To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 0:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:10.
Je hotovo! Do druhého poločasu fotbalisté Anderlechtu vstupovali s dvougólovým náskokem, družina z Francie ale podala po změně stran skvělý výkon a předvedla náramnou stíhací jízdu. Hosté v rozmezí pouhých dvanácti minut vstřelili tři góly, dostali se do vedení a to udrželi až do konce. AS Saint-Étienne tak postupuje z prvního místa ve skupině, na domácí Anderlecht zbylo to druhé!
90+3
90+3
Právě Łukasz Teodorczyk nyní vybojoval míč a poté ho přenechal Stanciuovi, jenž ale z první výrazně přestřelil svatyni Les Verts.
90+2
Łukasz Teodorczyk už má na svém kontě žlutou kartu, nyní si polský legionář ve vzdušném souboji zbytečně vyšlápl na Théophilea-Caterina a může být rád, že nešel předčasně pod sprchu.
90+1
Nad rámec druhého poločasu rumunský arbitr nastavil tři minuty!
90
Emmanuel Adjey Sowah a Oussama Tannane se pustili do strkanice u postranní čáry, arbitr Kovács oba kohouty napomenul žlutou kartou.
90
88
Hra je hodně rozkouskovaná, což hraje do karet hráčům Saint-Étienne. Hosté jsou každou minutou blíže prvnímu místu ve skupině?
87
Do diskuze s rozhodčím se následně pustil i Łukasz Teodorczyk a ani on se žlutému napomenutí nevyhnul.
87
Sofiane Hanni vyfasoval za naprosto zbytečné protesty žlutou kartu.
85
Po Malcuitově akci se míč odrazil na kopačku Bryana Daba, který nic nevymýšlel a vypálil z voleje, jeho projektil z nějakých dvaceti metrů ale proletěl těsně vedle!
84
Kotel Les Verts už předem slaví důležitou výhru, hosté to ale budou mít ještě hodně těžké. Do konce ještě zbývá dost přes pět minut.
83
Na hrací ploše se v těchto chvílích nic převratného neděje. Zatímco hosté už se jen brání, hráčům Anderlechtu se vůbec nedaří vymanit se z krize posledních desítek minut.
81
Les Verts se uchýlili ke kombinaci na vlastní polovině, v tuto chvíli se hosté už nikam neženou, což je vzhledem k aktuálnímu stavu utkání pochopitelné.
80
Romain Hamouma našel v pokutovém území Kévina Monneta-Paqueta, ten ale tentokrát vypálil těsně vedle levé tyče bruselské svatyně!
79
Dalekonosný nákop na Andyho Najara byl příliš prudký a balon skončil v zámezí, Stéphane Ruffier už si ho opět chystá k rozehrávce.
78
Domácí začínají být hodně frustrovaní. Do diskuze s rozhodčím se nyní pustil Stéphane Badji, i tentokrát ale bude následovat jen odkop od Ruffierovy svatyně.
77
Sofiane Hanni reklamuje ruku jednoho z hráčů Saint-Étienne v pokutovém území, hra ale plyne dál.
76
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Alexander Søderlund, přichází Oussama Tannane.
74
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelný obrat, hosté během dvanácti minut vsítili tři góly a mají skvěle nakročeno k prvnímu místu ve skupině! Po povedené kombinaci Les Verts na jeden dotek přišel další nebezpečný centr Hamoumy, který Roef vyrazil jen do míst, kde stál KÉVIN MONNET-PAQUET, který se trefil neomylně!
72
Ve druhé půli sledujeme skvělý fotbal, statečně bojující Saint-Étienne je i nadále aktivnější a tlačí se za vstřelením další branky, která by francouzský celek posunula do čela skupiny.
71
Po povedené akci zelených na jeden dotek poslal Pierre-Yves Polomat další centr do pokutového území, bruselští fotbalisté to ale nakonec zvládli.
70
V rámci spolupráce dvou střídajících hráčů přišel z pravé strany Najarův centr na hlavu Sofianeho Hanniho, ten ale poté v podstatě jen odevzdal balon Ruffierovi.
69
Z tribun se ozývá pískot, hosté se totiž znovu usadili na útočné polovině. Ještě před chvilkou se zdálo, že je rozhodnuto, Les Verts ale v tuto chvíli stačí k prvnímu místu jediný gól!
67
Z přímého kopu sice ještě žádné nebezpečí pro Roefa nepramenilo, akce Saint-Étienne ale ještě pokračovala a Hamouma z pravé strany nacentroval míč na bližší tyč, kam si seběhl ALEXANDER SØDERLUND a uklidil pumlíč nechytatelně pod břevno!
67
Právě střídající Hanni se teď dotkl míče rukou, a tak budou mít Les Verts k dispozici další přímý kop, jehož exekuce se ujme Hamouma.
66
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Frank Acheampong, přichází Sofiane Hanni.
65
Pětadvacet minut před koncem je stále o co hrát, čemuž odpovídá i tempo hry, které se oproti začátku druhé půle výrazně zvýšilo.
63
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Henri Saivet, přichází Romain Hamouma.
62
Že by drama? Les Verts snižují a dostávají se zpět do hry o první místo ve skupině, na které ale stále ztrácejí dva góly. Kévin Malcuit utekl po pravém křídle a poté předložil povedený centr přesně na hlavu ALEXANDRA SØDERLUNDA, který se trefil přesně!
62
Z následného rohového kopu Les Verts nic kloudného nevytěžili a Stanciu už po pravém křídle zakládá rychlou protiakci Anderlechtu.
61
Łukasz Teodorczyk s Acheampongem se prokousali až do pokutového území, druhý jmenovaný ale neprošel přes důrazného Lacroixe, od nějž se míč odrazil do zámezí.
60
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Jorn Vancamp, přichází Łukasz Teodorczyk.
60
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Alexandru Chipciu, přichází Andy Najar.
58
Po velkých šancích na obou stranách se hra uklidnila, ani jednomu týmu se nedaří dostat se k souvislejší kombinaci.
57
Domácí kapitán Leander Dendoncker nedovoleně zajel do Daba ve středu hřiště, hosté tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
55
Šance i na druhé straně! Nicolae Stanciu napřáhl zpoza hranice pokutového území, Stéphane Ruffier ale proti jeho štiplavé ráně předvedl povedený reflexivní zákrok!
54
Mohli jsme mít zaděláno na pořádné drama, to by ale Henri Saivet nemohl napálit kulatý nesmysl přímo do břevna! To je velká smůla pro Saint-Étienne a zároveň štěstí pro Roefa.
53
Tak to je velká komplikace pro domácí. Vancamp se dotkl míče rukou ve vlastním pokutovém území, vyfasoval žlutou kartu a Les Verts budou mít k dispozici penaltu!
52
Opět se hraje a Alexander Søderlund si došel pro Spajićův faul, Les Verts tak budou mít k dispozici přímý kop z vcelku zajímavé pozice.
51
Frank Acheampong zůstává ležet na trávníku, mezitím se v zámezí rozcvičuje hned trojice hráčů Anderlechtu. Nechme se překvapit, zdali domácí špílmachr bude schopen pokračovat.
50
Frank Acheampong zůstal ležet v bolestech na trávníku po souboji s Théphilem-Caterinem a míří k němu lékaři, jeho ztráta by byla pro Anderlecht hodně bolestivá...
48
Fotbalistům Saint-Étienne to nyní vyšlo a po akci založené Bryanem Dabem balon propadl až k Alexanderu Søderlundovi, jehož pokus byl ale zblokován.
47
Na začátku druhé půle se na trávníku nic převratného neděje, ani jednomu týmu se nedaří usadit se na útočné polovině.
46
Co nabídne druhá půle? To začneme zjišťovat ve 20:04.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi. Sledovali jsme vcelku vyrovnaný fotbal, hosté měli míč dokonce častěji ve své moci, nicméně Anderlecht dvakrát udeřil z rychlých protiútoků a vede o dva góly. Celek z bruselské metropole tak dělí už jen 45 minut od udržení prvního místa ve skupině.
45+1
45+1
Malcuitova střela byla zblokována a zdá se, že v první půli už se nic převratného nestane. Někteří diváci už opouštějí své sedačky.
45
První poločas bude o minutu delší!
44
První půle už se chýlí ke svému konci. Po nepovedené kolmici na Vancampa skončil míč až u Ruffiera, ten ještě stihne založit další protiakci Les Verts.
43
Po trmě-vrmě v pokutovém území Anderlechtu Stanciu přišel o míč v souboji s Pogbou, ten ale následně nic kloudného s balonem nevymyslel.
42
Alexander Søderlund nedokázal odcentrovat míč do pokutového území, balon skončil až v zámezí a Davy Roef už si ho chystá k odkopu.
40
Z Vancampovy ztráty míče na polovině hřiště hosté nic nevytěžili, hra je v posledních minutách plná nepřesností na obou stranách.
39
Rumunský reprezentant Nicolae Stanciu lacino přišel o míč a na druhou stranu se poté vydal Kévin Monnet-Paquet, ani on se však daleko nedostal.
38
Hráči ve fialových dresech se nikam neženou a v poklidu kombinují na vlastní polovině, Les Verts si za necelých 40 minut hry ještě nevytvořili ani jednu šanci.
37
Arnaud Nordin následně vybojoval rohový kop, po němž se k hlavičce dostal Bryan Dabo, který ale nemířil přesně a jeho pokus proletěl výrazně mimo.
35
Kévin Monnet-Paquet se po Polomatově pasu prokousal až na hranici pokutového území, tam ale o balon nakonec přišel.
34
Ta ale skončila jen u Polomata a přes Daba se míč dostal k Kévinovi Monnetovi-Paquetovi, jehož následný pokus o centr ale za moc nestál a Roef mohl zůstat v klidu.
33
Frank Acheampong zůstal ležet na trávníku po souboji s Théophilem-Caterinem, po šestém faulu Les Verts v dosavadním průběhu zápasu budou mít domácí spoustu času na rozehrávku.
31
Anderlecht právě vstřelil branku!
Míč se opět třepotá v síti a Bruselští už jsou opravdu blízko od postupu z prvního místa! Akci Anderlechtu opět založil Frank Acheampong, z jehož přihrávky tentokrát těžil NICOLAE STANCIU. Ten si přehodil míč na levačku a napálil ho nekompromisně k tyči!
30
Ten ale neměl dlouhého trvání, jelikož Nicolae Stanciu se po nešťastné srážce s protihráčem skácel k zemi uvnitř středového kruhu, hra je tak znovu přerušena.
29
Půlhodina hry je téměř za námi. Henri Saivet teď lacinou ztrátou připravil Les Verts o míč a hosté už zakládají další rychlý protiútok.
27
Ofsajd a v něm Jorn Vancamp, Stéphane Ruffier tak bude mít spoustu času na založení protiútoku Saint-Étienne.
26
Nicolae Stanciu vyslal povedenou kolmicí na zteč Acheamponga, jemuž se nadvakrát podařilo odcentrovat, míč ale skončil bezpečně ukryt v Ruffierově náruči.
25
Hráči ve fialových dresech se zatáhli před vlastní šestnáctku, Anderlecht se teď v podstatě jen brání a čeká na šance jít do dalších protiútoků.
24
Florentin Pogba povedenou rozehrávkou založil rychlou protiakci Les Verts, hosté se ale nakonec dostali sotva za půlící čáru.
22
Frank Acheampong a Alexandru Chipciu se znovu vydali na útočný výlet, defenzíva Les Verts to ale tentokrát zvládla a Ruffier odkopl míč hluboko na útočnou polovinu.
21
Bruselští se ujímají vedení a jsou blízko k prvnímu místu ve skupině! Frank Acheampong utekl po levém křídle a jeho následný pas do pokutového území propadl až na vzdálenější tyč, kam si seběhl ALEXANDRU CHIPCIU, který suverénně poslal balon pod břevno!
20
Dvacet minut hry je za námi a fotbalisté Saint-Étienne se začínají čím dál více soustředit na ofenzívu, zároveň se jim ale otevírají mezírky v obraně.
18
Florentin Pogba nakopl míč na útočnou polovinu, zamýšleného adresáta Alexandera Søderlunda ale míč nenašel, poněvadž k němu včas přistoupil Uroš Spajić.
17
Zatímco hosté drží míč častěji na svých kopačkách, fotbalisté Anderlechtu se zkoušejí prosadit hlavně z rychlých protiútoků. Jeden takový teď nevyšel Vancampovi, který se navíc provinil útočným faulem.
16
Alexander Søderlund si nedokázal zpracovat prudký pas a pumlíč se dokutálel až do zámezí, vhazovat bude domácí kapitán Leander Dendoncker.
14
Kévin Malcuit si na pravém křídle neporadil s Obradovićem, následná protiakce bruselského celku ale neměla dlouhého trvání.
13
Hra se po úvodní rozlítané pasáži poněkud uklidnila, ani jeden tým se nikam nežene a na hře Anderlechtu i Les Verts je vidět, že postup už mají oba jistý.
11
Centr z levé strany ale doletěl pouze na hlavu Dendonckera a rychlý protiútok domácích založil Frank Acheampong, který ale ztroskotal na pozorném Malcuitovi.
10
Arnaud Nordin ze souboje se Spajićem vydoloval rohový kop pro Saint-Étienne, Davy Roef se tak bude muset mít na pozoru.
8
Právě od Pierrea-Yvese Polomata se ale balon odrazil do autu, Anderlecht bude mít k dispozici vhazování z hloubi vlastní poloviny.
7
Ivan Obradović si došel pro Malcuitův faul, nicméně hráči ve fialových dresech s následnou rozehrávkou naložili bídně a protiakci Les Verts už zakládá Polomat.
6
Domácí vybojovali další roh a po centru Stancia se dostal k hlavičce ze zajímavé pozice bruselský kapitán Leander Dendoncker, který ale neměl seřízená mířidla.
4
Hráči ve fialových dresech se ale nakonec k ničemu nedostali, dánský legionář Alexander Søderlund totiž odhlavičkoval míč do bezpečí.
3
Na druhou stranu se posléze vydal Nicolae Stanciu, jemuž se podařilo vybojovat rohový kop pro Anderlecht.
2
Kévin Malcuit se zmocnil odraženého míče a z ostrého úhlu vypálil, jeho pokus ale vcelku výrazně minul Roefovu svatyni.
1

RSC Anderlecht: Roef – Sowah, Spajić, Nuytinck, Obradović – Stanciu, Dendoncker (C), Badji – Chipciu, Vancamp, Acheampong.
Náhradníci: Svilar – Najar, Bruno, Hanni, Teodorczyk, Capel, I. Doumbia.

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Polomat, F. Pogba, Lacroix, Théophile-Catherine – Søderlund, Malcuit, Dabo – Nordin, Monnet-Paquet, Saivet.
Náhradníci: Moulin – Pajot, Tannane, Veretout, Hamouma, Perrin, Aulagnier.

Rozhodčí: Kovács – Artene, Marinescu (všichni Rumunsko).
Oba týmy už mají postup v kapse, německá Mohuč i ázerbájdžánská Gabala jsou již bez šance. Dnes nás tak v Bruselu čeká bitva o první místo ve skupině, které znamená lepší výchozí pozici pro vyřazovací boje. Blíže k němu má před zápasem Anderlecht, jemuž by stačila remíza.

Celek z belgické metropole měl blízko k vítězství v prvním vzájemném zápase na francouzské půdě, nicméně fotbalisté Saint-Étienne udeřili v samotném závěru a zajistili si bod za remízu 1:1. Anderlecht ani Les Verts letos v pohárové Evropě ještě nepoznali hořkost porážky, změní se to dnes?
Hezký večer u sledování atraktivního utkání skupinové fáze Evropské ligy, ve kterém dojde na měření belgického a francouzského fotbalu. RSC Anderlecht přivítá AS Saint-Étienne, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.