SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 3:1. Beauguel 2+1, domácí podržel Staněk

10
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Fotbalisté Viktorie Plzeň úspěšně vstoupili do nadstavby FORTUNA:LIGY. V prvním kole skupiny o titul porazili doma Slovácko 3:1. Dvě branky vstřelil Jean-David Beauguel, domácí útočník připravil i gól pro Jana Sýkoru. Za hosty srovnával na 1:1 z penalty Rigino Cicilia. Viktoria se před večerním duelem Slavie s Hradcem dostala do čela ligy.

Západočeši prodloužili ligovou sérii bez porážky na 18 zápasů a poskočili do čela neúplné tabulky o dva body před mistrovskou Slavii, která od 19:00 hraje s Hradcem Králové. Slovácko je nadále čtvrté.

Beauguel otevřel skóre v šesté minutě. Hostující Rigino Cicilia odpověděl z penalty, ale ještě před pauzou Plzni vrátil náskok Jan Sýkora. Beauguel v 75. minutě přidal pojistku z pokutového kopu. Francouzský útočník se s 15 góly v ligové sezoně vyhoupl do čela tabulky střelců. Domácí několikrát výrazně podržel brankář Jindřich Staněk.

Plzeňskému týmu vyšel začátek. Kalvach z přímého kopu obloučkem našel Beauguela a ten se prosadil hlavou. Hosté mohli rychle vyrovnat, ale Viktorii dvakrát podržel Staněk. Nejprve zneškodnil Reinberkovu hlavičku po rohu a následně tváří v tvář vychytal Jurečku, jenž svůj 100. ligový zápas gólem neoslavil.

Slovácko se dočkalo vyrovnání ve 29. minutě. Čermák v šestnáctce přišlápl Sadílkovi nohu a rozhodčí Klíma po kontrole u videa nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Cicilia. Rodák z Curacaa si v tomto ročníku nejvyšší soutěže polepšil na šest gólů.

Viktoria si za šest minut vzala vedení zpět. Beauguel si pohrál s bránícím Hofmannem a ideálně předložil míč volnému Sýkorovi. Ten zblízka nezaváhal, skóroval počtvrté v ligové sezoně a poprvé od prosincového utkání s Libercem.

Sýkora mohl zvýšit po hodině hry, ale tentokrát nepřekonal brankáře Nguyena. Domácí Staněk o chvíli později dalším skvělým zákrokem zastavil ránu Reinberka.

Jeho spoluhráč Daníček pak v pokutovém území fauloval střídajícího Chorého a nařízenou penaltu čtvrt hodiny před koncem proměnil Beauguel, jenž v posledních třech ligových duelech se Slováckem zaznamenal čtyři branky.

Plzeňští si vedení v klidu pohlídali a protáhli domácí ligovou šňůru bez porážky na 24 utkání. Slovácko venku nebodovalo podruhé za sebou.

Domácí: 5. Beauguel, 35. J. Sýkora, 75. Beauguel

Hosté: 29. Cicilia

Domácí: Staněk – Řezník, Santos, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – J. Sýkora (76. J. Kopic), Čermák (60. Chorý), Mosquera (82. Pernica) – Beauguel (82. Libor Holík).

Hosté: Nguyen – Tomič (46. Kalabiška), S. Hofmann, Michal Kadlec (C), Reinberk – Jurečka (77. Kohút), V. Daníček – Havlík, L. Sadílek, M. Petržela (31. Holzer) – Cicilia (77. Vecheta).

Plzeň - Slovácko: Beauguel proměnil penaltu, zamířil přesně k tyči, 3:1

Plzeň - Slovácko: Daníček poslal k zemi Chorého, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Slovácko: Reinberk nastřelil roztaženého Staňka!

Plzeň - Slovácko: Nguyen zneškodnil nebezpečnou přízemní Sýkorovu ránu

Plzeň - Slovácko: Havel ve skluzu potrápil Staňka, tahle malá domů byla natěsno!

Plzeň - Slovácko: Mosqueru ve velké šanci zastavil ofsajd

Plzeň - Slovácko: Beauguel vyškolil Hofmanna a předložil gólový pas Sýkorovi, 2:1

Plzeň - Slovácko: Čermák pálil těsně vedle

Plzeň - Slovácko: Cicilia nekompromisně srovnal z penalty, 1:1

Plzeň - Slovácko: Čermák přišlápl Sadílka ve vápně, po zásahu VAR penalta!

Plzeň - Slovácko: Čermák vyzkoušel Nguyena z větší vzdálenosti

Plzeň - Slovácko: Staněk zneškodnil unikajícího Jurečku!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.