23. dubna 2022 • 20:32

Schick se trefil poprvé po zranění, Bayern má desátý titul v řadě

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Reprezentační útočník Patrik Schick si připsal 21. gól v sezoně německé ligy a pomohl fotbalistům Leverkusenu k výhře 4:1 na hřišti Fürthu. Poslední tým soutěže se po dnešní porážce stal prvním jistým sestupujícím. Bayer se posunul na třetí místo před Lipsko, které v závěru přišlo o vedení a prohrálo 1:2 s Unionem Berlín. Fotbalisté Bayernu Mnichov získali podesáté v řadě německý titul. Bundesligový suverén stvrdil prodloužení rekordní mistrovské série v 31. kole domácím vítězstvím 3:1 nad druhým Dortmundem. Bavorský velkoklub získal celkově 32. ligový titul v historii.

Bayern porazil svého velkého rivala poosmé za sebou a má na něj tři kola před koncem nedostižný náskok 12 bodů. Domácí vedli v Allianz Aréně o dvě branky už po prvním poločase, trefili se Gnabry a Lewandowski. Po změně stran se Borussia zvedla a Can z penalty snížil, v závěru ale přidal na druhé straně pojistku střídající Musiala.

Svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna získali druhou trofej v sezoně. Už v srpnu zdolali v souboji o německý Superpohár právě Dortmund.

Fürth poslal do vedení v páté minutě Willems, Leverkusen ale už o deset minut později vedl. Vyrovnání zařídil Schick, jenž v prvním vzájemném utkání v prosinci nasázel čtyři góly. Tentokrát pohotovou patičkou změnil před brankářem Lindem směr míče a poslal ho do sítě. Druhý nejlepší bundesligový střelec se trefil po třech zápasech a poprvé od únorového zranění, které ho vyřadilo na měsíc a půl ze hry.

Rychlý obrat dokonal prvním zásahem v klubu Azmún, jenž vystihl Lindeho rozehrávku a pohodlně zakončil. Po změně stran přidali další góly Paulinho a Palacios. Fürth se po roce vrací do druhé ligy, na barážovou 16. příčku ztrácí nedostižných 11 bodů.

Lipsko ve středu doma vyřadilo po výhře 2:1 Union Berlín v semifinále Německého poháru, dnes se na stejném stadionu role vyměnily. "Rudí býci" přitom po Poulsenově brance vedli ještě v 86. minutě, Michels a Behrens ale výsledek otočili. Lipsko prohrálo po 15 soutěžních zápasech.

Union udržel šesté místo před Kolínem nad Rýnem, který porazil doma 3:1 předposlední Bielefeld. "Kozli" nastříleli tři a více gólů ve třech bundesligových zápasech v řadě poprvé od roku 1992.

Pátý je Freiburg, který remizoval na svém hřišti 3:3 s Mönchengladbachem. Borussia vedla ve 13. minutě o dvě branky, Freiburg ale předvedl velký obrat. Divoký zápas přesto ukončila trefa hostujícího celku, vyrovnání zařídil ve třetí minutě nastavení Stindl.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 2:2
Branky: 32. N'Dicka, 66. Kamada - 12. vlastní N'Dicka, 78. Rutter

Freiburg - Mönchengladbach 3:3
Branky: 49. Grifo z pen., 61. Günter, 80. Lienhart - 3. Bensebaini z pen., 13. Embolo, 90.+3 Stindl

Fürth - Leverkusen 1:4
Branky: 5. Willems - 8. Schick, 18. Azmún, 58. Paulinho, 84. Palacios

Kolín nad Rýnem - Bielefeld 3:1
Branky: 3. Uth, 43. Modeste, 86. Thielmann - 33. vlastní Hübers

Lipsko - Union Berlín 1:2
Branky: 46. Poulsen - 86. Michel, 89. Behrens

Bayern Mnichov - Dortmund 3:1
Branky: 15. Gnabry, 34. Lewandowski, 83. Musiala - 52. Can z pen.).