SESTŘIH: Teplice - Bohemians 1:1. Hostům zachránil v závěru bod Kozák

0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Fotbalisté Teplic remizovali v 16. kole FORTUNA:LIGY s Bohemians na domácím hřišti 1:1. Severočeši dlouho vedli díky první ligové trefě Štěpána Chaloupka ze 20. minuty, v 87. minutě ale po rychlém kontru srovnal střídající Matyáš Kozák. Desáté Teplice na deváté Bohemians ztrácí bod. Podívejte se na VIDEO důležitých okamžiků zápasu.

ako první v husté chumelenici zahrozili Bohemians 1905, ale v šesté minutě odraz od Dostála brankáře Grigara nezaskočil. Vzápětí na druhé straně nebezpečně vystřelil Havelka, ale Jedlička vyrazil na roh.

Ve 13. minutě se k míči na vápně dostal Prekop, proti jeho střele však Grigar dobře vyběhl. Sedm minut nato se už skóre měnilo. Po rohu se o to postaral teplický stoper Chaloupek a připsal si první gól v ligové kariéře.

Na další šance se poté čekalo až do konce poločasu. Nejprve v dobré pozici netrefil branku Havelka a poté převzali aktivitu hosté. Nejdříve vystřelil Puškáč nad a v posledních sekundách po odraženém míči těsně minul Prekop.

Po přestávce se do první příležitosti dostali domácí Mičevič s Havelkou, ale oba mířili těsně mimo. V 57. minutě se po rohu neprosadil Chaloupek a na druhé straně šest minut nato neuspěl s tvrdou ránou Köstl.

Poté se na zhoršujícím se terénu čekalo na další výraznější šanci až do 87. minuty a hned z toho bylo vyrovnání. Hála dostal míč za obranu a přesnou přihrávkou našel ve vápně volného střídajícího Kozáka, který uklidil míč k bližší tyči.

V nastavení ještě mohl strhnout vítězství na stranu Teplic Jukl, ale ve velké šanci pouze trefil brankáře Jedličku. Severočeši potvrdili, že doma se jim nedaří, na Stínadlech vyhráli jediný z posledních sedmi ligových zápasů.

Domácí: 20. Chaloupek

Hosté: 87. M. Kozák

Domácí: Grigar (C) – Knapík, Chaloupek, Mičević – Hronek, Jukl, Havelka (66. Křišťan), Radosta – Trubač – Jásir (77. Cykalo), Vachoušek (67. Gning).

Hosté: Jedlička – M. Dostál (C) (56. Ad. Kadlec), Köstl (75. M. Kozák), Hůlka, Hybš (83. Mužík) – Smrž, R. Hrubý – Hála, Prekop, Beran (46. Kovařík) – Puškáč (56. Jan Matoušek).

Domácí: Mucha, Bílek, Cykalo, Hora, Křišťan, Bednár, Bzura, Gning

Hosté: Reichl, Soukup, Shejbal, Kadlec, Křapka, Jindřišek, Matoušek, Kovařík, Mužík, Kozák

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.