Holík prožil povedený návrat do Zlína, dva góly do minuty. Poruba prohrála

2
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Podařený návrat do mateřského Zlína prožil útočník Petr Holík, který v 39. kole první hokejové ligy přispěl dvěma góly a asistencí k výhře Beranů v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 5:3. Obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži se po čtvrté výhře z posledních šesti duelů posunul na šesté místo tabulky. Vedoucí Poruba podlehla ve svém azylu v Kravařích Frýdku-Místku 3:4 v prodloužení a její náskok se snížil na 17 bodů před druhým Vsetínem, který zdolal třetí Prostějov 3:1.

Jednatřicetiletý Holík přišel do Zlína na hostování z Komety Brno výměnou za obránce Marka Hrbase a oblékl zlínský dres poprvé od sezony 2016/17. Po 19 sekundách druhé třetině v Pelhřimově nejdříve asistoval u branky Fina Jesseho Paukky. V polovině utkání během 53 sekund využil dvě přesilové hry a zvýšil na 5:2. Dukle nepomohly k zisku ani dvě trefy Šimona Jelínka.

Poruba prohrála třetí z posledních čtyř zápasů. V první polovině druhé třetiny sice získala dvoubrankový náskok díky Lotyšovi Frenksu Razgalsovi a Vítu Christovovi, ale v 31. minutě snížil v početní výhodě pěti proti třem Štěpán Havránek a za 57 sekund v pokračující klasické přesilovce vyrovnal Radek Veselý. Po 50 sekundách třetí části vrátil domácím vedení Lukáš Krenželok, ale v 53. minutě smazal ztrátu v další přesilovce Oskar Haas a v čase 63:34 rozhodl o čtvrté výhře Frýdku-Místku za sebou Vladimír Svačina.

Vsetín po šňůře čtyř porážek podruhé za sebou vyhrál. V 5. minutě dostal Valachy do vedení obránce Ondřej Smetana a v čase 19:07 zvýšil dánský bek Mads Larsen. Za 22 sekund ale zkorigoval stav Tomáš Jáchym. Výhru zpečetil ve 47. minutě Erik Hrňa. Prostějov prohrál podruhé z uplynulých tří duelů.

Devátý Přerov vyhrál na vlastním ledě nad čtvrtou Třebíčí 4:2 a oslavil třetí vítězství za sebou. Dvěma góly a asistencí k tomu pomohl sedmatřicetiletý útočník Roman Pšurný, který přišel z druhé nejvyšší slovenské soutěže ze Skalice.

Po sérii sedmi porážek zabraly Pardubice B, které doma v Chrudimi porazily Sokolov 4:1. Gólem a asistencí k tomu přispěl Dominik Hrníčko. Baník potřetí za sebou nebodoval.

Předposlední Znojmo neuspělo poprvé po sérii čtyř výher a prohrálo v Litoměřicích 4:5 v prodloužení. V čase 63:48 o tom rozhodl australský útočník Cale Costa.

Náskok Orlů před poslední Slavií se snížil na rozdíl tří bodů. Pražané doma vyhráli nad Kolínem 4:1 a po sérii čtyř proher podruhé za sebou zvítězili. Gól a dvě přihrávky si připsal Tomáš Knotek.

39. kolo první hokejové Chance ligy:

Přerov - Třebíč 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
Branky: 41. z tr. střílení a 55. R. Pšurný, 51. D. Indrák, 60. Lednický - 24. Dočekal, 48. Psota. Rozhodčí: Skopal, T. Veselý - Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 767.

Jihlava - Zlín 3:5 (1:0, 2:5, 0:0)
Branky: 5. a 36. Š. Jelínek, 27. Jungwirth - 31. a 32. Holík, 21. Paukku, 25. P. Sedláček, 28. Süss. Rozhodčí: Kostourek, Grygera - Jindra, Kokrment. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Diváci: 513.

Vsetín - Prostějov 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 5. O. Smetana, 20. M. Larsen, 47. Hrňa - 20. T. Jáchym. Rozhodčí: Horák, Cabák - Štofa, Štěpánek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 2158.

Litoměřice - Znojmo 5:4 v prodl. (2:0, 0:3, 2:1 - 1:0)
Branky: 5. Černohorský, 10. P. Svoboda, 44. Plos, 45. Senčák, 64. Costa - 27. Jenyš, 35. T. Svoboda, 39. Lichanec, 46. Štich. Rozhodčí: R. Svoboda, Zubzanda - Belko, Juránek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 682.

Pardubice B - Sokolov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 15. T. Kaut, 22. Pochobradský, 28. Hrníčko, 57. Rouha - 45. Vracovský. Rozhodčí: Bejček, Pilný - Malý, Hájková. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 186.

Slavia Praha - Kolín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 25. T. Knotek, 37. M. Beran, 46. Holý, 52. Všetečka - 57. Hampl. Rozhodčí: Valenta, Hucl - J. Dědek, Kotlík. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 623.

Poruba - Frýdek-Místek 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 22. Razgals, 29. Christov, 41. L. Krenželok - 31. Š. Havránek, 31. R. Veselý, 53. Haas, 64. Svačina. Rozhodčí: Šudoma, Maršálek - O. Veselý, Peluha. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:3. Diváci: 586.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72