SESTŘIH: Příbram - Olomouc 0:2. Rozhodl vlastní gól Zorvana a trefa Housky

1
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté Příbrami prohráli v 26. kole první ligy s Olomoucí 0:2. Sigma rozhodla až v posledních 20 minutách po vlastní brance Filipa Zorvana a gólu Davida Housky. Středočeský celek ani ve třetím ligovém utkání pod trenérem Jozefem Valachovičem nezvítězil, na tři body čeká už 15 kol a v tabulce zůstal poslední. Sigma po dvou zápasech skórovala a podruhé za sebou v nejvyšší soutěži vyhrála venku.

Opatrný úvod ukončila akce z 15. minuty, kdy se chybný výlet domácího gólmana Šimana mimo pokutové území pokusil potrestat lobem z 20 metrů Chytil, jenže dobíhající Kingue stačil míč ještě před prázdnou brankou odkopnout do bezpečí. Nastartoval tím ofenzivu Hanáků, ta však nevyústila ve vedení ani po Benešově přesné hlavičce k tyči, při které Šiman napravil předchozí minelu.

Domácí se dostali k šanci ve 20. minutě, ale Treglerova hlavička nad břevno jen podtrhla ofenzivní nemohoucnost Příbrami. Hosté byli aktivnější. Další možnost měli pět minut před poločasem, ale ránu Zmrzlého z přímého kopu zmařil dalším výborným zákrokem Šiman.

Také po přestávce byl příbramský gólman dlouho klíčovým mužem svého týmu a v 54. minutě vytlačil na roh šikovnou hlavičku Yunise pod břevno.

Příbram se po pauze přece jen snažila častěji probít před branku soupeře. Po hodině hry Nový ranou z ostrého úhlu hodně vystrašil gólmana Mandouse, tvrdá rána Rezka z přímého kopu pak mířila mimo.

Zdálo se, že zápas spěje k bezbrankové remíze, ale v 74. minutě Hanáci otevřeli skóre. Z pravé strany šestnáctky vypálil Sladký a i když domácí Zorvan ještě dokázal na míč putující do branky dosáhnout, jeho teč gólu nezabránila.

Definitivní rozhodnutí přišlo osm minut před koncem, kdy se trefil Houska po přihrávce Gonzáleze. Olomouc v lize zvítězila v Příbrami poprvé po pěti zápasech a částečně napravila předchozí dva domácí duely, v nichž neskórovala.

Domácí:

Hosté: 74. Zorvan (vl.), 82. Houska

Domácí: Šiman – Nový, Kvída, O. Kingue, Cmiljanović (77. Mezera) – Tregler – T. Pilík (78. Lubega), Zorvan, Jan Rezek (C) (89. Obdržal), Lalkovič (21. Antwi) – Voltr.

Hosté: Mandous – Látal, R. Hubník (C) (33. Poulolo), Beneš, Zmrzlý – Sladký, Houska, Breite, P. González (87. Mihalík) – Chytil (83. Štěrba) – Yunis.

Domácí: Kočí, Obdržal, Vávra, Mezera, Soldát, Lubega, Antwi

Hosté: Macík, Šíp, Zifčák, Štěrba, Poulolo, Slaměna, Mihalík

Domácí: O. Kingue

Hosté: Zmrzlý, Poulolo

Proske – Kotík, Matoušek

Na Litavce, Příbram

Příbram - Olomouc: Parádní přihrávka Pabla Gonzáleze našla volného Housku, který mířil přesně, 0:2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.