Dozvuky LOH ONLINE: doping u Britů, Němka čelí žalobě za týrání zvířat

Autor: iSport.cz, swp
15
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

16 dní, 11 medailí pro Česko. Letní olympijské hry v Tokiu, které proběhly s ročním odkladem, skončily. Češi mohli oslavit rekordní medailovou bilanci, díky které skončili v pořadí národů na 18. místě. Celý průběh olympiády jsme sledovali v online reportáži, v které vám teď budeme přinášet tokijské dozvuky.

ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 2. 8. 2021
10:14
2. 8. 2021

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: Německé dráhové cyklistky zahájily boje na olympijském velodromu v Izu světovým rekordem ve stíhacím závodě družstev. V kvalifikaci zajelo kvarteto Franziska Brausseová, Lisa Brennauerová, Lisa Kleinová, Mieke Krögerová čas 4:07,307 minuty a překonalo dosavadní maximum britského týmu o takřka tři sekundy.

9:38
2. 8. 2021

BASKETBAL: Ženský tým USA zdolal na olympijském turnaji Francii 93:82 a bez porážky vyhrál základní skupinu B. V repríze semifinále z minulých her byla i do třetice v Tokiu nejlepší střelkyní obhájkyň prvenství A'ja Wilsonová, autorka 22 bodů. Američanky usilují o sedmé olympijské zlato v řadě a vítěznou sérii pod pěti kruhy protáhly o 52. zápas. V základní skupině od zařazení basketbalu žen do olympijského programu v roce 1976 ještě nikdy neprohrály.

9:11
2. 8. 2021
Lukáš Krpálek

Na ruzyňském letišti přistály v neděli večer hned čtyři olympijské medaile, samozřejmě i se svými majiteli. Na tokijské hrdiny čekali nejen fanoušci, ale také rodiny. Zlatý Lukáš Krpálek a stříbrná Markéta Vondroušová dorazili hodně narychlo. Více čtěte ZDE >>>

8:13
2. 8. 2021

ATLETIKA: Olympijským vítězem ve skoku do dálky se stal dnes v Tokiu Řek Miltiadis Tentoglu výkonem 841 cm. V mimořádně dramatické soutěži porazil Kubánce Juana Miguela Echevarríu posledním pokusem a jen díky lepšímu druhému skoku. Třetí skončil další kubánský skokan Maykel Massó. Běh na 100 m překážek vyhrála Jasmine Camachová-Quinnová z Portorika v čase 12,37 sekundy.

8:05
2. 8. 2021

BADMINTON: Čtyřhru na OH vyhrály Greysia Poliiová a Apriyani Rahayuová z Indonésie. Ve finále porazily 2:0 Číňanky Ťia I-fan, Čchen Čching-čchen.

7:47
2. 8. 2021

PŘÍMO Z TOKIA | V přímém přenosu prožívají velký sen svého rodinného klanu. Bratři Martin a Petr Fuksovi společně na deblkánoi vstoupili do olympijské regaty a na kilometrové trati si přes dvě jízdy vybojovali účast v úterním semifinále. „Užívám si každý den, co jsem tady a budu na to do smrti myslet,“ usmívá se mladší z dvojice Petr Fuksa. Více čtěte ZDE >>>

7:39
2. 8. 2021

STŘELBA: Puškaři Jiří Přívratský a Petr Nymburský do olympijského finále v třípolohové střelbě z malorážky neprošli, v kvalifikaci obsadili 16. a 17. místo. Oba dělilo s celkovým počtem 1169 bodů od postupující osmičky sedm bodů. Z prvního místa prošel do finále ruský obhájce stříbra Sergej Kamenskij (1183).

6:58
2. 8. 2021

Běloruská běžkyně Kryscina Cimanouská je v bezpečí v Tokiu, oznámili zástupci Mezinárodního olympijského výboru. V neděli odmítla odletět zpět do své vlasti, k čemuž ji podle jejich slov nutilo proti její vůli vedení běloruské výpravy. Noc strávila v hotelu na letišti. Dnes měla startovat v běhu na 200 metrů, místo toho ji čekají další rozhovory s MOV, který si rovněž vyžádal detailní stanovisko Běloruského olympijského výboru.

6:26
2. 8. 2021

ŘECKO-ŘÍMSKÝ ZÁPAS: Artur Omarov po porážce v 1. kole na olympisjkých hrách v Tokiu skončil. Jeho přemožitel Alex Szöke z Maďarska prohrál vzápětí a Omarov se nedostal do oprav.

Český zápasník Artur Omarov v souboji s Maďarem Alexem Szökem
5:50
2. 8. 2021
Josef Dostál

Klidná síla kajakáře Josefa Dostála se prosadila i v pekelných podmínkách ramene tokijského přístavu. V olympijské rozjížďce postoupil do úterního semifinále nejrychlejším časem a přesvědčivým finišem, který označil za styl svého slovenského kamaráda Petera Gelleho. „Musel jsem trochu pochlebovat Slovákům. On je známý tím, že má výborné finiše,“ usmíval se Dostál. Celý rozhovor po postupu do semifinále čtěte ZDE>>>.

5:41
2. 8. 2021

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Sourozenci Petr a Martin Fuksové obsadili na OH v Tokiu ve čtvrtfinále závodu na 1000 metrů druhé místo a postoupili do semifinále.

Petr a Martin Fuksovi během olympijského čtvrtfinále v Tokiu
5:18
2. 8. 2021

ATLETIKA: Když 2. ledna porodila syna Kaapa, asi ani samotnou Kristiinu Mäki nenapadlo, co by se mohlo stát sedm měsíců na to. Nejen, že si vybojovala účast na olympijských hrách v Tokiu, ale ona na nich díky osobnímu rekordu vylepšenému o dvě sekundy postoupila do semifinále běhu na 1500 metrů (ve středu od 12.00 SELČ). „Asi jsem si to vymodlila,“ usmívala se krátce poté sympatická brunetka s finskými kořeny. Celý rozhovor s Mäki čtěte ZDE>>>.

5:11
2. 8. 2021
COVID-19

Na olympijských hrách v Tokiu se objevilo 17 nových případů nákazy koronavirem. Nikdo ze sportovců podle organizátorů tentokrát pozitivní test neměl. Dosud se nákaza prokázala u 24 aktivních účastníků her. Celkem bylo na olympiádě pozitivně testováno 276 lidí.

5:11
2. 8. 2021

ATLETIKA: Olympijské zlato v běhu na 100 m překážek získala Jasmine Camachová-Quinnová z Portorika. Jasně porazila světovou rekordmanku Američanku Harrisonovou.