31. srpna 2022 • 19:40

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 3:0. Jasná výhra, Vlkanova hned nahrál na gól

3
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:1p. Bruins slaví postup! Pastrňák rozhodl v prodloužení
Jarolím: Překlenovací kouč, to lišák Koubek nemyslel vážně. Šádek je pojistka

Fotbalisté Plzně v šestém kole první ligy porazili Slovácko 3:0, v nejvyšší soutěži zvítězili počtvrté za sebou a zůstávají jediným neporaženým týmem v sezoně. Už v první minutě otevřel skóre Jan Kopic, v nastavení úvodního poločasu zvýšil Pavel Bucha a po změně stran přidal třetí gól Jhon Mosquera výstavní střelou z voleje.

Obhájci titulu vylepšili klubový rekord na 27 ligových zápasů v řadě bez prohry a poskočili do čela neúplné tabulky o bod před Slavii, která od 20:00 hostí Teplice. Plzeň ale má k dobru ještě odložené utkání s nováčkem z Brna. Slovácko prohrálo druhé kolo po sobě.

V základní sestavě Viktorie nastoupil záložník Vlkanova, jehož přestup z Hradce Králové byl oficiálně oznámen dnes dopoledne. Od začátku dostal příležitost i Ndiaye, další plzeňský středopolař Kalvach kvůli zdravotním problémům nebyl ani na lavičce.

Souboj účastníků skupinové fáze evropských pohárů Západočeši otevřeli už ve 42. sekundě nejrychlejším gólem v ligové sezoně. Reinberk špatnou přihrávkou nabídnul míč Vlkanovovi, čerstvá posila našla rozběhnutého Kopice a ten přehodil brankáře Nguyena. Dvaatřicetiletý záložník si připsal premiérovou trefu v ročníku nejvyšší soutěže.

V dalších minutách ale domácí hodně chybovali a nebezpečnější byli dlouho hráči Slovácka, přestože si žádnou vyloženou šanci nevytvořili. Viktoria zahrozila až ve druhé části úvodní půle, ale Chorý v obou případech hlavičkoval nepřesně.

Plzeňští, kteří v závěru první půle přišli o zraněného Kopice, přidali pojistku ve druhé minutě nastavení, kdy se po závěru v šestnáctce prosadil z dorážky Bucha. Také čtyřiadvacetiletý středopolař se v ligové sezoně trefil poprvé.

Slovácko mohlo v 55. minutě snížit, ale bývalý plzeňský hráč Mihálik zblízka vypálil vedle. Hosté stupňovali tlak a Reinberkovu ránu už musel zneškodnit brankář Staněk.

Domácí se probudili z letargie a v 70. minutě skórovali potřetí. Jemelka nacentroval do šestnáctky a Mosquera z voleje napálil míč o břevno do branky. Kolumbijský křídelník v této sezoně nejvyšší soutěže skóroval potřetí a osamostatnil se v čele týmové tabulky střelců.

Hosté se snažili aspoň snížit, jenže střídající Kozák ve velké šanci přestřelil branku. Na druhé straně gólman Nguyen vyrazil Sýkorovu ránu a Jemelkovu hlavičku z brankové čáry odvrátil stoper Hofmann. Plzeňští v lize porazili Slovácko popáté za sebou a protáhli sérii bez porážky na 33 soutěžních duelů.

Domácí: 1. Kopic, 45+2. Bucha, 70. Mosquera

Hosté:

Domácí: Staněk – M. Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka – Bucha, Ndiaye (79. Čermák) – Kopic (45+1. Sýkora), Vlkanova (69. Jirka), Mosquera (79. Pilař) – Chorý (46. Bassey).

Hosté: Nguyen – Reinberk, Hofmann, M. Kadlec (C), Kalabiška – Kohút (74. Ljovin), Havlík – Petržela (83. Brandner), Trávník (56. L. Kozák), Holzer (56. Siňavskij) – Mihálik (74. Vecheta).

Domácí: Tvrdoň, Tijani, Pilař, Sýkora, Cadu, Čermák, Dedič, Kaša, Holík, Jirka, Bassey

Hosté: Borek, Šimko, Ljovin, Vecheta, Doski, Brandner, Kozák, Šašinka, Tomič, Siňavskij

Plzeň - Slovácko: Dokonalý volej Mosquery o břevno! Domácí vedou už 3:0

Plzeň - Slovácko: Bucha v nastavení první půle znovu trestal, Viktoria vede 2:0!

Plzeň - Slovácko: Velká šance! Trestuhodně volný Chorý nepřesně hlavičkoval

Plzeň - Slovácko: Po Jemelkově centru se do zakončení tlačil Chorý

Plzeň - Slovácko: Hezký ťukes hostů kolem šestnáctky skončil rohem

Plzeň - Slovácko: Holzer unikl obraně a nebezpečně centroval, Plzeň se ubránila

Plzeň - Slovácko: Vlkanova už řádí v Plzni! Nabil Kopicovi a ten se nemýlil - 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.