Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Štrasburk - 28. dubna 2019   15:00

0:0
(0:0)
Amiens
Gurtner (C) – Krafth, Adénon, Dibassy, Pieters – Timite, Gnahoré, Blin, Mendoza (78. Ghoddos) – Mou. Konaté (69. Otero), Guirassy.
Dreyer – Zungu, Otero, El Hajjam, Ghoddos, Bodmer, Lefort.
Frappartová – Danos, Drouet
Stade de la Licorne, Amiens
Štrasburk
Sels – P. Martinez (63. L. Koné), S. Mitrović (C), Caci – Lala, Sissoko, Martin, Thomasson (90+1. Mothiba), Carole – Grandsir (75. Gonçalves) – Ajorque.
Kamara – L. Koné, Gonçalves, Da Costa, Mothiba, Ndour, Fofana.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:20.
Skončilo utkání, které moc fotbalové krásy nepřineslo. Viděli jsem minimum příležitostí, které by po gólu volaly. Po změně stran snad jen jedinou, kterou měl hned v úvodu druhé půle domácí Moussa Konaté. Ten zakončoval těsně vedle vzdálenější tyče.

V paměti tak zůstane především debut rozhodčí Stéphanie Frappartové v Ligue 1, která je vůbec první ženou, jenž si ve Francii zapískala nejvyšší soutěž. Zvládla to dobře, rozhodně se nedopustila žádné závažnější chyby.
90+4'
90+4'
Asi do posledního zakončení zápasu se dostal hostující Lebogang Mothiba. Ten však vypálil jen do obránce.
90+3'
Ten ale nepřijde. Balón se odrazil do zámezí a do hry ho uvede brankář Sels.
90+2'
Rohový kop domácích. Probouzejí se diváci, kteří ucítili šanci na vítězný gól...
90+1'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Lebogang Mothiba.
90+1'
Zápas bude nastaven ještě o čtyři minuty!
89'
Anthony Gonçalves se snažil dostihnout míč, který mířil za obranu. Situaci ale dobře přečetl brankář Gurtner, který vyběhl a situaci pro domácí vyřešil.
88'
Už se opět hraje. Martin se za lajnou hlásí o návrat na hřiště.
87'
Právě Martin si ublížil v hlavičkovém souboji. Dopad na zem zřejmě odnesla záda a na trávník tak přichází lékařský tým.
85'
Žlutou kartu nakonec vidí hostující Jonas Martin.
84'
Zápas byl dlouho velmi poklidný, ale teď přeci jen začínají planout emoce, které musí krotit Stéphanie Frappartová. Cheick Timite se ocitl v obložení dvou protihráčů, kteří ho složili na zem. Fotbalisté Amiens na to reagují podrážděně a tak tu máme menší strkanici.
84'
Balón nestihl na hrací ploše Ajorque. Domácí budou vhazovat.
82'
Cheick Timite fauloval ve snaze získat míč Jonase Martina. Sudí Frappartová vytáhla po chvilce váhání z kapsičky žlutou kartu.
82'
Otero měl na pravé strany hodně prostoru, ale byl z toho hodně nepovedený centr. Míč končí za hostující bránou.
81'
K zakončení zpoza šestnáctky se dostal hostující Ibrahima Sissoko. Bylo ale slabé a brankář Gurtner tak neměl problém se zkrocením míče.
79'
Moc nescházelo a Otero dostal velmi dobrou přihrávku za obranu. Domácí útočník však na míč o kousíček nedosáhl.
78'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází John Stiven Mendoza, přichází Sámán Ghoddos.
76'
Právě Anthony Caci si musel poradit pod tlakem napadajících hráčů Amiens. Zvládl to a dostal míč do bezpečí.
75'
Caci je v pořádku, už se opět zařadil do defenzivní řady Racingu.
75'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Samuel Grandsir, přichází Anthony Gonçalves.
74'
Po hlavičkovém souboji se ocitli na zemi hned dva hráči Štrasburku. Hůře dopadl Caci, který se nezvedá a drží se za hlavu.
73'
Hosté zahrávali rohový kop, ale ani z něho se do žádné příležitosti nedostali.
71'
Hostující Jonas Martin se ocitl na zemi a moc s emu nechtělo zpět na nohy. Měl by ale být v pořádku.
69'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Juan Ferney Otero.
68'
Mendoza nasadil svůj centr z přímého kopu na hlavu Ibrahimy Sissoka. Ten tak bez problémů odvrací.
68'
Faulován byl Sehrou Guirassy. Domácí budou zahrávat přímý kop z nějakých 30 metrů.
67'
Domácí získali míč dobrým presinkem, vzápětí ho ale zase odevzdali soupeři.
66'
Čas plyne, aniž by se na trávníku dělo něco zajímavějšího.
64'
Konaté zkusil vysunout Cheicka Timiteho, který ale nemohl takový balón doběhnout. Bude se kopat od Selsovy brány.
63'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Pablo Martinez, přichází Lamine Koné.
61'
Carole si chtěl narazit míč s Thomassonem. Na levém křídle by pak měl spoustu prostoru, ale spoluhráč mu míč vrátil trochu prudčeji, než potřeboval a hrací předmět tak unikl do zámezí.
59'
No, zatím sledujeme klasické bezgólové utkání. Uvidíme, zda v závěrečné půlhodině nepřijde nějaký tlak Amiens, které potřebuje zvítězit více.
57'
Cheick Timite nechtěl nic vymýšlet a tak vypálil z 23 metrů. Jeho přízemní pokus se mezi tyče nevešel.
57'
Blin unikal hráčům Štrasburku po levé lajně. K zemi ho nakonec poslal Grandsir a rozhodčí Frappartová tak přerušuje hru.
56'
Standardní situaci rozehrával hostující Carol. Obrana Amiens však míč odvrátila.
55'
Hosté se na poměrně dlouhou dobu usadili na útočné polovině. Tak dlouhý úsek s balónem dnes snad ještě neměli.
54'
Hosté kombinovali u šestnáctky soupeře. Carole hledal Sissoka, který o míč přišel a je tedy po akci.
53'
Ke střele ze střední vzdálenosti napřáhl domácí Alexis Blin. Balón končí v rukavicích Selse.
51'
Mitrović tentokrát zvládl souboj s Konatém a hlavou míč odehrál brankáři Selsovi.
50'
Hostující akci zastavil ofsajd.
48'
Velká šance domácích! Na přihrávku za obranu si naběhl Moussa Konaté, který v souboji tělo na tělo odmítl Mitroviće a z pravé strany zakončoval tváří v tvář brankáři. Jeho střela minula vzdálenější tyč!
47'
Z levé strany nakonec odcentroval Ludovic Ajorque, brankář Gurtner si však pro míč došel.
47'
Míč zatím drží ve druhém poločase hostující celek.
46'
Poprvé v historii dnes řídí utkání Ligue 1 z pozice hlavního rozhodčího žena! Je jí Stéphanie Frappartová. Ta se v roce 2014 stala první ženskou sudí ve druhé nejvyšší soutěži a od letošního roku figuruje na listině pro Ligue 1, kde si v tomto utkání odbývá premiéru. Zatím ji zvládá bez problémů.
První poločas souboje mezi Amiens a Štrasburkem gól nepřinesl. Není se ani moc co divit, hráči totiž neměli téměř z čeho skórovat. Pět minut před přestávkou sice hlavičkoval do tyče domácí Konaté, kterému byl ale odmáván ofsajd. Doufejme, že se ve druhém dějství dočkáme o něco zábavnější podívané.
45'
44'
Adrien Thomasson byl ve středu hřiště faulován a rozehrávat tak budou hosté.
43'
První poločas se zatím dohrává ve středu hřiště. Míč mají domácí hráči.
41'
Zbytečné vzrušení také na druhé straně. Jedovatou střelu k bližší tyči zkrotil brankář Gurtner, už před tím byl však hostům signalizován ofsajd.
40'
Moussa Konaté hlavičkoval do tyče! Zklamání domácích fanoušků ale nakonec bylo zbytečné. Útočníkovi Amiens byl totiž máván ofsajd.
39'
Thomasson roztáhl hru doprava na Lalu, který ale míč ztratil na Pietersovi. Protiakci tak zakládají domácí.
38'
Hraje se především mezi šestnáctkami. Do nich se balón moc nedostává. Není to nějak záživné utkání.
37'
Sissoko, který už má žlutou kartu, poslal na trávník Pieterse. Možná i hrozbu druhé žluté rozhodčí Frappartová hostujícímu hráči v krátkém rozhovoru připomněla.
35'
Balón poslal před bránu Mendoza. Míč propadl po několika tečích až na Selse. Ten zákrok zvládl a drží ho v rukavicích.
34'
Teď však budou domácí zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.
32'
Nápor Amiens v posledních minutách uvadl, hra se tedy vyrovnala.
30'
Hosté naznačili, že z rychlých kontrů by mohli hrozit. Hráčům Štrasburku se podařilo lehce projít střed hřiště. Poté míč putoval na pravou stranu, kde byl Kenny Lala. Ten balón zatáhl k šestnáctce a předložil ho zhruba na penaltu Adrienovi Thomassonovi, který vysoko přestřelil. S přimhouřením oka jsme viděli první šanci zápasu.
29'
Ibrahima Sissoko zastavil domácího Mendozu hokejovým bodyčekem, za což obdržel žlutou kartu.
28'
Teď se hráči Štrasburku ujali míče a operují s ním kolem půlící čáry.
27'
Štrasburk dnes evidentně vsadil především na pevnou obranu. Hosté Amiens zatím nepustili do šance a sami čekají na tu svou.
26'
Další centr Pieterse, tentokrát normálně z jeho levé strany. Hosté, kteří mají v šestnáctce hned trojici stoperů, odvracejí.
24'
Z hloubi pole nyní centroval Erik Pieters. Balón ale neprošel až na hlavu Guirassyho, jak bylo zamýšleno.
23'
Jeho exekuce se ujal John Stiven Mendoza. Centr domácího hráče hosté odvracejí.
23'
Pieters hodil aut až do šestnáctky na Konatého, který se s ním otočil a pokusil se zakončit. Jeho střela byla zablokována a domácí budou kopat roh.
21'
Stále jsme neviděli žádnou větší příležitost. Přes územní převahu domácích je to poklidný fotbal.
19'
Osmělili se i hosté. Střela Adriena Thomassona ale postrádala přesnost a vylekala tak jen diváky na tribuně za bránou.
16'
Cheick Timite byl ve středu hřiště faulován Martinem. Hosté se zatím spíše brání a snaží se rozbíjet útoky soupeře i drobnými fauly.
14'
Ludovic Ajorque je prvním hráčem, který dnes obdržel od Stéphanie Frappartové žlutou kartu. Hostující fotbalista se prezentoval ostrým zákrokem zezadu.
14'
Brankář Sels se ocitl při rozehrávce pod tlakem a tak odehrál balón jen do autu. Domácí vhazují.
13'
Hráči Amiens rozjíždějí postupný útok. S míčem se usadili na útočné polovině hřiště.
12'
Středem hřiště si to namířil dopředu Ludovic Ajorque, kterého museli domácí faulovat. Štrasburk tak zůstává u míče.
10'
Domácí Eddy Gnahoré bojoval na útočné polovině o míč s Ibrahimou Sissokem. Nakonec svého protihráče nešetrně přejel přes achilovky a paní Frappartová byla nucena hru přerušit.
9'
Hosté rozehrávali standardní situaci. Obrana Amiens neměla s pokrytím centrovaného míče problém.
7'
Po rohu si šel pro balón brankář Sels, který ho vyboxoval těsně před vyskakujícím Bakayem Dibassym.
6'
Khaled Adénon se ocitl v obležení hráčů v modrém. K radosti domácích fanoušků však získal rohový kop.
6'
Další akce Amiens začíná od brankáře Régise Gurtnera. Tne je zároveň kapitánem týmu.
5'
Na pravém křídle se snažil prosadit Moussa Konaté, který ale proti hostující defenzivě neuspěl.
3'
Nyní hosté odkopli míč jen do autu. Vhazovat bude Erik Pieters, jenž v minulosti nastupoval například za Stoke City.
2'
Dibassy chtěl založit domácí akci dlouhým nákopem. Obrana Štrasburku však míč bezpečně zkontrolovala až k brankáři Selsovi.
1'
Hlavní rozhodčí Stéphanie Frappartová zahájila souboj mezi Amiens a Štrasburkem. Domácí nastoupili v bílých dresech, hosté v modrých.
1'

Amiens SC: Gurtner (C) – Krafth, Adénon, Dibassy, Pieters – Timite, Gnahoré, Blin, Mendoza – Mou. Konaté, Guirassy.
Náhradníci: Dreyer – Zungu, Otero, El Hajjam, Ghoddos, Bodmer, Lefort.

RC Štrasburk: Sels – P. Martinez, S. Mitrović (C), Caci – Lala, Sissoko, Martin, Thomasson, Carole – Grandsir – Ajorque.
Náhradníci: Kamara – L. Koné, Gonçalves, Da Costa, Mothiba, Ndour, Fofana.

Rozhodčí: Frappartová – Danos, Drouet.
První vzájemné utkání, které se hrálo ve Štrasburku, skončilo výhrou Racingu 3:1.
Amiens SC (17. místo, 8 – 8 – 17, skóre 28:48, 32 bodů)
Fotbalisté Amiens mají čtyřbodový náskok na osmnáctou barážovou příčku. Nějaké body by tedy ve zbytku sezóny ještě potřebovali uhrát. Naposledy se jim to nepodařilo v Nantes, odkud si kvůli hororovému úvodu odvezli porážku 2:3. Tím protrhli sérii sedmi utkání bez prohry, v tomto období ale zvítězili jen dvakrát a dalších pět zápasů skončilo plichtou. Vzhledem k podobné statistice Štrasburku reálně hrozí remíza i v tomto utkání.

Posledních 5 zápasů Amiens:
Angers – Amiens 0:0
Amiens – Bordeaux 0:0
Amiens – St-Étienne 2:2
Dijon – Amiens 0:0
Nantes – Amiens 3:2
RC Štrasburk (10. místo, 10 – 14 – 9, skóre 55:43, 44 bodů)
Celek ze Štrasburku prožívá povedenou sezónu. Záchranu má dávno jistou a díky triumfu v Ligovém poháru si navíc zajistil také účast v příštím ročníku Evropské ligy. Ve zbytku ročníku by mohl Racing ještě reálně útočit na sedmé místo. Naposledy hráčům Štrasburgu zrovna nevyšel domácí duel s Montpellierem, který prohráli 1:3. Před tím byla oblíbeným výsledkem Racingu remíza. Z osmi zápasů skončilo dělbou bodů hned šest. Jeden pak Štrasburk vyhrál a zbývající skončil porážkou.

Posledních 5 zápasů Štrasburku:
Štrasburk – Guingamp 0:0, 4:1 na pen. (Finále Coupe de la Ligue)
Štrasburk – Stade Reims 4:0
PSG – Štrasburk 2:2
Štrasburk – Guingamp 3:3
Štrasburk – Montpellier 1:3
Vítám tu všechny příznivce fotbalu! Ve 34. kole francouzské Ligue 1 přivítá sedmnácté Amiens desátý Štrasburk. Důležitý zápas to bude zejména pro domácí, kteří potřebují body k pojištění záchrany. To hosté už ve zbytku ročníku hrají „jen“ o co nejlepší umístění.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.