Neapol dál v čele, Řím bez Schicka padl. Jankto slaví výhru, zahrál si i Krejčí

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Neapole vyhráli ve 22. kole italské ligy nad Boloňou 3:1 a vrátili se na první místo. Ladislav Krejčí odehrál v dresu poraženého celku 83 minut, po sedmi minutách hry vystřídal zraněného Verdiho. AC Milán po dvou gólech hlavou přerušilo dlouhou sérii neporazitelnosti římského Lazia. Inter Milán čeká na vítězství v lize už sedm zápasů, tentokrát neudržel vedení na hřišti Spalu Ferrara a remizoval 1:1. Patrik Schick nebyl ani na lavičce AS Řím při domácí porážce 0:1 se Sampdorií. Jakub Jankto odehrál při výhře Udine v Janově celý zápas, jeho spoluhráč Antonín Barák zůstal v týmu hostů na lavičce.

Už v první minutě zápasu v Neapoli se prosadil hlavou Palacio a poslal Boloňu do vedení. O čtyři minuty se ale nepodařilo Mbayemu odkopnout z brankové čáry padající míč a nasměroval ho pouze do vlastní sítě.

Favorit zlomil soupeřův odpor zásluhou svého nejlepšího střelce Mertense. Belgický útočník nejprve proměnil v 37. minutě pokutový kop a po hodině hry pojistil svému týmu tři body 13. ligovou brankou v sezoně. Neapol dokázala otočit šest zápasů ze sedmi, v kterých v tomto ročníku prohrávala.

V souboji šestého AC Milán a třetího Lazia padly všechny tři góly v prvním poločase. Domácí "Rossoneri" poslal do vedení hlavou dvacetiletý útočník Cutrone, vzápětí ale vyrovnal po individuální akci Marušič.

Ladislav Krejčí (vpravo) v zápase s Neapolí

O první porážce Lazia, které se muselo obejít bez nejlepšího střelce soutěže Immobileho, po osmi soutěžních zápasech rozhodl ve 44. minutě opět hlavou Bonaventura. AC Milán si po nepřesvědčivém začátku pod vedením nového kouče Gennara Gattusa připsalo třetí výhru za sebou.

Inter čeká na výhru sedm zápasů

Inter se dostal do vedení v 48. minutě, kdy si domácí stoper Vicari nikým neatakován nešťastně srazil centrovaný míč do vlastní sítě. Spal ale dokázal v 90. minutě vyrovnat, hlavou se trefil Paloschi.

Svěřenci Luciana Spalettiho čekají na ligovou výhru už téměř dva měsíce, poprvé od roku 2004 remizovali ve čtyřech zápasech Serie A za sebou. Inter zůstal čtvrtý, Spal je na sestupové 18. pozici.

Schick kvůli zranění nehrál

Podobně jako ve středeční dohrávce 3. kola, i druhý vzájemný zápas mezi AS Řím a Sampdorií byl dlouho nerozhodný. Největší příležitost měl v 39. minutě domácí Florenzi, ale jeho penaltu zneškodnil Viviani. Brankář Sampdorie chytil šest z posledních devíti pokutových kopů, kterým v Serii A čelil.

Jedinou branku zápasu nakonec vstřelil v 80. minutě hostující Zapata. AS Řím nevyhrálo už šest ligových zápasů za sebou, což se mu naposledy stalo v roce 2013.

Janov byl proti Udine po většinu zápasu aktivnějším celkem, tři body ale získali hosté. Jedinou branku vstřelil v 62. minutě Behrami. O chvíli později sice Udine oslabilo Samirovo vyloučení, vítězství už ale hosté uhájili a přiblížili se na dva body pohárovým příčkám.

Fiorentina doma překvapivě podlehla předposlední Veroně 1:4. Dvě branky vstřelil sedmnáctiletý útočník Hellasu Moise Kean, jenž se tak stal třetím nejmladším hráčem Serie A, který v tomto století dal dva góly v jednom ligovém utkání. Dřív se to povedlo pouze Valeriji Božinovovi a Pietru Pellegrimu, který čerstvě přestoupil z Janova do Monaka.