SESTŘIH: Jablonec - Bohemians 0:1. Rozhodl Prekop, domácí jsou dál u dna

Autor: iSport.cz
0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Fotbalisté Jablonce ve 12. kole první ligy doma podlehli 0:1 Bohemians 1905. Severočeši v nejvyšší soutěži prohráli potřetí z posledních čtyř zápasů a klesli na předposlední místo tabulky. Na poslední Zlín mají dvoubodový náskok. Utkání rozhodl ve 25. minutě Erik Prekop, Pražany pak především v závěru výrazně podržel brankář Martin Jedlička. „Klokani“ venku uspěli po třech ligových porážkách za sebou a patří jim osmá příčka. Pusťte si v článku klíčové momenty utkání.

Severočeši si v úvodu vytvořili několik slibných šancí. Už po 20 sekundách Čanturišvili v dobré pozici nedokázal ideálně trefit míč po Krulichově přihrávce. Ve čtvrté minutě Chramostovu ránu vyrazil Jedlička a hostující brankář si poté poradil i s hlavičkou jabloneckého kapitána.

Ve 25. minutě otevřeli skóre Bohemians. Po Beranově akci Kozák poslal míč do šestnáctky, kde podklouzl obránce Tekijaški a volný Prekop zblízka překonal gólmana Hanuše. Slovenský útočník se v ligové sezoně trefil podruhé.

Na opačné straně sice v nastaveném čase prvního poločasu dostal míč do branky Kratochvíl, ale gól byl po zásahu videorozhodčího kvůli ofsajdovému postavení jabloneckého záložníka odvolán a domácí se z vyrovnání radovat nemohli.

Jablonečtí se neprosadili ani v 56. minutě, kdy Pleštil zblízka nepropálil Jedličku. Bohemians ve druhé půli prakticky rezignovali na ofenzivu a dostali se pod velký tlak domácích. Jedlička však v závěru normální hrací doby zazářil, když zlikvidoval Martincovu hlavičku, následnou Houskovu ránu i dvě dorážky z bezprostřední blízkosti. Bohemians v lize porazili Jablonec potřetí za sebou.

V 81. minutě naskočil do hry jako střídající veterán „Klokanů“ Jindřišek a ve 42 letech, osmi měsících a osmi dnech se stal nejstarším fotbalistou, který nastoupil v samostatné lize. Překonal dosavadního rekordmana Zavadila, jemuž bylo v prosinci 2020 při utkání v opavském dresu o měsíc méně.

Domácí:

Hosté: 25. Prekop

Domácí: Hanuš – Štěpánek, Martinec, Tekijaški, Polidar – Pleštil (64. Alégué), Kratochvíl, Houska, Čanturišvili – Krulich (72. Ikaunieks), Chramosta (C) (64. Jovović).

Hosté: Jedlička – Hůlka, Vondra, Hybš – M. Dostál (C) (57. Köstl), Smrž, Jánoš (81. Jindřišek), Kovařík (66. Křapka) – Beran, M. Kozák (66. Jan Matoušek), Prekop (57. Puškáč).

Domácí: Fendrich, Hübschman, Souček, Ikaunieks, Schön, Náprstek, Jovović, Alégué, Černák

Hosté: Jindřišek, Matoušek, Mužík, Köstl, Kadlec, Hála, Hrubý, Křapka, Puškáč, Valeš, Reichl

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.