SESTŘIH: Boleslav - Karviná 1:0. Rozhodl Douděra, Ewerton nedal penaltu

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 24. kole první ligy doma nad Karvinou 1:0. Zápas rozhodl v 21. minutě David Douděra, jeho spoluhráč Ewerton v 82. minutě neproměnil opakovanou penaltu. Středočeský celek zvítězil po čtyřech kolech a ve druhém utkání pod novým trenérem Pavlem Hoftychem poprvé bodoval. V tabulce se Boleslav posunula na šestou příčku. Karviná v lize počtvrté za sebou nevyhrála, potvrdila pozici nejhoršího venkovního týmu a z posledního místa ztrácí na patnácté Pardubice už 10 bodů.

Mladoboleslavští měli od úvodu znatelnou převahu a chvílemi nepouštěli hosty ani za polovinu hřiště. V šesté minutě se ve vápně odrazil míč k Hlavatému, který ale sám před Bajzou neuspěl a pouze trefil karvinského gólmana.

Ve 21. minutě už favorit vedl. Střelu Dancáka, dnes slavícího 24. narozeniny, ještě Bajza vyrazil, ale Douděra následně z úhlu už procpal míč za čáru. Mladoboleslavský krajní bek či záložník otevřel skóre stejně jako před týdnem na Slovácku, kde nakonec jeho tým prohrál 1:2.

Středočeši dál s přehledem kontrolovali průběh a ještě do přestávky mohli zvýšit. Několik akcí ale překombinovali a v 36. minutě zase Ladrovu ostrou ránu vyrazil Bajza.

Karvinští v poločase dvakrát vystřídali, na trávník se dostali Dramé s Holíkem. Tři minuty po pauze měli Mladoboleslavští další velkou šanci, Ewerton ale ze strany Bajzu nepropálil a desátý gól v ligové sezoně si nepřipsal.

Ještě jasnější možnost neproměnil v 54. minutě Hlavatý, jenž po přihrávce od Ewertona sám před Bajzou špatně trefil míč a zamířil mimo. Následně se neprosadil ani Ewerton. Hosté poprvé výrazněji zahrozili až v 65. minutě. Po centru z přímého kopu se protlačil k hlavičce Buchta a domácí zachránil brankář Šeda.

V 81. minutě stáhl Jánoš ve vápně domácího Šimka a sudí Klíma nařídil penaltu. Ewerton ji s pomocí tyče proměnil, ale rozhodčí branku kvůli předčasnému vběhnutí domácích do vápna neuznal. Z opakovaného pokutového kopu trefil brazilský ofenzivní hráč jen tyč. Závěr zápasu si favorit přesto pohlídal. Mladoboleslavští v lize bodovali s Karvinou poosmé za sebou a v posledních čtyřech vzájemných duelech neinkasovali.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Karviná 1:0. Jediný gól vstřelil Douděra, Ewerton nedal penaltu

Domácí: 21. D. Douděra

Hosté:

Domácí: Šeda – Sladký, Suchý, D. Šimek, Preisler – Matějovský (C), Dancák – D. Douděra (84. Pech), Hlavatý (56. Skalák), Ewerton (90+3. Rolinek) – Ladra (84. Horský).

Hosté: Bajza – Látal (46. S. Dramé), P. Buchta, Kobouri, Bartošák (C) – Jánoš (84. Qose), Ndiaye (46. Lukáš Holík) – Zorvan, Túlio, Siňavskij (63. Chvěja) – Durosinmi (63. Papadopulos).

Klíčové momenty utkání

Mladá Boleslav - Karviná: Ewerton musel opakovat penaltu, napodruhé nedal!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Karviná: Šimek stažen Jánošem na zem, penalta!

Mladá Boleslav - Karviná: Buchtovu hlavičku vytáhl Šeda na tyč

Mladá Boleslav - Karviná: Bajza zneškodnil další tutovku Ewertona

Mladá Boleslav - Karviná: Hlavatý odmítl vstřelené jasného gólu!

Mladá Boleslav - Karviná: Douděra z úhlu minul

Mladá Boleslav - Karviná: Ewerton v nájezdu Bajzu neprostřelil

Mladá Boleslav - Karviná: Ladrovu dělovku vyrazil Bajza

Mladá Boleslav - Karviná: Douděra doklepl za Bajzu a domácí jdou do vedení, 1:0

Mladá Boleslav - Karviná: Hlavatý to zkoušel z otočky

Mladá Boleslav - Karviná: Hlavatého vychytal Bajza, Douděra se k dorážce nedostal

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.