SESTŘIH: Opava - Pardubice 1:0. Gól Smoly, červená i dvě zranění

Autor: iSport.cz
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Opavy ve 23. kole první ligy porazili Pardubice 1:0. Zápas rozhodl v šesté minutě nastavení úvodního dějství z penalty Tomáš Smola poté, co byl vyloučen hostující Cadu. Slezané si připsali teprve třetí vítězství v ligové sezoně, doma vyhráli poprvé na jaře a v neúplné tabulce se bodově dotáhli na šestnácté Brno. Pardubický nováček nejvyšší soutěže podruhé za sebou prohrál.

Domácí: 45+6. Smola

Hosté:

Domácí: Digaňa – Didiba, Kulhánek, Žídek (C) (46. Březina) – Harazim (70. Mondek), Nešický, Jan Řezníček (80. Hellebrand), Tiéhi, Helešic – Smola (70. Dedič), Čvančara (85. Rataj).

Hosté: Boháč (29. Letáček) – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Tischler, Hlavatý, Jeřábek (C) (61. Huf), Solil (84. Pfeifer), Ewerton (46. Prosek) – P. Černý (46. D. Kostka).

Domácí: Fendrich, Hellebrand, Rataj, Mondek, Kania, Dedič, Březina

Hosté: Letáček, Prosek, Sláma, Pfeifer, Šejvl, Huf, Kostka

Domácí: Žídek, Nešický, Hellebrand

Hosté: Cadu (č), T. Čelůstka

Zelinka – Dresler, Dohnálek

Stadion v Městských sadech, Opava

Východočeši, kteří v minulém kole nehráli zápas se Slováckem kvůli koronaviru v týmu z Uherského Hradiště, přitom začali lépe a v úvodu měli šance. V 11. minutě se Ewerton uvolnil na pravé straně, navedl si míč na střed a přízemní střelou těsně minul. Vzápětí chyboval opavský Kulhánek, do zakončení se dostal Solil, jeho ránu z ostrého úhlu ale zlikvidoval domácí gólman Digaňa.

Na opačné straně se v 26. minutě po dlouhém nákopu protlačil do samostatného úniku Čvančara, obloučkem však brankáře Boháč nepřekonal. Hostující gólman se při zákroku zranil a musel přepustit místo mezi tyčemi Letáčkovi, jenž nastoupil do své ligové premiéry.

SESTŘIH: Opava - Pardubice 1:0. Slezanům trefil výhru Smola z penalty

V nastavení první půle se domácí dočkali vedení. Cadu trefil ve vápně opavského Žídka kopačkou do obličeje, rozhodčí Zelinka mu udělil červenou kartu a odpískal penaltu.

Pokutový kop proměnil Smola, byť Letáček vystihl směr přízemní střely. Domácí útočník dal premiérový gól po zimním návratu do Opavy a Slezané doma na jaře poprvé skórovali.

Žídek utrpěl krvavé zranění a musel v poločase střídat. Hosté po změně stran hrozili i v početní nevýhodě, po zajímavém centru jen těsně nedosáhl na balon Kostka.

Slezané mohli přidat pojistku poté, co se Řezníček v 66. minutě objevil sám před Letáčkem, ale nadějná akce domácích skončila jen rohem. Opavští už těsný náskok uhájili a oživili šance na záchranu. SFC Opava Vše o klubu ZDE FK Pardubice Vše o klubu ZDE

Opava - Pardubice: Smola proměnil penaltu, 1:0

Opava - Pardubice: Cadu zmasakroval Žídka, za “vraždu” přišla červená a penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.