Přerov přetlačil Vsetín v nájezdech, Motor už má jisté čtvrtfinále

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté suverénní lídra první ligy Českých Budějovic vyhráli ve 14. kole nadstavby doma nad Porubou 4:2 a drží si náskok 33 bodů před druhým Chomutov. Piráti zvítězili v Havířově 3:1. V souboji o třetí pozici vyhrál Přerov nad Vsetínem 3:2 po samostatných nájezdech.

Českobudějovický Motor potěšil vlastní fanoušky po týden staré domácí prohře se Slavií 2:3 v prodloužení a vyhrál potřetí za sebou. Jihočeši vedli po brankách Conora Allena, Víta Christova a Jakuba Babky v 16. minutě už 3:0.

Porubu sice vrátili ve druhém dějství do hry Tomáš Gřeš a Filip Dundáček, ale 96 sekund před koncem dovršil výhru Motoru při power play Pavel Pýcha. Ostravský klub prohrál desáté z posledních jedenácti utkání.

Chomutov dostal v Havířově ve 25. minutě do vedení Tomáš Pitule, v polovině druhé třetiny sice odpověděl v přesilové hře Ondřej Kachyňa, ale ve 33. minutě vrátil Pirátům také v početní výhodě náskok Petr Stloukal. Výhru zpečetil deset sekund před koncem při power play přes celé hřiště Viktor Lang.

Přerov unikl Vsetínu na rozdíl dvou bodů. Zubr ve druhé třetině dvakrát vedl díky gólům Darka Dajcmana, ale za Valachy odpověděli Martin Procházka a Sebastian Gorčík. V rozstřelu se domácí radovali díky brance Jakuba Navrátila v sedmé sérii. Vsetín si připsal třetí porážku v řadě.

Na čtvrtou výhru za sebou dosáhla Slavia, která vyhrála v Litoměřicích 4:3. Pražané vedli už 4:0 díky gólům Petra Vampoly, Vítězslava Bílka v přesilové hře, Adama Kubíka a Filipa Kuťáka. Přes mocný finiš domácích výhru udrželi. Po přesilovkových trefách Patrika Marcela a Filipa Helta zkorigoval na 3:4 Peter Jánský 20 sekund před koncem.

V boji o předkolo si díky třetí výhře za sebou upevnila deváté místo Jihlava, která doma slavila po výsledku 5:0 proti poslednímu Sokolovu. Desátý Prostějov vyhrál nad Ústím nad Labem 6:1 a má čtyřbodový náskok na jedenáctý Frýdek-Místek, který má ale oproti Jestřábům čtyři zápasy k dobru.

14. kolo nadstavby první hokejové ligy:

O pořadí v play off:

Havířov - Chomutov 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky:
31. Kachyňa - 25. Pitule, 33. Stloukal, 60. Lang. Rozhodčí: Skopal, Obadal - Lukš, Kleprlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1062.

Litoměřice - Slavia Praha 3:4 (0:1, 0:3, 3:0)
Branky:
48. Marcel, 59. Helt, 60. Klejna - 7. Vampola, 26. Bílek, 29. Kubík, 36. Kuťák. Rozhodčí: Pavlovič, Barek - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. Diváci: 1317.

Motor České Budějovice - Poruba 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Branky:
4. Allen, 7. Christov, 16. Babka, 59. Pýcha - 25. Gřeš, 37. Dundáček. Rozhodčí: Souček, Jechoutek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5529.

Přerov - Vsetín 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky:
31. a 34. Hejcman, rozhodující sam. nájezd Navrátil - 33. Martin Procházka, 35. Gorčík. Rozhodčí: J. Doležal, Koziol - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 2102.

Branky:
15. a 35. Illéš, 7. Fronk, 39. Anděl, 56. Chlubna. Rozhodčí: Hucl, Ondráček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 969.

Prostějov - Ústí nad Labem 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Branky:
7. Nouza, 16. L. Krejčík, 20. Divíšek, 27. M. Jandus, 55. J. Mrázek, 60. Žálčík - 42. Volráb. Rozhodčí: Kašík, Pilný - J. Novák, Otáhal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 511.

Kadaň - Třebíč 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky:
46. a rozhodující sam. nájezd Jan Müller, 57. Wágner - 7. Václavek, 47. Bittner. Rozhodčí: Grech, Valenta - Šimánek, Flegl. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 356.

9. Jihlava 42 21 1 8 12 121:94 73
10. Prostějov 44 18 3 6 17 140:138 66
11. Frýdek-Místek 40 15 7 3 15 130:112 62
12. Třebíč 41 16 4 4 17 111:117 60
13. Benátky nad Jizerou 41 10 9 2 20 109:140 50
14. Ústí nad Labem 44 10 2 5 27 118:180 39
15. Kadaň 43 7 3 3 30 95:180 30
16. Sokolov 43 6 3 3 31 114:174 27