SESTŘIH: Opava - Slovácko 1:2. Obrat hostů, hlavou rozhodl Sadílek

Autor: iSport.cz
1
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté Opavy ve 25. kole první ligy prohráli se Slováckem 1:2. Domácí sice poslal do vedení v 63. minutě Lukáš Kania, ale za 10 minut srovnal Jan Kliment a v 88. minutě otočil stav Lukáš Sadílek. Celek z Uherské Hradiště vyhrál popáté z posledních šesti kol a v neúplné tabulce poskočil na třetí místo. Navíc má dvě utkání k dobru. Opava podruhé za sebou prohrála a zůstala na předposlední příčce.

Domácí: 63. Kania

Hosté: 73. Kliment, 88. L. Sadílek

Domácí: Digaňa – Harazim (46. Helešic), Schaffartzik, Žídek (C), Hrabina – Tiéhi, Večerka (89. Hnaníček) – Nešický – Lukáš Holík (74. Mondek), Smola, Kania.

Hosté: Nemrava – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Kalabiška – V. Daníček (C) – M. Petržela (81. Jakub Rezek), Jurečka (90+3. Melekescev), Kubala (62. Kohút), L. Sadílek – Kliment (90+3. Šimko).

Domácí: Fendrich, Řezníček, Gorčica, Hnaníček, Mondek, Dedič, Helešic

Hosté: Srubek, Melekescev, Kohút, Divíšek, Šimko, Rezek, Bajza

Domácí: Harazim

Hosté: V. Daníček, Reinberk

Lerch – Caletka, Mojžíš

Stadion v Městských sadech, Opava

Slezané na soupeře vyrukovali s pozměněným rozestavením, oproti předchozím zápasům hráli klasicky na čtyři obránce. Domácí hned v úvodu zaspali při úniku hostujícího Sadílka, který ve třetí minutě postupoval sám na brankáře Digaňu, jenže střelu z hranice vápna poslal vedle.

Sadílek se v 21. minutě připomněl znovu, tentokrát po jeho centru vystřelil bez přípravy Petržela, jenže ani on opavskou bránu netrefil. Na opačné straně vzápětí Holík chytrou přihrávkou vysunul Tiéhiho, ten ovšem ranou z ostrého úhlu napálil balon jen do boční sítě.

Hosté měli v první půli i další šance. Jurečku ovšem ve 24. minutě skvěle vychytal Digaňa a Daníček ani Kubala z dobrých střeleckých pozic nemířili přesně.

V 57. minutě gólman Digaňa vyběhl mimo šestnáctku pro míč, ten se ovšem překvapivě zastavil. Napadající Jurečka měl před sebou poloprázdnou bránu, trefil ale jen tyč.

Ze šest minut se dočkala Opava. Holík centrem na zadní tyči našel Kaniu, jenž hlavičkou vstřelil svůj první ligový gól v kariéře. Vedení ale Slezanům nevydrželo dlouho. Po 10 minutách zůstal ve vápně volný Kliment a zblízka napálil míč pod břevno.

V závěru hosté otočili stav. Reinberk v 88. minutě nacentroval a Sadílek hlavičkou s přispěním tyče překonal Digaňu. Opava již na inkasovaný gól zaregovat nedokázala.

Klíčové momenty utkání

Opava - Slovácko: Hosté otočili stav utkání! Hlavička Sadílka zapadla nechytatelně k tyči, 1:2

Opava - Slovácko: Vyrovnáno! Centr Kohúta propadl až ke Klimentovi, který jej napálil do šibenice! 1:1

Opava - Slovácko: Slezané využili rychlý protiútok, centr Holíka poslal do brány Kania! 0:1

Opava - Slovácko: Digaňa vyběhl proti Jurečkovi, ten trefil tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Opava - Slovácko: Střela Klimenta levačkou se mezi tři tyče nevešla

Opava - Slovácko: Digaňa skvělým zákrokem zlikvidoval střelu Jurečky!

Opava - Slovácko: Střela Milana Petržely prosvištěla jen těsně vedle tyče!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.