SESTŘIH: Slovácko - Brno 1:0. Důležitá výhra, rozhodl Reinberk. Hosté v maléru

0
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

Fotbalisté Slovácka porazili v závěrečném 30. kole základní části první ligy Brno 1:0 brankou Petra Reinberka ze 24. minuty. Tým z Uherského Hradiště tak skončil v tabulce na pátém místě a nadstavbovou skupinu o titul zahájí v sobotu v Plzni. Brněnský nováček, který dohrával závěr bez vyloučeného Filipa Součka, spadl na čtrnáctou pozici a boje o záchranu začne v sobotu na hřišti dvanácté Ostravy.

Slovácko vstoupilo do zápasu velmi aktivně a brzy si připravilo šance na otevření skóre. Dvakrát k tomu měl blízko Kalabiška, jednou chytil jeho hlavičku Berkovec a jednou šla střela mimo.

Brno v první půli vycházelo ze zabezpečené obrany a ojedinělých brejků, skórovat mohlo v 16. minutě, jenže Ševčík na malém vápně neusměrnil Alliho přesný centr mezi tyče.

Domácí se do vedení dostali ve 24. minutě. Na Kadlecův přetažený centr naběhl Reinberk, na jehož bombu pod břevno neměl Berkovec šanci zareagovat. Reinberk tak oslavil svůj 300. start dvanáctým gólem v nejvyšší soutěži.

Dominance slováckého týmu pokračovala i v dalším průběhu, nicméně ani Šašínka ani Sinjavskij vedení svého týmu nenavýšili. Estonský fotbalista zahodil i sólový nájezd v 57. minutě, který zlikvidoval Berkovec.

Po hodině zápasu Zbrojovka hru vyrovnala, udržela míč déle na svých kopačkách, ale možností k vyrovnání měla sporadicky. Nedostala se k němu ani v závěrečných minutách, kdy byl vyloučen Souček za faul na Trávníka.

Slovácko vyhrálo po dvou kolech, ale jen podruhé z posledních sedmi zápasů, Zbrojovka nedokázala venku v nejvyšší soutěži vyhrát podeváté za sebou.

Domácí: 24. Reinberk

Hosté:

Domácí: Nguyen – Reinberk (76. Trávník), M. Kadlec (C), Hofmann, Kalabiška – Petržela (72. Holzer), Havlík, Daníček, Siňavskij – Šašinka (64. P. Juroška) – Mihálik (72. Vecheta).

Hosté: Berkovec – Hrabina (75. Hladík), Mo. Tijani, F. Souček, Granečný (75. Nečas) – Alli, Hlavica (75. Divíšek), Texl, M. Ševčík – Falta (85. Blecha), Řezníček (C).

Domácí: Břečka, Vecheta, Doski, Holzer, Trávník, Brandner, Kim, Juroška, Fryšták

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905