomouc navíc mohla jít do kabin s vyšším vedením, jenže Sladkého rána skončila na břevně a Houska z blízka z úhlu trefil tyč.

Dukla, která v minulém kole po vítězství nad Libercem poprvé v sezoně bodovala, byla v první půli většinu času pod tlakem, Ale i Pražané mohli skórovat, avšak Holenda po rohu mířil těsně vedle, zatímco Doumbiovu ránu zlikvidoval olomoucký brankář Buchta.

SESTŘIH: Olomouc - Dukla 1:0. Sigma zvládla duel o přežití

Hosté do druhého poločasu nasadili Brandnera místo Doumbii, ale Olomouc byla stále nebezpečnější. Už v 48. minutě střílel těsně vedle Sladký. Chvíli na to dostal míč za obranu Plšek, ale byl tísněn obráncem, takže s jeho slabým pokusem si gólman Rada poradil.

Dukla mohla vyrovnat po hodině hry. Brandner ve vápně sklepnul míč k Holendovi, který v dobré pozici mířil trestuhodně nad. V 65. minutě byli Pražané znovu blízko ke vstřelení branky a opět to byl Holenda. Buchta však včas vyběhl a útočníka Dukly odzbrojil.

Zbývající průběh zápasu už další šance nenabídl a Olomouc si tak připsala druhé vítězství v sezoně. Dukla prohrála osmý z dosavadních devíti zápasů v ligové sezoně a zůstává poslední.

Domácí: 33. Jemelka

Hosté:

Domácí: M. Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček, Houska, Falta (71. Texl), Hála (84. Yunis) – Plšek (88. Polom).

Hosté: F. Rada – Milošević (C), Raspopovič, Ďurica, Chlumecký – Bezpalec – Bilovský (82. Douděra), Doumbia (46. Brandner), Daniel Tetour, Djuranović (66. Schranz) – Holenda.

Domácí: Reichl, Surzyn, Yunis, Zmrzlý, Polom, Matoušek, Texl

Hosté: Hanousek, Brandner, Ostojić, Souček, Douděra, Schranz, Hruška

Domácí: Houska, Vepřek

Hosté: Bezpalec, Chlumecký, Daniel Tetour

Orel – Pospíšil, Arnošt

Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 566 míst)

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905