SESTŘIH: Budějovice – Boleslav 1:3. Drama v nastavení, rozhodl Šimek

Autor: iSport.cz
2
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 22. kole první ligy zvítězili v Českých Budějovicích 3:1. Hosté vedli po gólu Dominika Maška z úvodního poločasu, v 84. minutě srovnal Patrik Brandner. V nastaveném čase však Středočechům zajistily tři body branky Davidů Šimka a Douděry. Jihočeši ve druhém poločase za stavu 0:1 neproměnili penaltu. Mladá Boleslav v nejvyšší soutěži vyhrála podruhé za sebou a je patnáctá, České Budějovice prodloužily sérii bez výhry na čtyři kola a zůstaly na desátém místě neúplné tabulky.

Hosté vstoupili do duelu aktivně. Už po pár minutách se vrhl po míči Mašek a v pádu hlavou těsně minul. Stejný hráč potom otevřel skóre. V 18. minutě se odhodlal ke střele z velké vzdálenosti Takács, jeho pokus zblokoval mladoboleslavský útočník Škoda, od něhož se míč odrazil k Maškovi a ten prostřelil brankáře Drobného.

Jihočeši potom zpřesnili hru a v závěru prvního poločasu se dostali i do nadějných situací. Nejprve Talověrov hlavičkoval nepřesně a pak po centru ze strany Brandner nezasáhl ideálně míč.

SESTŘIH: České Budějovice - Mladá Boleslav 1:3. Rozhodnutí přineslo až nastavení

V úvodu druhé části se po souboji s Mészárosem zranil brankář hostů Diviš. V 53. minutě musel střídal a jeho náhradník Šeda následně svůj tým výrazně podržel. Po faulu Šimka na Králika nařídil rozhodčí Machálek po zhlédnutí videozáznamu pokutový kop. Spolehlivý budějovický exekutor Čolič už v sezoně proměnil pět penalt, tentokrát však neumístil střelu ideálně a Šeda míč vyrazil.

Domácí ve zbytku utkání měli optickou převahu, ale výraznější šanci si dlouho nedokázali vypracovat. Až v 84. minutě po standardní situace dostal míč do branky Brandner. Jenže v páté minutě nastavení se nejprve po standardní situaci a Škodově přihrávce zblízka prosadil Šimek a za tři minuty, když Jihočechům pomáhal v útoku i brankář Drobný, přidal třetí gól hostů do prázdné branky další obránce Douděra. Boleslav v lize s Budějovicemi neprohrála počtvrté za sebou.

Domácí: 85. Brandner

Hosté: 18. Mašek, 90+5. D. Šimek, 90+7. Douděra

Domácí: Drobný – Čolić, Králik (C), Talovierov, Skovajsa – Havelka, Javorek – Mészáros (76. Ekpai), Alvir (76. Vais), Mršić – Brandner.

Hosté: Jakub Diviš (53. Šeda) – Douděra, Takács, D. Šimek, Preisler – Matějovský (C) (74. Jirásek), Dancák – Malínský (87. Fulnek), Mašek (74. Skalák), Zmrhal – Michal Škoda.

Klíčové momenty zápasu:

České Budějovice - Mladá Boleslav: Drobný šel na roh, do prázdné brány ale unikl Douděra, 1:3

České Budějovice - Mladá Boleslav: Šok pro domácí, Šimek vrací Boleslavi vedení, 1:2

České Budějovice - Mladá Boleslav: Brandner zblízka vyrovnal na 1:1

České Budějovice - Mladá Boleslav: Šimek stáhl Králika, penaltu potvrdil VAR
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Mladá Boleslav: Čolič selhal, střídající gólman Šeda penaltu vyrazil

České Budějovice - Mladá Boleslav: Diviš si pochroumal kotník a musel vystřídat

České Budějovice - Mladá Boleslav: Mészároš šikovně dloubl míč před padajícím Divišem

České Budějovice - Mladá Boleslav: Svižný brejk hostí uhasil Talovierov

České Budějovice - Mladá Boleslav: Talovierov hlavičkoval nedůrazně, Diviš neměl problémy

České Budějovice - Mladá Boleslav: Mašek vyplaval sám ve vápně a zblízka překonal Drobného, 0:1

České Budějovice - Mladá Boleslav: Přízemní ránu Meszároše pohlídal Diviš

České Budějovice - Mladá Boleslav: Malínský obral Alvira, potom pálil o metr vedle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.