Poruba zdolala Zlín, ale Vsetín se přiblížil. Zvedá se béčko Pardubic

Autor: ČTK, adl
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Hokejisté Poruby vyhráli ve 14. kole první ligy ve svém azylu v Kravařích nad obhájcem triumfu v soutěži Zlínem 3:2 po samostatných nájezdech a jejich náskok v čele tabulky před druhým Vsetínem se ztenčil na dva body. Valaši před vlastním publikem porazili Třebíč 5:2. Na třetí místo se posunuly Litoměřice, které doma zdolaly pražskou Slavii 3:1.

Poruba v Kravařích i poosmé v sezoně bodovala, z toho posedmé vyhrála. V čase 14:37 dostal Ostravany do vedení Michal Vachovec a v 33. minutě zvýšil v přesilové hře svou devátou trefou v sezoně Ondrej Šedivý.

Berani se prosadili až v závěru třetí třetiny. V 58. minutě je vrátil do hry Jan Süss a šest sekund před koncem běžné hrací doby vyrovnal v power play Fin Michael Keränen, který si ve druhém utkání za Zlín připsal premiérovou branku. V rozstřelu rozhodl ve prospěch lídra tabulky Šedivý. Berani prohráli pátý z posledních šesti zápasů a klesli z 8. na 9. místo.

Vsetín si spravil chuť po středeční domácí prohře s Prostějovem 2:3 a navázal na předchozí sérii čtyř vítězství. Už po 13 sekundách druhé třetiny vedl 4:0. V první třetině nejdříve dvakrát skóroval obránce Robin Staněk, který v druhém případě využil přesilovou hru. Další gól přidal před první pauzou Erik Hrňa a po ní se prosadil v oslabení Lotyš Daniel Berzinš.

V průběhu prostřední části zkorigovali skóre Matěj Svoboda a Martin Dočekal, který si s 11 góly vylepšil pozici nejlepšího střelce a s 20 body i nejproduktivnějšího hráče soutěže. Vítězství ale pečetil 49 sekund před koncem při power play do prázdné branky Matouš Kratochvil.

Litoměřice oslavily už šestou výhru v řadě. Stadion musel proti Slavii dohánět ztrátu od 25. minuty, kdy otevřel skóre v oslabení bek Dušan Žovinec. O vyrovnání se postaral 15 sekund před koncem druhé části Filip Kuťák a v čase 45:47 otočil stav při přesilovce Slavie Pavel Kordule. V 57. minutě pečetil výhru Severočechů v přesilovce Tomáš Guman.

Dosud třetí Prostějov prohrál v Chrudimi s předposledními Pardubicemi B 2:4 a klesl na 5. místo. Třetí výhru záložního týmu Dynama z posledních pěti duelů zařídil dvěma góly Jakub Lichtag.

Po čtyřech porážkách zabralo Znojmo a zdolalo doma Jihlavu 3:2. Pro nováčka to byla čtvrtá výhra v sezoně a druhá pod novým koučem Václavem Baďoučkem, který vedl Orly v sedmém zápase. Dukla se propadla ze 4. na 6. pozici.

Počtvrté za sebou nebodoval Kolín, který prohrál v Přerově 0:1. Zubři se radovali z teprve druhého vítězství z posledních pěti utkání. Pět sekund před koncem třetí třetiny rozhodl Darek Hejcman. Brankář Michal Postava udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Poslední Frýdek-Místek sice po deseti zápasech bodoval, ale jedenáctou porážku za sebou neodvrátil a prohrál v Sokolově 2:3 v prodloužení. Nový kouč Rysů Martin Hrnčár se dočkal prvního zisku ve druhém duelu poté, co nahradil Martina Janečka. Baník sice ve třetí třetině ztratil dvoubrankový náskok, ale po 64 sekundách nastavení rozhodl v přesilovce svým druhým gólem v utkání Vojtěch Tomeček a posunul svůj tým na 4. místo.

Chance liga - 14. kolo:

Přerov - Kolín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 60. Hejcman. Rozhodčí: Skopal, Kubičík - Kleprlík, Blažek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 688.

Litoměřice - Slavia Praha 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 40. Kuťák, 46. Kordule, 57. Guman - 25. Žovinec. Rozhodčí: Wagner, Bejček - Beneš, Sýkora. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1103.

Vsetín - Třebíč 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky: 10. a 17. Staněk, 18. Hrňa, 21. Berzinš, 60. M. Kratochvil - 25. Matěj Svoboda, 35. Dočekal. Rozhodčí: Grygera, Rapák - Tvrdý, Peluha. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2450.

Sokolov - Frýdek-Místek 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 1. a 62. V. Tomeček, 39. R. Přikryl - 54. Haas, 55. Z. Sedlák. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Belko, Malý. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváci: 540.

Poruba - Zlín 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 33. a rozhodující sam. nájezd O. Šedivý, 15. Vachovec - 58. Süss, 60. Keränen. Rozhodčí: Ondráček, Mejzlík - Štofa, J. Dědek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 864.

Znojmo - Jihlava 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 11. A. Karlsson, 36. J. Hruška, 58. Bartko - 54. V. Brož, 60. Cachnín. Rozhodčí: Barek, T. Veselý - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1503.

Pardubice B - Prostějov 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 38. a 45. Lichtag, 27. Rákos, 46. T. Urban - 14. Z. Doležal, 58. Jiránek. Rozhodčí: Petružálek, Jaroš - Polák, Maňák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 407.

17:30 Zlín - Sokolov, Třebíč - Pardubice B,
18:00 Prostějov - Litoměřice, Slavia Praha - Vsetín, Znojmo - Přerov, Frýdek-Místek - Jihlava, Kolín - Poruba.