United zdolali Liverpool a slaví první výhru v sezoně! Rozhodl Rashford

1
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Manchesteru United po nepovedeném vstupu do sezony poprvé zabodovali. Ve třetím kole anglické ligy porazili velkého rivala Liverpool 2:1 a připsali si první úspěch pod novým koučem Erikem ten Hagem, který nechal mezi náhradníky portugalskou hvězdu Cristiana Ronalda.

V útoku nastoupil Rashford a v 10. minutě mohl otevřít skóre. Gólmana Alissona sice prostřelil, ale trefil tyč. O chvíli později již uspěl Sancho, který si ve vápně pohrál s liverpoolskými obránci a zamířil přesně.

Krátce před přestávkou domácí o náskok málem přišli. Fernandes při snaze o obranný zákrok poslal míč na vlastní branku, ale naštěstí pro United trefil jen spoluhráče Martíneze.

Manchester v žádném z dosavadních 20 ligových zápasů s Liverpoolem po vyhraném prvním poločase neodešel poražen a tuto tradici dodržel. Zasloužil se o to i Rashford, který se v 53. minutě dočkal gólu. Po Martialově vysunutí šel sám na Alissona a tentokrát rozvlnil síť. Pro útočníka Manchesteru to byla první soutěžní trefa po 997 minutách - čekal na ni od lednového utkání proti West Hamu. V další velké šanci Rashford čtvrt hodiny před koncem přestřelil.

Liverpool zdramatizoval zápas v 82. minutě, kdy po skvělém zákroku De Gey dorazil míč pohotově hlavičkou do sítě Salah. Domácí těsné vedení udrželi a alespoň trochu si udobřili fanoušky, kteří před zápasem protestovali v ulicích města proti tomu, jak slavný klub řídí americká rodina Glazerů.

Dosud předposlední Manchester v tabulce přeskočil i svého pondělního soupeře, který po úvodních dvou remízách znovu nevyhrál. Ronaldo se dostal do hry až v 86. minutě místo Rashforda.

Domácí: 16. Sancho, 53. Rashford

Hosté: 82. Salah

Domácí: de Gea – Dalot (86. Wan-Bissaka), Varane, L. Martínez, Malacia – Eriksen (86. van de Beek), McTominay – Elanga (46. Martial), Fernandes (C), Sancho (71. Fred) – Rashford (86. Ronaldo).

Hosté: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson (85. Tsimikas) – Milner (73. Carvalho), J. Henderson (C) (59. Fabinho), Elliott – Salah, Firmino, Díaz.

Domácí: Heaton, Fred, Maguire, Martial, Ronaldo, van de Beek, Shaw, Wan-Bissaka, Garnacho

Hosté: Adrián, Bajcetic, Carvalho, Davies, Clark, Fabinho, van den Berg, Tsimikas, Phillips

Domácí: Varane, Dalot, Fernandes

Hosté: Alexander-Arnold