SESTŘIH: Budějovice - Litvínov 6:3. Gulaš znovu řádil, Motor bez ztráty

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Jihočeská mašina se v úvodu sezony nezastavuje. Hokejisté Českých Budějovic porazili v předehrávce 4. kola Tipsport extraligy Litvínov 6:3 a připsali si třetí vítězství v řadě bez ztráty jediného bodu. Na udržení neporazitelnosti Motoru v novém ročníku měl velkou zásluhu kapitán Milan Gulaš. Zkušený útočník po nedělním hattricku proti Kometě složil Vervu dvěma góly a asistencí. Tři body si v utkání připsal také Lukáš Pech (1+2). Tým kouče Vladimíra Růžičky naopak stále čeká na výhru, padl potřetí za sebou.

V brance Litvínova dostal poprvé v sezoně šanci Denis Godla, který v minulém ročníku vychytal Vervě dvě vítězství v Budvar areně. Na začátku zápasu přežil se spoluhráči první přesilovku domácích, v 6. minutě ale inkasoval, když jej překonal kapitán Motoru Gulaš.

Českobudějovičtí byli střelecky aktivnější a ještě v první části se dočkali i druhého gólu. Po Gulašově přihrávce překonal Godlu přesnou střelou od modré čáry obránce Štencel.

Na přelomu první a druhé třetiny hosté nevyužili početní výhodu, následně ale skórovali v oslabení. Hrachovinu překonal z brejku Helt. Domácí Pech poté trefil tyč, ale z gólu se radoval opět Litvínov. Po samostatné akci a objetí branky se prosadil Kudrna.

Motor rychle ztracené vedení nepoznamenalo. V polovině zápasu mu vrátil vedení bezprostředně po buly Pech a kouč Růžička stáhl Godlu ze hry. Jeho nástupce Zajíček ale domácí nezastavil. Za necelé dvě minuty jej v přesilovce prostřelil Gulaš a ve 36. minutě posunul Jihočechy k vítězství v další početní výhodě Dzierkals.

České Budějovice měly poté šanci duel definitivně rozhodnout v početních výhodách, šestý gól ale nepřidaly a v 50. minutě v oslabení inkasovaly. Premiérovou branku v extralize si připsal lotyšský reprezentační obránce Zile. Více zdramatizovat duel se nicméně Litvínovu nepodařilo, naopak Zajíčka překonal ještě jednou Hanzl.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Modrý (České Budějovice): „Před výbornou kulisou nám rozdíloví hráči dali šanci vyhrát. Na Pecha s Gulašem je radost se dívat. Také je třeba říct, že nás podržel gólman. Měli jsme vynikající vstup, potom jsme si chybami zkomplikovali zápas. Trochu jsme ztratili koncentraci a dělali věci, které normálně neděláme. Ale pomohli jsme si přesilovkou, vzali si zpátky náskok a pohlídali si to.“

Karel Mlejnek (Litvínov): „Nezačali jsme dobře. Chyběl nám pohyb, rychlost, souboje. Z toho pramenil stav po první třetině. Ve druhé jsme se dostali do zápasu, ale Motor šel znovu do vedení po naší prohrané buly. V závěru jsme chtěli něco udělat s výsledkem, jenže jsme dělali hrubé, nepoctivé, nedisciplinované věci. Pokud se dopustíme čtyř faulů v útočném pásmu, nedá se s tím už nic dělat.“

České Budějovice - Litvínov: Gulaš si parádně najel do pásma, objel branku a rozvlnil síť za Godlou, 1:0

Domácí: 05:49. Gulaš, 10:59. Štencel, 29:07. Pech, 30:53. Gulaš, 35:55. Dzierkals, 56:34. Hanzl

Hosté: 24:12. Helt, 27:15. Kudrna, 49:01. Zile

Domácí: Hrachovina (Strmeň) – Vráblík, Štencel (A), Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, Kachyňa, L. Doudera – Přikryl, Pech (A), Gulaš (C) – Doležal, Koláček, Tomeček – Karabáček, Hanzl, Dzierkals – Valský, Toman, Strnad.

Hosté: Godla (30. Zajíček) – Zile, Jaks, Šalda, Zeman, Demel (A), Strejček, D. Kolář – Kudrna, Estephan, Zdráhal (A) – Straka (C), Š. Stránský, Abdul – Berka, Sukeľ, Hlava – Zygmunt, Helt, Havelka.