To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:15.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý zápas, který nakonec lépe zvládl Lyon, který po dobrém výkonu porazil Saint-Étienne 2:0! Nutno ale dodat, že hosté nehráli vůbec špatně, ale v zakončení se jim nedařil a všechny body tedy získal domácí Lyon.
90+4
90+3
Hosté se ještě snaží a tlačí se dopředu, ale je jasné, že všechny body získá Lyon.
90+1
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90
Lyon právě vstřelil branku!
A je definitivně rozhodnuto, protože Lyon jde do vedení 2:0! Hosté chybovali, na hranici velkého vápna se k míči dostal RACHID GHEZZAL, který ho poslal do tyče, od které se odrazil za natahujícího se Ruffiera.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Aldo Kalulu.
86
Hosté samozřejmě pospíchají dopředu a snaží se něco vymyslet, ale zatím se Lyon v pohodě brání a kráčí za vítězstvím.
84
Po centru si pro míč došel pozorný Anthony Lopes, který tak výrazně pomohl svým zadákům.
82
Deset minut mají hosté na to, aby alespoň vyrovnali. Nyní to vyzkoušel Oussama Tannane, ale branku o několik metrů minul.
80
A nyní zahrozil Nabil Fékir! Ten dostal míč do vápna a přízemní střelou pořádně protáhl brankáře, který ovšem předvedl další parádní zákrok a míč vyrazil!
79
Hosté zahrávali roh, ale nic z něho nebylo, naopak zahrozili domácí! Corentin Tolisso se dostal do vápna a byl sám před brankářem, ale ten ho skvěle vychytal!
78
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Dylan Saint-Louis.
76
A po rohovém kopu hlavičkoval Tousart a kulatý nesmysl orazítkoval břevno!
75
Nakonec se Lyon po další akci vydal dopředu a v tutové šanci se objevil Tolisso, ale z bezprostřední blízkosti poslal míč jen do brankáře!
73
Domácí nyní skvěle drží míč a kombinují na své polovině. Lyon ušetřil dobré dvě minuty, což se fanouškům samozřejmě líbí.
71
Po centru hlavičkoval Lucas Tousart, ale z dobré pozice poslal míč vysoko nad branku. Je před námi posledních dvacet minutek.
69
Žlutou kartu dostává Jordan Ferri (Olympique Lyon).
68
Hostující celek je stále aktivnější a snaží se vyrovnat. Lyon se ve druhém poločase pouze brání, ale zatím skvěle a stále vede 1:0.
66
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mathieu Valbuena, přichází Rachid Ghezzal.
64
Rohový kop rozehrál Tannane, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal a stav se tedy ani tentokrát nemění.
63
Rohový kop pro hosty.
61
Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že Lyon stále vede pouze 1:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59
Nyní se do zakončení dostal hostující Alexander Søderlund, ale jeho ráně scházela přesnost a Lopes tedy zasahovat nemusel.
57
Krásným skluzem se prezentoval Emanuel Mammana, který zastavil slibnou akci hostujícího celku, který i nadále diktuje tempo hry.
55
Žlutou kartu dostává Mathieu Valbuena (Olympique Lyon).
53
Ale domácí se i tentokrát ubránili a stále tak vedou o jednu branku. Hosté ale ve druhém dějství pořádně tlačí.
52
Je tu další rohový kop pro hostující celek.
51
Míč poslal do vápna Oussama Tannane a před brankou Lyonu vznikl velký závar, ale nakonec to domácí ustáli a míč uklidili do bezpečí.
50
49
A málem bylo vyrovnáno! Do zakončení se dostal hostující Monnet-Paquet a Lopes míč vyrazil zřejmě do brankové konstrukce!
48
Domácí dobře kombinovali na polovině soupeře, ale nakonec nic kloudného nevymysleli.
46
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Robert Berić, přichází Alexander Søderlund.
46
Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas je za námi. Sledujeme skvělé utkání, které toho nabídlo hodně a nakonec jsme se dočkali i jedné branky. Těsně před koncem prvního poločasu se trefil Sergi Darder a Lyon tak vede 1:0. Je ale jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a ve druhém dějství se máme na co těšit.
45+2
45+1
Rozhodčí přidal 60 sekund.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
A máme tu první branku tohoto utkání! Skvělý Nabil Fékir se krásně uvolnil a poté poslal míč před branku, na zadní tyči se objevil SERGI DARDER, který hlavou překonal bezmocného brankáře!
42
Žlutou kartu dostává Jérémy Morel (Olympique Lyon).
41
Po centru se do zakončení dralo několik domácích hráčů, ale ani jeden se k míči nakonec nedostal a Bryan Dabo ho následně poslal daleko od své branky.
40
Rohový kop pro Lyon.
39
Na hranici velkého vápna se hezky uvolnil Veretout, ale s jeho dělovkou si Lopes opět skvěle poradil.
37
Ale ani ze svého druhého rohu hosté nic nevytěžili a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.
36
Rohový kop pro hostující celek.
35
Žlutou kartu dostává Léo Lacroix (AS Saint-Étienne).
33
V posledních minutách jsou o něco aktivnější hostující borci, ale ve finální fázi zatím nic nevymysleli. Nutno dodat, že obrana Lyonu funguje na jedničku.
31
Po centru se ve vápně dostal k míči jeden z hostujících hráčů, ale měl to hodně těžké a branku trefit nedokázal. Rozehrávat tak bude Lopes.
29
Oba celky se stále tlačí dopředu, ale na první branku i nadále čekáme. Rozhodně se ale nenudíme.
27
A je to tak. Aktivní Romain Hamouma skutečně opustil hřiště, takže první komplikace pro hostující celek.
26
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Oussama Tannane.
25
A vypadá to, že hosté budou střídat už v prvním poločase, protože jeden z hráčů kulhá a má nějaké zdravotní problémy.
23
Po centru se jeden z domácích hráčů dostal k hlavičce, ale byl zády k brance, kterou nakonec vůbec netrefil.
22
Další hodně tvrdý zákrok na Fékira. Provinil se Kévin Monnet-Paquet, kterému rozhodčí zatím pouze domluvil, bez karty.
20
A snažení domácích skončilo nepřesnou přihrávkou do strany a míč doputoval do zámezí. Od své branky bude rozehrávat Stéphane Ruffier.
18
A další povedená akce hostů. Po hezké kombinaci to z hranice velkého vápna vyzkoušel Vincent Pajot, ale s jeho dělovkou si pozorný Anthony Lopes poradil!
16
Kévin Monnet-Paquet si naběhl na zpětnou přihrávku, ale z hranice penalty nezamířil přesně a branku nakonec vůbec netrefil.
15
A další akce hostujícího celku skončila útočným faulem. Hráči Saint-Étienne se sice zlobí, ale zbytečně, protože u míče už jsou domácí.
13
Domácí se prokombinovali do vápna, ale tam Nabil Fékir upadl a nic z toho nebylo. Hosté šli okamžitě dopředu, ale vše skončilo nepřesnou přihrávkou.
12
Borci v zelených dresech se i tentokrát ubránili. Zatím sledujeme pohledný zápas a diváci se rozhodně nenudí.
11
Ale ani z tohoto rohu se nic neurodilo. Domácí se okamžitě vydali dopředu a po bleskovém protiútoku vybojovali další rohový kop.
10
Je tu další rohový kop, tentokrát pro hosty.
9
Ale ani z druhého rohu nic nebylo. Každopádně se začalo opravdu ve velkém stylu a diváci se rozhodně nenudí, protože se hraje v hodně svižném tempu.
8
Už se opět hraje. Domácí se vydali dopředu a vybojovali druhý rohový kop.
7
A po dalším hodně tvrdém souboji zůstal ležet na trávníku hostující hráč a rozhodčí hru přerušil. Hned poté se hráči začali strkat.
5
Z následného rohu nic nebylo. U míče jsou hosté, kteří trpělivě kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.
4
A domácí hned zahrozili! Po rychlé akci šel sám na brankáře Nabil Fékir, ale Stéphane Ruffier si s jeho přízemním zakončením poradil!
3
Míč poslal do vápna hostující Romain Hamouma, ale jeho centr přesný nebyl a na tahu je domácí celek.
2
A začalo se hodně zostra. Hned v úvodu bylo k vidění několik tvrdých zákroků a je jasné, že dnes se hráči šetřit rozhodně nebudou.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří hrají v bílých dresech. Hosté tradičně v zeleném.
1
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Olympique Lyon: A. Lopes – N'Koulou, Mammana, Morel – Tolisso (C), Ferri, Tousart, Darder, Rybus – Valbuena, Fékir.
Náhradníci: Gorgelin – Diakhaby, Ghezzal, Mateta, Kemen, A. Kalulu, Gaspar.

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Malcuit, Dabo, Lacroix, Pierre-Gabriel – Pajot, Selnæs, Veretout – Hamouma, Berić, Monnet-Paquet.
Náhradníci: Moulin – Clément, Roux, Tannane, Søderlund, Saint-Louis, Karamoko.

Lyon – Saint-Étienne 1:2
Olympique Lyon si zatím nevede úplně nejlépe. Domácí celek má na svém kontě 10 bodů a při skóre 13:9 se nachází na desátém místě. Z posledních pěti kol Lyon hned třikrát prohrál, jednou remizoval a pouze jednou vyhrál, když porazil Montpellier. V posledním kole Lyon nestačil na Lorient, kterému podlehl 0:1 a dnes má tedy co napravovat.

AS Saint-Étienne je na tom podobně. Hosté mají na svém kontě zatím 12 bodů a při skóre 10:6 se nachází na osmém místě. AS Saint-Étienne zatím pouze jednou prohrál, třikrát vyhrál a třikrát remizoval. Hosté prohráli v prvním kole s Bordeaux, od té doby sbírají body a hrají velmi dobře.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská nejvyšší soutěž má na programu poslední zápas osmého kola, ve kterém přivítá Lyon celek AS Saint-Étienne. Favoritem tohoto duelu je domácí mužstvo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.