Mladá Boleslav - Jablonec. Fortuna liga ONLINE, 4. kolo sledujte ŽIVĚ | iSport.cz
21. září 2020 • 20:00

SESTŘIH: Boleslav - Jablonec 2:0. První výhra, pálili Zahustel s Maškem

Autor: iSport.cz
2
Sakkariová po postupu do semifinále: Chci projít do světové TOP 10
KARLOS SHOW: Baník, pi*o! Ruda z Ostravy bavil s Kadlecem a Matějovským

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v dohrávce 4. kola FORTUNA:LIGY Jablonec 2:0. Domácí se poprvé v letošní sezoně radují z vítězství a odlepili se z posledního místa ligové tabulky. Severočeši naopak poprvé v sezoně prohráli. První branku zápasu vstřelil ve 30. minutě Ondřej Zahustel po přihrávce dalšího "hosta" ze Sparty Václava Drchala. Ve druhém poločase povedenou hlavičkou definitivně potvrdil výhru Dominik Mašek.

Utkání začalo se šestiminutovým zpožděním, jelikož rozhodčí přišli na trávník v černém stejně jako hostující hráči, a proto se museli převléknout do modré.

Zpočátku hrozili hosté. Schranz přihrál před branku, jenže Haitl, který v nejvyšší soutěži premiérově nastoupil v základní sestavě, na jeho střelu ve skluzu nedosáhl. Ve 20. minutě Zahustel hlavičkou namazal do úniku Haitlovi, ale vyběhnuvší gólman Mikulec ho vychytal.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Jablonec 2:0. První výhra Středočechů, trefili se Zahustel s Maškem

Středočeši se ujali vedení po půl hodině hry z první šance, když zafungovala spolupráce dvou hráčů hostujících ze Sparty. Drchal přistrčil míč Zahustelovi, který zamířil přesně k tyči.

Srovnat mohl Čvančara, ale z vápna minul. V nastavení první půle zkusil štěstí z dálky Haitl, Mikulec však jeho střelu pokryl.

Po poločase vytáhl jablonecký brankář Vlastimil Hrubý ránu domácího kapitána Budínského zpoza šestnáctky na tyč. Středočeši diktovali tempo hry, ale Túlio vypálil nad a Maškovu přízemní střelu vytlačil Hrubý na roh.

Pojistku přidali v 86. minutě, kdy Škoda nacentroval do vápna, Mašek v souboji přeskočil Martince a hlavičkou k tyči stanovil finální výsledek.

Mladá Boleslav zvítězila v lize po pěti porážkách, po stejné době udržela v nejvyšší soutěži i nulu a na poslední místo poslala nováčka Brno. Severočeši nenavázali na předchozí dvě ligové výhry nad Mladou Boleslaví a venku v lize nevyhráli pošesté za sebou. Z toho si připsali pět porážek bez vstřeleného gólu.

Domácí: 30. Zahustel, 86. Mašek

Hosté:

Domácí: Mikulec – Jakub Klíma, Tatajev, Křapka – Zahustel, Túlio, Budínský (C) (90+3. Gabriel), Mazáň – Mašek (89. Douděra), Fulnek – Drchal (59. Michal Škoda).

Hosté: V. Hrubý – Libor Holík, Martinec, V. Kubista (27. Jeřábek), Podaný – Haitl (71. Pleštil), Hübschman (C) (82. Jovović), Považanec, Zelený – Schranz (71. Doležal), Čvančara.

Důležité momenty zápasu

Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0

Mladá Boleslav - Jablonec: Mašek tlačil míč na zadní tyč přes Holíka, Hrubý podržel hosty

Mladá Boleslav - Jablonec: Jedovka Marca Túlia skončila kousek nad břevnem

Mladá Boleslav - Jablonec: Hrubý vytlačil Budínského střelu na tyč
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Mladá Boleslav - Jablonec: Haitl střelou levačkou protáhl Mikulce

Mladá Boleslav - Jablonec: Po centru Tulia málem hlavičkoval z výborné pozice Fulnek

Mladá Boleslav - Jablonec: Čvančara přetlačil Tatajeva a následně jen těsně minul tyč

Mladá Boleslav - Jablonec: Fulnek pálil k zadní tyči. Také ale mohl Drchalovi posunout míč do prázdné

Mladá Boleslav - Jablonec: Drchal vyhrál souboj pro Zahustela, ten střelou na zadní tyč skóroval, 1:0

Mladá Boleslav - Jablonec: Minelu Zahustela nepotrestal v samostatném úniku Haitl!

Mladá Boleslav - Jablonec: Schranz hledal přihrávkou do vápna Haitla, ten na míč nedosáhl

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava