Dnešní zápas je u konce! ESTAC Troyes nepotvrdilo roli favorita a s GFC Ajaccio pouze remízovalo 0:0!

První poločas nabídl na Stade de I´Aube zajímavou podívanou! Na první šanci jsme čekali až do čtrnácté minuty, kdy se do míče opřel Yoann Court a pořádně protáhl gólmana Godu. Nejdůležitější moment prvního poločasu přišel ve 44. minutě, kdy hlavní rozhodčí pískl penaltu pro Ajaccio. K penaltovému puntíku se postavil Wael Larbi, nicméně branku přestřelil!

Hned na začátku druhého poločasu střílel Karaboué, nicméně jeho rána mířila těsně mimo! O osm minut později nebezpečně střílel Corentin Jean, nicméně Goda i nadále držel čisté konto. V samotném závěru měl rozhodnutí na kopačce Jimmy Cabot. Střídající hráč však gólmana Ajaccia rovněž nepřekonal!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+5
90+4
Po nepřesné přihráce Jimmyho Cabota skončil míč v zámezí a bude se odkopávat od branky Gody. Hostující brankář si samozřejmě dává na čas!
90+3
Za vápnem se k míči dostal Jessy Pi, který svým nadýchaným centrem hledal za obranou Benjamina Niveta. Tomu však k míči kousek chyběl!
90+2
Jimmy Cabor udělal kličku do středu hřiště a spadl po souboji s Pujolem. Hostující hráč však předvedl naprosto ukázkový skluz, kterým získal míč pro svůj tým!
90+1
Hlavní arbitr nastavuje pět minut nad rámec základní hrací doby! Domácím se rohový kop vůbec nepovedl a Ajaccio může zahrozit z rychlého protiútoku!
90
Z hodně velké vzdálenosti vypálil Lossémy Karaboué, nicméně jeho pokus byl skrytý mezi obránci a Goda jej viděl na poslední chvíli, raději tak míč vyrazil na rohový kop!
89
Ajaccio však míč dlouho na svých kopačkách neudrželo a dopředu zamířili opět domácí! Po pravé straně postupoval Martins Pereira, který poslal míč do běhu pro střídajícího Jimmy Cabota. Francouzský útočník se mohl stát hrdinou zápasu, nicméně jeho tvrdou střelu Goda vyrazil!
88
Troyes dlouhou kombinovalo na útočné polovině, následně se však nechal vcelku lehce obrat o míč Benjamin Nivet a dopředu míří hosté!
86
Domácí fotbalisté stupňují tlak, nicméně do zakončení se stále nemůžou dostat. Obrana Ajaccia dnes funguje opravdu výborně! Do konce však stále zbývá i s nastavením nějakých osm minut!
85
Krásnou individuální akci předvedl střídající Jimmy Cabot, který nasadil jesličky Coeffovi a postupoval vpřed. Následně ho však zastavil Sylla.
84
Domácí tým se propracoval k rohovému kopu. Rozehrávky se ujal střídající Ben Saada, jehož centr směřoval na malé vápno. Ven z branky šel opět Goda, který míč vyboxoval.
83
Poslední změnu provádí domácí tým! Ze hřiště odchází exekutor standardní situací Yoann Court, na jehož místo přichází Jimmy Cabot!
82
Domácí kouč Jean-Marc Furlan si již kontroluje hodinky! Ano, času již moc nezbývá!
81
Tentokrát se však Benjamin Nivet dočkal a poslal do vápna nadýchaný centr. Gólman Goda je však v tomto zápase velmi jistý, což potvrdil i v tomto případě.
80
Yoann Court a Benjamin Nivet kombinovali na pravé straně, nicméně obrana Ajaccia byla velmi dobře zformovaná a tato francouzská dvojice se do zakončení nedostala.
79
Ajaccio je v posledních minutách vcelku neškodné. Ani poslední útočný výlet hostů nedopadl úspěšně. Ducourtioux pokazil lehkou přihrávku na Pujola a dopředu jdou domácí.
78
Před malou chvíli si do vápna naběhl Henri Bienvenu, který pálil z hodně ostrého úhlu. Jeho tvrdá rána však letěla vysoko nad branku!
77
I hostující celek provádí první střídání v tomto zápase! Mohamed Wael Larbi na tento zápas jistě nebude vzpomínat v dobrém, neboť neproměnil penaltu. Na jeho místo příchází Kevin Mayi!
75
Hostující hráči to občas s agresivitou opravdu přehánějí! Issiaga Sylla předvedl hodně ostrý zákrok zezadu na Martinse Pereiru. Žlutá karta byla v tomto případě udělena správně!
74
Domácí tým provádí druhé střídání v tomto zápase! Ze hřiště odchází francouzský útočník Corentin Jean, který dnes podal dobrý výkon. Na jeho místo přichází Henri Bienvenu Ntsawa.
73
Hodně prostoru dostal před vápnem Benjamin Nivet, který chtěl ještě vylepšit pozici pro Yoanna Courta, a tak posílal míč na levou stranu vápna, kam si právě Court nabíhal. Jeho přihrávku však vystihl stoper Martinez!
72
Postup domácího týmu zastavil nedovolený zákrok Ducourtiouxe, který poslal k zemi Martinse Pereiru.
70
Levý obránce Lossémy Karaboué se pokoušel zakombinovat na levé straně s Benjaminem Nivetem. Proti byl však obránce Sylla, který domácího borce od míče odstavil a vše vyřešil razantním odkopem.
69
V posledních minutách je mírně aktivnější hostující Ajaccio, které však má problémy v kombinaci, čehož využívají domácí fotbalisté.
68
První střídání provádí domácí trenér! Svůj pobyt na hřišti ukončil Fabien Camus a na jeho místo přichází Ben Saada!
66
Výborný obranný zákrok předvedl obránce Lossémy Karaboué, který na poslední chvíli vypíchl míč Ducourtiouxovi. Ajaccio však zůstane u míče, neboť bude vhazovat.
65
Oba hráči jsou již v pořádku a pokračují ve hře. Momentálně je u míče hostující celek, který kombinuje na útočné polovině.
64
Ve vápně Ajaccia svedl tvrdý souboj domácí Corentin Jean s Issiagou Syllou. Hostující hráč při pádu nechtěně kopl svého soupeře kopačkou do zad, což nenechalo chladné domácí fanoušky. Oba hráči jsou momentálně v péči lékařů!
63
Zajímavou kombinaci předvedlo i Ajaccio! Ducourtioux našel dlouhým pasem ve vápně Tshubumbu, který hlavičkou míč sklepl na nohu Wael Larbiho. Jeho střela však mířila vysoko nad.
62
Na pravé straně zakombinoval Court s Ayassem! Druhý jmenovaný se ocitl na pravé straně osamocený a měl hodně prostoru. Přízemní centr domácí hráč však nasměřoval pouze na kopačku Coeffa, který míč odkopl do bezpečí.
60
Tentokrát centroval z levé strany Martins Pereira, jehož centr dokázala obrana Ajaccia odvrátit. Za vápnem se však opřel do míče Jessy Pi. Střela francouzského středopolaře mířila vysoko nad.
59
Troyes zůstalo u míče a z pravé strany přílétl další centr z kopačky Lossémy Karabouého. Míč však doplachtil pouze do rukavic brankáře Gody!
58
Domácí Troyes šlo do rychlého protiútoku, který táhl Benjamin Nivet. Jeho křížná přihrávka na nabíhajícího Corentina Jeana však byla příliš dlouhá a stoper Martinez stačil míč odkopnout do zámezí.
57
Následný rohový kop si vzal na starost Fabien Camus, který poslal centr na hranici malého vápna. V tomto prostoru však kraloval Goda, který míč lapil do svých rukavic.
56
Yoann Court před malou chvílí našel dlouhým pasem Corentina Jeana, který se dokázal dostat před Larbiho a prudce vystřelil na přední tyč! Goda však míč vyrazil na rohový kop!
55
Další povedená akce Troyes! Z pravé strany poslal opět zajímavý centr Karaboué, na který si naběhl Nivet. Jeho střela však mířila mimo!
53
Na pravé straně odvedl výbornou práci Fabien Camus, který obešel Syllu a dostal se k odcentrování míče. Jeho centr našel na hranici vápna volného Yoanna Courta, kterému však střela nesedla a poslal míč vysoko nad branku!
51
Za dlouhým centrem směřoval Corentin Jean, kterého poslal k zemi Coeff a zastavil tak postup mladého Francouze. Hlavní rozhodčí však nedovolený zákrok neodpískal!
49
Na druhé straně se pokoušel ohrozit branku Bernardoniho Pujol. Postup hostujícího útočníka však zastavil praporek pomezního rozhodčího!
48
Lossémy Karaboué si na levé straně narazil míč s Courtem a vypálil z hranice vápna! Jeho pěkná střela však skončila těsně mimo levé tyče!
47
Domácí fotbalisté momentálně kombinují na vlastní polovině, nicméně Ajaccio napadá velmi vysoko.
46

Druhý poločas tak začne za bezbrankového stavu přibližně v 22:01!
45+1
45
K penaltě se postavil Mohamed Wael Larbi, který však nedává! Jeho tvrdá rána končí vysoko nad brankou!
44
Hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop pro GFC Ajaccio! Na pravé straně se uvolnil Coeff, který poslal hodně ostrý cent, jenž však nikoho z hostujících hráčů nenašel. Tshibumbu však spadl po souboji s Koném a píská se penalta!
43
Na pravé straně odvedl výbornou práci Lossémy Karaboué, který se vyhnul Đokovićovi a poslal míč do vápna. Gólman Goda byl však pozorný a pro míč si došel.
42
Domácí Troyes mělo k dispozici standardní situaci, které se opět ujal Yoann Court. Tentokrát se mu centr povedl a málem našel za obranou volného Corentina Jeana. Tomu však kousek chyběl!
41
Nejdříve hlavní arbitr neodpískal faul na Ducourtiouxe, tak vzal hostující hráč situaci do svých rukou a tvrdě zajel pod nohy Courta. Od hlavního rozhodčího vyfasoval žlutou kartu!
39
Hostující hráč momentálně kombinují na vlastní polovině a kontrolují hru. Domácí však velmi dobře napadají a znepříjemňují hostům rozehrávku!
38
Yoann Court rozehrál rohový kop tentokrát na krátko s Camusem. Jeho centr na zadní tyč však zachytil gólman Jules Goda.
37
Hodně ostře zajel Le Moigne pod nohy Fabiena Camuse. Domácí fanoušci se dožadovali odpískání nedovoleného zákroku, nicméně rozhodčí nechal ve hře pokračovat!
36
Z hodně těžké pozice se podařilo odcentrovat Fabienu Camusovi, jehož centr sice dolétl pouze na hlavu hostujícího Coeffa. Od stopera Ajaccia se míč odrazil na nohu Nivieta a domácí pokračují v kombinaci!
34
Chybu v rozehrávce však udělalo i Troyes a na pravé straně se ocitl nehlídaný Đoković. I chorvatský obránce však neměl zájem o centru a raději míč vrátil pod sebe.
33
Po nepřesné přihrávce Ducourtiouxe mohli jít domácí do protiútoku, nicméně Fabien Camus akci zbytečně zabrzdil a Troyes jde raději do postupné kombinace.
32
Na druhé straně zafungovala na jedničku obrana Ajaccia, která dokázala zastavil centr Karabouého, i následnou střelu Yoanna Courta.
31
Z levé strany poslal nadýchan centr Pablo Martinez, který doputoval na hlavu Tschibumbu. Po nepřesné hlavičce tohoto hráče se k dorážce dostával Larbi, těsně před ním však odpálil míč Koné.
29
Mladý francouzský útočník Corentin Jean si na levé straně krásně obhodil Đoković, nicméně na střelu si netroufl a byl zastaven stoperem Coeffem. Sympatická akce!
28
Tradiční exekutor Yoann Court si vzal na starost i tuto standardní situaci. Jeho nepovedený centr však zablokovala zeď! Míč se odrazil na nohu francouzského středpolaře a Troyes pokračuje v kombinaci.
27
Na dlouhý pas za obranu si naběhl Corentin Jean, kterého poslal hodně tvrdým zákrokem k zemi Pablo Martinez. Hlavní sudí opět neváhal a uděluje žlutou kartu!
25
Na trávníku se v posledních minutách přitvrdilo! Nedovoleným zákrokem se prezentoval také domácí Mathieu Saunier, který poslal k zemi Youga.
24
Obránce Issiaga Sylla se pokoušel dlouhým centrem najít za obranou Tshibumbua. Útočník Ajaccia si však nepohlídal ofsajdovou linii, čehož si všiml pomezní rozhodčí.
22
Hostující celek se po delší době podíval také na soupeřu polovinu. Po nedovoleném zákroku Pereiry zahrával standardní situaci Wael Lardi, avšak ani jeho centr nenapáchal žádnou neplechu.
21
Yoann Court, tradiční exekutor Troyes, si vzal na starost i další standardní situaci. Ani tentokrát si však nepočínal ideálně a jeho centr žádného z jeho spoluhráčů nenašel.
20
Hráči Ajaccio se naopak v posledních minutách stále častěji uchylují k tvrdé hře. To předvedl před malou chvílí Đoković, který ostře zajel pod nohy Niveta. V tomto případě však francouzský arbitr kartu nevytasil!
18
Domácí pod lehčím začátku přidali a v posledních minutách jsou jednoznačně aktivnějším týmem! V držení míče však i nadále zaostávají – Troyes 38%Ajaccio 62%!
17
Domácí měli k dispozici zajímavou standardní situaci, které se zhostil Yoann Court. Jeho přetažený centr však přelétl všechny ve vápně a i branku Ajaccia.
16
První ostřejší zákrok v tomto utkání měl na svědomí Amos Youga, který velmi agresivně zajel pod nohy Benjamina Niveta. Rozhodčí bez váhání uděluje první žlutou kartu v tomto utkání!
15
I třetího rohového kopu Troyes se zhostil Yoann Court. Jeho centr směřoval na malé vápno, v tomto prostoru však kraloval gólman Goda!
14
Martins Pereira našel ve středu hřiště volného Yoanna Courta, který si míč výborně zpracoval a tvrdě se opřel do míče. Jeho pěknou střelu poslal gólman Goda nad břevno!
13
I druhý rohový kop Troyes si vzal na starost Yohan Court, tentokrát však našel pouze stopera Martineze, který míč odkopl do bezpečí.
13
I Fabien Camus na druhé straně předvedl, že jeho kopací technika není špatná a přesným centrem našel na pravé straně Karabouého, jehož centr byl zablokován obránce hostujícího celku na rohový kop!
11
Pujol našel krásným centrem na pravé straně volného Ducourtiouxe, který si výborně zpracoval míč a pohotově poslal míč do vápna. Našel však pouze připraveného Mory Koného, jenž míč odkopl.
10
Domácí celek zatím není v kombinaci příliš přesný. U míče jsou tak daleko více fotbalisté hostujícího celku, kteří momentálně kombinují na své polovině hřiště.
9
První rohového kopu domácího celku se ujal právě Yoann Court, jehož centr nebyl příliš přesný a obrana hostujícího celku si bez problému poradila.
8
Krásný pas obdržel na druhé straně také Yoann Court, kterého však stíhal obránce Issiaga Sylla. Obránce původem z Guiney domácího hráče nezastavil, poslal míč alespoň na rohový kop.
8
Vůbec první rohový kop tohoto zápasu si vzal na starost Mohamed Wael Larbi, který posílal svůj centr na malé vápno. V tomto prostoru však kraloval stoper Koné.
7
Po chybné rozehrávce domácího celku se dostali do kombinace hostující hráči. Na pravé straně dostal opravdu hodně prostoru kapitán Ducourtioux, jehož následný centr srazila obrana Troyes na rohový kop.
5
Coeff teď velmi ostře zajel pod nohy domácího Benjamina Niveta, kterého souboj zjevně hodně zabolel. Hlavní rozhodčí však kartu neudělil!
5
Martinez hledal dlouhým nákopem na hrotu Tshibumbu, který míč stihl na hrací ploše, nicméně jeho následný střílený centr ve vápně nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.
4
Hodně nepřesnou přihrávku teď vyprodukoval Jessy Pi, který namazal Ducourtiouxovi. Hostující ofenzivní záložník chytře poslal míč ke stoperům, kteří rozehrávají útočnou akci hostů.
3
Domácí fotbalisté se poprvé v zápase dostali na útočnou polovinu a Lossémy Karaboué se pokoušel o uvolnění Camuse. Přihrávka však přesná nebyla a u míče jsou opět hráči Ajaccia.
2
Hosté začali velmi aktivně! Na levé straně podnikl zajímavý průnik Sylla, který se vyhnul Pereirovi, avšak následný centr nebyl přesný.
1
GFC Ajaccio skončilo v minulém ročníku na postupovém druhém místě. V připravě tým odehrál pouze dva zápasy a v obou případech bodoval. První utkání se Sochaux skončilo bezbrankovou remízou a následující duel s Méty vyhráli 1:0.

ESTAC Troyes dosáhl v minulé sezoně na první příčku v Ligue 2 a po zásluze vybojoval postup do nejvyšší francouzské ligy. V přípravných zápase to ale nebyla žádná sláva, z posledních čtyřech duelů nevyhráli domácí fotbalisté ani jednou.
Nádherný sobotní večer všem fanouškům kvalitního fotbalu. Dnes nám začíná nejvyšší francouzská liga a my se společně podíváme na střetnutí ESTAC Troyes a GFC Ajaccio. Hned v prvním kole se nám tak představí oba nováčci Ligue 1. Na sledování textového onlinu vás srdečně zve Jan Havlovic, který vás bude zároveň přenosem provázet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.