SESTŘIH: Baník - Olomouc 0:3. Trpká Vrbova premiéra, Chvátal má první gól

11
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Trenérovi Pavlu Vrbovi nevyšel soutěžní návrat na lavičku Baníku podle představ. Hráči Sigmy Olomouc v úvodním kole nové prvoligové sezony překvapivě zvítězili v Ostravě 3:0. Hosty poslal v závěru první půle do vedení Mojmír Chytil a po přestávce se prosadili Juraj Chvátal a střídající Jan Sedlák. Hanáci zvítězili v lize v Ostravě po 10 letech.

Ostrava si v premiéře pod novým koučem Vrbou v úvodu na promoklém terénu vynutila tlak i pár nebezpečných centrů a z nich hlavně ten Šehičův pořádně protáhl gólmana Macíka. Sigma ale hru rychle vyrovnala a v 19. minutě si vypracovala první velkou šanci. Po centru z levé strany míč z první tečoval Růsek, balon křížně prošel brankovištěm a jen o pár centimetrů minul tyč.

Nasáklý trávník pak nadělal problémy i Sigmě. Macík neudržel skákavou střelu z dálky, ale dorážející Tijani jeho zaváhání nepotrestal. Za hostující obranou se v 34. minutě zčistajasna objevil Šehič, ale z nadějné situace levačkou minul.

Zklamaný Vrba po porážce: Takhle asi těžko můžeme bojovat o první příčky

V 38. minutě navíc stejný hráč u lajny propadl v souboji s Chvátalem, který rozehrál kombinaci, na jejímž konci stál Chytil. Jeho střela z velkého vápna možná i s jemnou tečí skončila v síti za Laštůvkou a Sigma vedla.

Hned v úvodu druhé půle se ocitl ve vyložené šanci Tijani, ale centr od levé lajny na malém vápně špatně trefil. Pak opět přišly chvíle Sigmy. Navrátil zblízka přestřelil, Chytilovi vyrazil ránu Laštůvka, ale v 50. minutě už ani on nedokázal zastavit volej Chvátala, který se o tyč odrazil do brány. Slovenský obránce se dočkal premiérového gólu v české lize.

Situaci Ostravy mohl ještě zhoršit Ventúra, Laštůvka na jeho přímý kop nereagoval, ale míč ke štěstí domácích těsně minul tyč. S blížícím se závěrem sláblo i ostravské odhodlání. Baník ještě mohl nakopnout střídající Budínský, ale z 10 metrů hlavičkoval nedůrazně a přímo do Macíkovy náruče.

Pak domácí inkasovali potřetí a bylo rozhodnuto. Hosté vybojovali míč na útočné polovině, střídající Sedlák postupoval sám na Laštůvku a v 79. minutě se trefil přesně k tyči. Ostravští utrpěli nejvyšší domácí ligovou porážku od listopadu 2018.

Domácí:

Hosté: 38. Chytil, 51. Chvátal, 79. J. Sedlák

Domácí: Laštůvka (C) – Ndefe, Frydrych, Pokorný, Fleišman – Kaloč (83. Smékal), Tetour (65. Takács) – Ji. Klíma, Kuzmanović (65. Budínský), Šehić (83. Buchta) – Mu. Tijani (54. Jaroň).

Hosté: Macík – Chvátal, Vraštil, Jemelka, Zmrzlý – Ventúra (70. J. Sedlák), Breite (C) (85. Poulolo) – Navrátil (85. Matoušek III), Růsek (78. Šíp), Zorvan – Chytil (70. Zifčák).

Domácí: Letáček, Sanneh, Chlumecký, Boula, Buchta, Smékal, Jaroň, Takács, Budínský

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905