Limberskému ujely nervy! Hodil míč po soupeři a vlétl do Petržely

Autor: jon
34
Birmančevič: Nejlepší hráč ligy. Ukazuje cestu pro velké transfery do Česka
Speciální Sport Magazín před MS v hokeji: program, soupisky i rozhovor s Rulíkem

Prohra 0:4 po absolutně mizerném výkonu. Fotbalisté Viktorie Plzeň si na Slovácku ani neškrtli, čímž narostla frustrace hostujících hráčů. Červenou kartu měl v závěru dostat David Limberský. Když dostala Viktoria čtvrtou branku, vzteky hodil míč po domácím obránci Patrikovi Šimkovi. Ještě v prvním poločase západočeská osmička tvrdě srazila u střídaček svého kamaráda Milana Petrželu.

Hrůzný zápas se Plzni začal bortit už v jedenácté minutě, kdy se po Petrželově voleji prosadil z dorážky pozorný Kalabiška. Slovácko svého soupeře zadupalo do země, vyhrávalo většinu soubojů a plzeňského favorita jasně přehrávalo.

Obrovské zklamání a frustrace na hostujících kopačkách během zápasu narůstala. Vrcholem byl zásah Davida Limberského, který po čtvrté brance v plzeňské síti neudržel nervy. Vzal míč, vzteky s ním mrskl a trefil záda domácího Patrika Šimka, který předtím vítězoslavně dokopl míč do branky Viktorie.

Rozhodčí Ondřej Ginzel nesportovní chování Limberského přešel, nejzkušenější hráč na trávníku si ale koledoval o jasné vyloučení. Nicméně z celého incidentu vyšel bez potrestání.

Slovácko - Plzeň: Tvrdý střet bývalých tahounů! Limberský naložil Petrželovi od cesty

Limberský si zahrával už v prvním poločase. Na levé straně svedl řadu tvrdých soubojů s Milanem Petrželou. S velkým parťákem a kamarádem, se kterým zvládl v plzeňském dresu spousty vítězných bitev. Po Petrželově přestupu na Slovácka se z dvou parťáků stali na hřišti nekompromisní soupeři, kteří navíc hráli na trávníku na sebe.

Limberský za stavu 0:1 z pohledu Plzně Petrželu tvrdě dohrál u střídaček, když se pohyblivý záložník zbavil Kayamby. Petržela rychle odevzdal balon, nicméně Limberský přiběhl a svého někdejšího parťáka srazil nevybíravě na zem. Také tento zákrok rozhodčí nepotrestali ani žlutou kartou.

„Zasmáli jsme se, že mě jednou vyhodil až na střídačku,“ vyprávěl po utkání Petržela. „Souboje byly v pohodě. Žádné tvrdé nebo zákeřné. Jsme rádi, že jsme si proti sobě zahráli. Popřáli jsme si hodně štěstí do dalších zápasů a zdravíčko,“ dodal zkušený záložník.

Petržela byl nejlepší: Chtěl jsem Plzni ukázat, že na ligu mám

Plzeňský kapitán Brabec: Překvapili jsme sami sebe. Byli jsme špatní

Plzeňský Guľa po debaklu: Nedůrazné, nedostatečné. Ani střídání nepomohlo

Domácí: 11. Kalabiška, 50. S. Hofmann, 80. L. Sadílek, 90. Kubala

Hosté:

Domácí: Nemrava – Kalabiška, S. Hofmann, V. Daníček (C), Šimko – M. Petržela (79. Tomič), Havlík, L. Sadílek, Navrátil (79. Srubek) – Kohút (70. Kubala) – Jurečka (67. Kliment).

Hosté: A. Hruška – M. Havel, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (64. Káčer) – Kayamba (35. Ondrášek), Beauguel (64. Mihálik), Ba Loua (88. Alvir).

Slovácko - Plzeň: Limberského pumelici skvěle zlikvidoval Nemrava

Slovácko - Plzeň: Havel surovým loktem sestřelil Navrátila a po druhé ŽK je vyloučen!

Slovácko - Plzeň: Krásná kombinace domácích, Hofmann dorazil míč do sítě! 2:0

Slovácko - Plzeň: Sadílek se prosadil přes Mihálika a pojišťuje vedení! 3:0

34

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.