Střely mimo: 2:6.
Rohy: 9:9.
Ofsajdy: 2:0.
Fauly: 11:15.
Je konec! Monaco zcela zaslouženě odváží z trávníku Bordeaux tři body. Hned v úvodu bylo jasné, kdo bude pánem na hřišti. Nejdříve se ve třetí minutě prosadil Sidibé, následně o dvě minuty později přidat Falcao svou první branku. Ve druhém poločase přišla nejdříve další branka Radamela Falcaa, aby mohl o několik minut později přidat z pokutového kopu hattrick. Poté neunesl nepříznivá stav a nechal se zcela zbytečně vyloučit Ounas. Bordeaux bylo bez šance na obrat, ale větší debakl se již nekonal.
90+2
90+2
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90+1
Již v nastaveném čase přiletěl před Priora pas z rohového kopu. Jen se štěstím z toho nebyla pátá branka v domácí síti. Hned několik hráčů Monaca se natahovali k hlavičce, ale míč je přeletěl.
90
Hosté se ještě jednou dostali k centru. Moutinho čekal přes brankou, ale proti němu byl viditelně vyšší Pallois.
89
Toulalan odvrátil rohový kop hostujícího týmu. Na dlouho se však domácí neosvobodili. Hned po zisku míče přišla nepřesná nahrávka Vady.
88
Tak přece jen bylo ještě pořádně horko před Subašićem. Z levého kraje přilétl povedený centr, ale ani jeden z dvojice Ménez – Laborde na něj na zadní tyči nedosáhli.
87
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází João Moutinho.
86
Mendy musel zastavit rozvíjející se akci domácího celku a dostává žlutou kartu.
85
Skvěle si poradil s obráncem nově příchozí Mbappé Lottin. Následně si připsal také povedenou střelu, která ale jen proletěla kolem pravé tyče.
83
Hosté se chtěli prokombinovat až do samotného vápna. To se jim málem podařilo. Jen konečný centr poslal Sidibé jen na kopačku Sabalyho.
82
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Kylian Mbappé Lottin.
81
Posledních zhruba deset minut pro oba týmy. O vítězi je již jasno, ale domácí se budou ještě snažit alespoň o čestný úspěch.
80
Po rohovém kopu domácího celku se hostující brankář Subašić dostal do prostoru před brankou. Jeho vyběhnutí domácí nedokázali využít. Po kombinaci u pravé postranní lajny ztrácí míč Vada.
78
Domácí to zkoušejí i v deseti. Zatím se jim ale nedaří přechodová fáze. Před vápnem ztratil míč Toulalan.
77
Hosté chtějí přidat ještě další branku. Na levé straně se protáhl kolem postranní lajny Lemar. Jeho prudký centr však nenašel spoluhráče.
75
Domácí se po faulu dostali k centru do vápna. Tak ale dnes vládne Kamil Glik, který opět byl nejvýše ze všech a také na správném místě a hlavičkuje z nebezpečného místa.
74
Monaco je již téměř nesoustředí na obranu. Po centru Mendyho se dostal k míči jen domácí Kamano, který ve spolupráci s brankářem ukončil akci soupeře.
73
Domácí to nyní už budou mít hodně složité a bude jen na nich, kolik ještě dovolí soupeři vstřelit branek.
71
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Jaroslav Plašil, přichází Valentin Vada.
70
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Guido Carrillo.
69
Neuvěřitelné. Po skluzu poslal na zem Ounas soupeře a ještě ho poté kopl. Dostává červenou kartu a míří předčasně pod sprchy.
68
Hosté se hrou baví. Nyní skvěle kombinovali ve vápně soupeře, ale do zakončení se nedostal Germain ani Falcao.
67
Domácí jsou naprosto mimo hru. Po tlaku v úvodu druhého poločasu jsou nyní na míle daleko od zisku alespoň jednoho bodu.
65
Ještě před pokutovým kopem dostal žlutou kartu za protesty Jaroslav Plašil.
64
Monaco právě vstřelilo branku!
Hattrick! Míč si vzal na penaltový bod RADAMEL FALCAO a střelou k tyči dokonává svůj dnešní hattrick.
63
Je tu navíc pokutový kop pro hosty!
63
Pallaois zcela zbytečně po odehrání míče poslal rukama k zemi napadajícího hráče a dostává žlutou kartu.
62
Milan Gajić si pomáhal příliš v souboji rukama a musí po faulu odevzdat míč soupeři.
61
Ménez našel vynikající přihrávkou volného Ounase se vápně. Ten chtěl ještě kličkou obejít soupeře, ale to se mu již nepodařilo.
60
Po hodině hry prohrávají domácí hráči již o tři branky. Prior nakopl míč na útočnou polovinu, ale při souboji o balon si pomohl faulem Ounas.
59
Nyní bylo horko také v hostujícím vápně. Na poslední chvíli musel zasahovat před Labordem Glik. Ten je dnes v obranné fázi k nepřekonání.
58
Tentokrát to zkoušel Mendy po levém kraji. Ani jeho přízemní přihrávka se však na spoluhráče před brankou nedostala.
57
Znovu dlouhý centr do pokutového území hostů. Danijel Subašić musí sbírat jeden centr za druhým. Jde mu to zatím na jedničku.
56
Ménez byl ve velmi výhodné pozici, mohl ještě přihrávat na osamoceného spoluhráče ve vápně, ale k tomu se již nedostal. Skvěle a hlavně čistě ho zastavil Glik.
55
Bordeaux nic nezdávají a hrnou se opět do útoku. Po zblokované střele následoval rohový kop, který si Subašić pohlídal.
53
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Malcom, přichází François Kamano.
52
Domácí už začínají být podráždění z nepříznivého skóre a nyní zcela zbytečně zajel do protihráče Laborde, který dostává první žlutou kartu zápasu.
51
Domácí byli v úvodu druhého poločase aktivnější, ale hosté předvedli další ze smrtících brejků! Germain si skvěle zpracoval druhý míč z vlastní poloviny, následně ho předložil zcela volnému RADAMELU FALCAOVI, který si obhodil brankáře a poté umístil míč do prázdné branky.
50
Velmi nebezpečný centr poslal před Subašiće Toulalan. Hostující brankář se sice dostal k míči, ale ten se dostal jen na hranici vápna, kde byl připravený ke střele Ounas. Nakonec ale je po nepovedeném zpracování Ounase dříve u míče Fabinho.
49
Benjamin Mendy fauloval v blízkosti vlastního vápna a domácí mohou pokračovat v útočení.
48
Domácí vstoupili do druhého poločase mnohem aktivnější než do toho prvního. Laborde se po velmi dobré přihrávce mezi dva obránce dostal ke střele. Ta byla zblokovaná mimo tři tyče.
47
Domácí fotbalisté rozehráli druhý poločas. Ihned po rozehrávce se dostal k míči Plašil, který hledal dlouhým pasem obsazeného Méneze. Domácí mohou pokračovat vhazováním.
46
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Diego Contento, přichází Milan Gajić.
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:32.
První polovina zápasu začala velmi zle pro domácí Girondins. Již po pěti minutách to bylo o dvě branky. Monaco potvrdilo skvělou střeleckou formu v letošním ročníku a šlo rychle do vedení. Nejdříve se prosadil Djirbil Sidibé, aby o dvě minuty později mohl přidat druhý zásah kapitán Radamel Falcao. Poté se hra vyrovnala, domácí měli i šanci na snížení, ale tu nevyužili a tak stále i po úvodní pětačtyřicetiminutovce prohrávají 0:2.
45+2
45+1
Ménez se pral o místo k hlavičce, ale soupeře nepřetlačil a balon jen proletěl za brankovou lajnu.
45+1
Ménez po rohového kopu upadl před vápnem a domácí budou mít ještě jednu šanci na kontaktní branku před poločasem.
45
V poslední minutě prvního poločase se dostal k míči domácí Ménez, snad nejaktivnější z domácích fotbalistů. Jeho počínácí ale nemělo dlouhého trvání. Glik si vedl v obraně skvěle a odvrátil míč na rohový kop.
44
Fabinho opět hledal nabíhajícího Silvu. To se nepodařilo, ale z odraženého míče centroval do vápna Sidibé. Jeho pas našel přesně hlavu Germaina a Prior jen se vším úsilím vytlačil hlavičku mimo tři tyče.
43
Falcao zkusil překvapit Priora z velké dálky. Domácí gólman byl připraven a drží svůj tým ve hře i před pauzou.
41
Pallois přitvrdit u rohového praporku a posunul hráče soupeře až za lajnu. Domácí tak mohou vhazovat, ale hosté jsou připraveni na další nátlak při rozehrávce.
40
První polovina zápasu pomalu, ale jisté míří ke svému závěru. Sidibé se po chvíli připomněl na trávníku. Nyní ale ztratil na útočné polovině míč a musel se rychle vracet do obrany.
39
Domácí však nebyli příliš aktivní ve vápně a tak mohl přijít kontr hostů. Ten však zhatil faul hostujícího Bakayoka.
38
Po několika minutách, ve kterých měli více míč pod kontrolou domácí, se nyní dostávají více do hry hosté. Po nepovedené přihrávce však mohl jít do brejku domácí Ounas a vybojoval také rohový kop.
37
Z volného přímého kopu posílal míč do vápna Fabinho. Jeho pokus však zablokoval hned první bránící hráč soupeře.
36
Domácí fotbalisté si dávají na útočnou hvězdu soupeře Falcaa již velký pozor. Nyní ho ve vzdušném souboji sestřelil Sertic.
35
Hosté výrazně polevili v útočné aktivitě. Tu nyní nechávají domácím. Ménez si zpracoval hrudníkem míč a ihned pálil. Střela mu však vůbec nesedla.
33
Domácí se ale začínají osmělovat. Po narážečce se dostal do vyložené pozice Laborde. Byl však už příliš blízko brankáři a nedokázal ho tak tváří v tvář překonat.
32
Jaroslav Plašil se po přiťuknutí Malcoma položil do střely z hranice šestnáctky. Danijel Subašić si však na lehkou střelu k tyči počkal a s přehledem chytá.
31
Nyní se radovali ze vstřelené branky také domácí. Jérémy Ménez byl ale při přihrávce nachytán v ofsajdu a tak jeho branka nemůže platit.
30
Úvodní půlhodiny patřila jednoznačně hostům. Monaco potvrdilo střeleckou formu a velmi rychle se dostalo do vedení.
29
Také domácí fotbalisté si vybojovali rohový kop. Ten ale velmi lehce sbírá ze vzduchu do rukavic Subašić.
28
Falcai se mohl nachomýtnout k další brance. Po odraženém balonu se dostal do dobré pozice, ale byl zády k brance a jeho pokus byl navíc zblokovaný.
27
Hosté opět sevřeli soupeře na obranné polovině. Bakayoko si několikrát vyměnil míč s Fabinhem. Následovala přihrávka na Jemersona a domácí už vytlačili soupeře.
26
Znovu velmi pohledná akce hostů. Sibibé si naběhl po pravé straně do zcela nehlídaného prostoru. Hledal ještě na hranici vápna rozběhnutého Bakayoka, ale jako pokus byl zblokován.
25
Souboj kapitánů ve středovém kruhu vyzněl lépe pro Falcaa, který získal míč. Posunul ho na Fabunha, který si před střelou chtěl ještě obhodit skluzujícího soupeře, ale následně už se ke střele nedostal.
23
Do útočné fáze se zapojit také Benjamin Mendy. Jeho počínání ve vápně ale označil hlavní rozhodčí jako nedovolené.
22
Přechod Monaca do útoku je smrtící. Opět se nabízel Silva v náběhu, ale nyní chtěl ještě vylepšit pozici na Falcaa. Ten se již k míči nedostal.
21
Domácí se snaží uklidnit hru kombinací na vlastní polovině trávníku. O vysunutí útočníka se pokusil dlouhou přihrávkou Malcom, ale ta končí až u brankáře.
20
Silva je také velmi aktivní v úvodu zápasu. Jeho průnik ale skvěle vytlačil mimo hrací plochu. Hostující záložník stihl ještě míč otřít o soupeře a může tak vhazovat.
19
Radamel Falcao je zatím i všeho. Nyní si v rychlostním souboji nevedl vůbec zle proti Malcolmovi. Ve vápně pomohl bránícímu hráči brankář a kolumbijská hvězda se tak nedostala do zakončení.
18
Také na druhé straně bylo nebezpečno. Subašić si musel jít pro přímení centr, který mířil na neobsazeného Labordeho.
17
Znovu tu je velmi nepříjemné napadání hostujícího týmu. Fabinho dokázal sebrat míč ve středu pole, ale následně jeho akci nepodpořil náběhem Silva.
16
Monaco napadá velmi vysoko rozehrávku soupeře. Nyní se ale do úniku řítil Ménez, ale zastavil ho asistent rozhodčího, který má zdvižený praporek.
15
A mohlo to být o tři branky. Velmi podobně jako při první brance si nabíhal do vápna Sidibé, ale nyní ho fantasticky vychytal Jerome Prior.
13
Ve středovém kruhu přišel faul na Toulalana. Domácí se tak mohou dostat k postupnému útoku. Ten však končí velmi rychle na kopačce Glika.
12
Bordeaux stabilizovalo hru a snaží se o odpověď. Po pravé straně ale přišla nepřesnost do Jaroslava Plašila a do útoku se znovu ženou hosté.
11
Po rohovém kopu se mohl dostat k hlavičce Laborde, ale byl proti přesile a nakonec Glik odvrátil míč z vápna.
10
Úvodní desetiminutovka nabídla vynikající tempo. Monaco vletělo do zápasu jako uragán, ale nyní přebírá aktivitu také domácí celek.
9
Po ošetření na hrací ploše to vypadá, že bude hostující kapitán a střelec druhé dnešní branky pokračovat ve hře.
8
Z velmi dobré pozice pálil právě Jérémy Ménez, ale trefil ve zdi postaveného Falcaa do hlavy. Ten nyní zůstává ležet na trávníku.
7
Domácí jsou velmi zaskočeni dvěma brankami v úvodu, ale sněží se o kontaktní gól. Nyní vybojoval volný přímý kop Ménez.
5
Neuvěřitelné do dělají hosté v úvodu zápasu se soupeřem. Na pravé straně se uvolnil k centru Silva. Poslal velmi nepříjemný centr na malé vápno a tam se jako zabiják prosadil RADAMEL FALCAO.
3
Tak to je start! Monaco potvrzuje fantastickou střeleckou potenci. DJIBRIL SIDIBÉ si skvěle naběhl na nahrávku na pravé straně vápna. Na nic nečekal a z prvním možné šance poslal míč k zadní tyči. Prior se natahoval marně za balonem.
2
Hostující hráči Monaca rozehráli první poločas ze středového kruhu. Po levém kraji se dostával do útoku Lemar, ale byl zastaven v dostatečné vzdálenosti od branky.
1
Hlavní rozhodčí přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas sedmnáctého kola tak může za několik okamžiků začít.

Girondins Bordeaux: Prior – Sabaly, Malcom, Pallois, Contento – Plašil (C), Toulalan, Sertic – Ounas – Ménez, Laborde.
Náhradníci: Bernardoni – Gajić, Lewczuk, Vada, Youssouf, Kamano, Kiese Thelin.

AS Monaco FC: Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, Mendy – B. Silva, Fabinho, Bakayoko, Lemar – Germain, Falcao (C).
Náhradníci: De Sanctis – Dirar, Moutinho, Carrillo, Raggi, Boschilia, Mbappé Lottin.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani (všichni Francie).
Bilance vzájemných zápasů

Monaco čeká na vítězství nad Bordeaux dlouhé tři roky a celkem šest zápasů. Právě v minulém ročníku Bordeaux ovládlo oba zápasy s celkovým skóre 5:2. Navíc i v osmifinále poháru se Bordeaux vytáhlo na Monaco a po výsledku 3:0 ho vyřadilo.
AS Monaco FC

Monaco se po třetím místě v loňské sezoně kvalifikovalo přes play-off až do základní skupiny Ligy mistrů. V ní se vedlo Monaco skvěle a již před posledním zápasem mělo jistotu prvního místě ve skupině a postup do jarní části. Také v domácí lize to hráčům trenéra Jardima šlape skvěle. Naprosto válcují obrany soupeřů a s devětačtyřiceti brankami jsou jednoznačně nejlepší ve vstřelených gólech. Právem okupují druhé místo tabulky s tříbodovou ztrátou na úplné čelo. V tabulce střelců je před nejlepším zakončovatelem Bordeaux hned šest hráčů Monaca. Nejlepší je dvojice sedmibrankových, Guido Carrillo a Falcao.
Girondins Bordeaux

Bordeaux se v minulém ročníku příliš nedařilo a skončilo až na začátku druhé poloviny tabulky. Nyní je to veselejší. Po odehraných šestnácti kolech se svěřenci trenéra Gourvennece nacházejí na sedmém místě s jen lehkým odstupem na pohárové příčky. Bordeaux hraje velmi kvalitně v útoku i v obraně. Největší hrozbou pro Monaco by měl Uruguayec Diego Rolan, který nastřílel již čtyři branky. V posledním zápase se však Bordeaux muselo překvapivě sklonit na domácím trávníku před Lille, když se o jediný gól postaral De Preville.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzská nejvyšší soutěž přichází již se svým sedmnáctým kolem. My se společně zaměříme na zápas Monaca, které přijede na trávník Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.